Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:54 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kotvičník zemní
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2011 10:06 am 
Offline

Registrován: stř pro 15, 2010 11:16 pm
Příspěvky: 35
Toto téma jsem založil, protože si myslím, že o kotvničníku tu mnoho řečeno nebylo. Je to bylina velmi zajímavá, tak bych Vás poprosil jestli byste sem mohli vkládat své zkušenosti, názory ale také například nějaká osvědčená doporučení, kde ho koupit.
Někde se prodává za 200 Kč/ 100g a někde například za 600 Kč/ 100g. Víte o něčem dobrém?:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kotvičník zemní
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2011 12:42 pm 
Offline

Registrován: ned srp 14, 2011 9:11 pm
Příspěvky: 24
Koupila jsem na http://www.prodejbylin.cz/kotvicnik_nat/index.html a je tam také obsáhle popsána zajímavá zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kotvičník zemní
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2011 12:54 pm 
Offline

Registrován: stř pro 15, 2010 11:16 pm
Příspěvky: 35
Prave jsem koukal dneska, ze od DR. Popov byl za 79 Kč/100g, to je ale i ta drevina v tom, ne cista nat. Co si myslite p. Jardo, bude v tom veliky rozdil? Ma cenu kupovat za 400/ 100g?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kotvičník zemní
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2011 7:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Pavel Slabý píše:
Prave jsem koukal dneska, ze od DR. Popov byl za 79 Kč/100g, to je ale i ta drevina v tom, ne cista nat. Co si myslite p. Jardo, bude v tom veliky rozdil? Ma cenu kupovat za 400/ 100g?

Kvalita se dost různí, to si budete muset vyzkoušet, já to nijak zmapované nemám co kdo dodává, sám to beru od solidního dodavatele a i tak se tam občas něco objeví, je třeba si uvědomit jak ta rostlina vypadá a třeba při sklizni po dešti tam může být i hlína.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kotvičník zemní
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2011 9:29 am 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
Dobrý den,

Taky me zajímala kvalita kotvicniku a chápu, že je to individualni a nemusi to vždy souviset s cenou. Co me ale vice zajimá je to jak se připravuje takovy kotvičník ke konzumaci. Zdroje na internetu od pěstitelů se vcelku shodují v tom, že se má: cituji "Při přípravě odvaru ze sušené natě doporučujeme bylinu vařit cca 30 minut v 0,5 litru vody pro lepší vylouhování obsahových látek. Konzumuje se ve dvou až třech dávkách během dne, při nedostatku času není chybou, vypije-li se odvar najednou.
Další možností přípravy je udělat výluh. Stanovená dávka kotvičníku se zalije vroucí vodou, nechá se přiklopená 4-6 hodin vylouhovat a poté se konzumuje jako čaj. Nejlépe během dne před jídlem."

Vy například doporučujete vzít na lžičku a zapít vodou což mi vyhovuje ale mám trochu pochybnosti jestli se ty látky do těla dostanou bez výluhu a povaření....
Jinak kupuji baleni za 85 kč 100 g a podle času buď podle návodu udělám čaj (na produktu píšou stací 10 min louhovat) nebo podle Vás to zapiji vodou když nestíhám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kotvičník zemní
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2011 9:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mikard píše:
Dobrý den,

Taky me zajímala kvalita kotvicniku a chápu, že je to individualni a nemusi to vždy souviset s cenou. Co me ale vice zajimá je to jak se připravuje takovy kotvičník ke konzumaci. Zdroje na internetu od pěstitelů se vcelku shodují v tom, že se má: cituji "Při přípravě odvaru ze sušené natě doporučujeme bylinu vařit cca 30 minut v 0,5 litru vody pro lepší vylouhování obsahových látek. Konzumuje se ve dvou až třech dávkách během dne, při nedostatku času není chybou, vypije-li se odvar najednou.
Další možností přípravy je udělat výluh. Stanovená dávka kotvičníku se zalije vroucí vodou, nechá se přiklopená 4-6 hodin vylouhovat a poté se konzumuje jako čaj. Nejlépe během dne před jídlem."

Vy například doporučujete vzít na lžičku a zapít vodou což mi vyhovuje ale mám trochu pochybnosti jestli se ty látky do těla dostanou bez výluhu a povaření....
Jinak kupuji baleni za 85 kč 100 g a podle času buď podle návodu udělám čaj (na produktu píšou stací 10 min louhovat) nebo podle Vás to zapiji vodou když nestíhám.

Tak vyvaření má jistě svoje výhody, ovšem také i nevýhody, čili já se domnívám, že z dlouhodobého hlediska to bude cca stejné. Pokud je nať opravdu kvalitně rozmixovaná, nebo namletá, tak si myslím, že je její využitelnost při průchodu celou trávicí trubicí je dost slušná a srovnatelná s tím výluhem. Také úspora času, jak správně píšete, je značná a rozdíl využitelnosti patrně malý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kotvičník zemní
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2011 10:26 am 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Dobrý den pane Jardo,

minulý týden jsem se dočetla, že kotvičník zemní se nemá užívat při chudokrevnosti - tou trpí moje 73 letá maminka.
Čaj z kotvičníku začala užívat minulý týden a zatím nemá problém - myslíte, že může pokračovat?
Děkuji předem za Váš názor a přeji hezký den \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kotvičník zemní
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2011 8:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
esie píše:
Dobrý den pane Jardo,

minulý týden jsem se dočetla, že kotvičník zemní se nemá užívat při chudokrevnosti - tou trpí moje 73 letá maminka.
Čaj z kotvičníku začala užívat minulý týden a zatím nemá problém - myslíte, že může pokračovat?
Děkuji předem za Váš názor a přeji hezký den \":D\"

Osobně se nedomnívám, že by v jeho užívání měl být nějaký zásadní problém v tomto smyslu. Dnes je chudokrevný díky překyselení kde kdo a pokud berou kotvičník, tak jim prakticky vždy naopak pomáhá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kotvičník zemní
PříspěvekNapsal: pát led 06, 2012 6:50 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Fungoval by sušený kotvičník na sucho? Pomlít na jemno, do pusy a zapít? Mohly by tak fungovat jiné byliny např Ginko? Odpadla by tak příprava a pítí převařené vody...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kotvičník zemní
PříspěvekNapsal: pát led 06, 2012 7:21 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Pavelka. píše:
Fungoval by sušený kotvičník na sucho? Pomlít na jemno, do pusy a zapít? Mohly by tak fungovat jiné byliny např Ginko? Odpadla by tak příprava a pítí převařené vody...

ja ho takto užívam a funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kotvičník zemní
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2012 8:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Fungoval by sušený kotvičník na sucho? Pomlít na jemno, do pusy a zapít? Mohly by tak fungovat jiné byliny např Ginko? Odpadla by tak příprava a pítí převařené vody...

Určitě ano, dokonce mají některé takto aplikované byliny i lepší účinky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kotvičník zemní
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 12:22 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Jarda píše:
Pavelka. píše:
Fungoval by sušený kotvičník na sucho? Pomlít na jemno, do pusy a zapít? Mohly by tak fungovat jiné byliny např Ginko? Odpadla by tak příprava a pítí převařené vody...
Určitě ano, dokonce mají některé takto aplikované byliny i lepší účinky.

Chtěla bych se zeptat pane Zajíčku jaké množství lze takto užívat.Pokud možno na lžičky neboť nemám váhu která váží na gramy.Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kotvičník zemní
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 4:15 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Co mám informace z Karlovy univerzity, tak kotvicnik se ma uzivat dle prof. Valicka z UK odvar z jedne rovne pol.lzice drogy se zalije sklenici varici vody a nasledne vari 30 minut ve vodni lazni. Zatepla se precedi a pije se tato davka rozdelena na 3-4 dily za den. Druha varianta je, ze se jedna rovna pol.lzice zalije sklenici horké vody a necha se luhovat 4-6 hodin pije se stejne jako predesly zpusob.
NIkde jsem se nedočetla ani nedověděla, že by se kotvičník jen tak polykal a měl za takovéhoto užití nějaké účinky. Ráda se v případě opaku poučím, to vaření je " náročné " \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kotvičník zemní
PříspěvekNapsal: úte led 17, 2012 7:48 am 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
Dobrý den,
na způsob extrakce účinných látek z bylin je spousta návodů a každý z nic má své výhody a nevýhody. Často se setkávám s doporučením na vývary ale také na výluhy buď v tucích/olejích (horkých) nebo v alkoholu. Abych měl klidné spaní tak osobně tyto varianty kombinuji - střídám a mám tak dobrý pocit, že jdu střední cestou ... od THC přes jinan až třeba ke kotvičníku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kotvičník zemní
PříspěvekNapsal: úte led 17, 2012 9:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Dagmara píše:
Chtěla bych se zeptat pane Zajíčku jaké množství lze takto užívat.Pokud možno na lžičky neboť nemám váhu která váží na gramy.Děkuji

Na lžičky to neovládám, tu má každý jinou, čili 1-2 gramy, případně zpočátku i dvojnásobek.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz