Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:49 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: cukr, čaje
PříspěvekNapsal: ned čer 26, 2011 9:07 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Odpovědi už tu jsou zapsané, pročtěte si...
http://www.zdravi-az.cz/Hydratace_organizmu_00.php
http://www.zdravi-az.cz/Potraviny_jako_ ... eky_00.php


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: cukr, čaje
PříspěvekNapsal: ned čer 26, 2011 9:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Fox_25 píše:
Dobrý den, je to už přibližně rok co jsem kvůli chuti a zdr. problémům vynechal normální cukr a nahradil ho hnědým cukrem kandys který je, dá se říci "kostkový" či spíše neforemné kusy. Z normálního cukru mě skoro pokaždé pálila žáha a bylo mi z něj celkově těžko, hnědý je v tomto lepší. Zajímalo by mě je i tento cukr stejně školdivý jako ten normální nebo to byl a je placebo efekt?

Jak jsou škodlivé/zdravé černé, zelené a ovocné čaje? Nemám na mysli to co člověk běžně koupí v supermarketu, ale skutečný sypaný čaj. Černý mi pomáhá s rozumem a pamětí, navíc úspěšně nahradil kávu. Zelený mi zase trochu pomohl s močením a zažíváním, pokud jsem to pochopil správně tak mám zůženou močovou trubici. Teď si užívám nejspíš se zánětem močového měchýře který úspěšně léčím urologickým čajem který za 2 dny částečně vyřešil to co nezvládly antibiotika za 14 dní(alespoň jsem zjistil že jsem dost alergický na penicilin).

Taky už moc nevěřím na "zázračné bílé pláště", sanitka si mě dvezla se silnou bolestí(měl jsem chuť lozit po zdi) na pravé straně v podbříšku s podezřením na slepé střevo. Na sono vše v pořádku, vzali mi slepé střevo kterému nic nebylo a bolesti sami odezněly. Samozřejmě neví co mi bylo. Bolest se vrací 1-2 krát za měsíc, řeším to prasáckým způsobem kdy se "zdroguji" tak že si rozpustím 2 prášky ibuprofen 400 ve vodě, účinek se dostaví během 5 minut. S touto bolestí jsem byl v nemocnici 3 krát, pokaždé nic nezjistily a potřetí vzali alespoň ten slepák.

Ještě menší dotaz, jaký máte názor na antidepresiva? Vím že je to velice široké spektrum "léků"(legálních drog). Mám aspergerův syndrom, maniodeprese a sociální fobii. Na vše bych měl polykat veselé pilule ale nemohu. Jediný efekt který na mě mají je že snižují IQ snad na 70 bodů a mozek si to uvědomuje, velice nepříjemný stav srovnatelný s rybou v akváriu. Mám štěstí že jsem si neprošel léčebnou kde bych se proti práškům těžko bránil a taky že to zvládám i bez prášků když nic jiného nezbývá. Teď si "užívám" důchodu a mám hrůzu z toho že kvůli posudkovému lékaři budu muset v budoucnu do té léčebny jít.

Díky za vaši odpověď a také díky za tyto stránky, jsem rád že budu moci pomoci sobě a nejbližším.

S pozdravem Fox.

P.S. Pokud jsem ve špatné sekci prosím o přesunutí, nenapadlo mě kam dotaz hodit. Ani název se mi nepovedl, ale co už.

To s tím slepákem nebylo rozumné, on tam není jen tak pro legraci jak tvrdí bílé pláště, ale má zcela jasný význam, nicméně to už asi nevymyslíte, reklamovat se to nedá. Pokud se týká čaje a cukru, tak neexistuje zdravá varianta, prostě na oboje zapomeňte a máte po starostech. Na pití je voda a pokud možno super čistá. Veškeré popsané potíže podle všeho plynou z nedostatku kyseliny chlorovodíkové v žaludku a přemnožené kvasinky, čili si obě témata nastudujte a uvidíte jak si alespoň část těch svých potíží vyřešit, případně je možná odstraníte úplně, ale to se dopředu odhadnout nedá. Antidepresiva nic neřeší, pouze překrývají problémy vzniklé z jedů, které vypouští kandida, ale za určitých okolností může velké zklidnění omezit kandidu a naopak omezením kandidy docílíte stavu pohody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: ned čer 26, 2011 12:50 pm 
Offline

Registrován: ned čer 26, 2011 2:04 am
Příspěvky: 2
Ok, díky moc. Měl jsem více číst než hned psát, to je moje prchlivá povaha se kterou už dlouho bojuji. Cukry se budu snažit výrazně omezit a nakonec vynechat úplně. Stejně tak s čajem, alespoň ze začátku zkusím dlouhodobější louhování za teploty 50-60 stupňů. Zmražený čaj mi přijde jako výborné řešení. Stejně tak ve stravování mám trochu velké mezery, ale to je na hodně dlouhou debatu při které bych se nedozvěděl nic nového než to co už zde bylo řečeno.

K těm antidepresivům, já na ně nereagoval normálně. Účinek byl okamžitý(cca za dva dny proti 3 týdnům) s tím že jsem se cítil jako po silném analgetiku v nemocnici plus bez možnosti normálního racionálního uvažování(v léčebnách se těmto pacientům říká zelenina). Deprese zůstaly i po měsíčním užívání prášků, déle jsem je nevydržel brát. Doktor na mě zkoušel několik antidepresiv se stejným výsledkem. Vždy když jsem ukončil "léčbu" tak se běhom dvou dnů dostavila obrovská úleva když se vracel rozum.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: ned čer 26, 2011 8:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Fox_25 píše:
Ok, díky moc. Měl jsem více číst než hned psát, to je moje prchlivá povaha se kterou už dlouho bojuji. Cukry se budu snažit výrazně omezit a nakonec vynechat úplně. Stejně tak s čajem, alespoň ze začátku zkusím dlouhodobější louhování za teploty 50-60 stupňů. Zmražený čaj mi přijde jako výborné řešení. Stejně tak ve stravování mám trochu velké mezery, ale to je na hodně dlouhou debatu při které bych se nedozvěděl nic nového než to co už zde bylo řečeno.

K těm antidepresivům, já na ně nereagoval normálně. Účinek byl okamžitý(cca za dva dny proti 3 týdnům) s tím že jsem se cítil jako po silném analgetiku v nemocnici plus bez možnosti normálního racionálního uvažování(v léčebnách se těmto pacientům říká zelenina). Deprese zůstaly i po měsíčním užívání prášků, déle jsem je nevydržel brát. Doktor na mě zkoušel několik antidepresiv se stejným výsledkem. Vždy když jsem ukončil "léčbu" tak se běhom dvou dnů dostavila obrovská úleva když se vracel rozum.

U těch antidepresiv není divu, prostě vás otrávila kvasinka a on do toho otráveného těla valí další jedy, myslíte, že to může fungovat, já myslím, že ne a pokud vůbec, tak dlouhodobě určitě ne, prostě se tělo musí vyčistit a pak bude fungovat vše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Léčivý čaj Lapacho - čaj Inků
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2012 10:46 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Čaj Lapacho je přírodní produkt z vnitřní kůry stromu Lapacho, jehož domovinou jsou lesy v Bolívii, Brazílii, Peru, Argentině a Paraguaji. I u nás je posledních letech velmi ceněn pro následující léčebné účinky:

Odstraňuje z těla nečistoty a těžké kovy.
Normalizuje a posiluje činnost jater, ledvin a sleziny.
Podporuje trávení a látkovou výměnu.
Usmrcuje některé druhy plísní a bakterií.
Posiluje imunitní systém.
Je nápomocný při astmatu, horečnatých chorobách, zánětu průdušek, a při zánětu žaludku.
Pomáhá léčit disharmonie výměny látek v těle (např. po chemoterapii nebo po delším užívání psychofarmak).
Má protinádorový účinek.
Zlepšuje prokrvení těla.
Posiluje srdce a krevní oběh.
Působí proti chudokrevnosti.
Má pozitivní vliv při léčbě leukémie.
Zabraňuje vytváření otoků.
Pomáhá odstraňovat usazeniny z cév.
Podporuje normalizaci hladiny krevního cukru.
Má příznivý vliv na nemoci jako roztroušená skleróza, Parkinzonova choroba a revma.
Uklidňuje podrážděné nervy.
Posiluje a normalizuje činnost pohlavních orgánů.
Má kladný vliv na odstranění migrény.
Pomáhá při léčbě vyrážek, ekzémů a zánětů.
Působí močopudně.
Pozitivně ovlivňuje spánek.
Aktivuje přirozenou funkci potních žláz.

Příprava:
4 čajové lžičky kůry Lapacha nasypeme do 1 litru vroucí vody, 5 minut necháme povařit a dalších 15 minut vyluhovat. K přípravě čaje nikdy nepoužíváme hliníkové nádobí!
Denní doporučená spotřeba se pohybuje mezi 2-3 šálků 0,2 dl až po dva litry.
K nežádoucím účinkům může vzácně patřit alergické dráždění dýchacích cest nebo dermatitida (kožní zánět). Nejsou žádné vážnější kontraindikace. Relativní kontraindikací mohou být těžší horečnaté stavy a infekční choroby.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: pon úno 20, 2012 2:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Podle toho co sem zjistil je černej čaj kyselinotvornej a zelenej neutrální. Co bílý čaje? Samozřejmě s obnovenou krystalickou mřížkou a pité s mírou.

Koupil sem si fungicidní lapacho, který chci pít přemražený do konce protikvasinkový diety. Teď piju převážně přemraženej vývar z fungicidního zázvoru s rooibosem. Dělám to dobře?

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Léčivý čaj Lapacho - čaj Inků
PříspěvekNapsal: úte úno 21, 2012 10:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Čaj Lapacho je přírodní produkt z vnitřní kůry stromu Lapacho, jehož domovinou jsou lesy v Bolívii, Brazílii, Peru, Argentině a Paraguaji. I u nás je posledních letech velmi ceněn pro následující léčebné účinky:

Odstraňuje z těla nečistoty a těžké kovy.
Normalizuje a posiluje činnost jater, ledvin a sleziny.
Podporuje trávení a látkovou výměnu.
Usmrcuje některé druhy plísní a bakterií.
Posiluje imunitní systém.
Je nápomocný při astmatu, horečnatých chorobách, zánětu průdušek, a při zánětu žaludku.
Pomáhá léčit disharmonie výměny látek v těle (např. po chemoterapii nebo po delším užívání psychofarmak).
Má protinádorový účinek.
Zlepšuje prokrvení těla.
Posiluje srdce a krevní oběh.
Působí proti chudokrevnosti.
Má pozitivní vliv při léčbě leukémie.
Zabraňuje vytváření otoků.
Pomáhá odstraňovat usazeniny z cév.
Podporuje normalizaci hladiny krevního cukru.
Má příznivý vliv na nemoci jako roztroušená skleróza, Parkinzonova choroba a revma.
Uklidňuje podrážděné nervy.
Posiluje a normalizuje činnost pohlavních orgánů.
Má kladný vliv na odstranění migrény.
Pomáhá při léčbě vyrážek, ekzémů a zánětů.
Působí močopudně.
Pozitivně ovlivňuje spánek.
Aktivuje přirozenou funkci potních žláz.

Příprava:
4 čajové lžičky kůry Lapacha nasypeme do 1 litru vroucí vody, 5 minut necháme povařit a dalších 15 minut vyluhovat. K přípravě čaje nikdy nepoužíváme hliníkové nádobí!
Denní doporučená spotřeba se pohybuje mezi 2-3 šálků 0,2 dl až po dva litry.
K nežádoucím účinkům může vzácně patřit alergické dráždění dýchacích cest nebo dermatitida (kožní zánět). Nejsou žádné vážnější kontraindikace. Relativní kontraindikací mohou být těžší horečnaté stavy a infekční choroby.

Lapacho je výborné o tom není pochyb a lze ho pouze doporučit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: úte úno 21, 2012 10:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
Podle toho co sem zjistil je černej čaj kyselinotvornej a zelenej neutrální. Co bílý čaje? Samozřejmě s obnovenou krystalickou mřížkou a pité s mírou.

Koupil sem si fungicidní lapacho, který chci pít přemražený do konce protikvasinkový diety. Teď piju převážně přemraženej vývar z fungicidního zázvoru s rooibosem. Dělám to dobře?

Pokud obsahuje čaj teiny, není dle mého názoru vhodný a ta uvedená kombinace mě špatná nepřipadá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: úte úno 21, 2012 9:46 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Xeelee píše:
Co bílý čaje? Samozřejmě s obnovenou krystalickou mřížkou a pité s mírou.

Biely čaj sa vyrába z mladých lístkov a tzv. tipsov (vrchné nerozvinuté chlpaté lístky), ktoré sa zbierajú na skorú jar. Nerolujú sa, hneď sa nechajú zvädnúť a po dlhšej dobe zvädnutia sa ich pretriasaním dosiahne slabá fermentácia, ktorá sa urýchlene pozastaví parením alebo sušením bez prudkého zahrievania. Biely čaj sa pripravuje pri nižších teplotách a nezavinuje sa. Biely sa nazýva vďaka už spomínaným striebristo bielym chĺpkom nachádzajúcich sa na neotvorenom púčiku čajovníka, ktorý sa používa na výrobu najkvalitnejších odrôd (Silver Needle –Strieborná ihla).
Zo všetkých čajov obsahuje najmenej kofeínu a tým pádom má i najmenšie povzbudivé účinky. Avšak žiadny iný čaj neobsahuje toľko antioxidantov ako práve biely.

http://www.tee.sk/tee/eshop/5-1-BIELE-CAJE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: úte úno 21, 2012 11:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Jarda píše:
Pokud obsahuje čaj teiny, není dle mého názoru vhodný a ta uvedená kombinace mě špatná nepřipadá.

Uvádí se, že bílé čaje mají velmi málo tříslovin a teinu.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 10:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
Uvádí se, že bílé čaje mají velmi málo tříslovin a teinu.

Já jsem ho nikdy nezkoušel, čili jednoznačnou odpověď na to nemám, ale poznáte přeci jestli močíte po jeho vypití výrazně více, než po vypití vody a pak je nevhodný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: ned kvě 13, 2012 11:17 am 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
p Jarda

Chcem sa opytat ako je to so zelenym cajom kedze odobera telu vapnik, ci je vhodne ho uzivat ako extrakt so zeleneho caju v tabletach ktore sa daju zakupit v doplnkoch vyzivy alebo v lekarnach.

Vieme, ze tajomstvo zeleného čaju spočíva v skutočnosti, že je bohatý na katechínové polyfenoly, hlavne epigallocatechin gallate (EGCG). EGCG je silný antioxidant: okrem inhibície rastu rakovinových buniek takéto bunky aj zabíja, a to bez poškodenia zdravého tkaniva,

je mozne ze v tabletach s vysokym obsahom EGCG bude takto uzivany extrakt lepsou volbou ako pitie horuceho caju? Ma vobec zeleny caj zmysel na zlepsenie vitality, energie, zlepsenie prekrvenia, zlepsenie travenia? Alebo je to nejaky moderny fenomen a oblb na ludi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: pát kvě 18, 2012 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
p Jarda

Chcem sa opytat ako je to so zelenym cajom kedze odobera telu vapnik, ci je vhodne ho uzivat ako extrakt so zeleneho caju v tabletach ktore sa daju zakupit v doplnkoch vyzivy alebo v lekarnach.

Vieme, ze tajomstvo zeleného čaju spočíva v skutočnosti, že je bohatý na katechínové polyfenoly, hlavne epigallocatechin gallate (EGCG). EGCG je silný antioxidant: okrem inhibície rastu rakovinových buniek takéto bunky aj zabíja, a to bez poškodenia zdravého tkaniva,

je mozne ze v tabletach s vysokym obsahom EGCG bude takto uzivany extrakt lepsou volbou ako pitie horuceho caju? Ma vobec zeleny caj zmysel na zlepsenie vitality, energie, zlepsenie prekrvenia, zlepsenie travenia? Alebo je to nejaky moderny fenomen a oblb na ludi?

Tak oblbovák to není, nicméně také se nedá čekat nějaký zázrak, což si mnoho lidí myslí. Osobně čaje zrovna nemusím, ale ten extrakt by možná byl použitelný, na to nedovedu odpovědět, zde zkušenost nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Lapacho
PříspěvekNapsal: čtv kvě 09, 2013 11:18 am 
Offline

Registrován: čtv led 17, 2013 3:01 pm
Příspěvky: 23
Odstraňuje z těla nečistoty a těžké kovy.
Normalizuje a posiluje činnost jater, ledvin a sleziny.
Podporuje trávení a látkovou výměnu.
Usmrcuje některé druhy plísní a bakterií.
Posiluje imunitní systém.
Je nápomocný při astmatu, horečnatých chorobách, zánětu průdušek, a při zánětu žaludku.
Pomáhá léčit disharmonie výměny látek v těle (např. po chemoterapii nebo po delším užívání psychofarmak).
Má protinádorový účinek.
Zlepšuje prokrvení těla.
Posiluje srdce a krevní oběh.
Působí proti chudokrevnosti.
Má pozitivní vliv při léčbě leukémie.
Zabraňuje vytváření otoků.
Pomáhá odstraňovat usazeniny z cév.
Podporuje normalizaci hladiny krevního cukru.
Má příznivý vliv na nemoci jako roztroušená skleróza, Parkinsonova choroba a revma.
Uklidňuje podrážděné nervy.
Posiluje a normalizuje činnost pohlavních orgánů.
Má kladný vliv na odstranění migrény.
Pomáhá při léčbě vyrážek, ekzémů a zánětů.
Působí močopudně.
Pozitivně ovlivňuje spánek.
Aktivuje přirozenou funkci potních žláz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kočičí drap
PříspěvekNapsal: čtv kvě 09, 2013 11:23 am 
Offline

Registrován: čtv led 17, 2013 3:01 pm
Příspěvky: 23
http://www.celostnimedicina.cz/kocici-d ... s-claw.htmČajový odvar zlepšuje obranyschopnost těla, stimuluje tvorbu bílých krvinek, zejména T lymfocytů a tím zvyšuje přirozenou obranyschopnost organismu. Upravuje vysoký krevní tlak, omezuje vznik trombózy a může pomoci při snížení rizika tvorby krevních sraženin. Snižuje tlukot srdce a hladinu cholesterolu v krvi. Omezuje riziko vzniku Crohnovy nemoci, různých zánětů, infarktu, artróz, revmatizmu, astmatu, žaludečních vředů, alergií a kandidóz. Podporuje činnost hormonálního systému, detoxikuje organizmus a snižuje některé negativní projevy u nemocných infikovaných virem HIV, onkologickým onemocnění, leukémií a hemeroidů. Uncaria tomentosa je taktéž hojně využívána Indiány kmene Cashibo v Peru jako přírodní antikoncepce.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz