Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 6:00 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Alkalická voda
PříspěvekNapsal: úte kvě 06, 2014 12:00 pm 
Offline

Registrován: pát bře 14, 2014 4:22 pm
Příspěvky: 8
Zásaditost způsobuje více faktorů. U zásaditých ionizovaných vod způsobuje zásadité pH nejen vápník či hořčík, ale zejména iont OH- Ten vzniká po rozpadu molekuly vod. Napsal bych zde celou rovnici ale nevím jak zde napsat horní a dolní index.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkalická voda
PříspěvekNapsal: čtv kvě 08, 2014 3:03 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Alkaline pH Booster Supplement 1.2 Ounces

Antioxidant mineral water neutralizes acidity, thus helping the body to rid itself naturally of acidic waste products and protects the cells against the effects of free radicalsBalance your pHReduce acidic wastesThese statements have not been evaluated by the FDA. These products are not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.Directions: Mix 3 drops in 8 oz glass of water: Drink 5 glasses daily. Can also be added to coffee, tea or juice to offset acidity.Supplement Facts Serving Size: 3 Drops Servings Per Container: About 200 Amt Per Serving% Daily Value Calories0 Total Fat0 g0% Sodium0 mg0% Potassium150 mg4% Total Carbohydrate0 g* Protein0 g* *Daily value not established. Other Ingredients: Deionized water, potassium bicarbonate, potassium citrate, potassium lactate, tripotassium phosphate, calcium, selenium, magnesium, zinc and AminoZone Warnings: This is a concentrated form. Avoid contact with broken skin, eyes, and mucous membranes. If contact occurs, flush generously with cool water. Do not exceed 3 drops at a time unless instructed by a physician.



Naposledy upravil
Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkalická voda
PříspěvekNapsal: ned kvě 25, 2014 10:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Iont píše:
Zásaditost způsobuje více faktorů. U zásaditých ionizovaných vod způsobuje zásadité pH nejen vápník či hořčík, ale zejména iont OH- Ten vzniká po rozpadu molekuly vod. Napsal bych zde celou rovnici ale nevím jak zde napsat horní a dolní index.

To máte plnou pravdu, že problematika zásaditých vod je trochu složitější, nicméně pro laickou veřejnost je roztřídění prvků mnohem jednodušší k pochopení, než chemické procesy, které mnohdy hůře chápou i lidé v problematice trochu orientovaní. Rovnici správně napsanou fóra bohužel běžně nezvládají, ale jde ji napsat do nějakého souboru a ten pak dát jako přílohu třeba i s vysvětlením vhodným pro laickou veřejnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkalická voda
PříspěvekNapsal: úte črc 26, 2016 2:35 pm 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2016 2:26 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, pane administrátore, mám podezření, že mám překyselený organismus. Vyčetla jsem, že je třeba pít alkalickou vodu. Prosím poraďte, kde takovou vodu seženu. Prosím napište mi na mail. (Orchidej.1@email.cz) Děkuji mnohokrát za radu. Mila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkalická voda
PříspěvekNapsal: čtv srp 18, 2016 3:45 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 18, 2016 3:38 pm
Příspěvky: 3
Zdravím, řeším menší dilema.

Kupuji si balenou magnesii, popřípadě kojeneckou vodu. Chystám se přejít na domácí filtrační systém.
Do takovéto vody přidávám kyselinu askorbovou a citrát hořčíku, obojí v množství jedné lžičky na cca 1,5L vody.

Nevyznám se v problematice "vyrušování" minerálu a zásad s kyselinami.

Mám takový neodbytný pocit, že to vlastně celé dělám zbytečně... Váš názor, prosím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkalická voda
PříspěvekNapsal: čtv srp 18, 2016 3:50 pm 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2016 6:52 pm
Příspěvky: 78
kurkac píše:
Zdravím, řeším menší dilema.

Kupuji si balenou magnesii, popřípadě kojeneckou vodu. Chystám se přejít na domácí filtrační systém.
Do takovéto vody přidávám kyselinu askorbovou a citrát hořčíku, obojí v množství jedné lžičky na cca 1,5L vody.

Nevyznám se v problematice "vyrušování" minerálu a zásad s kyselinami.

Mám takový neodbytný pocit, že to vlastně celé dělám zbytečně... Váš názor, prosím?

S kyselinou askorbovou bych to příliš nepřehněla, abyste si nevypěstoval ledvinové kameny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkalická voda
PříspěvekNapsal: čtv srp 18, 2016 9:25 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 18, 2016 3:38 pm
Příspěvky: 3
Tišková píše:
S kyselinou askorbovou bych to příliš nepřehněla, abyste si nevypěstoval ledvinové kameny.

Jde mi spíše o to, jestli tím nenarušuji ten horčík, či vit. C.
Ty ledvinové kameny samozřejmě beru navědomí a dělám proti opatření.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkalická voda
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2016 11:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Orchidej píše:
Dobrý den, pane administrátore, mám podezření, že mám překyselený organismus. Vyčetla jsem, že je třeba pít alkalickou vodu. Prosím poraďte, kde takovou vodu seženu. Prosím napište mi na mail. (Orchidej.1@email.cz) Děkuji mnohokrát za radu. Mila.

To jde o to co si představujete pod pojmem alkalická voda. Pro laiky je asi nejednoduší způsob získání alkalických látek šťáva z okurek, nebo melounů. V letní sezóně to vyjde možná i levněji než voda a pH té šťávy je obdivuhodně vysoké a ještě lepší je zásaditá odezva organizmu. Jinak alkalické jsou i některé minerálky, nebo si ji prostě musíte doma vyrábět, což je popsáno v jiných vláknech, třeba o živé vodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkalická voda
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2016 11:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
kurkac píše:
Zdravím, řeším menší dilema.

Kupuji si balenou magnesii, popřípadě kojeneckou vodu. Chystám se přejít na domácí filtrační systém.
Do takovéto vody přidávám kyselinu askorbovou a citrát hořčíku, obojí v množství jedné lžičky na cca 1,5L vody.

Nevyznám se v problematice "vyrušování" minerálu a zásad s kyselinami.

Mám takový neodbytný pocit, že to vlastně celé dělám zbytečně... Váš názor, prosím?

Já v tom problém nevidím, samozřejmě záleží na tom kolik čeho dáváte a jak dlouhodobě a u toho céčka brát věci které zlepší vstřebávání a brání tvorbě ledvinových kamenů. Jinak naší magnesii hodnotí zahraniční fóra jako nejlepší přírodní zdroj hořčíku v jedné 1,5l flašce je cca 250 mg velice dobře vstřebatelného hořčíku. Pokud dá člověk za den dvě lahve a k tomu má cca 450-500 mg ve stravě může dodat gram čistého přírodního hořčíku i bez doplňků, což třeba v tabletkách z lékárny-magnesii lactici představuje deset tablet, zajímavé že.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkalická voda
PříspěvekNapsal: ned pro 31, 2017 6:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Alkalická voda vypadá jako zajímavé řešení, nicméně je to drahý špás. Mašiny co jsem viděl stojí kolem 3000 € a to je raketa. Bohužel stačí i do takovéto vody chrstnout trochu Sprite/Coca-Coly nebo jiného elixíru a kouzlo s vysokým pH se nekoná, protože voda se okamžitě stává kyselou. Kohoutková vodá má pH kolem 7,8 a když do ní vymačkám citron (po metabolizaci by měl mít pH 9) tak mě to přijde podstatně levnější řešení (byť voda není přefiltrovaná jako je ta alkalická).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkalická voda
PříspěvekNapsal: ned pro 31, 2017 7:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Alkalická voda vypadá jako zajímavé řešení, nicméně je to drahý špás. Mašiny co jsem viděl stojí kolem 3000 € a to je raketa. Bohužel stačí i do takovéto vody chrstnout trochu Sprite/Coca-Coly nebo jiného elixíru a kouzlo s vysokým pH se nekoná, protože voda se okamžitě stává kyselou. Kohoutková vodá má pH kolem 7,8 a když do ní vymačkám citron (po metabolizaci by měl mít pH 9) tak mě to přijde podstatně levnější řešení (byť voda není přefiltrovaná jako je ta alkalická).

Ono se to dá pojmout různě, ovšem kvalita vody v městských řádech je dost otřesná tedy je poměrně vhodné nějaké úpravy vody používat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkalická voda
PříspěvekNapsal: pon led 01, 2018 4:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Ono se to dá pojmout různě, ovšem kvalita vody v městských řádech je dost otřesná tedy je poměrně vhodné nějaké úpravy vody používat.

To určitě ano. Z těch různých nabídek mě cenově zaujaly aQuator "stolní" ionizátory, které jsou cenově celkem přijatelné a nevyžadují žádnou extra obsluhu/montáž. Akorát netuším, jak se poperou s tvrdou vodou 2,7 mmol/l co tu teče. Nikde jsem nedohledal jak se ve finále tvrdost elektrolýzou změní...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkalická voda
PříspěvekNapsal: pon led 01, 2018 5:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
To určitě ano. Z těch různých nabídek mě cenově zaujaly aQuator "stolní" ionizátory, které jsou cenově celkem přijatelné a nevyžadují žádnou extra obsluhu/montáž. Akorát netuším, jak se poperou s tvrdou vodou 2,7 mmol/l co tu teče. Nikde jsem nedohledal jak se ve finále tvrdost elektrolýzou změní...

Mineralizace vody nikam nezmizí ta se pouze roztřídí, maká to vlastně jak Popelka když třídí ve filmu hrách od čočky. Problém tvrdé vody je spíše v tom že se přístroj sedimentem po nějaké době zanese a přestane fungovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkalická voda
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2019 4:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:28 am
Příspěvky: 40
Host píše:
To určitě ano. Z těch různých nabídek mě cenově zaujaly aQuator "stolní" ionizátory, které jsou cenově celkem přijatelné a nevyžadují žádnou extra obsluhu/montáž. Akorát netuším, jak se poperou s tvrdou vodou 2,7 mmol/l co tu teče. Nikde jsem nedohledal jak se ve finále tvrdost elektrolýzou změní...

Mam u AQuatoru zkušenost jak s tvrdou, tak i měkkou vodou a v obou případech zařízení funguje bez problémů. U tvrdé vody dochází pouze k rychlejšímu zanášení elektrod, ale díky snadnému přístupu k elektrodám a jednoduchému čištění (doporučuji elektrodu namočit do půllitru s vodou a kyselinou citronovou - snadné, levné a rychlé řešení) není žádný problém.

_________________
S pozdravem a přáním krásného dne,
Ing. Petr Hamtil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkalická voda
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2019 7:19 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1950
Je možné léčit rakovinu jemnými prostředky?
https://www.homeopatie.cz/je-mozne-lecit-rakovinu-jemnymi-prostredky/

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz