Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: ned led 18, 2015 11:05 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
Mozno este skus nemiesat fermentovanu zeleninu so surovou? Mozmo ti nerobi dobre brokolica? Porek?

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 8:47 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
bfinger píše:
Ještě mě tak napadá musím posledních par tydu porad sedět na prdeli a učit se, není možné že i tam bude část příčiny ? Když jsem měl velmi pravidelný pohyb tak sem tyto obtíže neměl nebo měl v podstatně menšímíře.

Je to přesně tím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 1:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
bfinger píše:
Dobrý den, trápí mne již nějákou dobu plynatost. Na velkou chodím 2xdenně. Ráno je to lidově řečeno hovno jako cep, ovšem během dne začne přibývat plynatosti a po větším jídle mám nutkání jít na záchod ovšem vždycky je stolice velmi malá světle hnědá a zapáchájící. Kolem večera začne být plynatost opravdu velká. Moje snídaně spočívá v zelninovém salátu(400g) zalitého olivovým olejem + vajička na něják způsob + ořísky a semínka. Oběd maso příodně spolu pohankou/jahly/rýží+ opět zeleninový salát. Svačina jablko či jiné ovoce. Večeře celozrný chleba + cottage/rybí pomzánka případně čistý bílý jogurt s kakaem skořicí mákem a kokosem+ opět zelenina většinou kysané zelí. Musím podotknout že jsem se přes vánoce zrovna nekrotil a toho sladkého jsem snědl opravdu hodně-
Provedl jsem šanku a první dva tři dny bylo vše pořádku ovšem poté se plynatost opět vrátila. Nyní užívám lepicol, kokosý tuk, chlorelu, výtažek z čeneku, a ráno na lačno lžicku jablečného octa. Piji čaje maté, lapacho, ostropestřec, heřmánek.
Postupuji správně ? Co bych měl dále dělat ?

Tak protiprdová terapie, spočívá v dostatku pohybu, ideálně dlouhá chůze, nenadýmavých potravin, tam třeba cibule určitě nepatří, karminativa, tedy správné protiprdové koření a nejíst takový humus jako plesnivé obilí, myšleno chleba a jiné pečivo a klidně na čas vyřadit i kasein myšleno potraviny z mléka. Mnohdy problém upraví větší dodávání kolagenu, ten má schopnost eliminovat škodlivé účinky obilí i mléka a libového masa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nadymani, problem s lymfou
PříspěvekNapsal: pát kvě 08, 2015 6:06 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 08, 2015 5:46 pm
Příspěvky: 7
Dobry den,
Prosim o radu,jste ma posledni nadeje.tyhle stranky mam uz trochu prolitnute,jsou uzasne,dekuji za takovou hromadu informaci
Uz x let mam problemy s nafouklym brichem.Zacalo to na stredni,nyni mi je 21 let a zda se mi to cim dal horsi. Pred rokem jsem asi mesic mela prujem po kazdem jidle,v brise krucelo,zblunkalo,bolelo,to me dohnalo az na gastro a gastroskopii,kde nic nezjistili.po mesici to samo preslo,ale nafukovani ani zdaleka.
Posledni rok se snazim najit styl stravovani,ktery mi pomuze.Marne.Zkusila jsem paleo - i striktni formu bez mlecnych vyrobku s minimem ovoce. Dale prerusovany pust, lowcarb,lowfat.Pokazde se stravovani zlepsilo prvni tyden cca a pak se vratilo do normalu.Uvazuji i o testu potravinove intolerance,jen nevim jestlo nepujde o vyhozene penize.Nyni zkousim stravovani podle krevnich skupin,kamaradce to pomohlo,ale u me zatim zadne velke vysledky.
Sportu mam dostatek,4-6 krat tydne cca 1,5-2 hod (crossfit,behani,joga,posilovani).Vlakninu doplnuji zeleninou,ovocem a psylliem.Rano nalacno piji psyllium s umeoctem,obcas caj ze senny a presto mam casto zacpu,nafoukle bricho,prujmy.Nekdy je rano ploche,ale nafoukne se behem dne. Vetsinou je vsak takove cele dny od rana do vecera.
Je to opravdu demotivujici,o sve telo se snazim pecovat co nejvic,ale bricho me trapit neprestava.
Vcera jsem se poprve odhodlala ke klistyru.jen cistou vodou,cca 1 litr,udrzela jsem to v poradku 15 minut,i se zmenou poloh. Zklamalo me,kdyz vychazela jen cista voda a nasledne klasicky prujem.po zbytek dne bylo bricho nafoukle a bolelo (coz moc casto neboli ani kdyz je nafoukle).Behem dne pak obcas male prujmy,coz u me neni vyjimkou.
Bojim se klistyr provest znovu,protoze ten den nebyl zrovna prijemny.Ale doufam,ze prekonam strach a zkusim urinovy klistyr.
Krom nadymani me trapi unava,trepeni nehtu,vypadavani vlasu (docela silne),celulitida (i pres zdravy zivotni styl, s tou si nevim rady vubec).Nevim jestli je podstatne,ze mam od 5let jednu ledvinu.
Rano udelam kvasinkovy test. Myslite ze mi neco dokaze pomoct?prirodni cestou.
Lze nejak i rozproudit lymfa na odstraneni celulitidy?kdyz 6krat tydne dru ve fitku, hlidam jidlo, vysledky nejdou uz temer videt,deprimuje me to.Skrz ruzne stravovaci styly a diety mam i dost zpomaleny metabolismus.A vsechno kvuli nadymani,chci najit nejaky zlaty stred a netrapit se porad stejnym problemem.

Moc dekuji za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nadymani, problem s lymfou
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 12:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
papricka28 píše:
Dobry den,
Prosim o radu,jste ma posledni nadeje.tyhle stranky mam uz trochu prolitnute,jsou uzasne,dekuji za takovou hromadu informaci
Uz x let mam problemy s nafouklym brichem.Zacalo to na stredni,nyni mi je 21 let a zda se mi to cim dal horsi. Pred rokem jsem asi mesic mela prujem po kazdem jidle,v brise krucelo,zblunkalo,bolelo,to me dohnalo az na gastro a gastroskopii,kde nic nezjistili.po mesici to samo preslo,ale nafukovani ani zdaleka.
Posledni rok se snazim najit styl stravovani,ktery mi pomuze.Marne.Zkusila jsem paleo - i striktni formu bez mlecnych vyrobku s minimem ovoce. Dale prerusovany pust, lowcarb,lowfat.Pokazde se stravovani zlepsilo prvni tyden cca a pak se vratilo do normalu.Uvazuji i o testu potravinove intolerance,jen nevim jestlo nepujde o vyhozene penize.Nyni zkousim stravovani podle krevnich skupin,kamaradce to pomohlo,ale u me zatim zadne velke vysledky.
Sportu mam dostatek,4-6 krat tydne cca 1,5-2 hod (crossfit,behani,joga,posilovani).Vlakninu doplnuji zeleninou,ovocem a psylliem.Rano nalacno piji psyllium s umeoctem,obcas caj ze senny a presto mam casto zacpu,nafoukle bricho,prujmy.Nekdy je rano ploche,ale nafoukne se behem dne. Vetsinou je vsak takove cele dny od rana do vecera.
Je to opravdu demotivujici,o sve telo se snazim pecovat co nejvic,ale bricho me trapit neprestava.
Vcera jsem se poprve odhodlala ke klistyru.jen cistou vodou,cca 1 litr,udrzela jsem to v poradku 15 minut,i se zmenou poloh. Zklamalo me,kdyz vychazela jen cista voda a nasledne klasicky prujem.po zbytek dne bylo bricho nafoukle a bolelo (coz moc casto neboli ani kdyz je nafoukle).Behem dne pak obcas male prujmy,coz u me neni vyjimkou.
Bojim se klistyr provest znovu,protoze ten den nebyl zrovna prijemny.Ale doufam,ze prekonam strach a zkusim urinovy klistyr.
Krom nadymani me trapi unava,trepeni nehtu,vypadavani vlasu (docela silne),celulitida (i pres zdravy zivotni styl, s tou si nevim rady vubec).Nevim jestli je podstatne,ze mam od 5let jednu ledvinu.
Rano udelam kvasinkovy test. Myslite ze mi neco dokaze pomoct?prirodni cestou.
Lze nejak i rozproudit lymfa na odstraneni celulitidy?kdyz 6krat tydne dru ve fitku, hlidam jidlo, vysledky nejdou uz temer videt,deprimuje me to.Skrz ruzne stravovaci styly a diety mam i dost zpomaleny metabolismus.A vsechno kvuli nadymani,chci najit nejaky zlaty stred a netrapit se porad stejnym problemem.

Moc dekuji za odpoved.

No, na ten věk toho již máte docela dost, je vidět, že se o sebe dobře staráte, ale konec srandy. Podle všeho jíte málo a ještě špatně, tedy si spočítejte stravu na kalkulačce cronometer. com, což si myslím vám dost napoví, případně se s tím výsledkem ozvěte a trochu to poladíme. Vyzkoušel bych stravu bez složitých cukrů tedy SCD, GAPS, nebo paleo, tam bude patrně problémů nejméně, pak se zklidnit, na což je zátěžový sport naprostá blbost, to vám zvedá kortizol, prostě delší procházky lesem, nebo podle řeky. Štítná se dá rozpohybovat hlavně dobrou a dostatečnou stravou, což neznamená, že nemůže být dietní, ale musíte jíst kaloricky dostatečně. Jako vhodné bych viděl krevní testy a vlasovou analýzu, což by odpovědělo na konkrétní deficity, ale pokud na té kalkulačce uvidíte, že několik dnů po sobě něčeho jíte málo, nebo moc, tak je skoro jisté že tu položku máte blbě. Klystýry mohou být zpočátku hodně nepříjemné, ale to po pár dnech odezní, jak se trochu utlumí záněty ve střevě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 2:25 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 08, 2015 5:46 pm
Příspěvky: 7
Omlouvám se za nové téma, nemohla jsem ve vláknu najít odpovědět, už to vidím.

Snažím se o tělo starat, protože v dnešní době je kvalita potravin hrozná a je jasné, že spousta nemocí pramení ze stravování. Ač studuji medicínu, nepodporuju farmaka,která nejsou nutná a věřím, že se dá většina řešit přírodní cestou.
Vracet k paleu se mi moc nechce, časem jsem zlenivěla a jedla pořád jen vejce,maso dokola na stejný způsob, nebavilo mě.Je to nutné? pokud ano, udělám to.
Koučuje mě jedna výživářka a snažíme se postupně zvedat kalorický příjem abychom zrychlily metabolismus. Zatím jsme na 2000 kcal denně (takhle jím už několik měsíců) při vázte 67 kg/169 cm (hodně svalové hmoty). Kdysi jsem jedla jen 1500 Kcal i méně + mnohem více sportu,hrůza.
Krevní testy jsem měla možnost si udělat v nemocnici skrze školu (medicínu) v hodinách biochemie. Vše bylo v normě.I moč, pH, obsah bílkovin aj. Můžu si je však vyžádat znovu u doktorky. Vlasovou analýzu zvážím,přece jen vyjde docela draho.

Ještě jsem nenapsala, že mám problém s MS. Samovolně nepřišla rok, nyní jsem 10 dní brala Duphaston a dnes teda konečně přišla. Vím, že prášky nejsou nejlepší řešení, ale očividně tělu chybí progesteron. Očekávám, že doktorka mě nechá na práškách dále :/

Dnes jsem dělala třetí klystýr (2.urinový s vodou - 700 ml uriny, 300 ml vody), vyšla jen zabarvená voda, ale narozdíl od minule i malé,bílé plátky plavající na hladině. Netuším, co to mohlo být. Břicho už není tolik nafouklé (zázrak), ale není to ideál. Včera to byl docela problém,protože jsme šli na výšlap na Radhošť a klystýr ráno předem nebyl ideální nápad \":D\"
Klystýry plánuji dělat dál a přidávat moči. Nedělá mi problém udržet ho půl hodiny + měnit polohy, masírovat, dřepovat a hýbat se aby se střeva pročistila.

Ohledně sportu, tohohle schématu se nedokáži vzdát. Sport je můj život, konkrétně crossfit (výbušný a zničující sport). Budu se snažit ho prokládat procházkami, ale jen na procházkách bych přišla o jeden ze smyslů života.

Jídlo budu zapisovat pár dní jak jste mi radil,děkuji. Pak se ozvu:)
Hezkou neděli \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: čtv kvě 14, 2015 9:00 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 08, 2015 5:46 pm
Příspěvky: 7
hezký večer,
několik dní jsem si zapisovala jídlo do cronometru a byla jsem překvapena, že mi každý den chybí ty stejné vitamíny a minerály. Konkrétně: draslík,železo,vitamin E, vitamín K, folate (netuším co to je).
Můžete mi poradit, jak tyto vitamíny nejlépe suplementovat? buďto ze stravy nebo doplňky. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2015 4:42 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:26 pm
Příspěvky: 56
Bydliště: Český Brod
Folate = kyselina listova. Internet je plny zdroju techto prvku, takze bud je zacnete jist v potrave, nebo z pilulek koupenych napr. na iHerb.com

_________________
Trpělivost přináší růže, netrpělivost věnce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: sob kvě 16, 2015 7:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
papricka28 píše:
Omlouvám se za nové téma, nemohla jsem ve vláknu najít odpovědět, už to vidím.

Snažím se o tělo starat, protože v dnešní době je kvalita potravin hrozná a je jasné, že spousta nemocí pramení ze stravování. Ač studuji medicínu, nepodporuju farmaka,která nejsou nutná a věřím, že se dá většina řešit přírodní cestou.
Vracet k paleu se mi moc nechce, časem jsem zlenivěla a jedla pořád jen vejce,maso dokola na stejný způsob, nebavilo mě.Je to nutné? pokud ano, udělám to.
Koučuje mě jedna výživářka a snažíme se postupně zvedat kalorický příjem abychom zrychlily metabolismus. Zatím jsme na 2000 kcal denně (takhle jím už několik měsíců) při vázte 67 kg/169 cm (hodně svalové hmoty). Kdysi jsem jedla jen 1500 Kcal i méně + mnohem více sportu,hrůza.
Krevní testy jsem měla možnost si udělat v nemocnici skrze školu (medicínu) v hodinách biochemie. Vše bylo v normě.I moč, pH, obsah bílkovin aj. Můžu si je však vyžádat znovu u doktorky. Vlasovou analýzu zvážím,přece jen vyjde docela draho.

Ještě jsem nenapsala, že mám problém s MS. Samovolně nepřišla rok, nyní jsem 10 dní brala Duphaston a dnes teda konečně přišla. Vím, že prášky nejsou nejlepší řešení, ale očividně tělu chybí progesteron. Očekávám, že doktorka mě nechá na práškách dále :/

Dnes jsem dělala třetí klystýr (2.urinový s vodou - 700 ml uriny, 300 ml vody), vyšla jen zabarvená voda, ale narozdíl od minule i malé,bílé plátky plavající na hladině. Netuším, co to mohlo být. Břicho už není tolik nafouklé (zázrak), ale není to ideál. Včera to byl docela problém,protože jsme šli na výšlap na Radhošť a klystýr ráno předem nebyl ideální nápad \":D\"
Klystýry plánuji dělat dál a přidávat moči. Nedělá mi problém udržet ho půl hodiny + měnit polohy, masírovat, dřepovat a hýbat se aby se střeva pročistila.

Ohledně sportu, tohohle schématu se nedokáži vzdát. Sport je můj život, konkrétně crossfit (výbušný a zničující sport). Budu se snažit ho prokládat procházkami, ale jen na procházkách bych přišla o jeden ze smyslů života.

Jídlo budu zapisovat pár dní jak jste mi radil,děkuji. Pak se ozvu:)
Hezkou neděli \":)\"

Sice to pro vás může být smysl života, ale pro tělo je to hovadina do nebe volající. Měla by jste se zamyslet, zda chcete mít relativně dobrý zdravotní stav, nebo naplnit známé úsloví, "Vrcholovým sportem k trvalé invaliditě". Pokud se stav zlepšuje, tedy spíše dále ubírejte a jezte více, než jíst méně a zase přidat, to si to zase poděláte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: sob kvě 16, 2015 7:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
papricka28 píše:
hezký večer,
několik dní jsem si zapisovala jídlo do cronometru a byla jsem překvapena, že mi každý den chybí ty stejné vitamíny a minerály. Konkrétně: draslík,železo,vitamin E, vitamín K, folate (netuším co to je).
Můžete mi poradit, jak tyto vitamíny nejlépe suplementovat? buďto ze stravy nebo doplňky. Děkuji.

No vidíte, já jsem vám říkal, že naprostá většina lidí dělá stále dokola stejné chyby a nemá je bez počítání šanci zjistit. Vše uvedené je bohatě a zadarmo v pampeliškách, akorát je to hnusné, ale zase ta cena nemá chybu. Vyzkoušejte si tam napsat "Dandelion greens, raw" a dejte cca 100-200 g a budete zírat. Dají se jíst jako salát, ale asi nejednodušší je je odšťavnit na nějakém slušném odšťavňovači, přidat trochu zázvoru a sole a pak bleskem vypít, to se docela dá. Já si k nim dávám většinou červenou řepu a kousek mrkve, říkám tomu Hnus fialovej, ale léčí kudy teče.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: sob pro 12, 2015 11:16 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Dobrý den, prosím o radu. Již dlouhou dobu (roky) zápasím se zvýšenou plynatostí po jídle. Stupnuje se to hlavně večer. Zkoušel jsem všechno možné a začal mi na to zabírat až pancreolan, jak mi tady poradil pan Jarda. Tedy problém je slinivka. Byl jsme ještě na přeměření u zdravotního poradce co má Metatron. Výsledek = disharmonie slinivky a žlučníku. Doporučení = pít před jídlem jako aperitiv kvalitní nepasterované pivo např. únětická 12, dále užívat zelený jíl, pít čaj - pampeliška, řepík, benedikt, smil písečný, pelyněk.

Moje otázky:

1. Co dělat když mi zabírá jen ten pancreolan? Přece ho nemůžu doživotně jíst? Čím to nahradit?

2. Zdají se Vám rady mého poradce ohledně piva, čaje a jílu správné?

Děkuji

Jinak tady jsem vygooglim myslím docela zajímavý článek o problému. Logicky tam popisují jak při problémech se slinivkou plynatost vzniká - http://www.detoxikace-organismu.info/nadymani/#cikk_0


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: ned pro 13, 2015 10:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Dobrý den, prosím o radu. Již dlouhou dobu (roky) zápasím se zvýšenou plynatostí po jídle. Stupnuje se to hlavně večer. Zkoušel jsem všechno možné a začal mi na to zabírat až pancreolan, jak mi tady poradil pan Jarda. Tedy problém je slinivka. Byl jsme ještě na přeměření u zdravotního poradce co má Metatron. Výsledek = disharmonie slinivky a žlučníku. Doporučení = pít před jídlem jako aperitiv kvalitní nepasterované pivo např. únětická 12, dále užívat zelený jíl, pít čaj - pampeliška, řepík, benedikt, smil písečný, pelyněk.

Moje otázky:

1. Co dělat když mi zabírá jen ten pancreolan? Přece ho nemůžu doživotně jíst? Čím to nahradit?

2. Zdají se Vám rady mého poradce ohledně piva, čaje a jílu správné?

Děkuji

Jinak tady jsem vygooglim myslím docela zajímavý článek o problému. Logicky tam popisují jak při problémech se slinivkou plynatost vzniká - http://www.detoxikace-organismu.info/nadymani/#cikk_0

1) Tak je to enzym, nebo spíše soubor enzymů, tedy můžete vyzkoušet i jiné a uvidíte. Čistě teoreticky třeba bude fungovat rozmixovaný ananas, nebo papáya, vyzkoušejte. Jinak dá se užívat dlouhodobě v tom zase tak velký problém není.
2) Mimo to pivo nevidím problém, ale pivo které je plné kvasinek dávat proti plynatosti, no nevím. Spíše vyzkoušejte radu Dr.Budwig dávat před jídlem panáčka čerstvé šťávy z kasaného zelí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: pon pro 14, 2015 12:15 am 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Díky za reakci. Tak to pivo bylo zdůvodněno tím, že obsahuje spoustu přírodních "béček" které právě pomáhají s trávením, pokud je tedy nepasterované.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: sob pro 19, 2015 12:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Díky za reakci. Tak to pivo bylo zdůvodněno tím, že obsahuje spoustu přírodních "béček" které právě pomáhají s trávením, pokud je tedy nepasterované.

Tak někomu funguje i to pivo, dost záleží jakou skladbu bakterií ve střevě má.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: pon led 11, 2016 5:56 pm 
Offline

Registrován: pát srp 22, 2014 9:59 pm
Příspěvky: 26
Dobrý den. Mou přítelkyni trápí nafouklé břicho po jídle. Když odjela do zahraničí (Anglie) od června do září tak prý tyto problémy neměla. Jakmile se ale vrátila zpět do ČR, po jídle má nafouklé břicho a já nevím jak jí pomoci. Na zkoušku jsem jí doporučil dodat tělu laktobacily, mé sestře to pomohlo, ale pouze dočasně. Může to být kvalitou stravy u nás v republice ? Co byste doporučili na zmírnění nebo nejlépe odstranění tohoto problému ?

Děkuji Honza


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz