Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:02 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 11:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
oriesok72 píše:
ok, tak zajtra idem na rozbor krvi,sestricka tomu hovorila ionov v krvi.Vraj to preplaca poistovna.Skusim rano grgací test,ako som pochopila spravne krkat rovna sa po slovensky grgat a krknut znamena grgnut. Uvidime.

Ano, krkání je grganie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 11:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
oriesok72 píše:
Pekny den prajem,
prvy grgaci test je za mnou, grgla som si ani nie za 40 sekund,tot asi moja zaluba v piti citronovej vody:-)
este zopaknem dvakrat na utvrdenie...
inak na preventivke som mala robene aj testy mineralov, udajne mam Na,K,, Ca aj Cl vramci referencnych hodnot, aj som to videla..
Bola som na gynde a p.dr. mi dala recept na ofloxacin, predtym na doxybene, oba skoncili v kosi..mykoplazmy a ureoplazmy chcu riesit atb stale dokola..nic ine mi ponuknut nevedia..jaj a este mi chcela predat kanadske superenzymy k tomu..
Vcera som si objednala tibetsku hubu,lebo mlieko berieme od suseda priamo od kravicky, pouzivam ho na robenie kukuricnej a psenovej kase, tak teraz mozem zacat robit aj kefir..
Inak sa snazim zvysovat mnozstvo suroveho podielu v strave, celu zimu tlacime kyslu kapustu a jej vodu..
Otec mi cca pred rokom zomrel na rakovinu pankreasu, mama na nom otestovala takmer vsetky alternativne postupy,ale zial aj konzervativnu liecbu..zobralo ho to cca po 2 rokoch,takze mu aj tak dost predlzila zivot..
Ja som rozhodnuta dlabat na vsetky konzervativne metody,od lekarov beriem iba vysetrenia,aj tie s vlastnym vykladom..viem,ze vsetko je biznis a clovek sa musi o svoje zdravie starat sam..
Len tie navyky a chute sa tazko prekonavaju a vytvorit nove chute chvilu trva..
a nesmie sa tlacit aj na rodinnych prislusnikov..
len ma niekedy z nich poraza ta neochota premyslat...
dakujem za Vase rady, mam nachystanu aj Glauberovu sol,aj sa psychicky pripravujem na tu shank...,len cakam, kedy bude mat priatel smenu,lebo to nechcem prevadzat pred nim..asi by to nechapal:-)
to bude buducu sobotu,teda 10.3.
Len neviem, ci najprv cistit crevo,alebo radsej pecen..snad tie dlhorocne nanosy hlienu z pojedania mliecnych vyrobkov a kysnutych kolacov (aj ked celozrnnych) odplavi.
s pozdravom, Andrea

Krknutí musí být pořádné, takové to dámské upšouknutí se nepočítá, to pouze odejde bublina ze zaplynovaného žaludku. Jinak ty výsledky by jste mě měla poslat do emailu a zavolat, lékaři si to mnohdy vysvětlují divně. Pokud se týká čištění, tak prioritou je jednozančně střevo, čili začít s ním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 11:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
oriesok72 píše:
Jaj ale aj tak som pevne rozhodnuta,ze akonahle spustite u Vas ten projekt, tak sa chcem zucastnit a potom tak cisto nenapadne poprosim aj priatela,aby mi tam robil spolocnost..
a snad sa tam na neho nieco nalepi:-)
hlavne ked mu poviete,ze pivo je aspon obcas dovolene:-))))

Pokud člověk nemá přemnožené kvasinky, tak kvalitní pivo v rozumném množství, není velký problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 11:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
oriesok72 píše:
este mam otazku:
kde sa da na SKK kupit pristroj na osmozu vody, ten najjednoduchsi ktory doporucujete?

Na to nedovedu odpovědět, trochu spolehlivě to znám pouze u nás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Plynatost po zeleninových šťávách
PříspěvekNapsal: pát srp 02, 2013 6:57 pm 
Offline

Registrován: úte dub 03, 2012 5:11 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
Zdravím všechny \":)\"

Chtěl bych se vámi poradit ohledně zeleninových šťáv. Po téměř všech zeleninových šťávách, někdy i po zeleninových salátech mívám výrazně zvýšenou plynatost. Někdy je to až náhlý pocit úbytku energie a únavy, který opět náhle mizí právě při vypuštění plynů.

Abych dokreslil komplet obrázek o své stravě. Nejím vůbec pečivo, cukr, mléko a mléčné výrobky. Moje strava přes den vypadá přibližně takto:
Ráno postupně vypiju okolo 1l vody (když je čas tak se zeleninovou šťávou; občas s jablečným octem)
Poté na snídani většinou kaše (pohanka, rýže, amarant, jáhly) s ovocem (snažím se o lesní bobulové když to jde) se skořicí
Na oběd buď maso se zeleninou a rostlinným olejem či avokádem nebo nějaká kombinace luštěniny a rýže s dušenou zeleninou
Odpoledne zeleninový salát s olivovým olejem
Večer vejce s houbama, cibuli a dušenou zeleninou

Poměrně hodně sportuju, takže podle načasování treninku zařazuji více sacharidových jídel a méně jídel s proteiny a tuky (obecně maso jím čím dál méně), ale v zásadě jsou to tyto čtyři chody. Občas nějaké ovoce na svačinu, ale svačiny se snažím eliminovat. A snažím se pít co nejvíc vody a ideálně zeleninové šťávy, ale s těmi mám právě problém. Zkouším do šťáv přidávat zázvor, ale zatím bez velkého úspěchu, možná to chce větší množství...
S plynatostí jsem měl problémy dříve hodně, jedl jsem hodně sladkostí s rafinovaný cukrem, sladké pečivo apod.... nyní už po většině jídel problém nemám. Přechod na vhodnější stravu jsem zahájil již asi před rokem... ale úplně vážně jsem to vzal teprve před dvěma měsíci.

Budu moc rád, pokud mi někdo dokáže poradit čím to a hlavně jak na to.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 02, 2013 7:18 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
napis zlozenie tych stiav.... inac niektore kombinacie jedal, ktore si uviedol tiez vedu k produkcii plynov

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 02, 2013 7:37 pm 
Offline

Registrován: úte dub 03, 2012 5:11 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
Nejčastěji je to: mrkev s bramborou; mrkev s řapíkatým celerem; červená řepa s řapíkatým celerem; červená řepa s mrkví; nebo jakákoli z těchto surovin samotná

Které kombinace potravin z těch co jsem psal vedou k produkci plynů? (nepsal jsem tam koření... používám hodně kurkumu, kmín, koriandr, fenykl, oregano a pálivé papričky jako cayenský pepř či naga jolokia)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 02, 2013 7:49 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
tak tie stavy vyzeraju ok... zvycajne nafukuje ak sa prida napriklad zeli, kel a ine zelene veci alebo kedluben... alebo redkvicka (apon mna po tom nafukuje)

no a tie kombinacie jedal... skus si precitat tuto temu

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 02, 2013 7:56 pm 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
Callas píše:
Nejčastěji je to: mrkev s bramborou; mrkev s řapíkatým celerem; červená řepa s řapíkatým celerem; červená řepa s mrkví; nebo jakákoli z těchto surovin samotná

Které kombinace potravin z těch co jsem psal vedou k produkci plynů? (nepsal jsem tam koření... používám hodně kurkumu, kmín, koriandr, fenykl, oregano a pálivé papričky jako cayenský pepř či naga jolokia)

Ta mrkev a červená řepa má hodně cukru a do štáv bych je nedával(pokud má někdo problémy s plynatostí po cukrech ,zkusil bych plyvací test na kvasinky).

Zkuste jinou kombinaci,já piju každý den 0,5l:Listová zelenina,okurka,řapikatý celer a zmiňovaný zázvor na dochucení.Tato kombinace nemá ani 5g sacharidů a kvasinky nekrmí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 03, 2013 12:21 pm 
Offline

Registrován: úte dub 03, 2012 5:11 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
redbat: tema jsem precetl a vyplyva mi z toho jist mensi porce jidla a mene kombinovat; mene kombinovat se urcite budu snazit, jinak myslim, ze tam nemam zadne kombinace, ktere by byly vylozene spatne, coz potvrzuje, ze plynatost krom tech zeleninovych stav prilis nemam; pokud jde o velikost porci, tak ta vyplyva ze sportovni aktivity, ale chci pracovat na procisteni, aby mi stacily mensi porce; zvazuju i protiparazitalni kuru trojcatko, ale nemuzu sehnat lugoluv roztok

TomasV: plivaci test zkusim; ale je mi divne, ze by se plynatost projevovala tak vyrazne pouze po zeleninovych stavach a po sacharidovych bombach jako ovoce nebo obilne kaše nic nebo temer nic; kazdopadne vyzkousim nejakou tu prevazne zelenou stavu; nedavno jsem si poridil konecne hridelovy odstavnovac (sice rucni) takze muzu i travy a byliny i kdyz to chvili trva \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2013 2:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Callas píše:
Zdravím všechny \":)\"

Chtěl bych se vámi poradit ohledně zeleninových šťáv. Po téměř všech zeleninových šťávách, někdy i po zeleninových salátech mívám výrazně zvýšenou plynatost. Někdy je to až náhlý pocit úbytku energie a únavy, který opět náhle mizí právě při vypuštění plynů.

Abych dokreslil komplet obrázek o své stravě. Nejím vůbec pečivo, cukr, mléko a mléčné výrobky. Moje strava přes den vypadá přibližně takto:
Ráno postupně vypiju okolo 1l vody (když je čas tak se zeleninovou šťávou; občas s jablečným octem)
Poté na snídani většinou kaše (pohanka, rýže, amarant, jáhly) s ovocem (snažím se o lesní bobulové když to jde) se skořicí
Na oběd buď maso se zeleninou a rostlinným olejem či avokádem nebo nějaká kombinace luštěniny a rýže s dušenou zeleninou
Odpoledne zeleninový salát s olivovým olejem
Večer vejce s houbama, cibuli a dušenou zeleninou

Poměrně hodně sportuju, takže podle načasování treninku zařazuji více sacharidových jídel a méně jídel s proteiny a tuky (obecně maso jím čím dál méně), ale v zásadě jsou to tyto čtyři chody. Občas nějaké ovoce na svačinu, ale svačiny se snažím eliminovat. A snažím se pít co nejvíc vody a ideálně zeleninové šťávy, ale s těmi mám právě problém. Zkouším do šťáv přidávat zázvor, ale zatím bez velkého úspěchu, možná to chce větší množství...
S plynatostí jsem měl problémy dříve hodně, jedl jsem hodně sladkostí s rafinovaný cukrem, sladké pečivo apod.... nyní už po většině jídel problém nemám. Přechod na vhodnější stravu jsem zahájil již asi před rokem... ale úplně vážně jsem to vzal teprve před dvěma měsíci.

Budu moc rád, pokud mi někdo dokáže poradit čím to a hlavně jak na to.

Podle všeho by jste měl trochu ulevit slinivce, ta to patrně nezvládá, vyzkoušejte třeba Pancreolan a uvidíte. Jinak obecně větší množství čerstvé šťávy čistí tělo a to pak plyny mohou být součástí toho očistného procesu. To se děje hlavně při konzumaci obilovin, možná vyzkoušejte obyčejnou bílou rýži, co to bude dělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: sob srp 31, 2013 1:41 pm 
Offline

Registrován: úte dub 03, 2012 5:11 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
Děkuji za rady.
Každý den ráno zelené šťávy jsou bezchybné, žádné střevní bublání, jenom pocit přísunu energie a dobré nálady! Děkuji za tip! Používám okurek, celer, fenykl, špenát, kapustu, zázvor a kombinace. Nějaké další typy? Někde jsem tady četl, že se dá vzít v podstatě cokoli, co najdu na louce, bohužel v Praze jich příliš není, aspň ne těch dál o silnice \":)\"
Zjistil jsem, že plynatost je spojená i s větší konzumací sacharidů (zrna i když bezlepkové). Pokud je to po náročnějším treninku, tak je to ok, ale jinak opět plynatost. Takže zkouším přejít na stravu s hlavním zdrojem energie v tucích a kvalitních bílkovinách. Zatím si zvykám a učím se jak to zařadit a stíhat v běžném životě, ale střeva jsou daleko klidnější.
Pancreolan taky při přechodu pomáhá ulevit, ale doufám, že se slinivka teď již srovná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 12:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Callas píše:
Děkuji za rady.
Každý den ráno zelené šťávy jsou bezchybné, žádné střevní bublání, jenom pocit přísunu energie a dobré nálady! Děkuji za tip! Používám okurek, celer, fenykl, špenát, kapustu, zázvor a kombinace. Nějaké další typy? Někde jsem tady četl, že se dá vzít v podstatě cokoli, co najdu na louce, bohužel v Praze jich příliš není, aspň ne těch dál o silnice \":)\"
Zjistil jsem, že plynatost je spojená i s větší konzumací sacharidů (zrna i když bezlepkové). Pokud je to po náročnějším treninku, tak je to ok, ale jinak opět plynatost. Takže zkouším přejít na stravu s hlavním zdrojem energie v tucích a kvalitních bílkovinách. Zatím si zvykám a učím se jak to zařadit a stíhat v běžném životě, ale střeva jsou daleko klidnější.
Pancreolan taky při přechodu pomáhá ulevit, ale doufám, že se slinivka teď již srovná.

Tak vidíte, není to zase tak složité, patrně řešíte kandidu, té sacharidy moc vyhovují a po jejich vyřazení se zpravidla stav celkem rychle stabilizuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: ned úno 23, 2014 8:27 pm 
Offline

Registrován: ned úno 23, 2014 7:50 pm
Příspěvky: 14
dobrý den,
dnes jsem objevil toto forum a nestačím se divit .Máte můj obdiv a uplně mě to nakoplo ,protože zde asi i najdu řešení mých vleklých problémů.
Od malička jsem měli velkou zahradu a ovoce a zeleninu jsme konzumovali ve velkém až do mých 2O.let jenže postupem času se nevyplatilo jezdit 5OKm a o zahradu jsme přišli .V 25 letech jsem si ale vzal acylpyrin na lačno a měl jsem krvácející vřed a pak to začalo .
Vřed mi vyléčili ,ale už to nebylo ono, začal jsem se jinak stravovat ,protože mi nebylo moc dobře a snažil se držet dietu.Postoupil jsem 2x hadici a vše prý v pořádku.Jenže po dalším roku to začalo znova ,tvrdé nafouklé břicho a bolesti žaludku po té další gastro ,ale nic nenašli .Po té už to lepší nebylo a minulí rok se to zase zhoršilo a tak mě čekala další hadice .Tam mi objevily reflux jícnu.Dostal jsem controlog20 ,ale i tak se to moc nezlepšilo.Když to zkrátím tak ted beru controloc 40,někdy i dvakrát denně.
Některé dny abnormálně říhám a mám větry ,ale vše bez zápachu.Říhám i po vypití vody a třeba 5x za minutu.
O okolí se raději nevyjadřuju jak to působí.
Často mám nafouklý a bolestivý žaludek.Po ránu mám kyselo v ústech a na noc kolikrát nemůžu ani usnout jak se mi to hrne nahoru.
Žáha nepálí.
REflux jsem si způsobil abnormálním stresem v práci a značným jezením čokolády.
Rád jím sladké ,a snažím se jíst ovoce a zeleninu.Smaženým se snažím vyhýbat.
Zítra chci zkusit plivací a krkací test tak dám vědět jak jsem dopadl ,každopádně začnu vyřazením cukru.
Ale co po té ? trápí mě to už dlouho podle doktoru jsem až na reflux v pořádku ,je mi 34 let
Děkuji za každou radu ,hodně mě to trápí a pak jsem sám sobě protoivnej a někdy to bohužel odnáší i okolí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: stř úno 26, 2014 8:20 pm 
Offline

Registrován: ned úno 23, 2014 7:50 pm
Příspěvky: 14
tak plivací test dopadl celkem i dobře ale krkací tragicky

začal jsem v pondělí se změnou jídelničku a uplně přestal jíst sladký,sirup atd.

začal konzumovat více zeleniny ,okurky,piju citronovou štávu a po kouskách kyselé zelé z bolehoště ,které jediné není s nějakým bordelem

a jsem s toho uplně v šoku ,ráno jsem přestal brát kontrolog a je mi dobře ,žaludek netlačí a je lepší i stolice

stále tu čerpaám další a další informace a chtěl bych pročistit i

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz