Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 23, 2024 8:12 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 828 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř led 07, 2015 11:00 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="pecador":37z02shh]

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
37z02shh


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob led 10, 2015 9:09 pm 
Offline

Registrován: stř čer 26, 2013 3:02 pm
Příspěvky: 20
inzenyr píše:
Toto Vase sdeleni bohuzel nema pro ostatni zadnou informacni hodnotu, pokud se pouze nechcete vytahovat. Lepsi by bylo popsat, jak jste toho dosahnul, pripadne odkud odebirate vodu.

Inzenyr

Ano, je to jen informace.Jenom konstatuji.Nemám proč se vytahovat.Ani nevím jakou má membrána životnost.Proto mne to překvapilo.Spíš jsem ani nepočítal s nějakou výměnou.Beru vodu z vlastni studně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte led 20, 2015 12:16 am 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
allice67 píše:
Dobrý den. Chystám se na koupi RO a rozmýšlím se mezi Reverzní osmózou 75 GPD Standart a RO mini-80 Filtrační jednotka od výrobce Mangala. Mangala mnabízí náhradní membránu za 780,- zatímco na GPD je náhradní membrána za 1 390,-. Kvalitu neposoudím. Máte někdo zkušenost s výrobkem od Mangaly, je membrána stejně kvalitní i když je jedenkrát levnější. Ze zkušenosti vím, že mnohdy se na kvalitu a cena nejsou přímo úměrné. Děkuju

Pekny den preji, to je docela zajimavy dotaz, take resim kde RO koupit. Vi nekdo, proc je zde takovy markantni rozdil?
A pokud zvolim 3 stupnovou RO, ta ma 1. stupen filtr - 5 mikronu, staci to? Nebo ten 1 mikron je take dulezity?(4 stupnova)

Diky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte led 20, 2015 12:52 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
freml píše:
Pekny den preji, to je docela zajimavy dotaz, take resim kde RO koupit. Vi nekdo, proc je zde takovy markantni rozdil?
A pokud zvolim 3 stupnovou RO, ta ma 1. stupen filtr - 5 mikronu, staci to? Nebo ten 1 mikron je take dulezity?(4 stupnova)

Diky moc

Rozumnejsi by bylo resit misto ceny membrany predrazeny keramicky filtr. V Praze prestane fungovat membrana RO bez keramickeho filtru za cca pul roku. Pokud predradite keramicky filtr, tak v podstate membranu RO nemusite menit vubec, funguje stale, pouze keramicky filtr musite v Praze kazdeho pul roku cistit od nanosu bakterii a dalsiho svinstva. Aby bakterie neprosly keramickym filtrem, tak se uvadi, ze by mel mit 1 mikron (mezni hranice jsou 2 mikrony), takze 5 mikronu asi nestaci. Kvalitni keramicky filtr usetri hromadu penez za nasledujici filtry RO.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte led 20, 2015 2:58 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
inzenyr píše:
Reverzni osmozu uz mam pres rok doma. Na rozdil od Jardy mi VELOIA uctuje namale penize za vodu z prazskeho vodovodu. Takze ctyrcestny ventil slouzi k tomu, aby se membrana omyvala vodou pouze tehdy, kdyz si natacim vodu. Jinak je prutok vody zastaven.

Pokud prutok vody neomezite, reverzni osmozou stale proteka voda rychlosti 0,4 l za minutu, to je 24 litru za hodinu, to je 576 litru za den, to je 210 kubiku za rok. Ja platim 45,- Kc za kubik vody, to je 10.800,- Kc za rok za proteklou vodu pres reverzni osmozu. \":-(\"

To uz stoji za to, dat si tam ctyrcestny ventil a predradit keramicky filtr.

Ja pouzivam keramicky filtr FRX02 za 2.400,- Kc od firmy FRANKE, ktery propousti pouze 0,2 um, protoze mam od teto firmy i kuchynskou baterii Triflow:

http://www.filtersfast.com/Franke-Ceram ... rs-Cat.asp

http://doultonusa.com/HTML%20pages/ip100UC.htm

dodavala:

http://www.franke.com/kitchensystems/cz ... ke_cr.html

ale daji se sehnat i jine keramicke filtry:

http://www.mysport.cz/katalog/doplnky/v ... ezinfekce/

Samotne kartuse nejsou tak drahe, horsi je to s obalem.

Inzenyr

Tak z Frankeho mi odepsali, ze tento produkt (ker. filtr s obalem) mi zajistit nemohou.. Mate li nekdo nejaky konkretni financne unosny typ k doporuceni, budu vdecny. K predřazení RO 3 nebo 4 stupnove z Mangaly nebo od p. Tučka. A ja se tesil ze budu v sobotu montovat. Spise koupim zatim jen RO a ker filtr budu resit casem. Mate li kdo prosim radu, diky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte led 20, 2015 6:46 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
freml píše:

Tak z Frankeho mi odepsali, ze tento produkt (ker. filtr s obalem) mi zajistit nemohou.. Mate li nekdo nejaky konkretni financne unosny typ k doporuceni, budu vdecny. K predřazení RO 3 nebo 4 stupnove z Mangaly nebo od p. Tučka. A ja se tesil ze budu v sobotu montovat. Spise koupim zatim jen RO a ker filtr budu resit casem. Mate li kdo prosim radu, diky.

Mangala preci nabizi keramickou vlozku 0,9mikronu, ta se neda pouzit? Dokonce je cena az podezrele nizka 180,- Kc.

http://www.mangala.cz/keramicka-vlozka- ... p-338.html

Jenom musi poradit, jakou na to pouzit kartridge. To na webu neuvadeji.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 9:57 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Nejak se mi nedari najit odpoved..Umi reverzni osmoza odstranit estrogen?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv úno 12, 2015 1:16 am 
Offline

Registrován: stř lis 20, 2013 2:01 pm
Příspěvky: 13
freml píše:

Tak z Frankeho mi odepsali, ze tento produkt (ker. filtr s obalem) mi zajistit nemohou.. Mate li nekdo nejaky konkretni financne unosny typ k doporuceni, budu vdecny. K predřazení RO 3 nebo 4 stupnove z Mangaly nebo od p. Tučka. A ja se tesil ze budu v sobotu montovat. Spise koupim zatim jen RO a ker filtr budu resit casem. Mate li kdo prosim radu, diky.

Jakto, že nemohou? Jinak inzenyr to má dobře vyřešené. Mně osobně se to jeví jako lepší varianta než sediment + carbon. Z časového hlediska i finančního. Taky bych si to pořídil časem. Jinak stačí hledat na netu a něco se najde. Jen ten obal na to se mi zdá docela drahej...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř úno 18, 2015 1:23 pm 
Offline

Registrován: stř úno 18, 2015 1:20 pm
Příspěvky: 4
inzenyr píše:
Mangala preci nabizi keramickou vlozku 0,9mikronu, ta se neda pouzit? Dokonce je cena az podezrele nizka 180,- Kc.

http://www.mangala.cz/keramicka-vlozka- ... p-338.html

Jenom musi poradit, jakou na to pouzit kartridge. To na webu neuvadeji.

Inzenyr

Ptal jsem se přímo na Mangala.cz :

Dobrý den,
> prosím o info, do jaké kartrige jde dát Keramickou vložku VL-CE10 ?
>
> Chtěl bych ji bud předřadit před RO 410RO 310-80M a nebo ji dát do RO
> 410-80M místo toho 3.stupně , kde je 10" 1 mikronový polypropylenový
> sedimentační filtr.

Odpoved :
Zdravím
Ano Vložka pasuje do kartridge 10" např RO 410

Zbyněk Ziman
Mangala spol. s r.o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř úno 18, 2015 8:02 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
otojanicek píše:
Ptal jsem se přímo na Mangala.cz :

Dobrý den,
> prosím o info, do jaké kartrige jde dát Keramickou vložku VL-CE10 ?
>
> Chtěl bych ji bud předřadit před RO 410RO 310-80M a nebo ji dát do RO
> 410-80M místo toho 3.stupně , kde je 10" 1 mikronový polypropylenový
> sedimentační filtr.

Odpoved :
Zdravím
Ano Vložka pasuje do kartridge 10" např RO 410

Zbyněk Ziman
Mangala spol. s r.o

A je to vyresene, misto sedimentacniho filtru Vam tam daji keramicky.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř úno 18, 2015 11:37 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
A tech 0,9 mikron je tedy dostacujici?Myslite si ze by mohla byt vsazena i do typu RO co ma Jarda?Jeste bych se chtel zeptat clena inzenyra protoze bydli v Praze,jestli by nemel nejaky tip na profika nebo lidí ktery umi reverzku zapojit..Vubec jsem necekal,ze to bude problem..Nekteri instalateri se me i ptali co to RO je-)Lidi z firem ktery RO pripojujou se me zeptali jestli jsem to koupil od nich a kdyz jsem rekl ze ne,tak to nechali plavat..RO mam doma 14 dni v krabici..Sam se do toho nechci poustet..Dekuji moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2015 1:32 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Tolar píše:
A tech 0,9 mikron je tedy dostacujici?Myslite si ze by mohla byt vsazena i do typu RO co ma Jarda?Jeste bych se chtel zeptat clena inzenyra protoze bydli v Praze,jestli by nemel nejaky tip na profika nebo lidí ktery umi reverzku zapojit..Vubec jsem necekal,ze to bude problem..Nekteri instalateri se me i ptali co to RO je-)Lidi z firem ktery RO pripojujou se me zeptali jestli jsem to koupil od nich a kdyz jsem rekl ze ne,tak to nechali plavat..RO mam doma 14 dni v krabici..Sam se do toho nechci poustet..Dekuji moc

Ano, tech 0,9um je pro zastaveni bakterii dostacujici, minimum by melo byt 1um.

Ja jsem si to zapojoval sam. Nejdriv by to chtelo zjistit, zda mate vsechny potrebne komponenty, nez nekoho pozvete na montaz.
Dvojity kohoutek, fitinky, dostatecne dlouhe trubicky, ctyrcestny ventil, keramicky filtr a kartridge na nej, objimku na odpadni trubku, zpetny ventil, plus samotnou RO.
Obrazek zapojeni jsem tady uz daval dvakrat.
Osobne bych to videl na web http://www.nejremeslnici.cz/, pripadne hodinoveho manzela treba http://prahahodinovymanzel.cz/hodinovy-manzel/
Az si vyberete, tak bych mu nejdrive poslal ten obrazek zapojeni, aby se orientoval, co po nem budete chtit.
Znacna cast RO jde zapojit na stole, a teprve potom pripojit k privodu vody, kohoutku a odpadu.
Na obrazku vpravo nahore je pripojeny kohoutek a vlevo dole je keramicky filtr. Privod vody do keramickeho filtru je tou modrou trubickou a vystup do RO je bilou trubickou.
Vystup z toho ctyrcestneho ventilu jde do odpadu, to uz na fotografii take neni videt.
Nemam zatim zapojeny ten druhy kohoutek za keramicky filtr, menil jsem baterii a ten druhy kohoutek byl soucasti te baterie.
Do ted jsem se nedokopal k tomu abych zakoupit a namontovat ten dvojity kohoutek.


Přílohy:
DSCF1191.JPG
DSCF1191.JPG [ 444.57 KiB | Zobrazeno 16335 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2015 6:21 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Vidím z Vašej fotky že tiež musíte pod osmózu podkladať misky keďže sa vplyvom studenej vody osmóza zvonku rosí a v zime dosť.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2015 11:53 am 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Tolar píše:
A tech 0,9 mikron je tedy dostacujici?Myslite si ze by mohla byt vsazena i do typu RO co ma Jarda?Jeste bych se chtel zeptat clena inzenyra protoze bydli v Praze,jestli by nemel nejaky tip na profika nebo lidí ktery umi reverzku zapojit..Vubec jsem necekal,ze to bude problem..Nekteri instalateri se me i ptali co to RO je-)Lidi z firem ktery RO pripojujou se me zeptali jestli jsem to koupil od nich a kdyz jsem rekl ze ne,tak to nechali plavat..RO mam doma 14 dni v krabici..Sam se do toho nechci poustet..Dekuji moc

Sam jsem z Mangaly pred mesicem zapojoval RO 105 bez zasobniku. Koupil jsem komplet zatim bez ker. filtru a uvidim jak to bude pracovat, ale mam ho v planu dat misto petky sedimentu. Jinak jsem predelal jejich kompletni zapojeni dle planku ktere tady jsou a bylo to spatne. Z Mangaly mi to poslali spravne a voda trvale netece. Má nekolik sekund prdlevu nez odtok do odpadu zastavi, asi sbira potrebny tlak. jediny problem v zapojeni RO je na primo na vystupu studene vody ze zdi, tam Vam pokud to neumite (ja take jsem si netroufal) musi nekdo udelat novy vyvod s vlozenou odbockou na RO. Dale to jem zapojite, a vse je bez problemu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2015 2:04 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
Vidím z Vašej fotky že tiež musíte pod osmózu podkladať misky keďže sa vplyvom studenej vody osmóza zvonku rosí a v zime dosť.

Ty misky tam jsou z historickych duvodu. \":-)\"
Stara baterie, kterou jsem uz vymenil, mela sprsku a po jeji hadici stekala voda dolu.
Misky jsou rezave od vody, ale suche.
Nechavam je tam kvuli zene, ta ma stale utkvelou predstavu, ze tam bude kapat voda.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 828 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 56  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz