Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 4:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kombucha
PříspěvekNapsal: sob dub 11, 2009 11:32 pm 
Offline

Registrován: sob úno 14, 2009 3:19 pm
Příspěvky: 32
Dobry den, chtel jsem se zeptat na vyse zmineny napoj. Jaky na nej mate nazor, zkousel jste nekdy jeho konzumaci popr. s jakym vysledkem? Myslite, ze se da uzivat v souladu s vitarianstvim? Nevite jestli ma nejaky pozitivni ucinek na kandidu nebo ji naopak vlivem velkeho mnozstvi bileho cukru podporuje ci zhorsuje (udajne vetsinu cukru zkonzumuje kombuchova kultura pri rustu po 8-10 dnech a napoj mohou konzumovat dokonce i diabetici, navic ma pozitivni vliv na tvorbu zdrave mikroflory, na rovnovahu kyselin a zasad a odvadi z tela zplodiny.....a mnoho dalsiho)? Nejsem schopen se totiz tuto informaci nikde dozvedet? Dekuji za odpoved Petr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kombucha
PříspěvekNapsal: ned dub 12, 2009 6:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
nofingers píše:
Dobry den, chtel jsem se zeptat na vyse zmineny napoj. Jaky na nej mate nazor, zkousel jste nekdy jeho konzumaci popr. s jakym vysledkem? Myslite, ze se da uzivat v souladu s vitarianstvim? Nevite jestli ma nejaky pozitivni ucinek na kandidu nebo ji naopak vlivem velkeho mnozstvi bileho cukru podporuje ci zhorsuje (udajne vetsinu cukru zkonzumuje kombuchova kultura pri rustu po 8-10 dnech a napoj mohou konzumovat dokonce i diabetici, navic ma pozitivni vliv na tvorbu zdrave mikroflory, na rovnovahu kyselin a zasad a odvadi z tela zplodiny.....a mnoho dalsiho)? Nejsem schopen se totiz tuto informaci nikde dozvedet? Dekuji za odpoved Petr.

Kombuchu jsem si vyráběl a pil několik let, ale je to již docela dávno, tak okolo 1990. Kromě pozitivního pocitu, že pro své zdraví něco důležitého dělám a značného blbnutí se soustavným vyráběním a kontrolováním kombuchových kultur, jsem žádné jiné pozitivní, ani negativní účinky nezaznamenal. Jde z mého pohledu spíše o variantu typu, víra tvá tě uzdraví, ale to ještě neznamená, že tento postup mnoho lidí neuzdraví, spíše naopak, primární je něčemu věřit, přijmout to jako nosný program a tělo pak tento program použije a naplní. Z mého současného pohledu na věc, jde o nápoj zdravotně nevhodný z důvodu použitého čaje (tein) a cukru, který je velice nebezpečnou látkou, jak jste si i sám ověřil. Ve vašem případě bych vsadil na jiné postupy, jako jsou fungicidní rostliny, například česnek, cibule, karabinec, lichořeřišnice a čaje s velikou fungicidní účinností, jako Lapacho a Vilcacora (Kočičí dráp). Naprostá bomba je koloidní stříbro a vyzkoušet by se dala i živá a mrtvá voda, kde hlavně mrtvá má velice silné účinky na parazitální bakteriokultury, ale sám s tím zkušenosti nemám, na to by Vám spolehlivě odpověděl místní člen Viliro, který, jak sám píše, tyto vody vyrábí a používá již velice dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kombucha
PříspěvekNapsal: pon dub 13, 2009 1:20 pm 
Offline

Registrován: sob úno 14, 2009 3:19 pm
Příspěvky: 32
Kombuchu jsem si vyráběl a pil několik let, ale je to již docela dávno, tak okolo 1990. Kromě pozitivního pocitu, že pro své zdraví něco důležitého dělám a značného blbnutí se soustavným vyráběním a kontrolováním kombuchových kultur, jsem žádné jiné pozitivní, ani negativní účinky nezaznamenal. Jde z mého pohledu spíše o variantu typu, víra tvá tě uzdraví, ale to ještě neznamená, že tento postup mnoho lidí neuzdraví, spíše naopak, primární je něčemu věřit, přijmout to jako nosný program a tělo pak tento program použije a naplní. Z mého současného pohledu na věc, jde o nápoj zdravotně nevhodný z důvodu použitého čaje (tein) a cukru, který je velice nebezpečnou látkou, jak jste si i sám ověřil. Ve vašem případě bych vsadil na jiné postupy, jako jsou fungicidní rostliny, například česnek, cibule, karabinec, lichořeřišnice a čaje s velikou fungicidní účinností, jako Lapacho a Vilcacora (Kočičí dráp). Naprostá bomba je koloidní stříbro a vyzkoušet by se dala i živá a mrtvá voda, kde hlavně mrtvá má velice silné účinky na parazitální bakteriokultury, ale sám s tím zkušenosti nemám, na to by Vám spolehlivě odpověděl místní člen Viliro, který, jak sám píše, tyto vody vyrábí a používá již velice dlouho.


Kombuchu jsem take drive kratsi dobu vyrabel a uzival a nejake zasadnejsi pozitiva jsem extra nepozoroval. Snad mozna traveni a vyprazdovani se zlepsilo, teda jestli to bylo zrovna kombuchou. Ale pote prisla kandida a velke problemy s ni. Tak me zajimal Vas nazor na uzivani kombuchy a vliv na kandidu.
Koloidni stribro, zrovna kratsi dobu uzivam a slysel jsem o nem jen a jen pozitiva. Zatim nemohu hodnotit pro kratkou dobu uzivani, ale jsem presvedcen a doufam, ze na kandidu pomuze. Do toho uzivam jeste grepove kapky, kokosovy panensky olej, cesnek v kapkach a celkove jsem jen na vita strave (ovo+zel) s co nejvetsim omezenim tuku (orechy, oleje, maslo apod....). Celkove se stav kandidy zlepsil, i kdyz ze zacatku pri prechodu na tuto stravu jsem si prozil doslova peklo! Citim se lepe, vice odpocaty, jen mi pripada, ze jsem vzhledem k svemu fyzickemu zatizeni (narocna prace, trenink), docela casto bez energie a to si myslim, ze ovo+zel konzumuji dostatek (je to jako kdyby me ovo+zel nedalo vice energie). Casto si nekterej den sahnu energeticky uplne na dno, diky tomu jsem i neco zhubnul a to podle slov me pritelkyne uz ani neslo a prej vypadam jak anorektik. Pred tim na varene strave jsem takoveto energeticke problemy nemel. Myslite, ze je to nedostatkem nektere konkretni potravy (treba zminenych orechu, ktere vynechavam skrz kandidu, nebo nejake jine stravy....), nebo je potreba vytrvat a casem se to zlepsi a energie bude vic? Urcite totiz muj jidelnicek na vita strave neni dostatecne pestry, protoze tuto stravu teprve nejakou chvili objevuji. Je to asi jedina negativni vec, ktera me pri prechodu na vita stravu vadi a trochu mozna i jeji pestrost!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kombucha
PříspěvekNapsal: pon dub 13, 2009 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
nofingers píše:
Kombuchu jsem take drive kratsi dobu vyrabel a uzival a nejake zasadnejsi pozitiva jsem extra nepozoroval. Snad mozna traveni a vyprazdovani se zlepsilo, teda jestli to bylo zrovna kombuchou. Ale pote prisla kandida a velke problemy s ni. Tak me zajimal Vas nazor na uzivani kombuchy a vliv na kandidu.
Koloidni stribro, zrovna kratsi dobu uzivam a slysel jsem o nem jen a jen pozitiva. Zatim nemohu hodnotit pro kratkou dobu uzivani, ale jsem presvedcen a doufam, ze na kandidu pomuze. Do toho uzivam jeste grepove kapky, kokosovy panensky olej, cesnek v kapkach a celkove jsem jen na vita strave (ovo+zel) s co nejvetsim omezenim tuku (orechy, oleje, maslo apod....). Celkove se stav kandidy zlepsil, i kdyz ze zacatku pri prechodu na tuto stravu jsem si prozil doslova peklo! Citim se lepe, vice odpocaty, jen mi pripada, ze jsem vzhledem k svemu fyzickemu zatizeni (narocna prace, trenink), docela casto bez energie a to si myslim, ze ovo+zel konzumuji dostatek (je to jako kdyby me ovo+zel nedalo vice energie). Casto si nekterej den sahnu energeticky uplne na dno, diky tomu jsem i neco zhubnul a to podle slov me pritelkyne uz ani neslo a prej vypadam jak anorektik. Pred tim na varene strave jsem takoveto energeticke problemy nemel. Myslite, ze je to nedostatkem nektere konkretni potravy (treba zminenych orechu, ktere vynechavam skrz kandidu, nebo nejake jine stravy....), nebo je potreba vytrvat a casem se to zlepsi a energie bude vic? Urcite totiz muj jidelnicek na vita strave neni dostatecne pestry, protoze tuto stravu teprve nejakou chvili objevuji. Je to asi jedina negativni vec, ktera me pri prechodu na vita stravu vadi a trochu mozna i jeji pestrost!

Nechápu, proč česnek v kapkách, to dle mého názoru moc napomáhá, já bych nasadil zásadně čerstvý a velice dobře emulgovaný, pro okamžitou a co největší vstřebatelnost. Já česnek vždy proženu odšťavňovačem a vypiji v ostatní šťávě. Čistý tuk je skutečně k životu zcela zbytečný, až na nepatrné množství dýňového oleje, jej také neužívám, ale bez těch ořechů a olejnatých semen si stravu nedokážu představit. Zásadně je ovšem co nejlépe umelu, nebo většinou spíše dokonce emulguji, do podoby nutridrinků, jako jsou různá oříšková mléka, nebo kakaa, nebo třeba i sójové mléko, či kakao. Také nepředpokládám, že candidu povzbudí čerstvá syrová vejce, rozmixovaná v mrkvové šťávě. Další velice dobrá finta na kvasinky, je mléčně kvašené jídlo pikles, které doporučuji jíst téměř ke každému zeleninovému jídlu a nijak jím nešetřit. Přechodná fáze se bez hubnutí neobejde, ale nejdéle za měsíc si tělo zvykne a váha se postupně stabilizuje na fyziologické váze těla, zpravidla na váze z cca 18 let. Únavu a vyčerpání, je možno pociťovat po nedostatku určitých bílkovin, vitamínů a minerálů, daleko pravděpodobněji, než po nedostatku jídla. Jídla stačí bohatě 3x denně 400 - 500g, ráno ovoce, v poledne a večer zelenina, případně i večer ovoce, místo zeleniny. To druhé řešení bych u Vás nyní preferoval, protože tělo jede hlavně na cukry a těch v zelenině mnoho není. Dodal bych glutamin, methionin, vitamíny C minimálně 2000 jednotek, E 400 - 800 jednotek, B12, B6, minerály vápník, co dokážete do sebe dostat, hořčík, také zpočátku bez omezení, zinek v chelátové vazbě minimálně 2x denně na lačno, ne s jídlem, součastně s podáním čajové lžičky dýňového oleje, který je také plný zinku a denní dodané množství by nemělo klesnout pod 180 jednotek, můžete i více, mimo to, bych pojídal pravidelně 3x denně Lepicol a minimálně 3 - 6 tobolek lactobacilů, optimálně tak s osmi kulturami. Tyto naprosto mimořádné dávky bych začal snižovat až v případě, že je tělo nebude potřebovat, což se projeví průjmem. Postupně bych ubral lactobacily a poté vitamín C a E, ale v mimořádně vážných případech tělo dokáže denně spálit i 20 000 jednotek vitamínu C a já takto na dálku nepoznám, jak jste na tom, v takových případech, běžně doporučovaná denní množství, nemají pro tělo žádný význam, je stále v hlubokém deficitu a léčebný výsledek je nulový a Vy se stále trápíte. Pestrost stravy řešíte zbytečně, tělo dokáže jet i na velice omezený jídelníček, velice dlouhou dobu, pokud je správně sestaven a já sám to tedy zrovna moc nestřídám, je to jenom o zvyku. Dále nepíšete jaké máte BMI, ale anorexie začíná pod 18,5, já sám mám 20,5 - 21 a cítím se naprosto v pohodě, moje žena má 19,5 a také super, on běžný pohled na správnou váhu, je již v naší zemi značně deformován a normální štíhlý člověk, je jako bílá vrána, ale na to se vyprdněte, to je blbost Vašeho okolí, ne Vaše chyba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kombucha
PříspěvekNapsal: úte dub 14, 2009 1:12 am 
Offline

Registrován: sob úno 14, 2009 3:19 pm
Příspěvky: 32
Nechápu, proč česnek v kapkách, to dle mého názoru moc napomáhá, já bych nasadil zásadně čerstvý a velice dobře emulgovaný, pro okamžitou a co největší vstřebatelnost. Já česnek vždy proženu odšťavňovačem a vypiji v ostatní šťávě. Čistý tuk je skutečně k životu zcela zbytečný, až na nepatrné množství dýňového oleje, jej také neužívám, ale bez těch ořechů a olejnatých semen si stravu nedokážu představit. Zásadně je ovšem co nejlépe umelu, nebo většinou spíše dokonce emulguji, do podoby nutridrinků, jako jsou různá oříšková mléka, nebo kakaa, nebo třeba i sójové mléko, či kakao. Také nepředpokládám, že candidu povzbudí čerstvá syrová vejce, rozmixovaná v mrkvové šťávě. Další velice dobrá finta na kvasinky, je mléčně kvašené jídlo pikles, které doporučuji jíst téměř ke každému zeleninovému jídlu a nijak jím nešetřit. Přechodná fáze se bez hubnutí neobejde, ale nejdéle za měsíc si tělo zvykne a váha se postupně stabilizuje na fyziologické váze těla, zpravidla na váze z cca 18 let. Únavu a vyčerpání, je možno pociťovat po nedostatku určitých bílkovin, vitamínů a minerálů, daleko pravděpodobněji, než po nedostatku jídla. Jídla stačí bohatě 3x denně 400 - 500g, ráno ovoce, v poledne a večer zelenina, případně i večer ovoce, místo zeleniny. To druhé řešení bych u Vás nyní preferoval, protože tělo jede hlavně na cukry a těch v zelenině mnoho není. Dodal bych glutamin, methionin, vitamíny C minimálně 2000 jednotek, E 400 - 800 jednotek, B12, B6, minerály vápník, co dokážete do sebe dostat, hořčík, také zpočátku bez omezení, zinek v chelátové vazbě minimálně 2x denně na lačno, ne s jídlem, součastně s podáním čajové lžičky dýňového oleje, který je také plný zinku a denní dodané množství by nemělo klesnout pod 180 jednotek, můžete i více, mimo to, bych pojídal pravidelně 3x denně Lepicol a minimálně 3 - 6 tobolek lactobacilů, optimálně tak s osmi kulturami. Tyto naprosto mimořádné dávky bych začal snižovat až v případě, že je tělo nebude potřebovat, což se projeví průjmem. Postupně bych ubral lactobacily a poté vitamín C a E, ale v mimořádně vážných případech tělo dokáže denně spálit i 20 000 jednotek vitamínu C a já takto na dálku nepoznám, jak jste na tom, v takových případech, běžně doporučovaná denní množství, nemají pro tělo žádný význam, je stále v hlubokém deficitu a léčebný výsledek je nulový a Vy se stále trápíte. Pestrost stravy řešíte zbytečně, tělo dokáže jet i na velice omezený jídelníček, velice dlouhou dobu, pokud je správně sestaven a já sám to tedy zrovna moc nestřídám, je to jenom o zvyku. Dále nepíšete jaké máte BMI, ale anorexie začíná pod 18,5, já sám mám 20,5 - 21 a cítím se naprosto v pohodě, moje žena má 19,5 a také super, on běžný pohled na správnou váhu, je již v naší zemi značně deformován a normální štíhlý člověk, je jako bílá vrána, ale na to se vyprdněte, to je blbost Vašeho okolí, ne Vaše chyba.[/quote]


Dekuji za bohatou odpoved. Cesnek v kapkach mi byl doporucen na kandidu jednim homeopatem tak proto takhle. Take bych radeji volil cerstvy, ale zrovna cekam az mi dojde objednany odstavnovac. Tuk nepouzivam ted docasne, protoze jsem se dozvedel, ze podporuje kandidu, tak zkousim jak mi bude bez nej. Jinak ho uzivam prevazne do salatu - slunecnicovy, olivovy, sezamovy, kokosovy, vse panenske v bio kvalite. Jak pisete bez orechu ani ranu, ale momentalne, protoze je v nich znacne mnozstvi tuku, tak vynechavam. Da se nekde najit recept ci postup na ten pikles nebo to je ciste vas recept? Jinak ten anorektik byl myslen v uvozovkach. Vetsinou vzdy, kdyz jsem v minulych obdobich hubnul, tak si dovolim rict, ze to byla vetsinou svalova hmota a voda... Zivil jsem se nejaky cas sportem a hubnuti do urcite vahy bylo rutinou a tuk jsem musel drzet na opravdu nizkem minimu. Vsak jsme take chodili pravidelne na sportovni prohlidky. Procento tuku se u me pohybovalo neco kolem 3. Proto jsem neveril vlastnim ocim, ze jsem jeste neco ze sve vahy na vita strave shodil. A podle vseho to byl opravdu tuk. mozna i nejaka voda z podkozi. Ted si totiz pripadam daleko vyrysovanejsi....Takze vita strava me v tomto ohledu velice prekvapila. Jinak me momentalni BMI je 23,7 takze anorexie opravdu nehrozi, to byla spis mnou publikovana nejapna poznamka me pritelkyne, ktera se na me cele experimentovani s vita stravou diva pres prsty, ale respektuje to, ze mi pri kandide znacne pomaha. Driv me BMI bylo nekdy i kolem 26, ale bylo to zpusobeno narustem svalstva - vlivem sportu. V jake forme vsechny ty latky co jste napsal (glutamin, B6, B12, E, C, vapnik, horcik....atd) mam brat? Myslite ve forme potravinovych doplnku? Jake formy a presne vyrobky vybirat? Na trhu jich je nepreberne mnozstvi a vetsina je vyrobena chemicky a pochybuji o jejich vyuzitelnosti telem? Take se mohou usazovat, jestli jsem to nekde na Vasich a jinych strankach nastudoval spravne.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kombucha
PříspěvekNapsal: úte dub 14, 2009 9:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
nofingers píše:
Dekuji za bohatou odpoved. Cesnek v kapkach mi byl doporucen na kandidu jednim homeopatem tak proto takhle. Take bych radeji volil cerstvy, ale zrovna cekam az mi dojde objednany odstavnovac. Tuk nepouzivam ted docasne, protoze jsem se dozvedel, ze podporuje kandidu, tak zkousim jak mi bude bez nej. Jinak ho uzivam prevazne do salatu - slunecnicovy, olivovy, sezamovy, kokosovy, vse panenske v bio kvalite. Jak pisete bez orechu ani ranu, ale momentalne, protoze je v nich znacne mnozstvi tuku, tak vynechavam. Da se nekde najit recept ci postup na ten pikles nebo to je ciste vas recept? Jinak ten anorektik byl myslen v uvozovkach. Vetsinou vzdy, kdyz jsem v minulych obdobich hubnul, tak si dovolim rict, ze to byla vetsinou svalova hmota a voda... Zivil jsem se nejaky cas sportem a hubnuti do urcite vahy bylo rutinou a tuk jsem musel drzet na opravdu nizkem minimu. Vsak jsme take chodili pravidelne na sportovni prohlidky. Procento tuku se u me pohybovalo neco kolem 3. Proto jsem neveril vlastnim ocim, ze jsem jeste neco ze sve vahy na vita strave shodil. A podle vseho to byl opravdu tuk. mozna i nejaka voda z podkozi. Ted si totiz pripadam daleko vyrysovanejsi....Takze vita strava me v tomto ohledu velice prekvapila. Jinak me momentalni BMI je 23,7 takze anorexie opravdu nehrozi, to byla spis mnou publikovana nejapna poznamka me pritelkyne, ktera se na me cele experimentovani s vita stravou diva pres prsty, ale respektuje to, ze mi pri kandide znacne pomaha. Driv me BMI bylo nekdy i kolem 26, ale bylo to zpusobeno narustem svalstva - vlivem sportu. V jake forme vsechny ty latky co jste napsal (glutamin, B6, B12, E, C, vapnik, horcik....atd) mam brat? Myslite ve forme potravinovych doplnku? Jake formy a presne vyrobky vybirat? Na trhu jich je nepreberne mnozstvi a vetsina je vyrobena chemicky a pochybuji o jejich vyuzitelnosti telem? Take se mohou usazovat, jestli jsem to nekde na Vasich a jinych strankach nastudoval spravne.....

Na odšťavňovači doporučuji nešetřit, protože zde platí naprosto jednoznačně úsloví "Nemám tolik peněz, abych si mohl dovolit kupovat levné věci". Osobně každému doporučuji odšťavňovač dvouhřídelový, který umí i spoustu dalších dobrot, které na rotačním, nebo šnekovém, prostě nedokážete vyrobit. Pro Vás to má zásadní význam, jelikož některé potraviny, co Vám doporučuji, jinak získat ani nelze. Slunečnicový olej nepoužívejte, má nízkou radiovitalitu, ostatní jsou ok. Vždy vadí čistý tuk, pokud je vázaný na vlákninu a ostatní komplex látek celého plodu, tak je škodlivost v podstatě vyloučena a bez tuku se žít nedá, má mnoho nezastupitelných funkcí v chodu látkové výměny a jeho naprostým vynecháním, se dostanete do deficitu mnoha životně důležitých látek. Pikles rozhodně není můj vynález, to by bylo něco, jako kdybych vymyslel nový život. Jde o mléčně kvašenou zeleninu a staré to bude tak 5 000 let, možná i více. Napište slovo pikles do vyhledavače a pak si vyberte, co Vám bude chutnat. BMI máte na horní hranici kterou doporučuji v případě nemoci a spíše doporučuji klesnout na 22, kde se tělo mnohem snadněji regeneruje. Musíte si zdroje prostudovat, nevím co Vám bude chutnat, jinak já glutamin piji v syrových čerstvých vejcích, stáří maximálně do 3 dnů, můžete až 2 vejce denně. B6 slunečnicová semena stejně tak E, ale zpočátku současně dodat pilule z lékárny, protože tolik semínek sníst nelze. B12 pangamin minimálně 12 tablet denně a také kávová lžička Nori vloček do zeleninového salátu, zpočátku také pilulky, na srovnání deficitu. A a C mrkvovo pomerančová šťáva cca 1 - 1,5 litru denně, zpočátku C také v pilulích a nešetřit, optimálně 1000 se šípky a brát nejméně 2x - 3x denně, pokud nebude průjem, tak ještě více, extrémně bývá potřeba organizmu zvýšena až na 20 000 jednotek a to se ovocem a zeleninou dodat nedá. Vápník, hořčík a železo dodávám ve formě ranního kakaa, vyrobeného z přes noc namočených semen, zpravidla na polévkové lžíce, 2x slunečnicové semínko, 2x mák, 1x sezam neloupaný,1x dýňové semínko, 1x jáhly. Vše odšťavním spolu s mrkví a doplním pomerančovou šťávou. Pak přeliji do mixéru a dodám 2 vrchovaté čajové lžičky kakaa, nebo ideálně nepražené kakaové boby, rozmixuji a uvidíte, že si nežiji zrovna špatně, tento nápoj je polyminerál, polyenzym a polyvitamín s mimořádně dobrou chutí, jedním slovem superbomba. Na trhu se i přes nepřeberné množství nabízených "sraček" rozhodně nekoupí a jediné, co se po něm usadí jsou Vaše pocuchané nervy a další fyziologické problémy. Zajímavá je nesporně i jeho cena ve srovnání s chemikáliemi z lékáren, které doporučuje minimálně devět z deseti patologů. Semínkovou drť s mrkví, doplním pár borůvkami (rutin), nějakou švestkou, banán, třešně, případně pomeranč a máte super snídani. Pořád si myslím, že nejrychlejší by pro Vás bylo mě navštívit a za 4 - 6 hodin našeho povídání se toho dozvíte více, než za celý svůj dosavadní život, ale to je na Vás, já nikam nepospíchám. Jsem i bez Vaší návštěvy mimořádně vytížený, ale Vám by to určitě zkrátilo zbytečné trápení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kombucha
PříspěvekNapsal: úte dub 14, 2009 4:57 pm 
Offline

Registrován: sob úno 14, 2009 3:19 pm
Příspěvky: 32
S tim setrenim na odstavnovaci mi to je jasne, ale bohuzel mi ted situace nedovolila jinak nez si poridit rucni Healthy juicer (podle diskuzi na netu by nemel byt az tak spatny). Nemel jsem doted zadny, krome rucniho citrusovace, takze aspon zeleninu a nejake to naklicene zelenisko s nim zvladnu, casem se poohlednu po lepsim. A kdyz se tak koukam, na Vas recept na orechove mleko apod, tak to bude chtit momentalne jeste dokoupit nejaky mixer. Nemate zkusenosti nebo je to jedno jaky tip?
Takze myslite, ze na kandidu orechy nevadi? Obcas mi pripadlo, ze mi zpusobuji prujem a daval jsem to do souvislosti s jejich vysokym obsahem tuku. Samozrejme to mohlo byt zpusobene necim zcela jinym. Pak jsem se nekde docetl, ze nejenom cisty tuk, ale i orechy kandidu podporuji, tak jsem je zatim vynechal.
Zminene recepty na pikles uz jsem na netu nasel, tak se divam, ze toho je docela pozehnane, ale pro me je to zcela novinka, takze diky za dalsi tip a rozsireni.
S tim hubnutim a BMI kolem 22 bude nejspis problem. Podle Vaseho BMI kalkulatoru na strankach bych musel jit zhruba na vahu 68-70 kg ze soucasnych 75-77 kg, coz se mi za celou mou sportovni karieru nikdy nepovedlo. A to jak jsem vyse psal, si musim striktne drzet urcitou vahovou kategorii, ktera je 76. Marne jsem se nekolikrat, vzhledem ke svemu mensimu vzrustu, pokousel shodit na nizsi a pro me prijatelnejsi vahovou kategorii, ale nikdy jsem se pod 73,5 kg nedostal. A to uz jsem u teto vahy jak se rika "potil krev". Mozna me ale delsi setrvani na vita strave opet prekvapi a dostanu se s vahou niz, ale moc v to nedoufam. Zhruba uz vim kde jsou moje moznosti, ale....
Rad bych Vas navstivil, ale momentalne jsem po delsi pauze opet nastoupil do pracovniho pomeru a znate to jak to pro zobaka v nove praci chodi....ale snad se nekdy utrhnu. Jen pro uplnost, kolik si za straveny cas s Vami, cca zminenych 4-6 hod, uctujete, kdybych se casove ze zamestnani dostal? Diky Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kombucha
PříspěvekNapsal: úte dub 14, 2009 7:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
nofingers píše:
S tim setrenim na odstavnovaci mi to je jasne, ale bohuzel mi ted situace nedovolila jinak nez si poridit rucni Healthy juicer (podle diskuzi na netu by nemel byt az tak spatny). Nemel jsem doted zadny, krome rucniho citrusovace, takze aspon zeleninu a nejake to naklicene zelenisko s nim zvladnu, casem se poohlednu po lepsim. A kdyz se tak koukam, na Vas recept na orechove mleko apod, tak to bude chtit momentalne jeste dokoupit nejaky mixer. Nemate zkusenosti nebo je to jedno jaky tip?
Takze myslite, ze na kandidu orechy nevadi? Obcas mi pripadlo, ze mi zpusobuji prujem a daval jsem to do souvislosti s jejich vysokym obsahem tuku. Samozrejme to mohlo byt zpusobene necim zcela jinym. Pak jsem se nekde docetl, ze nejenom cisty tuk, ale i orechy kandidu podporuji, tak jsem je zatim vynechal.
Zminene recepty na pikles uz jsem na netu nasel, tak se divam, ze toho je docela pozehnane, ale pro me je to zcela novinka, takze diky za dalsi tip a rozsireni.
S tim hubnutim a BMI kolem 22 bude nejspis problem. Podle Vaseho BMI kalkulatoru na strankach bych musel jit zhruba na vahu 68-70 kg ze soucasnych 75-77 kg, coz se mi za celou mou sportovni karieru nikdy nepovedlo. A to jak jsem vyse psal, si musim striktne drzet urcitou vahovou kategorii, ktera je 76. Marne jsem se nekolikrat, vzhledem ke svemu mensimu vzrustu, pokousel shodit na nizsi a pro me prijatelnejsi vahovou kategorii, ale nikdy jsem se pod 73,5 kg nedostal. A to uz jsem u teto vahy jak se rika "potil krev". Mozna me ale delsi setrvani na vita strave opet prekvapi a dostanu se s vahou niz, ale moc v to nedoufam. Zhruba uz vim kde jsou moje moznosti, ale....
Rad bych Vas navstivil, ale momentalne jsem po delsi pauze opet nastoupil do pracovniho pomeru a znate to jak to pro zobaka v nove praci chodi....ale snad se nekdy utrhnu. Jen pro uplnost, kolik si za straveny cas s Vami, cca zminenych 4-6 hod, uctujete, kdybych se casove ze zamestnani dostal? Diky Petr

Ruční odšťavňovač, to je záležitost pro kulturistu v plné tréninkové přípravě, pokud se bavíte o litrech šťávy denně, dále koupíte mixér, který já opravdu moc nepoužívám a mám takový starý socialistický krám, to jsou další peníze a nic moc výhody. Ještě raději pouvažujte a také počítejte, on totiž dvouhřídelový odšťavňovač mimo to, co všechno umí, má také zcela jinou výtěžnost z nakoupených surovin a na tom nakonec za rok proděláte mnohem více, než je cena i toho nejdražšího odšťavňovače.
Průjem po ořechách bývá způsoben jejich špatnou stravitelností, kdy je člověk málo rozkouše a navíc je jí v nevhodných kombinacích, kdy jsou prakticky nestravitelné. Většina lidí jí ořechy, jako pelikán rybu, otevřou vak zasunou rybu a zavřou vak. Žaludek nemá zuby a je hotovo, běžíte na záchod. Něco jiného je emulgovaný stav v čerstvé šťávě plné enzymů, kdy je stravitelnost naprosto optimální. Jistotu, jak tělo zareaguje, nemáte nikdy, ale takto je riziko minimální.
BMI 22 není podmínkou, rozhodující je fyziologická váha, těsně po vyvinutí těla, cca z 18 let a ta se zpravidla kolem této hodnoty pohybuje.
K návštěvě Vás nijak nenutím, ale ušetřila by Vám mnoho času i trápení. Navíc se rozhodně nemusíte obávat, že je potřeba si přinést hotovost v batohu. Není to pro mě nosná činnost a zatím to dělám spíše jako koníček. Zase ale nejsem Matka Tereza a dělat to jako charitu, tak mi z toho šlehne. Jedu tedy zhruba na běžné zednické taxy, což při svých rozsáhlých vědomostech za charitu celkem považuji, ale zase mě to baví, čili nevím jak dlouho se budete ptát, to se blbě odhaduje, každý je jiný, ale počítejte cca 200,- Kč na hodinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombucha
PříspěvekNapsal: čtv dub 16, 2009 12:13 am 
Offline

Registrován: sob úno 14, 2009 3:19 pm
Příspěvky: 32
O navstevu bych zajem mel a vim, ze me nenutite. Problem je se casove urvat a take cestovani, ale zkusim si to nejak zaridit...Take je mi jasne, ze nemuzete fungovat jako dobrocinny spolek a uvedena cena se mi zda docela optimalni. Pokud si ale clovek, Vasemi instrukcemi pomuze od rady zdravotnich neduhu, stoji to urcite za to. Jiz tak se mi lecba kandidy za ruzne preparaty, medikamenty, homeopatika a ruzne experimenty, znacne prodrazuje!
S temi orechy jsem mel nekdy problem, i kdyz jsem je radne rozkousal a pozvykal, ale je mozne, ze to byla souhra jinych okolnosti. Myslim, ze vyzkousim Vas zpusob - zminene orechy namocit a rozmixovat + mrkv. stava + dalsi vyse uvedene ingredience - ten napad se mi zamlouva, jeste poresit zmineny mixer...nemate predstavu co od nej pri nakupu pozadovat, abych zvladal udelat z orechu zminene mleko a pripadne ho pouzil i na jine Vase recepty? Nemam o techto vecech naprosto zadnou predstavu a velka nabidka na netu je absolutne matouci... dekuji Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombucha
PříspěvekNapsal: čtv dub 16, 2009 5:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
nofingers píše:
O navstevu bych zajem mel a vim, ze me nenutite. Problem je se casove urvat a take cestovani, ale zkusim si to nejak zaridit...Take je mi jasne, ze nemuzete fungovat jako dobrocinny spolek a uvedena cena se mi zda docela optimalni. Pokud si ale clovek, Vasemi instrukcemi pomuze od rady zdravotnich neduhu, stoji to urcite za to. Jiz tak se mi lecba kandidy za ruzne preparaty, medikamenty, homeopatika a ruzne experimenty, znacne prodrazuje!
S temi orechy jsem mel nekdy problem, i kdyz jsem je radne rozkousal a pozvykal, ale je mozne, ze to byla souhra jinych okolnosti. Myslim, ze vyzkousim Vas zpusob - zminene orechy namocit a rozmixovat + mrkv. stava + dalsi vyse uvedene ingredience - ten napad se mi zamlouva, jeste poresit zmineny mixer...nemate predstavu co od nej pri nakupu pozadovat, abych zvladal udelat z orechu zminene mleko a pripadne ho pouzil i na jine Vase recepty? Nemam o techto vecech naprosto zadnou predstavu a velka nabidka na netu je absolutne matouci... dekuji Petr

Máte naprostou pravdu, po jedné návštěvě u mě, zpravidla pacient odstraní ze svého života velké množství pravidelných, docela drahých a frustrujících návštěv u lékaře a v lékárnách, což mimo značné časové i finanční úspory, většinou znamená i velké zlepšení stavu nervů.
U ořechů a olejnatých semen, je potřeba vysledovat který druh potíže vyvolává a který ne, také způsob zpracování, je velice důležitý a hlavně nepřehánět zkonzumované množství.
U mixéru nemohu sloužit, sám používám nějaký starý socialistický krám a představu o moderních přístrojích nemám žádnou. Nákupem dvouhřídelového odšťavovače, jsem vlastně přestal používat naprostou většinu ostatních kuchyňských přístrojů. To mi šetří mnoho času, nutného k čištění použitých přístrojů, docílím lepšího zpracování a využitelnosti surovin a nyní si již vůbec nedokážu představit jak bych bez něj žil. Vozím ho dokonce i na dovolené v cizině a určitě bych o jiném způsobu přípravy potravin již neuvažoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombucha
PříspěvekNapsal: sob črc 25, 2009 11:16 am 
Offline

Registrován: pát črc 17, 2009 9:39 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,
s kombuchou mám už 15 let velmi dobré zkušenosti. Pomáhá mi odstraňovat z těla lithium, kterého kvůli své nemoci (bipolární porucha) musím brát 1300 mg denně (hydrogenuhličitan litný).
Na vita stravu jsem přešel v 11/08 a s občasnými úlety na pečivu nebo sýrech se jí snažím držet.
Místo tak velikého pití šťáv spíše upřednostňuji jezení ovoce a zeleniny tak jak jsou. Ona to tak příroda jistě dobře vymyslela. Odšťavňuji pouze cukety a červenou řepu.
Samotné šťávy mají vysoký glykemický index, který právě snižuje odstraněná vláknina.
Je pravda, že se skoro ihned vstřebávají a pokud má někdo zanesená střeva, tak je to lepší.
Moje zásada je: nic se mesmí přehánět a z toho plyne i to, že by se člověk měl stravovat pokud možno střídmě (zde mám ještě co dohánět). Vždy se snažím vžít do role našich prapředků, jak se asi v přírodě stravovali. Odtud jasně plyne, že když neznali oheň, tak si nic nemohli tepelně upravovat. Mám dost velkou nadváhu BMI 32. Od loňského dubna jsem shodil 20 kg a ještě mě min. 25 kg čeká shodit. Teď každý týden držím 2 denní půst. Piju jenom vodu, kombuchu a mladý ječmen. Nejde mi ani tak o nějaké vyčištění organizmu (na to je ten půst moc krátký), ale hlavní význam je v tom, že mě přecházejí chutě - čili jakési očišťování mysli.
Jsem rád, že jste vytvořil takovouto diskuzi, protože se tu člověk může hodně věcem přiučit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombucha
PříspěvekNapsal: sob črc 25, 2009 3:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Pavel_Kase píše:
Dobrý den,
s kombuchou mám už 15 let velmi dobré zkušenosti. Pomáhá mi odstraňovat z těla lithium, kterého kvůli své nemoci (bipolární porucha) musím brát 1300 mg denně (hydrogenuhličitan litný).
Na vita stravu jsem přešel v 11/08 a s občasnými úlety na pečivu nebo sýrech se jí snažím držet.
Místo tak velikého pití šťáv spíše upřednostňuji jezení ovoce a zeleniny tak jak jsou. Ona to tak příroda jistě dobře vymyslela. Odšťavňuji pouze cukety a červenou řepu.
Samotné šťávy mají vysoký glykemický index, který právě snižuje odstraněná vláknina.
Je pravda, že se skoro ihned vstřebávají a pokud má někdo zanesená střeva, tak je to lepší.
Moje zásada je: nic se mesmí přehánět a z toho plyne i to, že by se člověk měl stravovat pokud možno střídmě (zde mám ještě co dohánět). Vždy se snažím vžít do role našich prapředků, jak se asi v přírodě stravovali. Odtud jasně plyne, že když neznali oheň, tak si nic nemohli tepelně upravovat. Mám dost velkou nadváhu BMI 32. Od loňského dubna jsem shodil 20 kg a ještě mě min. 25 kg čeká shodit. Teď každý týden držím 2 denní půst. Piju jenom vodu, kombuchu a mladý ječmen. Nejde mi ani tak o nějaké vyčištění organizmu (na to je ten půst moc krátký), ale hlavní význam je v tom, že mě přecházejí chutě - čili jakési očišťování mysli.
Jsem rád, že jste vytvořil takovouto diskuzi, protože se tu člověk může hodně věcem přiučit.

Příroda to sice vymyslela určitě dobře, ale člověk zamořil životní prostředí takovým způsobem, že již téměř nic nefunguje jako dříve, kdy to ta příroda tak dobře vymyslela. Já ty šťávy nedělám proto, že mě to baví, nebo bych nemohl sníst celé plody, ale tímto postupem oddělím vlákninu, na níž jsou vázané veškeré kontaminace a vypiji odmořenou šťávu, čímž se vystavuji mnohem nižšímu zamoření, než pokud bych jedl celé plody. Vlákninu střeva sice také potřebují, ale stačí ji celkem málo pokud nejíte žádný z bílých jedů a defekace probíhá velice dobře.
Při půstech o čemkoliv jiném, než destilované vodě nelze hovořit o půstu, ale pouze o tvrdé dietě, protože tělo se na vnitřní spalování nenahodí, čištění je tím pádem velice pomalé a neefektivní. Prostě se zbytečně trápíte a skoro nic se neřeší, to po destilce se Vám úplně rozsvítí a budete svět vidět z naprosto jiného úhlu, doporučuji vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombucha
PříspěvekNapsal: sob črc 25, 2009 9:12 pm 
Offline

Registrován: pát črc 17, 2009 9:39 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,
souhlasím s Vámi, že v současné době je všechno zamořené a kvalita ovoce a zeleniny na trhu je žalostná. Ale v rámci možností je naše snažení alespoň trochu dobré než jít s dobou.
Uvažoval jsem o té destilce z RO. Není mi jasná jedna věc. Tato voda z RO je tzv. "hladová" a nesmí se nechat ani pár hodin v PET lahvi, jinak naruší její strukturu a tak se kontaminuje.
Až potud je mi všechno jasné. Pak ale tuto vodu vypiju. Když dokáže "zlikvidovat" strukturu PET lahve, která je dost odolná, jak asi dopadne jemná živá stuktura našich tkání. Pochybuji, že se tato voda vrhne jenom na anorganicky vázané minerály a všemu ostatnímu se vyhne obloukem.
Nevím. Je to jenom taková úvaha zdravým selským rozumem. Pokud ovšem budu denně pít 5 l šťáv, tak věřím, že se organizmus stihne zase "opravit". Ale pít např. 3 l destilované vody každý den je podle mě asi docela hodně. Toto jsou pouze mé úvahy, nic víc. Věřím, že to máte prakticky vyzkoušené a vyhovuje Vám to. Pouze nechápu, co se děje uvnitř Vašeho těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombucha
PříspěvekNapsal: sob črc 25, 2009 10:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Pavel_Kase píše:
Dobrý den,
souhlasím s Vámi, že v současné době je všechno zamořené a kvalita ovoce a zeleniny na trhu je žalostná. Ale v rámci možností je naše snažení alespoň trochu dobré než jít s dobou.
Uvažoval jsem o té destilce z RO. Není mi jasná jedna věc. Tato voda z RO je tzv. "hladová" a nesmí se nechat ani pár hodin v PET lahvi, jinak naruší její strukturu a tak se kontaminuje.
Až potud je mi všechno jasné. Pak ale tuto vodu vypiju. Když dokáže "zlikvidovat" strukturu PET lahve, která je dost odolná, jak asi dopadne jemná živá stuktura našich tkání. Pochybuji, že se tato voda vrhne jenom na anorganicky vázané minerály a všemu ostatnímu se vyhne obloukem.
Nevím. Je to jenom taková úvaha zdravým selským rozumem. Pokud ovšem budu denně pít 5 l šťáv, tak věřím, že se organizmus stihne zase "opravit". Ale pít např. 3 l destilované vody každý den je podle mě asi docela hodně. Toto jsou pouze mé úvahy, nic víc. Věřím, že to máte prakticky vyzkoušené a vyhovuje Vám to. Pouze nechápu, co se děje uvnitř Vašeho těla.

Asi Vám trochu vezmu iluze o balené vodě z obchodní sítě, ale i normální balená voda z PET lahve je samozřejmě po nějaké době kontaminována. U destilované, nebo osmotické vody je tento proces pouze rychlejší, protože tyto vody velice ochotně přijímají cokoliv z okolního prostředí. O tkáně bych se zase tak nebál, já jsem měl zpočátku taky strach z pravidelného užívání této vody, ale přiznejme si otevřeně, že k celodennímu pití čisté vody asi nepřilne nikdo a pokud pijete současně čerstvé šťávy, jíte syrové ovoce a zeleninu, tak je velice nepravděpodobné, že tělo bude trpět nějakým deficitem minerálů. Těch je v naší stravě spíše přebytek a to bohužel hlavně těch špatných, schopných sedimentovat ve tkáních a způsobovat nějaké potíže. Pokud tedy o tyto minerály vlivem pití osmotické vody přijdete, tak se Vám paradoxně spíše uleví. Zpočátku jsem se na pozorování těla skutečně dosti zaměřoval a pokud to mohu nezaujatě posoudit tak se i lehce něco pozorovatelného dělo, ale pak se stav stabilizoval a kromě mnohem vyšší výkonnosti organizmu, žádné další změny nenastaly a ani již nic nepociťuji. Také Vámi uváděné 3 litry této vody rozhodně běžně denně nevypiji, to bych asi prasknul, protože hlavně piji čerstvé šťávy a celkový mnou vypitý objem této vody denně bude do 1,5 litru, zbytek přijatých tekutin tvoří šťávy, případně i živá voda. Pokud jsem jiné tekutiny zrovna po ruce neměl, mám vyzkoušené několikadenní pití pouze této vody v objemu až 4 litry denně a nic negativního jsem na sobě nepozoroval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombucha
PříspěvekNapsal: pon črc 27, 2009 7:44 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
To sa tá voda z RO tak rýchlo zkazí?
Takže ked si ju večer napustím do hrnca, tak už ráno je zlá, lebo nasala látky obsiahnuté v tom hrnci?
Je preto lepšie ju napúštat iba do skla a hned vypit.
Čo ak si ju vezmem v PET-ke so sebou napr. na výlet. Zkazí sa za tých pár hodín?
Ak áno tak je asi vhodnejšie si kúpit vodu kojeneckú balenú alebo mat túto v sklenenej flaške?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz