Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 10:29 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kočičí drap
PříspěvekNapsal: čtv kvě 09, 2013 7:56 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
malinka658 píše:
http://www.celostnimedicina.cz/kocici-drap-cat-s-claw.htmČajový odvar zlepšuje obranyschopnost těla, stimuluje tvorbu bílých krvinek, zejména T lymfocytů a tím zvyšuje přirozenou obranyschopnost organismu. Upravuje vysoký krevní tlak, omezuje vznik trombózy a může pomoci při snížení rizika tvorby krevních sraženin. Snižuje tlukot srdce a hladinu cholesterolu v krvi. Omezuje riziko vzniku Crohnovy nemoci, různých zánětů, infarktu, artróz, revmatizmu, astmatu, žaludečních vředů, alergií a kandidóz. Podporuje činnost hormonálního systému, detoxikuje organizmus a snižuje některé negativní projevy u nemocných infikovaných virem HIV, onkologickým onemocnění, leukémií a hemeroidů. Uncaria tomentosa je taktéž hojně využívána Indiány kmene Cashibo v Peru jako přírodní antikoncepce.

Je to bezpochyby skvělá záležitost, svými účinky srovnatelná například s lapachem. Chuťově však nemusí každému sedět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zelený čaj a zázvor
PříspěvekNapsal: pon říj 21, 2013 7:33 pm 
Offline

Registrován: pon říj 21, 2013 7:27 pm
Příspěvky: 1
Dobrý deň!
Chcela by som sa spýtať na Váš názor. Mám séronegatívnu artritídu a dočítala som sa, že reumatické bolesti značne znižuje surový zázvor, nastrúhaný do zeleného čaju, poprípade zmes zázvor, cesnak a med. Každý deň pijem ráno a večer zelený čaj s nastrúhaným zázvorom a teraz neviem, či robím dobre. Prosím o Váš názor. Ďakujem za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zelený čaj a zázvor
PříspěvekNapsal: pon říj 21, 2013 7:43 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Ewe píše:
Dobrý deň!
Chcela by som sa spýtať na Váš názor. Mám séronegatívnu artritídu a dočítala som sa, že reumatické bolesti značne znižuje surový zázvor, nastrúhaný do zeleného čaju, poprípade zmes zázvor, cesnak a med. Každý deň pijem ráno a večer zelený čaj s nastrúhaným zázvorom a teraz neviem, či robím dobre. Prosím o Váš názor. Ďakujem za odpoveď.

To co popisujes je vsechno velmi zdrave, aspon zazvor, cesnek, med a asi i zeleny caj. At uz ti to pomuze na tvuj zdravotni problem nebo ne, urcite ti to neublizi a muze to pomoct i na jine problemy nebo jako prevence jinych problemu. Takze bych ti doporucoval aspon mesic to vyzkouset a sama nejlip poznas, jestli to pomaha. A muzes nam pak dat vedet zda to opravdu pomohlo.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zelený čaj a zázvor
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 6:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Ewe píše:
Dobrý deň!
Chcela by som sa spýtať na Váš názor. Mám séronegatívnu artritídu a dočítala som sa, že reumatické bolesti značne znižuje surový zázvor, nastrúhaný do zeleného čaju, poprípade zmes zázvor, cesnak a med. Každý deň pijem ráno a večer zelený čaj s nastrúhaným zázvorom a teraz neviem, či robím dobre. Prosím o Váš názor. Ďakujem za odpoveď.

Tak určitě vám uvedené věci neuškodí, ale asi ani zásadně nepomohou, problém většinou stojí a padá na hladině vitamínu D3, což má nízko skoro každý a konzumaci kolagenu a omega 3 mastných kyselin. Velice vhodné je také srovnat pH, to je schopné kyselost v postižených oblastech zredukovat a tím odezní i bolesti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: byliny a nespavost
PříspěvekNapsal: úte led 21, 2014 8:18 am 
Offline

Registrován: úte led 21, 2014 8:08 am
Příspěvky: 17
Včera jsem si poprvé udělal ještě večer čaj z tymiánu, kurkumy, hřebíčku, heřmánku, bobkového listu a ostropestřece. Celou noc až do bílého rána jsem nemohl usnout. Mohla to způsobit jedna z těch bylin?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: byliny a nespavost
PříspěvekNapsal: úte led 21, 2014 6:36 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
a preco to pijes na vecer? myslim ze z takej kombinacie na noc by asi nikto nespal...

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: byliny a nespavost
PříspěvekNapsal: úte led 21, 2014 7:12 pm 
Offline

Registrován: úte led 21, 2014 8:08 am
Příspěvky: 17
Bylinama to asi stejně není, protože jsem čilý jak rybka i přes den. To by ani kafe nedokázalo. Je to spíš důsledek víkendové očisty lymfatických cest. Sice jsem to šidil, protože jsem citrusové šťávy proložil polívkou, chlebem, jabkama a hromadou pomerančů, ale i tak to očividně zabralo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: byliny a nespavost
PříspěvekNapsal: stř led 22, 2014 4:15 pm 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 3:43 pm
Příspěvky: 11
Kdysi mi známá doporučila nějaký čaj s bylinek, který na spánek zabíral, ale teď si vůbec nevzpomenu, co všechno v tom bylo. Ty správné bylinky určitě zabírají.

_________________
V poslední době čtu tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodla přestat číst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: byliny a nespavost
PříspěvekNapsal: stř led 22, 2014 4:53 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
tak podla mna on tu zmes nepije na to aby podporil spanok... ci sa mylim? to zlozenie mi pride skor take ocistne... na spanok by som namiesala ine byliny -medovka, lubovnik, lebandula, chmel a pod...

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: byliny a nespavost
PříspěvekNapsal: ned úno 02, 2014 12:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
pavel urbančík píše:
Včera jsem si poprvé udělal ještě večer čaj z tymiánu, kurkumy, hřebíčku, heřmánku, bobkového listu a ostropestřece. Celou noc až do bílého rána jsem nemohl usnout. Mohla to způsobit jedna z těch bylin?

No, po tomto by asi spal málokdo, minimálně bobkáč je vyhlášená kytka na mužskou slabost, čili její požití člověka pěkně nastartuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: úte čer 03, 2014 8:58 am 
Offline

Registrován: úte čer 03, 2014 8:40 am
Příspěvky: 1
Jarda píše:
Co funguje u vody, to nefunguje u polévky a jiných řídkých jídel, nemůžete obnovovat krystalickou mřížku v nějakém roztoku, jde to pouze u vody. Zápach z úst je většinou od špatného žaludku a ten je špatný z polévek, nicméně na to je dobrá očista žaludku a ne zmrazování polévek, ty by jíst prostě neměl. Ta voda nesedimentuje, sedimentují minerály a voda se nedostane do buněk, což velice škodí a tělo značně strádá. To není o zvyku, prostě ji geneticky neumíme, náš dávný předek se k převařené vodě dostat nemohl a za několik století geny nepředěláte, na to je potřeba delší doba.

Dobrý den, omlouvám se že reaguji na již poněkud starší příspěvky, ale potřebuji si v tom udělat trochu jasno.
Pane Jarda, chci se vás zeptat jakého dávného našeho předka máte na mysli? Předpokládám, že vařit člověk mohl, když objevil oheň, což je dle inf. zdrojů z inernetu, minimálně 100 000 let (někde se uvádí až 1,5 mil. let). Co máte tedy na mysli slovním spojením "několik století"? Jak dlouho člověk používá (historicky) odšťavňovač? A na ten také nedáte přece dopustit.

Jinak jsem tu nový a vaše stránky se mi líbí. Našel jsem v nich hodně dobrých věcí, které jsem si po svém změnil. Děkuji vám za inspiraci.

Děkuji za odpověď.
Vláďa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: ned čer 15, 2014 8:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
dvl píše:
Dobrý den, omlouvám se že reaguji na již poněkud starší příspěvky, ale potřebuji si v tom udělat trochu jasno.
Pane Jarda, chci se vás zeptat jakého dávného našeho předka máte na mysli? Předpokládám, že vařit člověk mohl, když objevil oheň, což je dle inf. zdrojů z inernetu, minimálně 100 000 let (někde se uvádí až 1,5 mil. let). Co máte tedy na mysli slovním spojením "několik století"? Jak dlouho člověk používá (historicky) odšťavňovač? A na ten také nedáte přece dopustit.

Jinak jsem tu nový a vaše stránky se mi líbí. Našel jsem v nich hodně dobrých věcí, které jsem si po svém změnil. Děkuji vám za inspiraci.

Děkuji za odpověď.
Vláďa

Jak dávný předek by to měl přesně být, toť otázka, ale používání ohně určitě nekoreluje s vařením. Zpočátku by se dalo uvažovat patrně pouze o pečení, ale nebyl hrnec, což je docela problém, vodu v dlaních nad ohněm ohřívat moc nejde. Vaření vody je mnohem mladší proces, tam patrně bude možné nějakou nulu škrtnout, ale přesné datum neznám. Odšťavňovač je jiná věc, zde se cíleně uvolní živiny z ovoce, nebo zeleniny a odstraníte vlákninu, což je dnes pomalu nutné vzhledem ke kontaminaci vlákniny a nedostatku živin obsažených v těch surovinách. Odšťavnění živiny koncentruje a nemusíte přijímat tolik vlákniny, ona také není pouze zdravá a má svoje mouchy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: ned kvě 03, 2015 11:28 am 
Offline

Registrován: ned kvě 03, 2015 11:25 am
Příspěvky: 1
dobrý den, zaujal mě váš článek a chtěla bych se zeptat...
ráda si připravuji zelený čaj za studena, tím že si ho dám přes noc do ledničky. Je to dobrý způsob přípravy?
děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: sob kvě 16, 2015 9:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
lulana píše:
dobrý den, zaujal mě váš článek a chtěla bych se zeptat...
ráda si připravuji zelený čaj za studena, tím že si ho dám přes noc do ledničky. Je to dobrý způsob přípravy?
děkuji za odpověď.

Tak proč ne, já tam nevidím nic špatného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2016 1:10 am 
Offline

Registrován: pon črc 04, 2016 2:32 pm
Příspěvky: 3
A treba takoveto sackove ovocne caje - https://www.decodoma.cz/Cerny-caj-Jahody-a-kiwi.html . Je to z te druhe stranky mince mene neprospesne jako treba kvalitni zelene/cerne caje? Moc mi tento caj chutna a kupuji a piju ho ve velkkem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz