Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:34 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 10:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Pivo ešte vytestované nemám, ale zato mam vytestovanú rannú kávu.
Klasický šutrák/"turecká káva"/"smeťová káva", mi ráno celkom slušne dvíha pH.
05:00 ráno po prebudení niekedy 5,0-5,5 a po vypití kávy za cca 1 hodinku 6,5-7,0 pH.
Avšak vodou rozpustné kávy mi pH výrazne zhadzujú. Takže je to o tom, vytestoviť si presne
na svojom telo, čo mu ako vyhovuje. Nečudoval by som sa, keby sa to vekom menilo.

Ano, je to o pozorování jak se moje tělo chová a vysledovat si to může každý, ale lenost a blbost je mocný argument pro to, aby se taková věc nikdy nestala součástí života mnoha lidí, to raději navštíví lékaře a vezmou si všemocné pilule.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: ned led 15, 2012 6:58 pm 
Offline

Registrován: sob říj 29, 2011 12:21 am
Příspěvky: 67
Tak jsem procetl forum o pitnem rezimu.
To piti velkeho mnozstvi tekutiny hned rano je velice zajimava informace.
Zajimalo by me ale, proc se nebudime s pocitem velke zizne, proc si telo samo o vetsi mnozstvi tekutin nerekne, kdyz je to pro nej tak blahodarne.

Mozna si ale odpovim sam, nebo spise me zajima co si o takovemto vysvetleni myslite.
Kdysi jsem cetl, ze ruzne breberky, ktere mame v sobe dokazi ovlivnit nas mozek natolik, ze se chovame jak se to prave jim hodi. Pokud jim k jejich cizopaseni vyhovuje sucho, ovlivni centra v mozku tak, abychom zizen v podstate necitili. My pak nepijeme a jim se dobre v suchu zije \":-)\". Kdyz se nam nejak podari se breberek zbavit, i pocit ziznivosti se vrati a my zavodnujeme telo zase normalne.

Tohle muze byt jeden z duvodu, ale taky nemusi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 10:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Pontiac07 píše:
Tak jsem procetl forum o pitnem rezimu.
To piti velkeho mnozstvi tekutiny hned rano je velice zajimava informace.
Zajimalo by me ale, proc se nebudime s pocitem velke zizne, proc si telo samo o vetsi mnozstvi tekutin nerekne, kdyz je to pro nej tak blahodarne.

Mozna si ale odpovim sam, nebo spise me zajima co si o takovemto vysvetleni myslite.
Kdysi jsem cetl, ze ruzne breberky, ktere mame v sobe dokazi ovlivnit nas mozek natolik, ze se chovame jak se to prave jim hodi. Pokud jim k jejich cizopaseni vyhovuje sucho, ovlivni centra v mozku tak, abychom zizen v podstate necitili. My pak nepijeme a jim se dobre v suchu zije \":-)\". Kdyz se nam nejak podari se breberek zbavit, i pocit ziznivosti se vrati a my zavodnujeme telo zase normalne.

Tohle muze byt jeden z duvodu, ale taky nemusi.

Může to být jeden z důvodů, ale lidé jsou obecně většinou tak unavení, že základní potřeby těla přestávají vnímat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: ned kvě 20, 2012 12:44 pm 
Offline

Registrován: stř bře 28, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Chtěl bych se zeptat jestli je vhodné míchání šťáv ovoce + zelenina. Například mrkev + jablko atd. V jídle by se to míchat nemělo, platí to i u šťáv?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: pon kvě 28, 2012 7:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Razík píše:
Chtěl bych se zeptat jestli je vhodné míchání šťáv ovoce + zelenina. Například mrkev + jablko atd. V jídle by se to míchat nemělo, platí to i u šťáv?

Pokud by jste četl, tak se to zde již mnohokrát probíralo, není, ale zrovna uvedená kombinace je jediná použitelná a u ní to nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: čtv lis 08, 2012 10:37 pm 
Offline

Registrován: ned led 08, 2012 11:50 pm
Příspěvky: 31
Co jablko a kapusta (zeli)? Pride mi to ako vhodna kombinacia aj ked skor intuitivne a hlavne z dovodu, ze je to v neskorej jeseni a zime jedno z mala dostupnych domacich kombinacii.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: úte lis 27, 2012 10:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
falkon píše:
Co jablko a kapusta (zeli)? Pride mi to ako vhodna kombinacia aj ked skor intuitivne a hlavne z dovodu, ze je to v neskorej jeseni a zime jedno z mala dostupnych domacich kombinacii.

No nevím, asi jak u koho, sám jsem to nikdy nevyzkoušel, mě se uvedená kombinace moc ideální nezdá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Potřebuje více tekutin.Jak na to?
PříspěvekNapsal: úte led 29, 2013 4:22 pm 
Offline

Registrován: úte led 29, 2013 3:14 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den
Stále jsem nenašla nikoho kdo by mi poradil.Máme syna (v dubnu mu budou 3roky) a nemůžu ho donutit pít vice tekutin.Měl by vypít přes litr,ale někdy sotva vypije půl litru.Čistou vodu plive,když udělám čaj tak vypije sotva hrnek.Zkoušela jsem mu dávat všechno ve snahu,že bude pít...ovocné šťávy,sirupy,limonády,džusy,vodu,čaje,dětská pitíčka.Také měním nádoby z čeho pije....sklenice,hrníčky a ruzné flašky.Bohužel nic nefunguje.Když mu dám něco nového tak z prvu mu to chutná a pije,ale pak je to zase stejné.Někdy ho i tak trochu vydírám,že když vypije určité množství tak mu něco dám nebo tak podobně.Pít je důležité,ale nemůžu mu to vysvětlit.Moc děkuji za pomoc.Blanka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potřebuje více tekutin.Jak na to?
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2013 7:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
blankad píše:
Dobrý den
Stále jsem nenašla nikoho kdo by mi poradil.Máme syna (v dubnu mu budou 3roky) a nemůžu ho donutit pít vice tekutin.Měl by vypít přes litr,ale někdy sotva vypije půl litru.Čistou vodu plive,když udělám čaj tak vypije sotva hrnek.Zkoušela jsem mu dávat všechno ve snahu,že bude pít...ovocné šťávy,sirupy,limonády,džusy,vodu,čaje,dětská pitíčka.Také měním nádoby z čeho pije....sklenice,hrníčky a ruzné flašky.Bohužel nic nefunguje.Když mu dám něco nového tak z prvu mu to chutná a pije,ale pak je to zase stejné.Někdy ho i tak trochu vydírám,že když vypije určité množství tak mu něco dám nebo tak podobně.Pít je důležité,ale nemůžu mu to vysvětlit.Moc děkuji za pomoc.Blanka.

V tomto věku děti ještě mají intuici celkem funkční, čili by to nemělo znamenat velký problém, patrně tekutiny nepotřebuje. Ono totiž dost záleží na skladbě stravy a pokud je v ní hodně syrové stravy s vysokým podílem tekutiny, není pití nutné. Kontrolu máte v barvě moče, pokud je čirá jako voda, není problém, ten by nastal až v momentě kdy bude silně zbarvená až do hněda což je jednoznačně nedostatek tekutin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: příliš piji?
PříspěvekNapsal: pon srp 12, 2013 3:20 pm 
Offline

Registrován: pon srp 12, 2013 3:10 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,

jsem tři měsíce po porodu a plně kojím. Všichni mi říkali, jak hodně mám pít, takže se nalévám a také mám stále žízeň. piji většinou obyčejnou vodu.

Od mala trpím na bolesti hlavy, ale nikdy se na nic nepřišlo, maminka je doktorka, takže se vyzkoušelo opravdu všechno a závěr je migréna. poslední dobou se objevovaly minimálně.

nyní mě začala bolet kolena, zepředu nad čéškou, když jdu do dřepu - mohlo by to být po těhotenství, ale nějak se mi to nezdá. známá mi řekla, že kolena mohou ukazovat na ledviny a jestli dost piji. zamyslela jsem se a řekla, že piji 4-5 litrů vody denně. to se zhrozila, že to je strašně moc a že to není zdravé a jestli to nemám od toho.

test na cukrovku mi dělali v těhotenství, ten vyšel ok.

bolesti hlavy se mi teď celkem vrací a někdy mám i trochu poruchu vidění - což s migrénou občas souvisí - mám ale pocit, že je to vždy když piju méně než 5litrů.


Co si o tom prosím myslíte a co doporučujete? velmi vám děkuji předem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: příliš piji?
PříspěvekNapsal: pon srp 12, 2013 9:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 26, 2012 8:52 am
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Pite radsej cerstve zeleninove stavy, najma v kombinacii mrkva, jablko, trochu zeleru, alebo tu vodu co pijete aspon solit himalajskou solou, 5 litrov sa mi zda trochu vela, podla mna ta voda Vami ihned pretecie, ak je to tak, tak ta sol bude v deficite a doplnit ju v kvalitnej forme bude dolezite. Ono moznosti preco mate taky stav moze byt mnoho, ale ako prve by som vyskusal toto. Moze chybat aj horcik, teoreticky aj draslik, kopec vitaminov, mozete mat aj plno odpadu v sebe co potrebuje telo takto riedit, ale v prvom rade skuste doplnit kvalitnu sol (nie kuchynsku rafinovanu, ale ako prva pomoc aj to je dobre) cca 10 g denne (priebezne pocas dna, mozno aj viac) kym sa nezlepsi situacia.

_________________
Za 8 mesiacov zo 120kg na 80kg Jardovým systémom, bez hladovania, bez trápenia, v plnej sile a vitalite.
Pálenie záhy, peľová alergia, vyšší tlak, syndróm vyhorenia - vyliečené do mesiaca!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: příliš piji?
PříspěvekNapsal: úte srp 20, 2013 10:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ajka tam píše:
Dobrý den,

jsem tři měsíce po porodu a plně kojím. Všichni mi říkali, jak hodně mám pít, takže se nalévám a také mám stále žízeň. piji většinou obyčejnou vodu.

Od mala trpím na bolesti hlavy, ale nikdy se na nic nepřišlo, maminka je doktorka, takže se vyzkoušelo opravdu všechno a závěr je migréna. poslední dobou se objevovaly minimálně.

nyní mě začala bolet kolena, zepředu nad čéškou, když jdu do dřepu - mohlo by to být po těhotenství, ale nějak se mi to nezdá. známá mi řekla, že kolena mohou ukazovat na ledviny a jestli dost piji. zamyslela jsem se a řekla, že piji 4-5 litrů vody denně. to se zhrozila, že to je strašně moc a že to není zdravé a jestli to nemám od toho.

test na cukrovku mi dělali v těhotenství, ten vyšel ok.

bolesti hlavy se mi teď celkem vrací a někdy mám i trochu poruchu vidění - což s migrénou občas souvisí - mám ale pocit, že je to vždy když piju méně než 5litrů.


Co si o tom prosím myslíte a co doporučujete? velmi vám děkuji předem.

Zde bych souhlasil s tím co vám radí člen Gabriel a doplním, že vhodné by bylo čistit vždy při migréně střevo. To vyzkoušejte, většinou zmizí za pár minut a udělat si vlasovou analýzu, kde zjistíte co vám v těle chybí a co naopak máte v přebytku, což může být i důvodem proč v sobě vodu neudržíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: pon srp 26, 2013 8:46 pm 
Offline

Registrován: pon srp 26, 2013 8:43 pm
Příspěvky: 5
Jak to děláte, že dokážete vypít až 6 litrů vody denně.trénink? Já dám pár sklenic amám břicho jako balon a cítím těžkost v žaludku...je pravda, že to je některé dny, může to na něčem záviset?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: příliš piji?
PříspěvekNapsal: úte srp 27, 2013 10:09 pm 
Offline

Registrován: pon srp 12, 2013 3:10 pm
Příspěvky: 2
Jarda píše:
Zde bych souhlasil s tím co vám radí člen Gabriel a doplním, že vhodné by bylo čistit vždy při migréně střevo. To vyzkoušejte, většinou zmizí za pár minut a udělat si vlasovou analýzu, kde zjistíte co vám v těle chybí a co naopak máte v přebytku, což může být i důvodem proč v sobě vodu neudržíte.

Děkuji. Zkusím ten vlasový test hned jak budu mít čas a dám vědět.
Šla jsem raději i na krev do nemocnice a chybí mi dle nich jen červené krvinky, jinak vše mám, i železo atd.

Jinak se snažím pít lehce méně...ale mám žízeň, takže ne moc:-) Trénink to určitě je, protože migrénu mám od dětství a vždy mi na ní pomáhalo hodně pít, takže jsem pila hodně vždy. Ale asi to opravdu vše zase vymočím...

Ovocné Šťávy jsou drahé a/nebo pracné \":-)\" ale zkusím to...

Je dobré se vrhat do nějakého čištění střeva při kojení? Asi to nevadí, že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: jaké je správné množství tekutin?
PříspěvekNapsal: stř říj 16, 2013 12:53 pm 
Offline

Registrován: úte pro 14, 2010 11:36 pm
Příspěvky: 48
Dobrý den, jedna výživová poradkyně uvedla na své přednášce, že lidské tělo je stavěno na 1,5 litru tekutin denně (předpokládám, že při normální teplotě okolí a při běžném pracovním režimu). Cokoliv, co je nad toto množství je prý moc. Prý, když se pije nad tuto hodnotu, zbavuje se potom tělo minerálních látek, které potřebuje.
Co si o tom myslíte? Už jste to někdo slyšel nebo četl?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz