Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 4:14 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 55  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob pro 27, 2014 5:05 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
RaDu píše:
...po jaké době měníte zhruba filtry u RO

Filtry RO uz tam mam 3 roky a neni zatim nevidim duvod je menit.
RO funguje stale stejne.
Na zacatku provozu RO jsem si zmeril PH a vodivost vody a do ted se hodnoty nezmenily.
Podminkou pouze je, mit pred RO keramicky filtr.
Ten je treba vycistit minimalne kazdeho pul roku, tak je zaneseny, ze voda pres RO prestane protekat.
V uvahu by snad prichazelo vymenit uhlikovy filtr.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob pro 27, 2014 9:22 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
inzenyr píše:
Filtry RO uz tam mam 3 roky a neni zatim nevidim duvod je menit.
RO funguje stale stejne.
Na zacatku provozu RO jsem si zmeril PH a vodivost vody a do ted se hodnoty nezmenily.
Podminkou pouze je, mit pred RO keramicky filtr.
Ten je treba vycistit minimalne kazdeho pul roku, tak je zaneseny, ze voda pres RO prestane protekat.
V uvahu by snad prichazelo vymenit uhlikovy filtr.

Inzenyr

...těžko posoudit jak jsou filtry zaneseny i po jedenácti měsících mě teče voda z RO stejným tlakem

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob pro 27, 2014 10:51 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
RaDu píše:
...těžko posoudit jak jsou filtry zaneseny i po jedenácti měsících mě teče voda z RO stejným tlakem

Filtry se predevsim ucpavaji bakteriema. Udela to na tom keramickem filtru takovy slem, ktery uz nepropusti vodu.

Pokud Vam jeste voda proteka, tak ty filtry tak zanesene nejsou.
Zanest by se mel predevsim ten predfiltr, co ma zachycovat hrube necistoty.
Fakt je, ze u nas kazdou chvili nekde praskne potrubi, takze se do vodovodniho radu dostava dost svinstva.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob led 03, 2015 11:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
...po jaké době měníte zhruba filtry u RO

Tak mechanický a uhlíkový filtr vydrží půl roku určitě, ale nyní tam mám nějakou sadu, která tam je již od jara a zatím ještě drží. Vlastní membrána minimálně rok, ale spíše mnohem déle. Já ji tam nechávám dokud nateče tolik kolik potřebujeme a teprve když to už nedá, tak se vymění. Většinou se na ní vystřídají dvě sady předfiltrů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon led 05, 2015 10:34 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Dobrý den, bylo by prosím možné napsat nějaké zásadní pro a proti RO vs. destilovaná voda? Je mi jasné že v ceně, ale jde mi samozřejmě o výstup vody. Prosím o srovnání, chci už konečně něco pořídit. Angela jsem už díky Vašim radám pořídil a je to paráda. Také řeším má li cenu kupovat Vitamix nebo ten Omniblend..Nemohu se rozhodnout, ale tu vodu už musím rozlousknout tento týden.. Diky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon led 05, 2015 11:10 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Nové náhradní předfiltry k RO se dodávají bez fitinků ty se použijí ze starých filtrů a je nutné je "napakovat teflonovou páskou".Jaká je vaše zkušenost s teflonovou páskou nebo se dá použít i něco jiného k utěsnění.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon led 05, 2015 11:13 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Treba ju dobre našponovať aby dobre tesnila a dosť jej natočiť. Potom tesní dobre.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon led 05, 2015 11:33 pm 
Offline

Registrován: pát črc 18, 2014 9:43 pm
Příspěvky: 34
RaDu píše:
Nové náhradní předfiltry k RO se dodávají bez fitinků ty se použijí ze starých filtrů a je nutné je "napakovat teflonovou páskou".Jaká je vaše zkušenost s teflonovou páskou nebo se dá použít i něco jiného k utěsnění.

Pouzivam teflonovou nit, je sice drazsi nez paska, ale ma to v sobe nejakou latku, ze pri kontaktu s vodou se to roztahne, takze pri nedostatecnem utesneni a zasroubovani hadicek a nasledne kapani vody se do samo dotesnilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte led 06, 2015 3:40 am 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
freml píše:
Dobrý den, bylo by prosím možné napsat nějaké zásadní pro a proti RO vs. destilovaná voda? Je mi jasné že v ceně, ale jde mi samozřejmě o výstup vody. Prosím o srovnání, chci už konečně něco pořídit. Angela jsem už díky Vašim radám pořídil a je to paráda. Také řeším má li cenu kupovat Vitamix nebo ten Omniblend..Nemohu se rozhodnout, ale tu vodu už musím rozlousknout tento týden.. Diky moc

Destilace je zdlouhavá, energeticky náročná, porušuje strukturu vody. RO odstraní jen 95% až 98% látek, zejména solí, což bohatě stačí. Je přitom pohodlnější, rychlejší, levnější... pro běžné pití jednoznačně výhodnější. Nicméně je dobré vědět co a v jakém množství ve vodě mám a co je potřeba z ní odtranit, což platí zejména u vlastních zdrojů (vrty, studně..) Vyloženě škodlivé jsou např. těžké kovy, různé chemikálie, dusičnany, bakterie atd. Vhodné není ani pokud je tam nadměrné množství látek, které jsou relativně neškodné, jako např. různé minerály a soli (např. vápenaté, hořečnaté, železité atd...) RO má široký záběr a z vody odstraňuje vše. Proto i z tohoto pohledu se jeví nejvhodnější.

Např. v naší obci voda obsahuje hodně magnézia, kalcia, železa, manganu a je tzv. "tvrdá". Pro mytí a praní lze tuto tvrdost odstranit sodou, což pro konzumaci rozhodně nedoporučuji. Proto jsem zvolil RO, nejprve třístupňovou minisadičku. V ní ten maličký předfiltr byl neprůchodný už po pár litrech. To jsem vyřešil tím, že jsem namísto něj dal velký 10". Je v něm výměnná filtrační vložka, která má kapacitu více než stonásobnou. Nicméně zakrátko dosloužila i membrána. Takže jsem tomu předřadil ještě katex a mám pokoj. Sajrajt z něho se občas propláchne a zregeneruje obyčejnou kuchyňskou solí, a membrána s občasným oplachem drží už přes dva roky. Za RO jsem nyní zařadil ještě proplach přes dolomit a dá s říci, že voda je nyní chuťově velmi dobrá a vyhovující co se minerálů a různých látek týče.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte led 06, 2015 8:18 pm 
Offline

Registrován: stř čer 26, 2013 3:02 pm
Příspěvky: 20
Tak já mám RO 10let a membránu mám stále původní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte led 06, 2015 8:52 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
28ondra53 píše:
Tak já mám RO 10let a membránu mám stále původní.

Toto Vase sdeleni bohuzel nema pro ostatni zadnou informacni hodnotu, pokud se pouze nechcete vytahovat. Lepsi by bylo popsat, jak jste toho dosahnul, pripadne odkud odebirate vodu.

Inzenyr


Naposledy upravil inzenyr dne úte led 06, 2015 10:13 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte led 06, 2015 9:36 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
pecador píše:
Např. v naší obci voda obsahuje hodně magnézia, kalcia, železa, manganu a je tzv. "tvrdá". Pro mytí a praní lze tuto tvrdost odstranit sodou, což pro konzumaci rozhodně nedoporučuji. Proto jsem zvolil RO, nejprve třístupňovou minisadičku. V ní ten maličký předfiltr byl neprůchodný už po pár litrech. To jsem vyřešil tím, že jsem namísto něj dal velký 10". Je v něm výměnná filtrační vložka, která má kapacitu více než stonásobnou. Nicméně zakrátko dosloužila i membrána. Takže jsem tomu předřadil ještě katex a mám pokoj. Sajrajt z něho se občas propláchne a zregeneruje obyčejnou kuchyňskou solí, a membrána s občasným oplachem drží už přes dva roky. Za RO jsem nyní zařadil ještě proplach přes dolomit a dá s říci, že voda je nyní chuťově velmi dobrá a vyhovující co se minerálů a různých látek týče.

Muzes sem dat neco o tom katexu? Napriklad co jsi koupil a kde?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř led 07, 2015 6:27 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
inzenyr píše:
Toto Vase sdeleni bohuzel nema pro ostatni zadnou informacni hodnotu, pokud se pouze nechcete vytahovat. Lepsi by bylo popsat, jak jste toho dosahnul, pripadne odkud odebirate vodu.

Inzenyr

Ja som sa o tom rozprával s predajcom ktorý zákazníkom tie RO aj inštaluje a servisuje a potvrdil mi že opravdu vydrží aj tak dlhú dobu, že jej životnosť závisí hlavne od filtrov ktoré sú pred ňou. V našom meste je voda veľmi tvrdá ale pomerne čistá, veľa potrubí je nových plastových. Ale ukázali mi filter ktorý bol cca 3 mesiace namontovaný v neďalekých Piešťanoch a to bolo niečo iné, fuj.
Sám mi povedal že funknosť menbrány poznáš jednoducho, ak sa začne v rýchlovarnej kanvici usádzať vodný kameň tak je menbrána KO.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř led 07, 2015 12:42 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
Ja som sa o tom rozprával s predajcom ktorý zákazníkom tie RO aj inštaluje a servisuje a potvrdil mi že opravdu vydrží aj tak dlhú dobu, že jej životnosť závisí hlavne od filtrov ktoré sú pred ňou. V našom meste je voda veľmi tvrdá ale pomerne čistá, veľa potrubí je nových plastových. Ale ukázali mi filter ktorý bol cca 3 mesiace namontovaný v neďalekých Piešťanoch a to bolo niečo iné, fuj.
Sám mi povedal že funknosť menbrány poznáš jednoducho, ak sa začne v rýchlovarnej kanvici usádzať vodný kameň tak je menbrána KO.

Ano, na tuto skutecnost tady upozornuji stale dokola. Neni duvod, aby membrana RO nefungovala tech 10 let. Voda je treba v Podoli tak cista, ze v ni plavou pstruzi (maji je tam jako detektory, kdyby nekdo chtel vodu otravit), ale prutokem vodovodnim radem, ktery je v Praze X let stary a je neustale opravovan, je voda znacne znecistena. Proto doporucuji jako predfiltr keramicky filtr, ktery uz v soucastne dobe je tak kvalitni, ze propousti castecky mensi nez 0,5 mikronu a nektere keramocke filtry jsou jeste lepsi. Keramicky filtr neni problem parou vycistit a zvysuje se tim podstatne zivotnost i tech nasledujicich predfiltru. Financni uspora timto zpusoben realizace je znacne vysoka, radove v tisicich Kc.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř led 07, 2015 4:54 pm 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
[quote="pv33":1sozyeb9]Muzes sem dat neco o tom katexu? Napriklad co jsi koupil a kde?[/quote:1sozyeb9]


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1sozyeb9


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 55  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz