Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 8:46 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2016 12:32 am 
Offline

Registrován: pát črc 01, 2016 12:22 am
Příspěvky: 4
Nevím, ale myslím si, že vypít víc, jak 3 litry denně je WATERHOLISMUS, zatěžuje to ledviny a zavodňuje organizmus (navíc zelenina, ovoce - to vše má také vodu). Třeba já jsem se snažil dopoledne v práci vypít cca 1.8 l vody a zbytek cca 700 ml pak doma. Běžně když jsem pil tolik vody, tak byl efekt akorát ten, že jsem chodil pořád na malou a čůral jsem pouze průhlednou tekutinu. Asi jsem exot, ale klidně nemusím pít skoro vůbec, nebo jen minimum. Třeba lidé s nemocnými ledvinami nesmějí pít mnoho. No, teď mě napadlo, jestli mám ledviny v pořádku, když piju tak málo? Na druhou stranu si ale zas říkám, že můžu pít i hodně, třeba ten 2 - 2,5 l denně, akorát často chodím na WC.
Co si o tom myslíte, je normální po cca ,5 l vody jít do hodiny na záchod a čůrat průhlednou tekutinu (jakoby voda pouze prošla) (jinak ranní moč mám normálně světle žlutou, někdy více, když nejím "ukázkově"). Navíc, když piju nemám vůbec hlad, takže to bych pak skoro ani nejedl \":-)\"

Co si myslíte o pití malého množství vody, třeba do toho max. 0,8 - 1 litru (a to v tom mám kolikrát započítané zhruba i ovoce a zeleninu), je to normální?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: ned črc 24, 2016 1:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
martynus píše:
Nevím, ale myslím si, že vypít víc, jak 3 litry denně je WATERHOLISMUS, zatěžuje to ledviny a zavodňuje organizmus (navíc zelenina, ovoce - to vše má také vodu). Třeba já jsem se snažil dopoledne v práci vypít cca 1.8 l vody a zbytek cca 700 ml pak doma. Běžně když jsem pil tolik vody, tak byl efekt akorát ten, že jsem chodil pořád na malou a čůral jsem pouze průhlednou tekutinu. Asi jsem exot, ale klidně nemusím pít skoro vůbec, nebo jen minimum. Třeba lidé s nemocnými ledvinami nesmějí pít mnoho. No, teď mě napadlo, jestli mám ledviny v pořádku, když piju tak málo? Na druhou stranu si ale zas říkám, že můžu pít i hodně, třeba ten 2 - 2,5 l denně, akorát často chodím na WC.
Co si o tom myslíte, je normální po cca ,5 l vody jít do hodiny na záchod a čůrat průhlednou tekutinu (jakoby voda pouze prošla) (jinak ranní moč mám normálně světle žlutou, někdy více, když nejím "ukázkově"). Navíc, když piju nemám vůbec hlad, takže to bych pak skoro ani nejedl \":-)\"

Co si myslíte o pití malého množství vody, třeba do toho max. 0,8 - 1 litru (a to v tom mám kolikrát započítané zhruba i ovoce a zeleninu), je to normální?

Tak ono je hodně individuální kolik člověk potřebuje vody k pití. Potřeba se výrazně mění i u konkrétního jedince dle ročního období, momentální zátěže a typu stravy, tedy říci takto zda pijete málo, nebo hodně je nemožné. Obecně by moč měla mít pouze lehce nažloutlou barvu a ideálně jednou denně by měla být skoro bez barvy. Tento stav může u někoho nastat na vašem uvedeném množství přijaté vody a u jiného na několikanásobku, protože jinak by měl moč až žlutohnědou a to je určitě špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: úte lis 29, 2016 3:30 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ahojte.
Ako riešite pitný režim z hľadiska ROČNÝCH OBDOBÍ ? Nemyslím zďaleka len množstvo vody vypitej za deň, ale aj to, ČO pijete... Napr. teraz v chladnom období (hoci myslím, že zimomriavy nie som, ale ani otužilý) si rád dám denne také 2 - 2,5cl (centilitrov) domácej slivovice... V lete či v období keď je vonku napr 17 a viac stupňov, túto potrebu vôbec nemám, skôr je mi to vtedy na príťaž.
Ale teraz späť k pitnému režimu (2cl slivovice asi ani netreba brať do úvahy...).... Pijete iné nápoje (čaje, káva...atď...) v lete a iné v zime ? Zámerne sa nepýtam na ovocné šťavy, ani na strednesacharidové (vysokosacharidové asi ani nie sú) zeleninové šťavy, pretože tie sa už dajú nazvať tekutou potravinou - štartujú trávenie.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: úte lis 29, 2016 8:28 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Ten malý frťánek je zcela nedůležitý a nemá cenu se o něm bavit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2017 4:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Ako riešite pitný režim z hľadiska ROČNÝCH OBDOBÍ ? Nemyslím zďaleka len množstvo vody vypitej za deň, ale aj to, ČO pijete... Napr. teraz v chladnom období (hoci myslím, že zimomriavy nie som, ale ani otužilý) si rád dám denne také 2 - 2,5cl (centilitrov) domácej slivovice... V lete či v období keď je vonku napr 17 a viac stupňov, túto potrebu vôbec nemám, skôr je mi to vtedy na príťaž.
Ale teraz späť k pitnému režimu (2cl slivovice asi ani netreba brať do úvahy...).... Pijete iné nápoje (čaje, káva...atď...) v lete a iné v zime ? Zámerne sa nepýtam na ovocné šťavy, ani na strednesacharidové (vysokosacharidové asi ani nie sú) zeleninové šťavy, pretože tie sa už dajú nazvať tekutou potravinou - štartujú trávenie.

Slivovice v uvedeném množství je lék a kudy teče tudy léčí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: pon úno 06, 2017 11:12 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Podnícena Alopatem uvažuji, kolik a čeho pít k navození zdraví. V zimě totiž se nemohu přinutit pít studenou vodu - jednak mi obyč. voda z vodovodu moc nechutná (i přesto, že používám filtr Dionela), za druhé je mi věčně zima. Proto piji různé bylinné a zelené čaje. Čaj (zelený) si vařím jen slabý, třeba lžičku na konvici. Tipuji, že by to neměl být problém, ačkoli se mi jedna paní snažila namluvit, že čaj není tekutina a že dělám všechno špatně...

Pramenitá voda mi chutná, jen ji nemám k dispozici.

Také jsem si vzpomněla na pití mražené vody, které doporučuje Dědek kořenář. To jsem ještě nezkoušela. Má zde někdo s tímto zkušenost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: úte úno 07, 2017 9:42 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1950
A jsme zpět u toho, co jsem Vám psal, snížená / zvýšená funkce štítné žlázy odráží vyčerpané nadledvinky a to značí nějakou stresovou zátěž v organismu, např. plasmodia - zimomřivost / návaly horka, zvýšená spavost a únava, migrény, co pocení v noci nebo ledové vlhké dlaně při rozrušení? Těmhle plasmodii rozkolísaným hormonálním záležitostem rozumí nejlépe pan Jarda.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: úte úno 07, 2017 11:53 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Alopat píše:
A jsme zpět u toho, co jsem Vám psal, snížená / zvýšená funkce štítné žlázy odráží vyčerpané nadledvinky a to značí nějakou stresovou zátěž v organismu, např. plasmodia - zimomřivost / návaly horka, zvýšená spavost a únava, migrény, co pocení v noci nebo ledové vlhké dlaně při rozrušení? Těmhle plasmodii rozkolísaným hormonálním záležitostem rozumí nejlépe pan Jarda.

Migrénou ani návaly horka netrpím. Moc netopím, proto mi je zima. Připadá mi logické pít v zimě teplé nápoje. Topím většinou tak do 18 °C. Moc víc ne. Únava mě někdy trápí, ale bylo i hůř.

Když jsem byla teď na Salvii (vyšetřoval štítnou žlázu, ledviny, nadledvinky ne) a nezjistil kromě krevniček a borelií v kloubech nic.
Zatímco když jsem byla před rokem a půl na Oberonu, našli mi mj. i ta plasmodia - dva druhy cynomolgi a falciparum. Borelie naopak v kloubech vůbec. Tak nevím, jak moc na co spoléhat. Myslím, že primárně bych měla řešit borelku, ale to je celoživotní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2017 5:46 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1950
Tak to máte štěstí, prvoci - běžně toxoplasma, plasmodia, bičíkovci giardia a entamoeba, kokcidie až po trichomonády a měňavky dokáží imunitní systém podrazit tak, že se pak člověka chytá každá zoonóza. Asi bych jel podle příznaků, nicméně motolice - krevničky jsou imunitním systémem nadřazeny a podle Bláhové imunitní systém za helminty cestuje, z toho by mohla vyplývat virová imunitní nedostatečnost a rozjetá borelie.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2017 7:07 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Alopat píše:
Tak to máte štěstí, prvoci - běžně toxoplasma, plasmodia, bičíkovci giardia a entamoeba, kokcidie až po trichomonády a měňavky dokáží imunitní systém podrazit tak, že se pak člověka chytá každá zoonóza. Asi bych jel podle příznaků, nicméně motolice - krevničky jsou imunitním systémem nadřazeny a podle Bláhové imunitní systém za helminty cestuje, z toho by mohla vyplývat virová imunitní nedostatečnost a rozjetá borelie.

Mám toho samozřejmě víc. Ale jelikož mám s Bláhovou vlastní špatnou zkušenost a taktéž známá (tu léčila asi rok, vytáhla z ní 20 tis. a výsledek žádný), tak nevím, na kterého parazitologa se obrátit.
Jestli je lepší zkusit nějaké veterinární přípravky, nebo plaz. generátor nebo obojí... Vrážet peníze jen tak na zkoušku do čehokoli se mi nechce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: ned úno 26, 2017 2:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
vero píše:
Mám toho samozřejmě víc. Ale jelikož mám s Bláhovou vlastní špatnou zkušenost a taktéž známá (tu léčila asi rok, vytáhla z ní 20 tis. a výsledek žádný), tak nevím, na kterého parazitologa se obrátit.
Jestli je lepší zkusit nějaké veterinární přípravky, nebo plaz. generátor nebo obojí... Vrážet peníze jen tak na zkoušku do čehokoli se mi nechce.

Možná prostě jít tou nejsnazší a nejméně problematickou cestou správné stravy která šmejdy nekrmí a dávat jim co jde různé koření a byliny které jim vadí. Není zase tak složité si nastavit stravu bez obilí a mléka a přidávat různá koření oreganový a hřebíčkový olej, nebo olej z černého kmínu a pravidelně užívat Triphalu. Většinou se tím dá hodně zlepšit, skoro nic to nestojí a uškodit si tím prakticky nemůžete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2018 6:15 pm 
Offline

Registrován: ned črc 16, 2017 6:17 pm
Příspěvky: 10
Ahoj, co si myslíte o tomto? Chlapík ve tři odpoledne už má vypito "víc" než čtvrt litru.

https://video.aktualne.cz/dvtv/mestak-p ... 47ab5f122/

_________________
dříve Johnnie, nyní Norman :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: stř črc 04, 2018 5:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Tomáš 1 píše:
Ahoj, co si myslíte o tomto? Chlapík ve tři odpoledne už má vypito "víc" než čtvrt litru.

https://video.aktualne.cz/dvtv/mestak-p ... 47ab5f122/

Tak ono je pít a pít, jednak záleží co, kdy a kolik, tedy za mě cca 30 ml/kg váhy a den, tedy metrákový chlap 3 litry a půlmetráková slečna pochopitelně polovinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního pitného režimu
PříspěvekNapsal: ned led 02, 2022 10:02 pm 
Offline

Registrován: sob črc 18, 2020 3:14 pm
Příspěvky: 97
Zdravim,
chcel by som sa opytat ake mate ranne zvyky ohladom pitia tekutin? Po precitani roznych knih, skusenostiach a forach neviem co by bolo najvhodnejsie.
1. typ vody - Osmoticka voda, rozmrazena voda, alebo alkalicka voda?
2. Mal by som hned rano riesit pridavanie mineralov (chloridy horcik, med a pod.) alebo radsej v priebehu dna?
3. Ranne pitie alkalickej vody nesposobi problem s naslednymi ranajkami ak sa dodrzi odstup aspon pol hodiny?Skor sa odporuca citronova stava ta posobi v prospech HCL.
dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: hormonální antikoncepce ve vodě
PříspěvekNapsal: ned led 02, 2022 11:33 pm 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 190
vladdo píše:
Zdravim,
chcel by som sa opytat ake mate ranne zvyky ohladom pitia tekutin? Po precitani roznych knih, skusenostiach a forach neviem co by bolo najvhodnejsie.
1. typ vody - Osmoticka voda, rozmrazena voda, alebo alkalicka voda?
2. Mal by som hned rano riesit pridavanie mineralov (chloridy horcik, med a pod.) alebo radsej v priebehu dna?
3. Ranne pitie alkalickej vody nesposobi problem s naslednymi ranajkami ak sa dodrzi odstup aspon pol hodiny?Skor sa odporuca citronova stava ta posobi v prospech HCL.
dakujem

Vzhledem k tomu, že je voda zamořená hormonální antikoncepcí a další jedovatou chemií, tak ze všeho nejdůležitější je filtrace.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz