Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 9:15 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dehydratace
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 9:28 pm 
Offline

Registrován: pon zář 03, 2012 9:02 pm
Příspěvky: 5
strašně málo piju (nějak nemyslím na pití a ani mi nechybí, cca 3 malé skleničky doma denně a 05l v práci, pracuji v chlazeném skladu kde se teplota pohybuje cca 2-4 C . a je tam velký stres ani tam mě to nenutí pít, co mám udělat aby mě to nutilo pít, nejvíce piji štávu třeba YO apod,. ne sajrajty za 9kč atd. je to vhodné děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dehidratace
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2012 10:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
favourit píše:
strašně málo piju (nějak nemyslím na pití a ani mi nechybí, cca 3 malé skleničky doma denně a 05l v práci, pracuji v chlazeném skladu kde se teplota pohybuje cca 2-4 C . a je tam velký stres ani tam mě to nenutí pít, co mám udělat aby mě to nutilo pít, nejvíce piji štávu třeba YO apod,. ne sajrajty za 9kč atd. je to vhodné děkuji

Tak vhodné to určitě není, jde o sebevražedné počínání, na pití je voda a ne nějaké sladké sajrajty. Vhodný objem je určitě od dvou litrů nahoru, jinak bordel sedimentuje v těle a zaděláváte si na vážné zdravotní potíže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dehidratace
PříspěvekNapsal: pát zář 07, 2012 10:39 pm 
Offline

Registrován: pon zář 03, 2012 9:02 pm
Příspěvky: 5
Děkuji za odpověd, ostatní vidím že každý den pijí 1,5-2 litrové minerálky to taky není dobře že? každý den takhle pít minerální vodu, u mě je právě problém že když se napiji v ráci tak mě začne bolet v krku jak je to ledové \":(\" a žádné termosky se nám tam nevejdou \":(\" na vozík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dehydratece
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2012 10:54 am 
Offline

Registrován: ned zář 16, 2012 10:41 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,
mohu Vás požádat o radu jak na sobě nepáchat sebevraždu a naučit se pít,když mi to nechutná a nechybí? Někdy jak jsem vysledovala,to má za následek velkou bolest hlavy. Vím,že málo piju,ale neumím to zlepšit \":-(\"
Děkuji za odpověď
Andrea


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dehydratece
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2012 1:00 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
Motivace vidím nechybí - bolest hlavy, sebevražda. Možná bude lépe fungovat pozitivní motivace v podobě nějaké odměny.

Pak už je třeba nacvičovat. Pro začátek si asi vybrat pití, které chutná víc (případně chutná méně nechutně).
Dobrý trik je mít připravenou plnou skleničku (na stole, v kuchyni...). Jakmi-le je dopita, hned zase dolít. Pokud pracujete např. u PC, tak je dobré ji mít mírně v zorném poli, nebo v místech, kam se ruka obvykle natahuje.

Pro zapomínání se nastavuje nějaké připomínátko - budíček, software, blízká osoba apod.

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dehidratace
PříspěvekNapsal: stř zář 19, 2012 7:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
favourit píše:
Děkuji za odpověd, ostatní vidím že každý den pijí 1,5-2 litrové minerálky to taky není dobře že? každý den takhle pít minerální vodu, u mě je právě problém že když se napiji v ráci tak mě začne bolet v krku jak je to ledové \":(\" a žádné termosky se nám tam nevejdou \":(\" na vozík

Tak pokud se vám tam nevejde PET lahev, což by stejně nefungovalo, určitě se vám tam vejde malá termoska, třeba do boční ledvinky, nebo něčeho podobného. Používám ji třeba na delší vycházky do přírody, prodávají se i kovové, tedy nerozbitné a vlažný čaj, nebo prostě teplou vodu klidně pít můžete. Osobně bych to viděl optimálně na vodu s citrónem, nebo třeba nějaký bylinný čaj, to je asi vhodné do uvedených podmínek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dehydratece
PříspěvekNapsal: stř zář 19, 2012 9:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Andrea2 píše:
Dobrý den,
mohu Vás požádat o radu jak na sobě nepáchat sebevraždu a naučit se pít,když mi to nechutná a nechybí? Někdy jak jsem vysledovala,to má za následek velkou bolest hlavy. Vím,že málo piju,ale neumím to zlepšit \":-(\"
Děkuji za odpověď
Andrea

Členka Amy vám to píše dobře a jinak jsem zde uváděl hospodské řešení, tedy půllitr a tácek s obyčejnou tužkou, prostě dáte půllitr, uděláte čárku. Jak nemáte odpoledne potřebný počet čárek, zvýšíte přísun a tělo tak propláchnete.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz