Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:10 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: čtv bře 10, 2011 9:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
porek10 píše:
Dobrý den pane Jardo,

chtěl bych se Vás zeptat na to, jestli lze pro maceráty používat jak čerstvé, tak i sušené ovoce a zajímal by mě tip na nějaký lahodný macerát - jaké suroviny používáte?

Děkuji moc

No čerstvé asi moc ne, to vám chutě špatně pouští, ale šlo by patrně něco vyluhovat i z drtě z odšťavovače, ale nezkoušel jsem to. Jinak se hodí klidně jakékoliv sušené ovce, klidně i křížaly, nebo i sušené slupky z jablek. Já to moc nedělám, prostě jsem názoru, že čaje k životu nepotřebuji a tedy ani macerované, na pití je nejlepší čistá voda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: sob dub 09, 2011 5:33 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Rád by som si urobil čaj z brečtanu vraj je to dobré na vylučovanie hlienu a tak by som to skúsil. Akú dávku tých listov mám zvoliť na 0,5 litra čaju aby som sa nepredávkoval a nemalo to trvalé následky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2011 9:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Rád by som si urobil čaj z brečtanu vraj je to dobré na vylučovanie hlienu a tak by som to skúsil. Akú dávku tých listov mám zvoliť na 0,5 litra čaju aby som sa nepredávkoval a nemalo to trvalé následky?

Já osobně s ním zkušenosti nemám a vzhledem k jeho slušné jedovatosti bych doporučoval maximální opatrnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Rooibos, Lapacho, Green tea ...
PříspěvekNapsal: pon kvě 02, 2011 9:36 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
p. Jarda

Chcem sa Vas opytat aky mate nazor na denne pitie tychto cajov ako rooibos, lapacho a zeleny caj.

Vsetky tieto caje su vraj velmi dobre:

1. rooibos ma vela mineralov a vitaminov vraj a je dobry na travenie a vseobecne chutny cajik
2. lapacho je antibakterialny caj podporujuci cinnost vnutornych organov vhodny na posilnenie ich cinnosti
3. zeleny caj ma vela antioxidantov a posobi proti starnutiu buniek a je vhodny aj na chudnutie a detox

chcem vediet Vas nazor ci je mozne pit tieto caje aj za nejakym ucelom teda za tym ucelom ako som popisal na co sa pouzivaju alebo ci tieto caje su slabe a bezcenne a nie teda su vhodne na dlhodobejsie pitie. Pripadne ci vobec odporucate pit caje za nejakym ucelom.

vdaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rooibos, Lapacho, Green tea ...
PříspěvekNapsal: pon kvě 02, 2011 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
p. Jarda

Chcem sa Vas opytat aky mate nazor na denne pitie tychto cajov ako rooibos, lapacho a zeleny caj.

Vsetky tieto caje su vraj velmi dobre:

1. rooibos ma vela mineralov a vitaminov vraj a je dobry na travenie a vseobecne chutny cajik
2. lapacho je antibakterialny caj podporujuci cinnost vnutornych organov vhodny na posilnenie ich cinnosti
3. zeleny caj ma vela antioxidantov a posobi proti starnutiu buniek a je vhodny aj na chudnutie a detox

chcem vediet Vas nazor ci je mozne pit tieto caje aj za nejakym ucelom teda za tym ucelom ako som popisal na co sa pouzivaju alebo ci tieto caje su slabe a bezcenne a nie teda su vhodne na dlhodobejsie pitie. Pripadne ci vobec odporucate pit caje za nejakym ucelom.

vdaka

Příležitostně ano, ale na pravidelné denní pití není vhodný ani jeden a osobně já bych uznal asi pouze to Lapaco a to jenom z léčebných důvodů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: pon kvě 02, 2011 11:04 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
p. Jarda

vdaka za odpoved, lapacho je vhodnejsie aj na dlodobe uzivanie podla Vas? Predpokladam ze stejne jeho pozitivne ucinky sa neprejavia za dva tri dni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: úte kvě 03, 2011 8:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
p. Jarda

vdaka za odpoved, lapacho je vhodnejsie aj na dlodobe uzivanie podla Vas? Predpokladam ze stejne jeho pozitivne ucinky sa neprejavia za dva tri dni.

Dá se pít i delší dobu, ale denně určitě ne, má také své mouchy a na dlouhodobé denní užívání vhodné není.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2011 11:46 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Zdravím pana Jardu i všechny ostatní, jeden pán mi řekl že je jeden velice dobrý z bylinek dělaný nápoj čínský jméno Phyto chi. Našla jsem to na netu a vypadá to dobře. můžete k tomu něco napsat? Pane Jardo přesunte to prosím Vás kde by to mělo být magdalena


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 6:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Zdravím pana Jardu i všechny ostatní, jeden pán mi řekl že je jeden velice dobrý z bylinek dělaný nápoj čínský jméno Phyto chi. Našla jsem to na netu a vypadá to dobře. můžete k tomu něco napsat? Pane Jardo přesunte to prosím Vás kde by to mělo být magdalena

Tak kromě ceny určitě dobrý, ale osobní zkušenosti s ním nemám, nicméně se domnívám, že podobných výsledků lze dosáhnout i pomocí mnohem levnějších bylinných postupů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 2:13 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Zdravím a děkuji pane Jardo jak za přesunutí tak za odpověď - to je hrůza chodím na forum dost dlouho a ještě se tu nevyznám.
Ale podobné bylinky by mne zajímaly - je to snad Bertram od Hildegardy?
Ráda by poradila jedné paní co jí zlobí průdušky už dva měsíce a nemůže se -kašle zbavit.
Pokud budete mít čas a zájem odpovědět moc díky.
Myslím,že očista střev a ostatní nepřichází v úvahu nemá na to čas- bohužel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 9:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Zdravím a děkuji pane Jardo jak za přesunutí tak za odpověď - to je hrůza chodím na forum dost dlouho a ještě se tu nevyznám.
Ale podobné bylinky by mne zajímaly - je to snad Bertram od Hildegardy?
Ráda by poradila jedné paní co jí zlobí průdušky už dva měsíce a nemůže se -kašle zbavit.
Pokud budete mít čas a zájem odpovědět moc díky.
Myslím,že očista střev a ostatní nepřichází v úvahu nemá na to čas- bohužel.

Tak ten bertrám určitě a mnohé další, ale to stejně není cesta k úspěchu u stavu těla, který jednoznačně plyne ze zahleněného střeva. Měla by tedy přehodnotit své priority ohledně času, protože jak bude mít raka plic, tak bude mít už času dost, ovšem je otázkou zda jí bude co platný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: sob kvě 14, 2011 9:05 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
magdalena píše:
Zdravím a děkuji pane Jardo jak za přesunutí tak za odpověď - to je hrůza chodím na forum dost dlouho a ještě se tu nevyznám.
Ale podobné bylinky by mne zajímaly - je to snad Bertram od Hildegardy?
Ráda by poradila jedné paní co jí zlobí průdušky už dva měsíce a nemůže se -kašle zbavit.
Pokud budete mít čas a zájem odpovědět moc díky.
Myslím,že očista střev a ostatní nepřichází v úvahu nemá na to čas- bohužel.

Na plľúca a priedušky pohľadaj tu:
http://www.pratele-nebe.cz/fytoterapie_ ... seznam.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: sob kvě 14, 2011 2:01 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Zdravím jak pana Jardu tak i Sybillu a děkuji za odpověď. Zkusím něco najít - ten bertram jsem již objednala


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čaje a maceráty
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 8:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Na plľúca a priedušky pohľadaj tu:
http://www.pratele-nebe.cz/fytoterapie_ ... seznam.htm

To je dobrý zdroj informací.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: cukr, čaje
PříspěvekNapsal: ned čer 26, 2011 6:35 am 
Offline

Registrován: ned čer 26, 2011 2:04 am
Příspěvky: 2
Dobrý den, je to už přibližně rok co jsem kvůli chuti a zdr. problémům vynechal normální cukr a nahradil ho hnědým cukrem kandys který je, dá se říci "kostkový" či spíše neforemné kusy. Z normálního cukru mě skoro pokaždé pálila žáha a bylo mi z něj celkově těžko, hnědý je v tomto lepší. Zajímalo by mě je i tento cukr stejně školdivý jako ten normální nebo to byl a je placebo efekt?

Jak jsou škodlivé/zdravé černé, zelené a ovocné čaje? Nemám na mysli to co člověk běžně koupí v supermarketu, ale skutečný sypaný čaj. Černý mi pomáhá s rozumem a pamětí, navíc úspěšně nahradil kávu. Zelený mi zase trochu pomohl s močením a zažíváním, pokud jsem to pochopil správně tak mám zůženou močovou trubici. Teď si užívám nejspíš se zánětem močového měchýře který úspěšně léčím urologickým čajem který za 2 dny částečně vyřešil to co nezvládly antibiotika za 14 dní(alespoň jsem zjistil že jsem dost alergický na penicilin).

Taky už moc nevěřím na "zázračné bílé pláště", sanitka si mě dvezla se silnou bolestí(měl jsem chuť lozit po zdi) na pravé straně v podbříšku s podezřením na slepé střevo. Na sono vše v pořádku, vzali mi slepé střevo kterému nic nebylo a bolesti sami odezněly. Samozřejmě neví co mi bylo. Bolest se vrací 1-2 krát za měsíc, řeším to prasáckým způsobem kdy se "zdroguji" tak že si rozpustím 2 prášky ibuprofen 400 ve vodě, účinek se dostaví během 5 minut. S touto bolestí jsem byl v nemocnici 3 krát, pokaždé nic nezjistily a potřetí vzali alespoň ten slepák.

Ještě menší dotaz, jaký máte názor na antidepresiva? Vím že je to velice široké spektrum "léků"(legálních drog). Mám aspergerův syndrom, maniodeprese a sociální fobii. Na vše bych měl polykat veselé pilule ale nemohu. Jediný efekt který na mě mají je že snižují IQ snad na 70 bodů a mozek si to uvědomuje, velice nepříjemný stav srovnatelný s rybou v akváriu. Mám štěstí že jsem si neprošel léčebnou kde bych se proti práškům těžko bránil a taky že to zvládám i bez prášků když nic jiného nezbývá. Teď si "užívám" důchodu a mám hrůzu z toho že kvůli posudkovému lékaři budu muset v budoucnu do té léčebny jít.

Díky za vaši odpověď a také díky za tyto stránky, jsem rád že budu moci pomoci sobě a nejbližším.

S pozdravem Fox.

P.S. Pokud jsem ve špatné sekci prosím o přesunutí, nenapadlo mě kam dotaz hodit. Ani název se mi nepovedl, ale co už.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz