Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 1:44 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon dub 28, 2014 4:03 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
inzenyr píše:
Homogenizer k Angelu existuje a lis na olej pro Angela se uz pripravuje, co jeste mate jeste na mysli?

Inzenyr

Mozete ma vyrozumiet k comu je ten homogenizer k angelu ?
A vraj sa pripravuje Lis na olej k angelu ? Lis ktory by spracoval aj lan ?
Tak to by ma velmi potesilo.
Vyrabat si doma lanovy cerstvy olej by bolo uzasne \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 28, 2014 4:39 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
dushan74 píše:
Mozete ma vyrozumiet k comu je ten homogenizer k angelu ?
A vraj sa pripravuje Lis na olej k angelu ? Lis ktory by spracoval aj lan ?
Tak to by ma velmi potesilo.
Vyrabat si doma lanovy cerstvy olej by bolo uzasne \":-)\"

Homogenizer je u Angela na vyrobu orechoveho masla.

Lis na olej by mel zpracovat to co je uz overeno, len, dyni, konopne seminko, sezam, slunecnici a ostropercec.
Vse ve slupce neloupane. Lis potrebuje na lisovani dostatek vlakniny.

Orechy by mozna dal take, ale musely by se predem castecne nadrtit. Lis nema prilis velky vstupni otvor.

Lis bude k dispozici jak pro Angela, tak pro OMEGU a mozna ho utahne i jiny lis, ktery ma stejny zamek jako OMEGA a prikon alespon 150W, treba Z-Star.
Samozrejme olej nepotece proudem, na to by musel byt jiny prikon odstavovace, alespon 800W.
Ale par lzic cerstveho oleje na sirnou patlaninu nebo na salat s nim udelate.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 28, 2014 5:25 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
inzenyr píše:
Homogenizer je u Angela na vyrobu orechoveho masla.

Lis na olej by mel zpracovat to co je uz overeno, len, dyni, konopne seminko, sezam, slunecnici a ostropercec.
Vse ve slupce neloupane. Lis potrebuje na lisovani dostatek vlakniny.

Orechy by mozna dal take, ale musely by se predem castecne nadrtit. Lis nema prilis velky vstupni otvor.

Lis bude k dispozici jak pro Angela, tak pro OMEGU a mozna ho utahne i jiny lis, ktery ma stejny zamek jako OMEGA a prikon alespon 150W, treba Z-Star.
Samozrejme olej nepotece proudem, na to by musel byt jiny prikon odstavovace, alespon 800W.
Ale par lzic cerstveho oleje na sirnou patlaninu nebo na salat s nim udelate.

Inzenyr

Super, jasne ze olej hlavne lanovy mam na mysli a hlavne na patlaninu.
Cize nalisovat si tak cca 1- 2 dcl oleja do tyzdna by bohate stacilo. \":-)\"
Tak a kedy by tom malo byt cca dostupne a zrejme cena bude dost mastna, co ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 28, 2014 9:23 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
dushan74 píše:

Super, jasne ze olej hlavne lanovy mam na mysli a hlavne na patlaninu.
Cize nalisovat si tak cca 1- 2 dcl oleja do tyzdna by bohate stacilo. \":-)\"
Tak a kedy by tom malo byt cca dostupne a zrejme cena bude dost mastna, co ?

Pocitejte s tim, ze ten olej z toho lisu rychle kape, netece proudem.
Pokud chcete vylisovat lnene seminko dosucha, tak ten odpad musite do lisu hodit alespon jeste jednou.
Dokonce z toho uz pomleteho odpadu tece olej rychleji nez primo z lneneho seminka.
Z prehrati obavu mit nemusite, teplota odpadu neprekroci 42°C.
Ten odpad ze lnenenho seminka se da dokonce vylisovat na uplne suchy bily prasek.
U ostatnich seminek, lis lisuje dosucha v prvnim kroku, podminkou je, ze semena musi byt ve slupce.
Z druhe strany semena ve slupce podstatne dele vydrzi nez zacnou zluknout a jsou podstatne levnejsi nez ty loupana seminka. \":-)\"
S OMEGOU asi najednou 2dcl nevylisujete, proste motor se za 3/4 hodiny prehreje a znova jde zapnout az po hodine chlazeni. \":-(\"
Odhaduji to tak na 1dcl. U Angela ten lis muze bezet nepretrzite, takze tam se ty 2dcl vylisovat daji.
Levny ten lis asi pro dost lidi nebude, protoze to je komplet v nerezu. Snaha byla vyrobni cenu stlacit co nejniz, o prodejni cene ale ja nerozhoduji.
Vyhodou je, ze pokud si lis poridite pro OMEGU a pak budete chtit prejit na Angela, tak se pouze dokoupi a premontuje redukce pro pripojeni, nemusite kupovat cely novy lis.
Bohuzel ta verze pro Angela se jeste zdrzi, nejdriv musi byt hotova verze pro OMEGU.
Jeste se nektere drobne detaily ladi, ale vetsina dilu je uz pripravena pro montaz, vcetne obalu.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 28, 2014 9:58 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
inzenyr píše:
Pocitejte s tim, ze ten olej z toho lisu rychle kape, netece proudem.
Pokud chcete vylisovat lnene seminko dosucha, tak ten odpad musite do lisu hodit alespon jeste jednou.
Dokonce z toho uz pomleteho odpadu tece olej rychleji nez primo z lneneho seminka.
Z prehrati obavu mit nemusite, teplota odpadu neprekroci 42°C.
Ten odpad ze lnenenho seminka se da dokonce vylisovat na uplne suchy bily prasek.
U ostatnich seminek, lis lisuje dosucha v prvnim kroku, podminkou je, ze semena musi byt ve slupce.
Z druhe strany semena ve slupce podstatne dele vydrzi nez zacnou zluknout a jsou podstatne levnejsi nez ty loupana seminka. \":-)\"
S OMEGOU asi najednou 2dcl nevylisujete, proste motor se za 3/4 hodiny prehreje a znova jde zapnout az po hodine chlazeni. \":-(\"
Odhaduji to tak na 1dcl. U Angela ten lis muze bezet nepretrzite, takze tam se ty 2dcl vylisovat daji.
Levny ten lis asi pro dost lidi nebude, protoze to je komplet v nerezu. Snaha byla vyrobni cenu stlacit co nejniz, o prodejni cene ale ja nerozhoduji.
Vyhodou je, ze pokud si lis poridite pro OMEGU a pak budete chtit prejit na Angela, tak se pouze dokoupi a premontuje redukce pro pripojeni, nemusite kupovat cely novy lis.
Bohuzel ta verze pro Angela se jeste zdrzi, nejdriv musi byt hotova verze pro OMEGU.
Jeste se nektere drobne detaily ladi, ale vetsina dilu je uz pripravena pro montaz, vcetne obalu.

Inzenyr

Som zatial spokojny majitel Angel Juicer. Rad by som ale rozsiril moznosti jeho vyuzitia.
Ziskat pridavne zariadenie na lisovanie olejov by bolo super. Tak ak ziskate pripadne info
ohladne pripravovanych pridavnych zariadeni pre Angel, budem rad ak ma informujete \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 29, 2014 8:38 am 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
Zkušenosti s lisováním oleje.
Něco ke lněným semínkům.

Mám lis na olej, nástavec k Omega 8006, koupený před třemi lety, když byl ještě v nabídce. Psal jsem o tom už dřív, viz tady


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 29, 2014 9:31 am 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
Že lisování oleje není až tak jednoduché, je krásně vidět třeba na videu Jak se to dělá:
http://ulozto.cz/x1huY78/how-its-made-r ... y-olej-avi
Je k tomu potřebná i delší praxe. Nikde se o tom moc nepíše.
Podle semen se musí měnit sestava lisu, dávkování, kontrolovat teplota, výstupní štěrbina.
Kdybych u toho někdy pracoval, nemusel bych to teď pracně zjišťovat metodou pokus-omyl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 29, 2014 12:16 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
ganesa píše:
Že lisování oleje není až tak jednoduché, je krásně vidět třeba na videu Jak se to dělá:
http://ulozto.cz/x1huY78/how-its-made-r ... y-olej-avi
Je k tomu potřebná i delší praxe. Nikde se o tom moc nepíše.
Podle semen se musí měnit sestava lisu, dávkování, kontrolovat teplota, výstupní štěrbina.
Kdybych u toho někdy pracoval, nemusel bych to teď pracně zjišťovat metodou pokus-omyl.

S lisem se clovek musi trochu zkamaradit, ale zase takovy problem to neni.
Pri testech jsem do nej nasypal vsechno co jsem kde nasel, vcetne ostroperce.
U ostroperce jsem cekal, ze se ten lis totalne zadre, protoze semeno je tvrde pomalu jak kaminky, a on nic, lisoval.
Jeste byl driv problem s konopim, odpad se zahrival natolik, az se zacinal palit, pri testech ale problem nebyl.
Lis ma vyrovnavani teploty vodou v nadrzce.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 29, 2014 3:39 pm 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
inzenyr píše:
S lisem se clovek musi trochu zkamaradit, ale zase takovy problem to neni.
Pri testech jsem do nej nasypal vsechno co jsem kde nasel, vcetne ostroperce.
U ostroperce jsem cekal, ze se ten lis totalne zadre, protoze semeno je tvrde pomalu jak kaminky, a on nic, lisoval.
Jeste byl driv problem s konopim, odpad se zahrival natolik, az se zacinal palit, pri testech ale problem nebyl.
Lis ma vyrovnavani teploty vodou v nadrzce.

Inzenyr

A zkoušel jste kokos?
(Kokos strouhaný POEX, Kaufland, 500g, 26.90Kč)
Podle údaje na obalu má 65% tuku, a těch 60% z něj opravdu dostanu. Ale jak píšu, musí být vysušený a je s tím piplačka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 29, 2014 8:55 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
jajda22 píše:
http://www.topshop.cz/kuchyn_a_vareni/nutribullet.html
Už jsi tento mixer koupil? Taky mě láká-nejen cenou,ale taky proto,že je malý-jsem sama.Jde na něm vyrobit smoties a ořechové a kokosově mléko?Nahrdí aspon trochu Vitamix? Díky

Objednal som si ho, už je na ceste. Ak sa mi bude taká strava páčiť a ak by som aj ženu nejak presvedčil tak by som neskôr aj výkonnejší kúpil, ak ženu nepresvedčím na jedenie mixovanej buriny tak mne samému bude stačiť.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 29, 2014 9:32 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
Deane píše:
Objednal som si ho, už je na ceste. Ak sa mi bude taká strava páčiť a ak by som aj ženu nejak presvedčil tak by som neskôr aj výkonnejší kúpil, ak ženu nepresvedčím na jedenie mixovanej buriny tak mne samému bude stačiť.

Neviem veru cim vas tento produkt zaujal


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 29, 2014 9:48 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
dushan74 píše:
Neviem veru cim vas tento produkt zaujal

Svojou jednoduchosťou a zanedbateľnou cenou. Ja potrebujem malé jednoduché a ľahké zariadenie na rýchlu prípravu malého množstva nejakého nápoja. Nie som vitarián a zatiaľ ani nevidím perspektívu že by som sa ním stal. Minulý týždeň sme naplnili mrazák mäsom, (kengura, muflón, morčacie, pstruhy, losos a iné ryby), nejaké syry cca 340€ tak to musíme skonzumovať. Na zelené by som skúsil prejsť čiastočne. Keď som pracoval na šachte v Karvinej tak moja večera bola min. 1/2 kila mäsa, už som to množstvo poriadne zredukoval.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 29, 2014 11:17 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
ganesa píše:
A zkoušel jste kokos?
(Kokos strouhaný POEX, Kaufland, 500g, 26.90Kč)
Podle údaje na obalu má 65% tuku, a těch 60% z něj opravdu dostanu. Ale jak píšu, musí být vysušený a je s tím piplačka.

Pro Vas zkusim i kokos, jenom ho beru nekde jinde, tam neni uveden obsah tuku.
Susit se s nim nebudu, pujde tam tak jak je, at lis ukaze co umi, treba to da bez suseni. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 30, 2014 8:22 am 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
inzenyr píše:
Pro Vas zkusim i kokos, jenom ho beru nekde jinde, tam neni uveden obsah tuku.
Susit se s nim nebudu, pujde tam tak jak je, at lis ukaze co umi, treba to da bez suseni. \":-)\"

Inzenyr

Díky.
Zajímám se o něj hodně, je to jedinečný potravinářský tuk. Má jiný způsob trávení než ostatní tuky, nejde na tloušťku, je protizánětlivý a antiseptický. Stačí hledat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 03, 2014 4:15 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
ganesa píše:
Díky.
Zajímám se o něj hodně, je to jedinečný potravinářský tuk. Má jiný způsob trávení než ostatní tuky, nejde na tloušťku, je protizánětlivý a antiseptický. Stačí hledat.

Tak strouhany kokos je vyzkouseny. Zacal jsem ho lisovat bez predehrati lisu, abych videl, jake nastanou problemy.
Lis chvili vrzal, nez se trochu zahral a pak uz jel bez problemu.
Stacilo pouze dosypavat kokos.
Strouhany kokos ma opravdu hodne oleje.
Z jedne vrchovate lzicky strouhaneho kokosu jsem mel asi rovnou lzicku oleje.
Zajimave bylo, ze v podstate okamzite ve sklenicce tuhnul.
Jinak teda vune i chut vyborna.
Mnam.
Snedl jsem hned vsechno, co jsem na zkousku vylisoval a jeste jsem vylizal sklenicku. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz