Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: sob pro 31, 2011 9:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
Dobrý deň,
po dlhšom čase som si doprial sušené slivky cca 100g, nejedol som ich necelý mesiac, keďže ma z nich stále nafukovalo a dohnali ma k stolici...
pár dni praktijujem klystír a preto som sa rozhodol vyskúšať, či sa tie stavy zopakujú a zopakovali sa...došlo k nadmernej plynatosti a nafúknutiu, teraz neviem, čo si mám myslieť, čo to môže spôsobovať....či len nejaká neznášanlivosť alebo mi to tam dole prečisťuje, naozaj nechápem, čo si o tom myslíte?

Sušené ovoce mimořádně dobře krmí kvasinky a dle popisované reakce bych si to dovolil na kvasinky i odhadnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: pon led 02, 2012 9:16 pm 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
Ďakujem za odpoveď,
a je takisto možné, že plynatosť napr. po varených zemiakoch alebo zelenine môže spôsobovať aj slinivka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: pon led 02, 2012 9:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
Ďakujem za odpoveď,
a je takisto možné, že plynatosť napr. po varených zemiakoch alebo zelenine môže spôsobovať aj slinivka?

To si nemyslím, vařené brambory, nebo zelenina, slinivku zrovna moc nezatěžují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: travenie
PříspěvekNapsal: pon úno 27, 2012 12:22 pm 
Offline

Registrován: sob pro 10, 2011 9:43 pm
Příspěvky: 7
Rada by som sa zbavila plynatosti, prip. problemov s travenim.Gastroenterolog na UZV tvrdi,ze nevidel nejake specialne problemy,akurat,ze je zlcnik trochu ohnuty. Inak iba mierna plynatost, napriek tomu,ze pocitujem plynatost dost casto..Nakolko mam problem s myko a ureoplazmami,rada by som sa liecila potrav. doplnkami ,ale obavam sa,ze vdaka slabsiemu traveniu sa to minie ucinkom.Co mi doporucujete na zlepsenie. Sama som zistila,ze po poziti chili,zazvoru,cesnaku,kyslej kapusty,cvikly,chrenu a tiez dalsich potravin sa mi lepsie travi. Chcem vyskusat aj HCl.Ako zacat?
Cecko si davam do caju cca 1 kavovu lyzicku viackrat denne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: travenie
PříspěvekNapsal: úte úno 28, 2012 11:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
oriesok72 píše:
Rada by som sa zbavila plynatosti, prip. problemov s travenim.Gastroenterolog na UZV tvrdi,ze nevidel nejake specialne problemy,akurat,ze je zlcnik trochu ohnuty. Inak iba mierna plynatost, napriek tomu,ze pocitujem plynatost dost casto..Nakolko mam problem s myko a ureoplazmami,rada by som sa liecila potrav. doplnkami ,ale obavam sa,ze vdaka slabsiemu traveniu sa to minie ucinkom.Co mi doporucujete na zlepsenie. Sama som zistila,ze po poziti chili,zazvoru,cesnaku,kyslej kapusty,cvikly,chrenu a tiez dalsich potravin sa mi lepsie travi. Chcem vyskusat aj HCl.Ako zacat?
Cecko si davam do caju cca 1 kavovu lyzicku viackrat denne.

Tak máte to vymyšlené celkem správně a asi bych si nejdříve udělal krkací test a při zjištění, že si nekrknu, bych HCl ihned nasadil. Důležité je dodat i draslík, který si nechte zjistit z krevního rozboru a na nedostatek je vhodný chlorid draselný. Na uvedené potíže platí radikálně se odkyselit, na což si nastudujte potřebná vlákna o úpravě kyselosti a vlákna o kvasinkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: úte úno 28, 2012 12:00 pm 
Offline

Registrován: úte úno 22, 2011 10:22 am
Příspěvky: 7
A to céčko se teplem z čaje nezničí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: úte úno 28, 2012 12:18 pm 
Offline

Registrován: sob pro 10, 2011 9:43 pm
Příspěvky: 7
prepacte,ale som tu kratko,nikde neviem najst co to je "krkaci test"?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: úte úno 28, 2012 12:25 pm 
Offline

Registrován: sob pro 10, 2011 9:43 pm
Příspěvky: 7
celkom nahodou som si KCl kupila,chcela som ju pridavat do morskej soli.Ako sa mam zistit,ci mam dostatok draslika,lekar mi to asi nepovie.Bola som pred par mesiacmi na preventivnej prehliadke a okrem tych ureoplaziem,ktore mi asi sarapatia aj v mocovom trakte,lebo tam mam permanentny obsah bakterii 0-6 dlhodobo, ma sestricka neupozornila na ziadny problem..mozem zacat cistenim creva tou shankneviemco a potom si vycistit pecen pre zaciatok?objednala som si nejake doplnky z USA na mykoureopotvory,co doporucuje RNG.Ale pokial mi nebude fungovat travenie, crevo atd,tak asi tie potvory nevyzeniem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 11:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
narin píše:
A to céčko se teplem z čaje nezničí?

Umělé céčko ne, pokud ho nebudete vařit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 11:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
oriesok72 píše:
prepacte,ale som tu kratko,nikde neviem najst co to je "krkaci test"?

Třeba zde http://www.zdravi-az.cz/doc/R12%2052-53 ... raveni.pdf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 11:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
oriesok72 píše:
celkom nahodou som si KCl kupila,chcela som ju pridavat do morskej soli.Ako sa mam zistit,ci mam dostatok draslika,lekar mi to asi nepovie.Bola som pred par mesiacmi na preventivnej prehliadke a okrem tych ureoplaziem,ktore mi asi sarapatia aj v mocovom trakte,lebo tam mam permanentny obsah bakterii 0-6 dlhodobo, ma sestricka neupozornila na ziadny problem..mozem zacat cistenim creva tou shankneviemco a potom si vycistit pecen pre zaciatok?objednala som si nejake doplnky z USA na mykoureopotvory,co doporucuje RNG.Ale pokial mi nebude fungovat travenie, crevo atd,tak asi tie potvory nevyzeniem...

Nedostatek základních minerálů vám zjistí za pár korun každá laboratoř. Střevo čistit pochopitelně můžete v tom nehledejte problém a játra také. Osobně bych nasadil lichořeřišnici, ta docela dobře likviduje mnoho druhů šmejdů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 3:30 pm 
Offline

Registrován: sob pro 10, 2011 9:43 pm
Příspěvky: 7
ok, tak zajtra idem na rozbor krvi,sestricka tomu hovorila ionov v krvi.Vraj to preplaca poistovna.Skusim rano grgací test,ako som pochopila spravne krkat rovna sa po slovensky grgat a krknut znamena grgnut. Uvidime.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 9:03 am 
Offline

Registrován: sob pro 10, 2011 9:43 pm
Příspěvky: 7
Pekny den prajem,
prvy grgaci test je za mnou, grgla som si ani nie za 40 sekund,tot asi moja zaluba v piti citronovej vody:-)
este zopaknem dvakrat na utvrdenie...
inak na preventivke som mala robene aj testy mineralov, udajne mam Na,K,, Ca aj Cl vramci referencnych hodnot, aj som to videla..
Bola som na gynde a p.dr. mi dala recept na ofloxacin, predtym na doxybene, oba skoncili v kosi..mykoplazmy a ureoplazmy chcu riesit atb stale dokola..nic ine mi ponuknut nevedia..jaj a este mi chcela predat kanadske superenzymy k tomu..
Vcera som si objednala tibetsku hubu,lebo mlieko berieme od suseda priamo od kravicky, pouzivam ho na robenie kukuricnej a psenovej kase, tak teraz mozem zacat robit aj kefir..
Inak sa snazim zvysovat mnozstvo suroveho podielu v strave, celu zimu tlacime kyslu kapustu a jej vodu..
Otec mi cca pred rokom zomrel na rakovinu pankreasu, mama na nom otestovala takmer vsetky alternativne postupy,ale zial aj konzervativnu liecbu..zobralo ho to cca po 2 rokoch,takze mu aj tak dost predlzila zivot..
Ja som rozhodnuta dlabat na vsetky konzervativne metody,od lekarov beriem iba vysetrenia,aj tie s vlastnym vykladom..viem,ze vsetko je biznis a clovek sa musi o svoje zdravie starat sam..
Len tie navyky a chute sa tazko prekonavaju a vytvorit nove chute chvilu trva..
a nesmie sa tlacit aj na rodinnych prislusnikov..
len ma niekedy z nich poraza ta neochota premyslat...
dakujem za Vase rady, mam nachystanu aj Glauberovu sol,aj sa psychicky pripravujem na tu shank...,len cakam, kedy bude mat priatel smenu,lebo to nechcem prevadzat pred nim..asi by to nechapal:-)
to bude buducu sobotu,teda 10.3.
Len neviem, ci najprv cistit crevo,alebo radsej pecen..snad tie dlhorocne nanosy hlienu z pojedania mliecnych vyrobkov a kysnutych kolacov (aj ked celozrnnych) odplavi.
s pozdravom, Andrea


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 9:41 am 
Offline

Registrován: sob pro 10, 2011 9:43 pm
Příspěvky: 7
Jaj ale aj tak som pevne rozhodnuta,ze akonahle spustite u Vas ten projekt, tak sa chcem zucastnit a potom tak cisto nenapadne poprosim aj priatela,aby mi tam robil spolocnost..
a snad sa tam na neho nieco nalepi:-)
hlavne ked mu poviete,ze pivo je aspon obcas dovolene:-))))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 9:59 am 
Offline

Registrován: sob pro 10, 2011 9:43 pm
Příspěvky: 7
este mam otazku:
kde sa da na SKK kupit pristroj na osmozu vody, ten najjednoduchsi ktory doporucujete?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz