Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 5:47 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: ned bře 08, 2009 6:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Příklad denního pitného režimu

Pití je nesrovnatelně důležitější než jídlo a je třeba si stále uvědomovat, že člověk, celkem bez potíží, vydrží hladovět o vodě velice dlouhou dobu. Jsou zadokumentované hladovky v délce 75 dnů a zřejmě to zdaleka není konečná hranice možností lidského organizmu. Oproti tomu, již několik dnů bez vody, nás může stát život. Krátkodobý deficit celkem tělu nevadí, pouze se více unavíte, ale o to riskantnější je trvalý deficit vody ve tkáních, kterým bohužel většina civilizovaného obyvatelstva trpí a připravuje tak tělo, pro nástup nejrůznějších nemocí. Jako příklad uvedu špatnou defekaci, hemeroidy, vysoký tlak a mnohé další zajímavé zdravotní potíže. Rozhodně je méně škodlivé pít více, než je nutné a netrápit trvale tělo žízní, to je opravdu sebevražedný postup. Pokud situaci přirovnám k motoru auta, tak se jedná o jízdu bez oleje v motoru a po nějaké době, se motor prostě zadře. Motor můžete bez potíží vyměnit, ale poničené orgány těžko, tak je opravdu nepochopitelné, že lidé auto pravidelně servisují a na své neopravitelné tělo zvysoka kašlou. Předpokládám, že mnoho z Vás, má již své negativní zkušenosti, se zanedbáváním pitného režimu, či pozitivní zkušenosti s přechodem na dokonalý pitný režim a odstraněním nějaké vleklé zdravotní komplikace. Nenechávejte si je pro sebe a pomozte ostatním odstrašujícím, či motivujícím příkladem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: čtv bře 12, 2009 12:07 pm 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Dobrý den, to je super, že jste doplnil další článek, zase je co číst a přiučit se. Mám dotaz na provedení v praxi. Hlavně přípravu šťáv po ránu. Hned na poprvé vylisujete celý objem šťáv a nějak uchováte proti oxidaci? nebo lisujete čerstvé postupně po třiceti minutách? vymýváte nebo nevymýváte mezi tím stroj? Při tomto objemu mě tak napadá pořídit si na přípravu nějakou pomocnou sílu \":D\" . Děkuji A.K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: čtv bře 12, 2009 4:26 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 12, 2009 4:13 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, po přečtení rozhovoru s Vámi V receptáři, jsem se podíval na Vaše výborné stránky. Pitný režim mi je celkem jasný, ale co dělat, pokud můj otec pije málo, doktor mu doporučuje více a on tvrdí, že nemá žízeň. Vloni i letos měl totiž zánět (nebo infekci) močových cest, způsobený mimo jiné i tím, že má asi 2 roky vývod po odstranění močového měchýře. Pokaždé, když ho obvodní doktor posílal do nemocnice, tak říkal, že můj táta je dehydratovaný. Je mu 74 let, moc. měchýř mu byl odstraněn v září 2006 z důvodu objevení karcinomu. Pije jen čaj, občas kafe - "Meltu", někdy kakao a pivo. Téměř nepije vodu, ať už z vodovodu nebo balenou. Voda z vodovodu se u nás moc pít nedá, nemá dobrou chuť. Počítám, že můj táta celkem vypije cca 1 l, možná 1,5 litru tekutin. Před operací vážil cca 70 kg při výšce asi 169 cm, nyní má už asi 9 měsíců váhu jen cca 55 kg, (i když již před operací i po ni zhubl na nějakých 60 kg..) je hrozně hubený. Asi se to vše dá přičítat prodělané rakovině a následné "klasické léčbě" - ozařování, chemoterapie.
Předem děkuji za případnou odpověď či názor, pokud bude k čemu..
Omlouvám se také, že občas píšu bez háčků a čárek, ale naučil jsem se to před pár lety, kdy jsem psal především anglicky a nějak se nemůžu dostat zpět do správní češtiny..
Přeji pěkné březnové dny
Luboš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: čtv bře 12, 2009 7:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Dobrý den, to je super, že jste doplnil další článek, zase je co číst a přiučit se. Mám dotaz na provedení v praxi. Hlavně přípravu šťáv po ránu. Hned na poprvé vylisujete celý objem šťáv a nějak uchováte proti oxidaci? nebo lisujete čerstvé postupně po třiceti minutách? vymýváte nebo nevymýváte mezi tím stroj? Při tomto objemu mě tak napadá pořídit si na přípravu nějakou pomocnou sílu \":D\" . Děkuji A.K.

Super to moc není, psaní mi jde velice pomalu a vždy se musím docela přesvědčovat, protože většinou píšu až v noci a i já musím bohužel občas spát. Možná mi to psaní půjde lépe, chystám si takovou technickou vychytávku, že bych mluvil do mikrofonu a počítač by psal sám. Obecně je problém s češtinou, ale snad to půjde, nebo to napíše alespoň podstatnou část textu a chyby pak opravím.
Šťávy nijak neskladuji, k tomu nemám důvod, jsem podnikatel a zodpovídám se pouze bohu a sobě. Svoji pracovní dobu, která je téměř 24 hodin denně, si mohu upravit podle svých představ, pokud zrovna neprudí nějaký byrokrat, nejlépe s kulatým razítkem. Šťávy lisuji ve 30 minutových intervalech a přístroj rozhodně nemyji, to bych už nic jiného nestihl.Takto je časová zátěž minimální, vždy tak 5 minut za 0,5 hod. a odšťavňovač myji pouze při přechodu z ovoce na zeleninu, nebo naopak. On takový juice z pomerančů s intenzivní příchutí zelí a česneku, je opravdu velice zvláštní, ne že by vypít nešel, ale všeho moc škodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: čtv bře 12, 2009 8:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Luboš píše:
Dobrý den, po přečtení rozhovoru s Vámi V receptáři, jsem se podíval na Vaše výborné stránky. Pitný režim mi je celkem jasný, ale co dělat, pokud můj otec pije málo, doktor mu doporučuje více a on tvrdí, že nemá žízeň. Vloni i letos měl totiž zánět (nebo infekci) močových cest, způsobený mimo jiné i tím, že má asi 2 roky vývod po odstranění močového měchýře. Pokaždé, když ho obvodní doktor posílal do nemocnice, tak říkal, že můj táta je dehydratovaný. Je mu 74 let, moc. měchýř mu byl odstraněn v září 2006 z důvodu objevení karcinomu. Pije jen čaj, občas kafe - "Meltu", někdy kakao a pivo. Téměř nepije vodu, ať už z vodovodu nebo balenou. Voda z vodovodu se u nás moc pít nedá, nemá dobrou chuť. Počítám, že můj táta celkem vypije cca 1 l, možná 1,5 litru tekutin. Před operací vážil cca 70 kg při výšce asi 169 cm, nyní má už asi 9 měsíců váhu jen cca 55 kg, (i když již před operací i po ni zhubl na nějakých 60 kg..) je hrozně hubený. Asi se to vše dá přičítat prodělané rakovině a následné "klasické léčbě" - ozařování, chemoterapie.
Předem děkuji za případnou odpověď či názor, pokud bude k čemu..
Omlouvám se také, že občas píšu bez háčků a čárek, ale naučil jsem se to před pár lety, kdy jsem psal především anglicky a nějak se nemůžu dostat zpět do správní češtiny..
Přeji pěkné březnové dny
Luboš

Pít méně než 2,5 litru dobře vstřebatelných tekutin, je páchání vlastní sebevraždy a pokud otec pije jen čaj, občas kafe - "Meltu", někdy kakao a pivo, což jsou samé dehydratující nápoje, není se ani čemu divit, že má za sebou zmíněnou nemoc. Ono ani vyjádření, prodělaná rakovina, není na místě, jedná se o stav organizmu a návrat není nikdy vyloučen, záleží jen na podmínkách, které pro další úder této nemoci připravíte. Jedna z nich je zahuštění vnitřního prostředí a doplněné vysokou kyselostí stravy, to je přímo ideálním startovním momentem. Totéž se týká i zánětů a infekcí, vždy je to z důvodu narušené imunity a ta v dehydrovaném organizmu prostě fungovat nemůže. Mě se na pití osvědčil postup, mít na kuchyňské lince půllitrový hrnek a v pravidelných intervalech, bez ohledu na to, jestli mám, či nemám žízeň, prostě jeden vypiji. Pokud mohu doporučit, tak pít pouze šťávy, nebo je ředit destilkou, voda z vodovodu i voda balená jsou kontaminované estrogeny a ty zase prospívají rakovině. Můžete vyzkoušet i léčivý čaj Inků Lapacho, připravený do destilované vody, který velice dobře stimuluje organizmus, nebo čaje s podobnými účinky jako je Vilcacora (Kočičí dráp), Noni, Kozinec blanitý, případně levnější bylinu Echinacea. Každý z těchto nápojů je mnohem prospěšnější, než to co otec pije, ale pokud sám nechce, tak to Vám bohužel poradit nedokážu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: pon čer 22, 2009 11:50 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Jarda píše:
Příklad denního pitného režimu

Pití je nesrovnatelně důležitější než jídlo a je třeba si stále uvědomovat, že člověk, celkem bez potíží, vydrží hladovět o vodě velice dlouhou dobu. Jsou zadokumentované hladovky v délce 75 dnů a zřejmě to zdaleka není konečná hranice možností lidského organizmu. Oproti tomu, již několik dnů bez vody, nás může stát život. Krátkodobý deficit celkem tělu nevadí, pouze se více unavíte, ale o to riskantnější je trvalý deficit vody ve tkáních, kterým bohužel většina civilizovaného obyvatelstva trpí a připravuje tak tělo, pro nástup nejrůznějších nemocí. Jako příklad uvedu špatnou defekaci, hemeroidy, vysoký tlak a mnohé další zajímavé zdravotní potíže. Rozhodně je méně škodlivé pít více, než je nutné a netrápit trvale tělo žízní, to je opravdu sebevražedný postup. Pokud situaci přirovnám k motoru auta, tak se jedná o jízdu bez oleje v motoru a po nějaké době, se motor prostě zadře. Motor můžete bez potíží vyměnit, ale poničené orgány těžko, tak je opravdu nepochopitelné, že lidé auto pravidelně servisují a na své neopravitelné tělo zvysoka kašlou. Předpokládám, že mnoho z Vás, má již své negativní zkušenosti, se zanedbáváním pitného režimu, či pozitivní zkušenosti s přechodem na dokonalý pitný režim a odstraněním nějaké vleklé zdravotní komplikace. Nenechávejte si je pro sebe a pomozte ostatním odstrašujícím, či motivujícím příkladem.

Dobrý den,
je zajímavé, že píšete, že se nemá jíst během jídla, což mi připadá zvláštní, já bych do sebe nedostala víc jak pár soust bez pití a myslím, že jídlo příjemněji "klouže do krku" \":-)\" třeba i dětem, ne ... apod. Vím, že za mládí našich rodičů dětem zakazovali pít před jídlem, že už se jim tam nevejde jídlo a dnes je to právem kritizováno.... nevím, příjde mi divné schválně nejíst během jídla jen proto, že je to zdravé, pokud bych to jídlo do sebe tímto způsobem nedostala..
Podle mě se to nedá zevšeobecnit.... moje babička 86ti letá čilá zdravá paní celý život pila asi tak nanejvýš 1 litr denně, ale zato půl litru mléka každý den....
Moje sestra pila jednu dobu asi tak 5 litrů vody denně a měla pak zánět ledvin, myslíte, že to nějak souvisí? Přepracované ledviny ? \":-)\"))
Pěkný den,
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: pon čer 22, 2009 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,
je zajímavé, že píšete, že se nemá jíst během jídla, což mi připadá zvláštní, já bych do sebe nedostala víc jak pár soust bez pití a myslím, že jídlo příjemněji "klouže do krku" \":-)\" třeba i dětem, ne ... apod. Vím, že za mládí našich rodičů dětem zakazovali pít před jídlem, že už se jim tam nevejde jídlo a dnes je to právem kritizováno.... nevím, příjde mi divné schválně nejíst během jídla jen proto, že je to zdravé, pokud bych to jídlo do sebe tímto způsobem nedostala..
Podle mě se to nedá zevšeobecnit.... moje babička 86ti letá čilá zdravá paní celý život pila asi tak nanejvýš 1 litr denně, ale zato půl litru mléka každý den....
Moje sestra pila jednu dobu asi tak 5 litrů vody denně a měla pak zánět ledvin, myslíte, že to nějak souvisí? Přepracované ledviny ? \":-)\"))
Pěkný den,
Jana

Naši dávní předci, kteří Vám dali genetickou informaci, prostě do jídla pít nemohli. Kořínky si dloubali někde u lesa a pokud těsně vedle netekl potok, tak prostě pít nemohli a napili se až náhodou došli k potoku. Naše těla tedy tuto variantu neovládají a pití do jídla velice narušuje trávení.
Babička má zřejmě tuhý kořínek a velice vyrovnanou psychiku, jinak to organizmus člověka příliš dlouho nevydrží a něco selže. U toho mléka velice záleží o jaké mléko jde a například kozí, naprosto čerstvě nadojené, určitě škodlivé není.
Pít 5 litrů špatné vody určitě škodí a pít 5 litrů správné vody nijak nevadí. Vypitý objem nad 3 lity nijak nesouvisí se zánětem ledvin, spíše může souviset špatná kvalita, ale i to se mi zdá dost nepravděpodobné. Já v létě běžně piji 6 - 12 litrů podle teploty a zátěže, nikdy jsem nezaznamenal žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: pát črc 03, 2009 1:41 pm 
Offline

Registrován: pát črc 03, 2009 8:37 am
Příspěvky: 3
Dobry den!
Poprosil bych o radu. Ktere pivo je vlastne zasadite. Nejde mi o reklamu, ale rad bych to vedel. V ramci cele byvale ČSSR.
Moc dekuji
Merit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: pát črc 03, 2009 6:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Merit píše:
Dobry den!
Poprosil bych o radu. Ktere pivo je vlastne zasadite. Nejde mi o reklamu, ale rad bych to vedel. V ramci cele byvale ČSSR.
Moc dekuji
Merit

Tak dobrý pivař zase nejsem, abych znal veškerá piva v rámci celé bývalé ČSSR. Osobně piji pouze Pilsner Urquell o kterém vím, že je zásadité a jinak se bohužel domnívám, že to je celý výběr zásaditých piv, ale mohu se mýlit, zde opravdu nejsem kovaným odborníkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: pát črc 03, 2009 8:32 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Merit píše:
Dobry den!
Poprosil bych o radu. Ktere pivo je vlastne zasadite. Nejde mi o reklamu, ale rad bych to vedel. V ramci cele byvale ČSSR.
Moc dekuji
Merit

Okrem plzenského, ako píše Jarda, viem ešte o Hanušovickom ležáku. Myslím, že ho premenovali pred časom na Holbu. Mimochodom je to najlepšie pivo, aké som kedy pila. Aspoň bolo ešte pred dvomi rokmi, to som ho pila naposledy. Odvtedy nepijem vôbec žiadne alkoholické nápoje, ale moja moravská rodina tvrdí, že je stále dobré. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: ned črc 05, 2009 10:03 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát úno 20, 2009 11:11 am
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
Sybilla píše:
Okrem plzenského, ako píše Jarda, viem ešte o Hanušovickom ležáku...

Veškeré piva mohou být zásaditá, i když naměřené hodnoty jsou nižší jak 7 pH. Citron je též zásaditý i když má 4 pH. Mrkev a veškerá zelenina (kromě petržele a dozrálých hrušek), má hodnoty menší než 7 pH, přesto jsou zásadité. Není problém provést úpravu piva,vína, čaje, výluhů z rostlin a zeleninových šťáv do zásaditých hodnot pomoci elektrolyzéru.

_________________
Voda neni lék ale má léčivé účinky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: ned črc 05, 2009 12:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
viliro píše:
Veškeré piva mohou být zásaditá, i když naměřené hodnoty jsou nižší jak 7 pH. Citron je též zásaditý i když má 4 pH. Mrkev a veškerá zelenina (kromě petržele a dozrálých hrušek), má hodnoty menší než 7 pH, přesto jsou zásadité. Není problém provést úpravu piva,vína, čaje, výluhů z rostlin a zeleninových šťáv do zásaditých hodnot pomoci elektrolyzéru.

Celá tato diskuze o pivu, začala bohužel chybou v dotazu, zda existuje nějaké zásadité pivo. Sám pojem je logický, ale smysl dotazu je jiný a měl jsem na něj také ihned reagovat. Dotaz měl znít zda existuje zásadotvorné pivo, pak to teprve má logiku. Opravdu ze základních hodnot pH piva, či potraviny, nejde usuzovat jak se chová po požití v organizmu člověka a kyselé může skutečně reagovat zásaditě a naopak. Toto jsem zde již mnohokrát probíral, ale u piva jsem považoval za samozřejmost, že autor dotazu myslí zásadotvorné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 10:16 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Plzeň a Radegast.
Alespoň tak to bylo psáno v nějakém časopisu. Myslím, že se to dá vysledovat na reakci žaludku.

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 10:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
milda píše:
Plzeň a Radegast.
Alespoň tak to bylo psáno v nějakém časopisu. Myslím, že se to dá vysledovat na reakci žaludku.

Naprostá většina informací v časopisech a bohužel i v jiných sdělovacích prostředcích, je podřízena reklamně. Toto si naprosto snadno ověříte na jakékoliv potravině, pokud je jí ten rok přebytek, či nedostatek. V takovém případě, jako vysoko postavený člen státní správy, dáte prostě do médií zprávu jak je například kafe zdravé, třeba na srdce a stádo kupuje, nebo dáte další rok zprávu, že kafe způsobuje rakovinu žaludku a stádo nekupuje. Z uvedeného je jasné, že tyto informace je třeba brát s převelikou rezervou a spíše používat selský rozum. Já dělám skoro všechno obráceně, než doporučují oficiální místa a jak vidíte zatím v pohodě žiji, pokud by se ty informace zakládaly jen z malé části na pravdě, jsem již mnoho let nebožtíkem. Čili pokud budu zásadotvornost piva zkoumat, tak pouze na základě reakce vlastního těla náměrem pH ranní moči. Každé pivo, v kombinaci s různými vlivy, bude reagovat jinak a dokonce to samé pivo, nemusí za různých podmínek u různých lidí vyvolávat stejnou reakci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: stř črc 29, 2009 12:00 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Zatial nemam dobry odstavovac na take mnozstva zeleninovych stiav, a tak sa chcem opytat, co si myslite o tomto clanku, teda hlavne o tej casti pitia vody rano. Sam to praktikujem, rano vypijem 1/2 a 3/4 litra vody a az potom jem alebo pijem ovocnu stavu, napriklad grepovu. Pokial pijem grepovu stavu, je vobec nutne cakat 45 minut?

Takisto velmi neriesim kvalitu vody, najprv som oklamany komerciou kupoval vodu z pet flasi, najme Tomu Naturu a Neperlivu Bonaqu, no pri pohlade na tu zaplavu plastovych flias som z toho prestal mat dobry pocit, kupil som si filter od firmy Brita, a filtroval si vodu z vodovodu, co ma vyslo asi 5x lacnejsie, no casom ma omrzelo aj to, a uz nejaky ten mesiac pijem vodu z vodovodu, co ma vyjde asi 50x lacnejsie, nema ziadnu zlu prichut, je chutna a tak nejak som prestal mat pocit, ze ten chlor je az tak skodlivy, ako sa vsade pise. Aky mate na to nazor?

Citace:
V Japonsku je bežné piť vodu každé ráno a to hneď po prebudení sa.
Vedecké
výskumy dávno potvrdili blahodárny vplyv tohoto zvyku na zdravie a tvrdia,
že voda je u Japoncov veľmi účinným liekom pre známe vážne ochorenia ako
bolesti hlavy, migrény, srdcové ochorenia, tachykardia (zrýchlené srdce),
epilepsiu, obezitu, bronchiálnu astmu, zápaly klbov (artritidy),
tuberkulózu, meningitídu, ochorenia močových ciest (vrátane obličiek),
zápchu, zrakové problémy, maternicu, nádory, menštruačné ťažkosti, zápaly
horných a dolných dýchacích ciest, duševné ochorenia a iné.

Metóda liečby:

1) Hneď po prebudení, pred umytím zubov, je potrebné vypiť 4 x 160 ml
pohárov čistej (nebublinkovej!) vody.

2) Po umytí zubov (poznámka č.1) nejesť a nepiť NIČ počas nasledujúcich
45
minút.

3) Po 45 minútach môžete raňajkovat, pomaly, aspoň 15 minút. (poznámka č 2).

4) Po raňajkách, obede a večeri (poznámka č 3) nejesť a nepiť nič počas
nasledujúcich dvoch hodín. Po dvoch hodinách je potrebné hlavne doplniť
zásoby vody (KAŽDÝ ČLOVEK, ZDRAVÝ I NEZDRAVÝ MUSÍ PIŤ ASPOŇ 2 A POL LITRA
ČISTEJ, NEBUBLINKOVEJ VODY DENNE!!! Úprimne si odpovedzte na otázku:
"Koľko čistej vody vypijete denne???").

5) Starší a chorí, ktorí nemôžu vypiť 4 poháre vody naraz môžu na začiatku
začat s menším množstvom vody a postupne zvyšovat na 4 poháre. Telo si
postupne na vodu zvykne tak, ako si počas dlhodobého dehydrovania od vody
odvyklo.

Táto liečba hydratáciou tela skutočne pomohola mnohým trpiacim na rôzne
ochorenia a záleží len na vás, či pomôže aj vám.

Upozornite na túto liečbu svojho lekára, ktorý vám samozrejme povie, aká je
toto hlúpost a to len preto, aby vám mohol predpísať další chemický liek,
ktorý bol nasilu lekárovi predaný farmaceutickým ("medicínskym")
reprezentantom.

Doba potrebná na liečbu/kontrolu/zlepšenie pomocou tejto najjednoduchšej,
najlacnejšej a preto utajovanej metódy:

- Vysoký krvný tlak - 30 dní

- Zápal a bolesti žalúdka - 10 dní. Pri vrede žalúdka sa odporúča piť 2
poháre vody každé dve hodiny. Takto istý lekár, bývalý študent Dr Fleminga,
vyliečil viac ako 3000 pacientov so žalúdočným vredom.

- Cukrovka - 30 dní

- Zápcha - 10 dní

- Nádory - 180 dní (vylúčit bravčové, hovädzie, mlieko, syry, cukor,
vyprážané jedlá, bielu múku a ostatné nezdravé jedlá. Jesť veľa ovocia,
zeleniny, strukovín, rýb, cesnaku, vitamínu C , marhuľových jadierok (10
jadierok 6 krát denne!!!), orechov a iné zdravé jedlá.

- Tuberkulóza - 90 dní

- Zápaly klbov - počas prvého týždna treba použit túto metódu len počas
prvých troch dní, potom prestať. Na ďalší týždeň pokračovať v liečbe už
normálne).

Táto liečebná metóda nemá žiadne známe vedľajšie účinky, avšak na začiatku
budete močiť častejsie, ale to len pokiaľ sa doposiaľ dehydrované telo naučí
zdržiavat v sebe vodu.

Bolo by prospešné, aby každý v tejto procedúre pokračoval aj po zmiznutí
choroby. To samozrejme platí aj pre zdravých ľudí. Táto procedúra by mala
byť bežným stravovacím návykom.

Prosím, povedzte o liečbe vodou VŠETKÝM, s ktorými sa stretávate, hlavne
tým, na ktorých vám záleží. Takto môžete pomôcť mnohým zbytočne trpiacim.
Ľudia v 20 storočí sa žiaľbohu odchýlili od pitia vody k používaniu
všakovakých druhov nápojov, čo je tragické, kedže NIČ nesmie zameniť vodu.
Smutné je preto aj to, keď lekári, namiesto toho, aby povedali pacientovi,
aby pil dostatok vody, kážu piť dostatok tekutín.

Pite čistú nebublinkovú vodu a ostanete zdravší a aktívny veľmi dlho!

Poznámky:

1) Odporúčam používať zubnú pastu bez fluoridu. Žiaľ mnohé pasty obsahujú
toxický fluór, ktorý sa inak používa aj ako jed na myši! Nechcete si predsa
čistiť zuby jedom na myši.

2) Výživoví (metabolickí) lekári a špecialisti vyzdvihujú fakt, že tráviaca
sústava sa dopoludnia stále zbavuje zbytkov stravy z predošlého dňa.

Preto je prospešné, ak človek (aj zdravý) má ako raňajky pár druhov ovocia,
čo výrazne pomôže tráviacej sústave.

3) Po hlavných jedlách obsahujúcich oleje a masti sa musí piť teplá voda,
alebo čaj (1-2 poháre). Tí, čo pijete po jedle chladné nápoje, vedzte, že
každý chladný nápoj zahusťuje, či stužuje oleje a masti, ktoré ste práve
zjedli. Tieto stuhnuté oleje výrazne spomaľujú trávenie. Keď táto stuhnutá
zmes potom reaguje so zvýšenou žalúdočnou kyselinou, rozloží sa a je
vstrebaná v dnanástorniku rýchlejšie ako ostatné jedlo a ostáva v
dvanástorniku. Čoskoro sa táto hmota premení na tuky a výsledkom je často
nádor. Teda prosím, šetrite sa a pite po jedle teplé nápoje, najlepšie teplú
vodu.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz