Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 4:59 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zkušenosti - novavoda v plastu ?
PříspěvekNapsal: pát zář 14, 2012 7:42 pm 
Offline

Registrován: pát zář 14, 2012 7:21 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den, nebyl jsem si jistý kam otázku napsat ale k tomuto tématu se snad hodí. Plánoval jsem objednání přístroje pro reverzní osmózu a jelikož jsem zrovna potřeboval objednat pár drobností z obchodu "dědka kořenáře" tak jsem k objednávce na vyzkoušení přihodil jeho výrobek Novavoda který má být údajně extrémě čistý. Dnes mi objednávka přišla a docela mě šokovalo že ta voda byla v obyčejném měkém plastovém barelu (aspoň mě tak připadá), trochu jsem vypil a i chuť mi přišla lehce nezvyklá(ale to může být tím že tak čistou vodu piju poprvé). Nemáte s tím jeho výrobkem někdo nějaké zkušenosti? Na barelu je zespoda napsáno jen PET a nic víc, ale přitom na stránkách kde je popis novavody je přímo uváděno že obyč plasty se na skladování nehodí, údajně ani sklo - jen tam má uvedeno rozdělení na PE láhve a PET láhve, přitom ty PET považuje za vhodné ale když jsem teď koukal na obal od šťávy doma tak tam je taky uvedeno PET a ten bych na tak čistou vodu neriskoval... Sice sem kus upil na zkoušku ale bojím se jestli je bezpečné pít dál \":)\" Nebo se snad i PET dělí na nějaké lepší a horší?? dal bych sem odkaz na tu stránku kde je popis ale nechci porušovat pravidla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zkušenosti - novavoda v plastu ?
PříspěvekNapsal: sob zář 15, 2012 12:30 am 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
ja myslim, že by jste se měl na to zeptat přímo pana Nového, vždy ochotně odpoví a asi ví dobře co dělá, ty plasy nejsou dokonalé a vadí jim asi hlavně změny teplot. Tak bych věřila i této vodě.
Výrobky pana Nového co jsem vyzkoušela neměly chybu a žádný produkt od něho nezklamal. Ale cenově je to již pro mne naprosto nedostupné, (důchod).
Mimochodem už jste vyzkoušel dýchací sifon od pana Nového??? Velice dobrá věc a opravdu za hubičku.
Z finančních důvodů hledám jak si pomoci jinak a hodně návodů jsem našla zde na tomto foru, současně děkuji za prostor a rady panu Zajíčkovi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti - novavoda v plastu ?
PříspěvekNapsal: stř zář 19, 2012 7:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
alisarrian píše:
Dobrý den, nebyl jsem si jistý kam otázku napsat ale k tomuto tématu se snad hodí. Plánoval jsem objednání přístroje pro reverzní osmózu a jelikož jsem zrovna potřeboval objednat pár drobností z obchodu "dědka kořenáře" tak jsem k objednávce na vyzkoušení přihodil jeho výrobek Novavoda který má být údajně extrémě čistý. Dnes mi objednávka přišla a docela mě šokovalo že ta voda byla v obyčejném měkém plastovém barelu (aspoň mě tak připadá), trochu jsem vypil a i chuť mi přišla lehce nezvyklá(ale to může být tím že tak čistou vodu piju poprvé). Nemáte s tím jeho výrobkem někdo nějaké zkušenosti? Na barelu je zespoda napsáno jen PET a nic víc, ale přitom na stránkách kde je popis novavody je přímo uváděno že obyč plasty se na skladování nehodí, údajně ani sklo - jen tam má uvedeno rozdělení na PE láhve a PET láhve, přitom ty PET považuje za vhodné ale když jsem teď koukal na obal od šťávy doma tak tam je taky uvedeno PET a ten bych na tak čistou vodu neriskoval... Sice sem kus upil na zkoušku ale bojím se jestli je bezpečné pít dál \":)\" Nebo se snad i PET dělí na nějaké lepší a horší?? dal bych sem odkaz na tu stránku kde je popis ale nechci porušovat pravidla.

Tak dobře vám to píše členka Ram, Nový rozhodně není nějaký pokoutní kšeftman a řekl bych, že dobře ví co dělá. Jinak obecně PET opravdu vhodný není ovšem to se týká ohřívání, ozařování a hlavně uskladnění demineralizované vody, třeba destilky, nicméně tu předpokládám neprodává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti - novavoda v plastu ?
PříspěvekNapsal: stř zář 19, 2012 11:28 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Jarda píše:
Tak dobře vám to píše členka Ram, Nový rozhodně není nějaký pokoutní kšeftman a řekl bych, že dobře ví co dělá. Jinak obecně PET opravdu vhodný není ovšem to se týká ohřívání, ozařování a hlavně uskladnění demineralizované vody, třeba destilky, nicméně tu předpokládám neprodává.

Právě že prodává zcela demineralizovanou vodu, ještě o něco čistší než destilku. Z údajů, které pan Nový o té vodě píše celkem vyplývá, že používá jednoduše reverzní osmózu s deionizační jednotkou. Není to zas tak drahá výroba. Prodává prostě hodně čistou "destilku", nic víc, a hlavně v PET láhvi... Cena není nějak extrémně přemrštěná, 15 Kč na litr, to je myslím lepší než v lékárně. Akorát jde o to, co jsou vlastně ty jeho PET láhve zač, já bych to bez bližších informací rozhodně neriskoval pít. A obávám se na rozdíl od Vás, že minimálně v tomto případě pan Nový ve skutečnosti neví co dělá... Na druhou stranu férově tam píše, že je to pouze experimentální a na některá nebezpečí této vody tam sám upozorňuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti - novavoda v plastu ?
PříspěvekNapsal: čtv zář 20, 2012 12:25 am 
Offline

Registrován: pát zář 14, 2012 7:21 pm
Příspěvky: 6
Jak píše Ravima, jedná se o vodu čistší než destilka proto jsem se ptal \":)\" Pro jistotu jsem dál nepil a jelikož mi teď přišla RO tak mám aspoň do čeho lít čistou vodu, ten 5litrovej barel je tak akorát vzhledem k tomu že RO nemůžu mít zapojenou trvale. -Samozřejmě až tu láhev trochu pročistím a plast se zatáhne jak je na tomto foru uvedené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti - novavoda v plastu ?
PříspěvekNapsal: čtv zář 20, 2012 12:33 am 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
ravima píše:
Právě že prodává zcela demineralizovanou vodu, ještě o něco čistší než destilku. Z údajů, které pan Nový o té vodě píše celkem vyplývá, že používá jednoduše reverzní osmózu s deionizační jednotkou. Není to zas tak drahá výroba. Prodává prostě hodně čistou "destilku", nic víc, a hlavně v PET láhvi... Cena není nějak extrémně přemrštěná, 15 Kč na litr, to je myslím lepší než v lékárně. Akorát jde o to, co jsou vlastně ty jeho PET láhve zač, já bych to bez bližších informací rozhodně neriskoval pít. A obávám se na rozdíl od Vás, že minimálně v tomto případě pan Nový ve skutečnosti neví co dělá... Na druhou stranu férově tam píše, že je to pouze experimentální a na některá nebezpečí této vody tam sám upozorňuje.

Často používané slovo "destilka" mě už začíná dráždit jako červená deka býka. Úprava mech. filtrem, katexem, anexem a následně RO, je nejlevnější metoda, při níž se dosahuje nejvyšších stupňů čistoty. Veškerá voda, kterou kupujete pro běžné využití jako destilovanou, v pravém slova smyslu destilovaná není, ale je upravená uvedeným způsobem. Voda vyrobená klasickou destilací je pro energetickou náročnost v trochu jiné cenové relaci a přitom nikdy nedosáhne takových hodnot (např. konduktivitu a pod..) jako voda upravená popsaným způsobem. Jsem zvědav, jak dlouho bude pánům v Bruselu trvat, než zakáží používat slovo "destilovaná" pro výrobek, který s destilací nemá nic společného. Je také otázkou, zda-li někdy v budoucnu se nezjistí, že iontová demineralizace vody je pro lidský organismus nevhodná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti - novavoda v plastu ?
PříspěvekNapsal: čtv zář 20, 2012 6:59 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
pecador: Vím, proto jsem dal to slovo destilka do uvozovek. IMHO je r.o./deionizace pro konzumaci spíš lepší, než destilace.
pecador píše:
Je také otázkou, zda-li někdy v budoucnu se nezjistí, že iontová demineralizace vody je pro lidský organismus nevhodná.
Ale vždyť oficiálně je ta voda nejen nepitná, ale je strašně nebezpečná, stejně jako destilka. To se nezjistí nikdy v budoucnu, to je přece už minulý/současný názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti - novavoda v plastu ?
PříspěvekNapsal: pon říj 08, 2012 9:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
ravima píše:
Právě že prodává zcela demineralizovanou vodu, ještě o něco čistší než destilku. Z údajů, které pan Nový o té vodě píše celkem vyplývá, že používá jednoduše reverzní osmózu s deionizační jednotkou. Není to zas tak drahá výroba. Prodává prostě hodně čistou "destilku", nic víc, a hlavně v PET láhvi... Cena není nějak extrémně přemrštěná, 15 Kč na litr, to je myslím lepší než v lékárně. Akorát jde o to, co jsou vlastně ty jeho PET láhve zač, já bych to bez bližších informací rozhodně neriskoval pít. A obávám se na rozdíl od Vás, že minimálně v tomto případě pan Nový ve skutečnosti neví co dělá... Na druhou stranu férově tam píše, že je to pouze experimentální a na některá nebezpečí této vody tam sám upozorňuje.

Takto jsem to nezkoumal a že by Nový šel takto bezhlavě do pokusů se mě zase moc nezdá, několikrát jsem s ním mluvil a je velice chytrý a většinou ví evidentně velice dobře co a proč vlastně dělá. Nicméně souhlas s tím, že destilka v PETu je opravdu nebezpečná, to bych rozhodně nepil.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz