Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob črc 28, 2018 3:52 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 10:06 pm
Příspěvky: 86
Modrovous píše:
Tibi krystalky spotřebovávají laktozu, ale jestli se dokáží živit i fruktozou, případně glukozou, to nevím. Dalo by se to snad poznat podle toho, že ta šťáva nebude po působení krystalek už sladká. Jakou má chuť???

Chuť je fajnová kyslá jablčná.
Nemýľ si s tibetským kefírom, ten sa živí laktózou, tibi vodný sa kŕmi cukrom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned črc 29, 2018 12:23 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ates píše:
Litr ovocných šťáv obsahuje v průměru 250 gram cukru!!! Pokud by měl někdo třeba candidu nebo nějaký zánět v tělo, čtvrt kila cukru denně mu velice uškodí. Fruktoholizmus není opravdu dobrý pro lidské zdraví, což můžeme vidět i v reálu, kdy každý fruktoholik je vždy nemocný. Vzpomeňme třeba na dvojici Květa a Mango, která si živila jen ovocem. To, jak tihle dva propagátoři ovoce dopadli tragicky, si lze vyhledat na internetu. Jejich příběh by měl být dostatečným varováním pro všechny, co jsou závislí na fruktóze.

Mne sa na dzusovych postoch vzdy polepsilo aj na ovocnych, takze pravda musi byt niekde inde.
Ten pohlad na zivot, ze niekomu sa nieco stane, tak kazdemu to automaticky nevyjde, alebo skodi, je velmi obmedzeny, podla mojho nazoru. To zase ja mozem povedat : ten jedol maso a dostal rakovinu. Takze nikto nesmie jest maso. Zdravie zavisi od mnoho inych faktorov, strava tam hra mozno tak 20-30%. Teda menej ako 1/3. To znamena, ze ak fruitarian ma nejake ine problemy, (v psychike, duchovnom svete), zomrie na chorobu, hoci ta strava mu moze predlzit zivot napriklad o 10 rokov.

Cukry nepredstavuju pre telo ziaden problem, pokial niesu primane narazovo s vysokym glykemickym indexom. Co sa pri piti stavy 3x denne 3dcl stavy, velmi pomaly, urcite nestane. Naopak, telo z tej stavy ziska ovela viac , nez strati tym zvysenym mnozstvom cukru. Ten cukor proste telo spracuvava postupne, nijak mu neskodi, a kandidu to nekrmi. Pretoze sa to vstrebe tak rychlo, ze sa do vacsej casti creva uz nic nedostane. A vnutri tela, je to hned v krvi spracovavane, ziadnu kandidu to nekrmi. Kandidu krmia v crevach cukry, ktore sa dostanu hlavne do hrubeho creva, ked je nejak narusene travenie. Stavy su presny opak, pre parazitov ani kandidu nic neostane, lebo vsetko sa vstrebe rychlo a takmer bez zbytku.

Pri litri ovocnych stiav denne, ale je pravda, ze by som uz vela dalsich sacharidov nejedol, v pevnej strave, to ani netreba, kedze je to znacne kaloricke. V kazdom pripade ja to priamo nedoporucujem robit, lepsie je jest ovocie v celosti, odstavovat si take mnozstvo len pri dzusovom poste. Takisto vzdy nalacno. Nehovorim, ze pit to po jedle, to by bola blbost, lebo sa to jedlo obohati o kopu cukrov a kvasi to v zaludku. Hovorim o piti nalacno. Napriklad pred kazdym jedlom, pol hodinku, pokial clovek je 3x denne. Samozrejme, pripustam, ze pokial ma niekto uz znacne rozsirenu kandidu, moze ho to drazdit, tak nech prejde na zeleninove. Ale ak by ostal pit len tie stavy, tak sa vylieci. Teda ze cisto stavy, napriklad 21-30 dni (poprpade az 40 dnovy dzusovy post). Viem to, lebo mam za sebou niekolko dzusovych postov, vsetky problemy ustali behom par dni (na ovocnych staviach) a telo bolo energetizovane, tie stavy travilo dokonale.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned črc 29, 2018 12:34 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Este o kvete a mangovi uz neviem roky nic, ale ja som z nich nikdy nemal dobry pocit. Boli to taki cudaci, tam su problemy v energetickom tele, strava ich nezachrani. Tam to treba riesit uplne inak. Ale mozno si zachranili zivot o dobrych 10 rokov, nikdy nevies. To je prilis plytke, vsetko zhodit vzdy na to, co clovek robi inak, nez vacsina. Ak mozes, daj mi nejake linky alebo nieco, co je s nimi, co myslis pod tym, ze zle dopadli. Lebo ja o nich neviem nic tak od roku 2010 tusim. Ale viem, ze Kveta nevyzerala dobre, vyzerala choro a slabo vzdy, je mozne, ze to mohlo byt po tej autonehode, to ked sa cloveku porusi nieco v energetickom tele, ovocie ta nezachrani. Potom pride ale mudrc, co vsetko hodi na ovocie, to nemam rad, tento sposob uvazovania.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned črc 29, 2018 3:33 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
Frutariáni Květoslava Martinec a Mango Wodzak
Upoutávka k hodinovému filmu: http://www.cechoslovaci.com/topic/1169-květa-a-mango-v-austrálii/
Pure Fruit a film by Emile Bokaer
https://www.youtube.com/watch?v=3r68O7EXg8k

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon črc 30, 2018 9:10 am 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
Moc prosím někoho, kdo má toto vlákno prostudované nebo kohokoliv, kdo by mi dokázal poradit. Potřebovala bych odkaz na nějaké studie, odborné články, kde se řeší, že jsou škodliviny navázány na vlákninu. Já sama tomu věřím, ale pravda, nijak podložený tento názor nemám, ovšem můj kritický smýšlející manžel by to chtěl vysvětlit... Asi ani nepotřebuje studií, ale nějaké trochu rozumné vysvětlení proč se škodliviny drží ve vláknině a nejdou do šťávy. Děkuju moc za každý odkaz nebo radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon črc 30, 2018 11:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zu_za_na píše:
Moc prosím někoho, kdo má toto vlákno prostudované nebo kohokoliv, kdo by mi dokázal poradit. Potřebovala bych odkaz na nějaké studie, odborné články, kde se řeší, že jsou škodliviny navázány na vlákninu. Já sama tomu věřím, ale pravda, nijak podložený tento názor nemám, ovšem můj kritický smýšlející manžel by to chtěl vysvětlit... Asi ani nepotřebuje studií, ale nějaké trochu rozumné vysvětlení proč se škodliviny drží ve vláknině a nejdou do šťávy. Děkuju moc za každý odkaz nebo radu.

Přímo odkaz nemám, ale tuším že to řešil Norman W. Walker.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon črc 30, 2018 12:04 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
Jarda píše:
Přímo odkaz nemám, ale tuším že to řešil Norman W. Walker.

No to samozřejmě nastudované mám už dávno, ale právě mě zajímalo, jestli to bylo kdy dokázáno ještě někým dalším... Přeci jen spoléhat se jen na jeden jediný zdroj není asi úplně směrodatné. Třeba někdo něco bude vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv srp 02, 2018 12:35 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
zu_za_na píše:
No to samozřejmě nastudované mám už dávno, ale právě mě zajímalo, jestli to bylo kdy dokázáno ještě někým dalším... Přeci jen spoléhat se jen na jeden jediný zdroj není asi úplně směrodatné. Třeba někdo něco bude vědět.

To co riesil Norman Walker samozrejme nieje smerodatne, lebo ani nieje iste, ci ten clovek naozaj zil a nieje vymysleny. Ohladne skodlivin naviazanych na vlakninu, ak je to pravda, urcite nepojde o vsetky skodlive latky, ale len niektore, a len cast (cast sa dostane aj do stavy). Teda neda sa ocakavat, ze by sa do stavy nic nedostalo. Malo sa na mysli ale hlavne pesticidy a chemicke latky, zo znecisteneho zivotneho prostredia. Sam by som taku studiu rad videl, pretoze by ma zaujimalo, o kolko % sa priblizne ta stava ocisti. Este dalsia vec je, ze ked ostanu naviazane na vlakninu, ta sa predsa tiez nevstrebe, ci to telom tiez len neprejde. Lebo RNG hovoril, ze pri ociste pecene treba jest vela vlakniny, lebo tie toxicke latky sa do nej naviazu. Cize tym padom odijdu z tela.

Manzela treba neriesit, hlavne toho kritickeho. Ked mas chut odstav si, a vypi to, hotovo, kasli na blbe reci.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv srp 02, 2018 7:21 pm 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
Xion píše:
To co riesil Norman Walker samozrejme nieje smerodatne, lebo ani nieje iste, ci ten clovek naozaj zil a nieje vymysleny. Ohladne skodlivin naviazanych na vlakninu, ak je to pravda, urcite nepojde o vsetky skodlive latky, ale len niektore, a len cast (cast sa dostane aj do stavy). Teda neda sa ocakavat, ze by sa do stavy nic nedostalo. Malo sa na mysli ale hlavne pesticidy a chemicke latky, zo znecisteneho zivotneho prostredia. Sam by som taku studiu rad videl, pretoze by ma zaujimalo, o kolko % sa priblizne ta stava ocisti. Este dalsia vec je, ze ked ostanu naviazane na vlakninu, ta sa predsa tiez nevstrebe, ci to telom tiez len neprejde. Lebo RNG hovoril, ze pri ociste pecene treba jest vela vlakniny, lebo tie toxicke latky sa do nej naviazu. Cize tym padom odijdu z tela.

Manzela treba neriesit, hlavne toho kritickeho. Ked mas chut odstav si, a vypi to, hotovo, kasli na blbe reci.

Máš pravdu, některé škodliviny jsou vázané na vlákninu a jiné zase na šťávu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob led 05, 2019 1:12 am 
Offline

Registrován: pát zář 11, 2015 12:26 pm
Příspěvky: 12
Dobrý den, nemuze stava z vetsiho mnozstvi korenove zeleniny jako je mrkev a repa rozhazovat krevni cukr popripade vest dlouhodobe k cukrovce? Diky Za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob led 05, 2019 8:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mikah píše:
Dobrý den, nemuze stava z vetsiho mnozstvi korenove zeleniny jako je mrkev a repa rozhazovat krevni cukr popripade vest dlouhodobe k cukrovce? Diky Za odpoved

Samotná předpokládám ne, ale s větším množstvím tuku možná ano i když i tak jde o velice vhodný zdroj energie a výživných látek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2019 9:53 am 
Offline

Registrován: pát bře 23, 2012 7:57 pm
Příspěvky: 24
Šlo by dělat štávu z karotky v pytlích pro zvířata? Má to nějakou nevýhodu?


Přílohy:
karotka.jpg
karotka.jpg [ 64.98 KiB | Zobrazeno 17243 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2019 10:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mdavid626 píše:
Šlo by dělat štávu z karotky v pytlích pro zvířata? Má to nějakou nevýhodu?

Ne, pokud není nějak nahnilá, nebo viditelně poškozená, nevidím v tom problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 03, 2019 9:19 am 
Offline

Registrován: sob říj 10, 2015 10:04 am
Příspěvky: 24
Mám několik dotazu na ktere jsem nenasel odpoved:

1. Která zelenina, ovoce, případně které listy vhodné na odstavovani obsahují vyšší podíl aminokyselin? Rád bych ze stav kromě cukru přijímal i aminokyseliny

2. Je vhodné ke stave polknout lžíci oleje pro vstřebání vitamínů?

3. Je možno stavy konzumovat společně s pevným jidlem, případně alespoň s něčím lehčím (např. hrst ořechů, plátek kvaskoveho chleba), nebo je lepší pít je samostatně?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 03, 2019 7:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Stopkaeu píše:
Mám několik dotazu na ktere jsem nenasel odpoved:

1. Která zelenina, ovoce, případně které listy vhodné na odstavovani obsahují vyšší podíl aminokyselin? Rád bych ze stav kromě cukru přijímal i aminokyseliny

2. Je vhodné ke stave polknout lžíci oleje pro vstřebání vitamínů?

3. Je možno stavy konzumovat společně s pevným jidlem, případně alespoň s něčím lehčím (např. hrst ořechů, plátek kvaskoveho chleba), nebo je lepší pít je samostatně?

1) Tuto oblast jsem nikdy nezkoumal tedy nevím, ale mnoho tam toho nebude.
2) Určitě ano zajistíte lepší vstřebávání vitamínů.
3) Je lepší je pít samostatně hlavně kvůli rychlosti trávení, jídlem by jste ten pochod silně zpomalil.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz