Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:43 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2016 11:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Honza92":3mbp35xg]Dobrý den. Mou přítelkyni trápí nafouklé břicho po jídle. Když odjela do zahraničí (Anglie) od června do září tak prý tyto problémy neměla. Jakmile se ale vrátila zpět do ČR, po jídle má nafouklé břicho a já nevím jak jí pomoci. Na zkoušku jsem jí doporučil dodat tělu laktobacily, mé sestře to pomohlo, ale pouze dočasně. Může to být kvalitou stravy u nás v republice ? Co byste doporučili na zmírnění nebo nejlépe odstranění tohoto problému ?

Děkuji Honza[/quote:3mbp35xg]
Takto bohužel mnohdy maká psychika, prostě jsem na dovolené v zahraničí v klidu a vše funguje dokonale. Před návratem začnu postupně přemýšlet, kolik problémů se mě doma za tu dobu nakupilo a stále si v hlavě opakuji jak se z toho všeho poseru a najednou šup a mám laxírku již tam, nemluvě o střevních problémech které se dostaví doma. Osobně bych zvedl hořčík co to půjde, celkově se zklidnil, třeba EFT, nebo dechová cvičení, podpořil

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: pon úno 15, 2016 9:35 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Mám docela zajímavou zkušenost s celerem. Štávu z celeru, jak bulvy nebo listů, trávím absolutně bez problémů, stejně tak i syrový nastrouhaný celer. Ale když si dám clerové hranolky pečené v troubě nebo vařený celer, dost brutálně mě to nadýmá. Máte někdo podobnou zkušenost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2016 9:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Mám docela zajímavou zkušenost s celerem. Štávu z celeru, jak bulvy nebo listů, trávím absolutně bez problémů, stejně tak i syrový nastrouhaný celer. Ale když si dám clerové hranolky pečené v troubě nebo vařený celer, dost brutálně mě to nadýmá. Máte někdo podobnou zkušenost?

Docela divné, celer se většinou tráví velice dobře a to jak syrový tak tepelně upravený, spíše bych ten problém viděl v nějaké nevhodné kombinaci potravin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: čtv zář 28, 2017 7:15 pm 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2011 8:27 am
Příspěvky: 11
Na plynatost a nafukovanie je najlepsi vedecky overeny koncept "low FODMAP" ... australska MONASH universita na to robi seriozny vyskum ...da sa vygooglit... az tam clovek zisti ake obrovske mnozstvo "zdravej zeleniny a ovocia" mu vlastne na tieto problemy skodí....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: sob zář 30, 2017 7:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
kuky969 píše:
Na plynatost a nafukovanie je najlepsi vedecky overeny koncept "low FODMAP" ... australska MONASH universita na to robi seriozny vyskum ...da sa vygooglit... az tam clovek zisti ake obrovske mnozstvo "zdravej zeleniny a ovocia" mu vlastne na tieto problemy skodí....

To je otázka jak pro koho, pokud budete mít například histaminovou intoleranci tak to asi s tímto seznamem zrovna nevyhrajete.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz