Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: stř pro 22, 2010 7:14 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 9:15 pm
Příspěvky: 4
Igor píše:
Presne take sa predavaju u nas bezne v zdravotnickych potrebach. Neviem odkial si Ty, ale u nas v BB ich maju normalne bezne ako zdravotnicke potreby, tak aj lekarne. Ide o nemecky vyrobok firmy Buttner-Frank Gmbh. Mam ho doma.

A konkrétne v ktorej predajni v BB ich majú, aby som nemusel po BB blúdiť a zháňať. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: pát pro 09, 2011 5:05 pm 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
chcem takisto kúpiť irigator s plstovou nádobou, ale nepodarilo sa mi nájsť nič lepšie na SK ako toto :

http://eshop.zdravmat.sk/sklo-guma-plas ... ystir.html

môže byť? plus, ak viete niekto o lepšej stránke na SK som otvorený, vďaka

edit:
akurát som našiel toto -
http://www.webareal.sk/mms-kvapky/eshop ... vna-sprcha

pravdepodobne to bude lepšie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: pát pro 09, 2011 5:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
chcem takisto kúpiť irigator s plstovou nádobou, ale nepodarilo sa mi nájsť nič lepšie na SK ako toto :

http://eshop.zdravmat.sk/sklo-guma-plas ... ystir.html

môže byť? plus, ak viete niekto o lepšej stránke na SK som otvorený, vďaka

edit:
akurát som našiel toto -
http://www.webareal.sk/mms-kvapky/eshop ... vna-sprcha

pravdepodobne to bude lepšie

Ta druhá varianta je vhodnější, lépe se s tím pracuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: pát pro 16, 2011 11:58 pm 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
môže ma nadúvať z veľkého množstva vlákniny (zelenina, ovocie) ? jem toho denne na kilá (asi je aj v tomto problém)
alebo tukov?

ak si dám na raňajky jablko, nedoprdím sa....
ak zjem slivky to isté....atď...

chápem, že problém je v zanesených črevách a všetko ide postupne, ale keď vidím, že sa snažím a potom zo všetkého prdím, tak moja psychika na tom nie je najlepšie, už ma to strašne irituje a nedokážem to zniesť...(trvá to už viac ako pol roka)
plyny sú samozrejme páchnuce a ak sa nemýlim, tak to naznačuje hnilobu...(?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: sob pro 17, 2011 9:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
môže ma nadúvať z veľkého množstva vlákniny (zelenina, ovocie) ? jem toho denne na kilá (asi je aj v tomto problém)
alebo tukov?

ak si dám na raňajky jablko, nedoprdím sa....
ak zjem slivky to isté....atď...

chápem, že problém je v zanesených črevách a všetko ide postupne, ale keď vidím, že sa snažím a potom zo všetkého prdím, tak moja psychika na tom nie je najlepšie, už ma to strašne irituje a nedokážem to zniesť...(trvá to už viac ako pol roka)
plyny sú samozrejme páchnuce a ak sa nemýlim, tak to naznačuje hnilobu...(?)

Velké množství vlákniny někoho dráždit opravdu může i když asi to nebude hlavní problém. Pokud kvasíte, a prdy smrdí, tak je ve stravě moc sacharidů a bílkovin, čili si to musíte spočítat, protože tuky nikoho nadýmat nedokážou. Také je potřeba pochopit, že nežiji proto abych jedl, ale jím proto abych žil a v tom je velký rozdíl, mnohdy totiž méně znamená více.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: pát pro 23, 2011 7:54 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
stendas píše:
chcem takisto kúpiť irigator s plstovou nádobou, ale nepodarilo sa mi nájsť nič lepšie na SK ako toto :

http://eshop.zdravmat.sk/sklo-guma-plas ... ystir.html

môže byť? plus, ak viete niekto o lepšej stránke na SK som otvorený, vďaka

edit:
akurát som našiel toto -
http://www.webareal.sk/mms-kvapky/eshop ... vna-sprcha

pravdepodobne to bude lepšie

Z mojí zkušenosti, ještě jsem nenarazila na klystýrovací sadu, která by měla vpořádku uzávěr toku, všechny prokapávají a např. u kávového klystýru je to hodně nepříjemné. Zůstávám nadále u klystýrovacího balonku cca 550 ml, má větší otvor, proto se musí dávat pozor, aby vpouštění tekutiny nebylo příliš rychlé. Na mikroklyzmata je dobrý balonek cca 200 ml. Dopátrat se však v lékárně, na kolik ml kl. balonky jsou je problém, mají je značené jen pod číslama velikosti, ale bez udání objemu. \":shock:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: pát pro 23, 2011 10:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
Z mojí zkušenosti, ještě jsem nenarazila na klystýrovací sadu, která by měla vpořádku uzávěr toku, všechny prokapávají a např. u kávového klystýru je to hodně nepříjemné. Zůstávám nadále u klystýrovacího balonku cca 550 ml, má větší otvor, proto se musí dávat pozor, aby vpouštění tekutiny nebylo příliš rychlé. Na mikroklyzmata je dobrý balonek cca 200 ml. Dopátrat se však v lékárně, na kolik ml kl. balonky jsou je problém, mají je značené jen pod číslama velikosti, ale bez udání objemu. \":shock:\"

To máte pravdu, dost často to zlobí, ale balonky nejsou dobré řešení. Tím si člověk většinou nafouká do střeva vzduch a pak rozhodně nejde o nic příjemného. Řešením je natrénovat použití hadičky bez ventilku, což chce trochu cviku, ale pak problém odpadá. Sám to takto používám již od bývalého režimu, kdy si člověk zrovna vybírat nemohl a jsem spokojen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: úte pro 27, 2011 6:52 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 28, 2011 11:59 am
Příspěvky: 32
Dobrý den pane Zajíček,
Chtěl bych Vás poprosit o pomoc, už jsem celkem zoufalý. Měl jsem celkem velké problémy s trávením (žáha, reflux atd.) Po nastudování příslušných věcí se mi podařilo situaci skoro vyřešit (za to Vám moc děkuji). Byl jsem schopný být bez helicidu a podobných blokátorů p. pump skoro bez žádných obtíží, ale s příslušnou dietou. Teď se mi problémy začaly vracet, ale trosku jiného rázu. Trpím na obrovskou plynatost. Ne ve smyslu větrů, ale spíše že se mi v žaludku tvoří spoustu plynů a neustále mě to nutí říhat a mám velmi silný tlak v žaludku směrem vzhůru. Na neštěstí mám brániční kýlu, takže tyto situace dokáží žaludek celkem naštvat a vzedmout tak, že se tam asi něco stane, skřípne nebo kdo ví co a já mám pak pocit jako že se nemůžu nadechnou a jak když mám infarkt. Je to opravdu velmi nepříjemné a už jsem z toho celkem psychicky velmi nahlodaný. Rozhodl jsem se opět nastavit proti kvasinkovou dietu, ale mám pár otázek. Vím, že základ jsou čistit střeva, ale zajímá mne jak moc často a jestli není možné častými očistami střeva si rozhodit mikrofloru. Spousta lidi i doktoru mě na tohle varuje. Pak bych se chtěl zeptat: dost často trpím takovými stavy závratí, točení hlavy, třesem, lapáním po dechu až pocitem omdlévání a mám pocit, že všechny příznaky mi sedí na stavy hypoglykemie, tak se chci zeptat jestli tato proti kvasinková dieta s vyloučením sacharidů nemůže způsobovat problém s hladinou krevního cukru. Vysledoval jsem si, že toto nadýmání a velmi silné nucení na říhání se zhoršuje po česneku i když předtím mi nikdy problém nedělal a to jsem ho jedl celkem dost. Omlouvám se za tento sloh, ale byl jste tak hodný a poradil mi co s těmi plyny v žaludku atd? A jestli náhodou nevíte, co dělat s tou brániční kýlou?

Moc děkuji za Váš čas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: úte pro 27, 2011 7:23 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
HAKmet píše:
Dobrý den pane Zajíček,
Chtěl bych Vás poprosit o pomoc, už jsem celkem zoufalý. Měl jsem celkem velké problémy s trávením (žáha, reflux atd.) Po nastudování příslušných věcí se mi podařilo situaci skoro vyřešit (za to Vám moc děkuji). Byl jsem schopný být bez helicidu a podobných blokátorů p. pump skoro bez žádných obtíží, ale s příslušnou dietou. Teď se mi problémy začaly vracet, ale trosku jiného rázu. Trpím na obrovskou plynatost. Ne ve smyslu větrů, ale spíše že se mi v žaludku tvoří spoustu plynů a neustále mě to nutí říhat a mám velmi silný tlak v žaludku směrem vzhůru. Na neštěstí mám brániční kýlu, takže tyto situace dokáží žaludek celkem naštvat a vzedmout tak, že se tam asi něco stane, skřípne nebo kdo ví co a já mám pak pocit jako že se nemůžu nadechnou a jak když mám infarkt. Je to opravdu velmi nepříjemné a už jsem z toho celkem psychicky velmi nahlodaný. Rozhodl jsem se opět nastavit proti kvasinkovou dietu, ale mám pár otázek. Vím, že základ jsou čistit střeva, ale zajímá mne jak moc často a jestli není možné častými očistami střeva si rozhodit mikrofloru. Spousta lidi i doktoru mě na tohle varuje. Pak bych se chtěl zeptat: dost často trpím takovými stavy závratí, točení hlavy, třesem, lapáním po dechu až pocitem omdlévání a mám pocit, že všechny příznaky mi sedí na stavy hypoglykemie, tak se chci zeptat jestli tato proti kvasinková dieta s vyloučením sacharidů nemůže způsobovat problém s hladinou krevního cukru. Vysledoval jsem si, že toto nadýmání a velmi silné nucení na říhání se zhoršuje po česneku i když předtím mi nikdy problém nedělal a to jsem ho jedl celkem dost. Omlouvám se za tento sloh, ale byl jste tak hodný a poradil mi co s těmi plyny v žaludku atd? A jestli náhodou nevíte, co dělat s tou brániční kýlou?

Moc děkuji za Váš čas


Nedávno jsem řešila s někým něco podobného, dohledala jsem si " něco o játrech ( zde rozptýleně uvedeno - lze dohledat, o slinivce - čerpáno opět ze zdejších příspěvků, za což velmi děkuji a o slezině, zběžný soupis zde:

slezina:

Slezina je jedním z významných obranných míst těla. Oslabenou slezinu poznáme okamžitě na mandlích. Slezina reaguje při všech infekčních chorobách, nemocech krve a jater, při sebemenším rozladění organismu. Její správná funkce podporuje aktivitu a život. Slezina zachycuje unavené červené krvinky a je filtrem lymfy - zachycuje potravinářská barviva a chemii, zachycuje také naši zlobu a nešvary.Její stav ukazuje naši sympatii k lidem, přírodě, zvířatům, rostlinám. Pokud vše soudíme, hodnotíme, o vše se staráme a nad každým se rozčilujeme, poškodíme si tento měkký a citlivý orgán a nakonec, víte, jak často dochází k úrazům a nehodám s natržením sleziny, pak dojde k jejímu odstranění a protože nic není náhoda, půjde o krátké a velmi silné pročištění. Pokud je poškozená slezina, shromážděné negace musí být pročišťovány tělesným trápením a ztrátami. Nikdy nikoho nesuďte a nekritizujte, přistupujte k lidem se sympatiemi a pochopením.
Léčivá formulka sleziny:
Mám se rád a nahlížím na sebe kladně. Souhlasím se vším svým nynějším konáním. Nedělám nic proti sobě. Důvěřuji, že průběh života bude pro mne příznivý. Jsem v bezpečí. Všechno je v pořádku.

Pouhým okem
Slezina je veliká asi jako lidská pěst, cca 11 x 8 cm. Její tvar se podobá kávovému zrnu, ale na rozdíl od něj má slezina fialovou barvu a není tak tvrdá. Na povrchu ji kryje hladké vazivové pouzdro. Do sleziny v oblasti tzv. hilu vstupuje slezinná tepna a vystupuje slezinná žíla. Uvnitř je slezina vyplněná červenou a bílou pulpou (pulpa je houbovitá dřeň).

Kde se nachází
V lidském těle je slezina uložena pod levým žeberním obloukem, hluboko při páteři, těsně pod brániční klenbou. Za normálních okolností není hmatná. Zespoda se slezinou sousedí levé ohbí tlustého střeva, z pravé strany je slezině nejblíže slinivka břišní a žaludek. Zleva je slezina kryta žebry.


Jak a k čemu slouží
Slezina je zodpovědná za kvalitu našeho imunitního systému, protože čistí lymfatický systém, odvádí z těla chemické látky a barviva, které jíme spolu s potravinami a podílí se na krvetvorbě tím, že odstraňuje z krve staré červené krvinky.
Slezina slouží pro červené krvinky jako "popelka", třídí zdravé od poškozených. Poškozené krvinky se totiž nedokážou prodrat trámčinou červené pulpy, zachytí se v ní a zanikají. Pro lidský plod je slezina orgánem krvetvorby. Bílá pulpa hraje důležitou roli v obranyschopnosti organismu. Podílí se na tvorbě a dozrávání některých druhů bílých krvinek a na tvorbě protilátek.



Když nefunguje slezina
Může být zdrojem bolestí v levém podžebří, kde je slezina uložena, a to tlakového charakteru, někdy však i píchavých či vystřelujících do levého ramene, pokud ve zvětšené slezině dojde k nedokrvení části tkáně nebo naopak k zakrvácení v důsledku křehkosti zbytnělého orgánu. V levém podžebří trochu níže níže může bolet taky "kíla" žaludku při každodeních, déletrvajících refluxech jídla do jícnu. Někdy i výrazně zvětšená slezina nebolí, ale může způsobovat dechové obtíže, jak tlačí zespodu na bránici a omezuje prostor pro dýchající plíce, nebo je příčinou nespecifických břišních potíží, které můžeme označit jako "břišní dyskomfort" - pocity plnosti v žaludku, nemožnost požití větší porce jídla, nevolnost, atd. Výrazně zvětšená slezina pak může omezovat odtok žilní krve z oblasti břicha a způsobit nahromadění tekutiny v dutině břišní, tzv. ascites. Zvětšení jater nebývá tak výrazné, ale i ono může být zdrojem bolestí v pravém podžebří, kde jsou játra uložena.

Poranění sleziny bývá provázeno závažným krvácením. Při sepsi, neboli „otravě krve“, se slezina aktivuje, zvětšuje se až na několikanásobek své velikosti a její struktura se zcela stírá, vzniká septická slezina. Zvětšení sleziny se odborně nazývá splenomegalie. Slezina se zvětšuje také při městnání krve a některých chorobách krvetvorby, jako je např. leukemie, Hodgkinův lymfom, pravá polycytémie, a jater, např. při hepatitidě, infekční mononukleóze či jaterní cirhóze.

Krvácení z nedostatku destiček může mít charakter krvácení do kůže v podobě malých červených teček, zvaných petechie, či větších prokrvácených skvrn, dále pak v podobě snadné nebo samovolné tvorby modřin (tzv. hematomů).

Rovněž se objevuje slizniční krvácení v podobě krvácení z nosu, z dásní či např. přítomnosti krve v moči buď viditelné okem nebo zjistitelné mikroskopickým vyšetřením.

Při krvácení ze sleziny, které nejčastěji vzniká po úrazu (stačí pád nebo náraz!), postižený jedinec bledne, zrychluje se mu tep, může se rozvinout až šok. Bývají přítomny bolesti v levém podžebří z napínání pouzdra sleziny.

Onemocnění sleziny bývají doprovázena únavou.

Jakákoliv nemoc, př. kandidóza, způsobuje poruchy funkce jednotlivých orgánových okruhů. Některé orgánové okruhy mohou být postiženy více, jiné méně. Při velkém postižení (tj. oslabení) určitého orgánového okruhu se u pacienta objevuje většina symptomů a potíží, které jsou pro oslabení tohoto orgánového okruhu typické, při malém oslabení se jich objevuje jen málo.

Čínská medicína

Představme si pentagram, energetickou růžici ( dřevo, oheň, země, kov a voda ). Každý element této růžice je reprezentován dvěma orgány. Jeden z nich je plný a druhý dutý. Příklad: Dřevo je zastoupeno játry a žlučníkem, oheň zase srdcem a tenkým střevem a konečně země reprezentují slezina, slinivka a žaludek. Mezi těmito orgány panují vzájemné vztahy funkcí. Tenké střevo dává energii pro žaludek- je pro žaludek matkou, která svého syna podporuje. Naproti tomu játra, a zejména žlučník, mají na žaludek negativní vliv.


Lékaři čínské medicíny vypracovali systém, pomocí kterého je možno stav oslabeného orgánového okruhu opět posílit, a tím zmírnit nebo odstranit potíže a symptomy spojené s jeho oslabením. V tomto článku se zaměříme na problémy objevující se při postižení orgánového okruhu žaludku a sleziny. K tomuto orgánovému okruhu řadí čínská medicína kromě žaludku a sleziny ještě slinivku, dvanácterník a také veškeré svalstvo a krev. Smyslový orgán, který je s tímto orgánovým okruhem spojen, jsou ústa, reflektorem (tj. částí těla, která odráží stav tohoto orgánového okruhu) jsou rty.

Zhoršená funkce okruhu sleziny a žaludku (projevy):




únava (je to proto, že slezina je zodpovědná za „výrobu“ energie z potravy)
snížená obranyschopnost organismu (zhoršení funkce imunitního systému)
problémy se zažíváním (nechutenství, průjmy, hubnutí, nadýmání)
poruchy krvetvorby, závratě, mžitky před očima, krvácení (z nosu, podlitiny)
těžké, bolící a studené končetiny, ubývání síly, ochablé svalstvo
žaludeční a dvanátníkové vředy zahlenění, vodnaté otoky

Ke zhoršení těchto symptomů dochází v chladném a vlhkém prostředí, a také po konzumaci studených potravin, sladkostí a syrového ovoce a zeleniny. Zhoršený stav se objevuje rovněž mezi 7 a 9 hodinou ranní pro žaludek a 9 a 11 hodinou dopolední pro slezinu.

K příznakům oslabení okruhu sleziny a žaludku patří také:

nažloutlá barva obličeje,

dále velká chuť na sladké nebo naopak odpor ke sladké chuti,

a rovněž přílišná hloubavost, zádumčivost a starostlivost.


A jakým způsobem čínská medicína posiluje orgánový okruh sleziny a žaludku? Dietními opatřeními, užíváním bylinek a koření a reflexní terapií a akupresurou.

Vhodné přípravky podporující léčbu sleziny a žaludku:

Žaludek: Astomin, Vironal.


Slezina: KingKong, Korolen, Chlorella Tabs, Spirulina /Potraviny podporující krvetvorbu/




Dietní Opatření

Zvláště nevhodné je přijímat potravu na večer!!! Jíst tedy minimálně 4-5hodin před spánkem.
Jinak potrava stagnuje přes noc v žaludku, kde se ale stále uvolňují žaludeční kyseliny, zbytečně se naleptávají žaludeční sliznice. Tím, že všechny orgány mají klidový režim tedy i játra a žlučník, zanášejí se přijímáním potravy na večer i žlučovody.

Omezit na podzim a v zimě spotřebu syrových potravin a šťáv.
Dbát na dostatečný příjem kvalitativně dobrých bílkovin, při velkém oslabení okruhu sleziny a žaludku se alespoň zezačátku doporučuje dělená strava.

Vhodné potraviny:
Pro posílení okruhu sleziny:

Jáhly (proso) – při oslabení sleziny je tato obilovina velmi doporučována, je však potřeba ji správně připravit, jinak by byla těžko stravitelná.



Další potraviny pro posílení okruhu sleziny:

Pohanka, rýže, jáhly, oves, brambory.

Podušené ovoce (nejlépe jablka, meruňky, třešně, broskve, hrušky, švestky, maliny, jahody, hrozny).
Vařená nebo dušená dýně, celer, mrkev, květák, špenát, cukety, kořenová zelenina, okurky, zelený salát, cibule, česnek.

Luštěniny, fazole, hrách

V omezeném množství

Maso drůbeží, jehněčí, hovězí a vepřové (obsahuje železo).



Pro krvetvorbu
Listová zelenina, červená řepa, maso, ryby, fazole Adzuki, řasy.


Pro odstranění vlhkosti z těla (otoky, zahlenění)

cibule, ředkvičky, česnek, křen, celer, petržel, kopr, houby, ječmen, kukuřice, makrela, sardinky, kuře, majoránka, citrony, vlašské ořechy, pistácie.

Potraviny, které se nedoporučují



rafinované cukry a tučné potraviny


syrové ovoce a zelenina


mléčné výrobky ( okyselují a zatěžují Lymfatický systém )

potraviny obsahující lepek ( zamezují vstřebávání vitamínů ve střevech )
pšenice


droždí


pivo


káva


studené nápoje


ovocné šťávy ( obzvlášť z rajčat a citrusů - okyselují organismus ).


Byliny a koření

Žen-šen – připisuje se mu obzvlášť léčivé působení na okruh sleziny.
Zahřívající koření – skořice, zázvor, muškátový oříšek, kardamom.

A důležitá poznámka na závěr

Lékař čínské medicíny doporučí pacientovi opatření na posílení sleziny nejen v případě oslabení přímo tohoto orgánového okruhu, ale také při špatné funkci orgánového okruhu žlučníku a jater. Je to proto, že při špatné funkci žlučníku a jater se zdravotní problémy šíří právě na okruh žaludku a sleziny, takže je potřeba z preventivních důvodů tento orgánový okruh včas posilovat, aby se rozšíření zamezilo.
Orgánové hodiny sleziny
9.-11. hodina dopolední

Projevy v organismu při zatížení sleziny

obezita,nadměrná štíhlost,srdeční neuróza,hemeroidy,časté noční močení,gynekologické výtoky(spolu s ledvinami a játry),chuť na sladké,suché,slabé,nebo tenké rty,otok kloubu palce nohy,mnoho hlenu v organismu(na sliznicích)hormonální poruchy,nepravidelná menstruace,vodnatá rýma,záněty vedlejších dutin nosních,únava a slabost,chladné,nebo slabé a unavené končetiny,krvácení z dásní,zarudnutí v hrdle,brnění v končetinách,problémy na víčkách očí,zarudnutí kůže na krku a v oblasti klíčních kostí,problémy,nebo bolesti v podpaží,velká únava po jídle,problémy a bolesti v oblasti hrudní páteře,svědění pod levou lopatkou,problémy příušních žláz,nebo středního ucha,pálení,bolest,nebo tvorba křečí v lýtkách,bolest a potíže v oblasti lymfatických uzlin,bolesti a zduření prsů,povislá prsa,otoky dásní,otoky spodního víčka,polypy v nose,zatínání zubů,bolesti zubů v horní čelisti,vytékání sliny z koutku úst(např.ve spánku)paradontóza,rozpraskané rty,afty,opary,záněty dutin,křivé zuby u dětí,zvětšování prsů u mužů,pocity na zvracení,nezvládání točivých pohybů,jízdy na kolotoči,nevolnost v automobilu(z jízdy),chorobný hlad,chorobné nechutenství,vidiny jídla ve snech.

Slezina „hřbitov červených krvinek“ je orgán lidského těla velký asi jako zaťatá pěst. Je fialové barvy a má tvar kávového zrna. Vstupuje do ní slezinná tepna, vystupuje slezinná žíla. Uvnitř je vyplněna červenou a bílou houbovitou dření (pulpou). Skládá se ze sítě cév, které jsou místy přerušeny klubíčky lymfatické tkáně. Cévy tvoří červenou pulpu, mízní tkáně zase pulpu bílou. Nachází se pod levým žeberním obloukem, hluboko při páteři. Za normálních okolností nelze nahmatat. Nejblíže sousedí s žaludkem a slinivkou břišní.

Okruh slinivka - slezina - žaludek Slezinou tvoří se slinivkou jakoby jeden energetický celek. Zajišťuje metabolismus potravy, její přeměnu a transport (nefunguje-li dobře: nestrávená strava, řídká stolice, nadýmání, velká chuť na sladké). Slezina zpracovává tekutiny v těle (nefunguje-li dobře: otoky, zavodněnost). Dále udržuje krev v cévách (nefunguje-li dobře: krvácení – z nosu, do kůže, okamžité modřiny) Orgány slezina-slinivka řídí vzestup a udržují orgány na místě (nefunguje-li dobře: pokles orgánů – žaludku, dělohy, konečníku, ledviny… neschopnost otěhotnět, donosit dítě). Slezina vyživuje také svaly, jejich pevnost a pružnost (nefunguje-li dobře: ochablost - u kojených dětí: naducanost, převodnělost). Slezina -slinivka souvisí s živlem země, období její očisty je pozdní léto (babí léto), související barva žlutá, béžová, hnědá, doplňkovým orgánem je žaludek.

Vztažné orgány okruhu sleziny:
žaludek, lačník, kyčelník, bránice, dásně, hypotalamus, hypofýza, jazyk, jícen, koutky úst, vegetativní nervy, řitní otvor, slinné žlázy, podkoží, povázka, lymfatický systém - mízní cévy, ozubice, patro, meniskus, dno pánevní, kostní dřeň, dřeň nadledvinek, hltanové mandle, okostice.


--------------------------------------------------------------------------------


Diagnostika slinivky a sleziny na obličeji:
Diagnostickým orgánek jsou především rty – jejich lesk, ale i pohyblivost. Další projekční plochou jsou spánky a též kořen nosu. Veškeré nepřirozené zabarvení kůže v těchto oblastech nebo pupínky svědčí o poruchách na slezině.
Vývodním orgánem slinivky jsou ústa a vnímání chutě (požitek).


--------------------------------------------------------------------------------


Sebe- diagnostika dráhy slinivky a sleziny:
Dobrá energie sleziny a slinivky:
Mít pevnou zem pod nohama, víme kde jsme, co chceme a jak toho dosáhnout
Být oporou pro druhé, dobré sociální cítění
Narušená energie sleziny a slinivky (psychický projev):
Přílišný materialismus a nebo naopak nedostatečná uzemněnost
Únava, být jako bez života, povadlé pastózní měkké rysy, žluté tkáně,
Umí být aktivní pokud mluví o sobě (mluví o svých chybách a o tom co potřebují)
Velká upovídanost, přílišná starostlivost, zabývání se problémy a neustálé posuzování
Mají velké plány (ale nemají energii a sílu je dotáhnout) a trpí tím
Příčinu hledají mimo sebe – sebe-ospravedlňování.
Neustálý pocit, že se mi něco nedostává - neustálá potřeba: jídla, pozornosti, lásky
Narušená energie sleziny a slinivky (fyzický projev):
Obezita / nadměrná štíhlost, chladné končetiny
Srdeční neuróza, hemoroidy, krvácení z dásní,
Časté noční močení, chuť na sladké, chorobný hlad/chorobné nechutenství
Suché nebo slabé rty, rozpraskané rty, paradontóza, afty, herpes, křivé zuby
Slabost končetin, brnění v končetinách, povislé a slabé svaly – lehce se unaví
Onemocněn hypofýzy, hypotalamu, šišinky, štítné žlázy, lymfy, křeče v lýtkách
Bolesti a zduření prsů, bolesti v místě lymfatických uzlin, povislá ňadra, zvětšování prsů u mužů
Mnoho hlenu na sliznicích, vodnatá rýma, záněty vedlejších nosních dutin
Hormonální poruchy, nepravidelná menstruace, neplodnost
Vdovský pahrbek – palec na noze dovnitř (slezina je příliš uvolněná, játra se stáhnou – tj. agresivita, hádavost, žárlivost),
Otok kloubu palce u nohy
Nezvládání točivých pohybů, ztráta paměti
Ječná zrna, otok spodního víčka, polypa v nose

--------------------------------------------------------------------------------

Působení na dráhu slezina-slinivka:
Poškozuje dráhu sleziny- slinivky:
Rafinovaný bílý cukr, koláče, sladkosti, čokoláda, zmrzlina
Přílišná starostlivost
Kritičnost, nedůvěra, skepse
Nedostatek lásky a rodinné pohody
Poškozuje lymfu
Strach, stres a napětí, špatný stav ledvin
Přemíra ovoce, cukru a mléčných výrobků a dále živočišné a pečené stravy
Nedoléčená chřipka
Podporuje (léčí) dráhu sleziny - slinivky:
Sladká chuť
Uvařit si jáhly, zapéct dýni, mrkev
Připravit si jablíčkový puding či sladký nápoj
Vycumlat lékořici (pendreky)
Co podporuje lymfu
Schopnost být nad věcí
Jóga s obrácenými polohami, reflexní masáže, manuální lymfatické masáže
Péče o střevo, čištění krve
Pohyb a poskoky na trampolíně, třesení (tanec)


Více zde: http://kosmetickysalon.webnode.cz/navra ... a-zaludek/

Zvětšení sleziny
Další názvy: splenomegalie


Zvětšení sleziny je nejčastěji zapříčiněno nějakým hematologickým onemocněním (onemocněním krve), může provázet ale i jiné choroby.

Hlavní funkcí sleziny je odstraňování stárnoucích červených krvinek a funkce imunitní. Je umístěna nalevo ve výši 10. žebra. Mírné zvětšení se nemusí nijak projevit a zjistit lze jen pomocí ultrazvuku, při větším zvětšení může již lékař slezinu nahmatat a nemocný může pociťovat obtíže, jako je pocit tlaku pod levým žeberním obloukem či pocit plnosti omezující příjem potravy.

Z hematologických onemocnění bývá častou příčinou zvětšení sleziny hemolytická anémie, při které jsou nějakým způsobem poškozené červené krvinky a zvýšeně se tak vychytávají ve slezině, slezina je také zvětšena při leukémii či lymfomech.

Zvětšení sleziny je také při některých infekčních onemocněních, jako je infekční mononukleóza, malárie, infekční žloutenka aj.

Pro zjištění příčiny zvětšené sleziny musí lékař nejprve provést krevní testy, popřípadě další vyšetření, léčba se poté zaměřuje na základní onemocnění.


Podrobnější vyjádření nechám na panu Jardovi - děkuji.


Naposledy upravil jani dne stř pro 28, 2011 3:42 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: úte pro 27, 2011 11:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
HAKmet píše:
Dobrý den pane Zajíček,
Chtěl bych Vás poprosit o pomoc, už jsem celkem zoufalý. Měl jsem celkem velké problémy s trávením (žáha, reflux atd.) Po nastudování příslušných věcí se mi podařilo situaci skoro vyřešit (za to Vám moc děkuji). Byl jsem schopný být bez helicidu a podobných blokátorů p. pump skoro bez žádných obtíží, ale s příslušnou dietou. Teď se mi problémy začaly vracet, ale trosku jiného rázu. Trpím na obrovskou plynatost. Ne ve smyslu větrů, ale spíše že se mi v žaludku tvoří spoustu plynů a neustále mě to nutí říhat a mám velmi silný tlak v žaludku směrem vzhůru. Na neštěstí mám brániční kýlu, takže tyto situace dokáží žaludek celkem naštvat a vzedmout tak, že se tam asi něco stane, skřípne nebo kdo ví co a já mám pak pocit jako že se nemůžu nadechnou a jak když mám infarkt. Je to opravdu velmi nepříjemné a už jsem z toho celkem psychicky velmi nahlodaný. Rozhodl jsem se opět nastavit proti kvasinkovou dietu, ale mám pár otázek. Vím, že základ jsou čistit střeva, ale zajímá mne jak moc často a jestli není možné častými očistami střeva si rozhodit mikrofloru. Spousta lidi i doktoru mě na tohle varuje. Pak bych se chtěl zeptat: dost často trpím takovými stavy závratí, točení hlavy, třesem, lapáním po dechu až pocitem omdlévání a mám pocit, že všechny příznaky mi sedí na stavy hypoglykemie, tak se chci zeptat jestli tato proti kvasinková dieta s vyloučením sacharidů nemůže způsobovat problém s hladinou krevního cukru. Vysledoval jsem si, že toto nadýmání a velmi silné nucení na říhání se zhoršuje po česneku i když předtím mi nikdy problém nedělal a to jsem ho jedl celkem dost. Omlouvám se za tento sloh, ale byl jste tak hodný a poradil mi co s těmi plyny v žaludku atd? A jestli náhodou nevíte, co dělat s tou brániční kýlou?

Moc děkuji za Váš čas

Určitě se můžete zamyslet nad tím, co píše členka jani, ale jinak mě to až zbytečně dobře připomíná kvasinky a reakce na ně. Já bych si vyzkoušel bezsacharidovou dietu na zelnině, tuku a bílkovinách, což zpravidla tyto potíže upraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: stř pro 28, 2011 12:46 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 28, 2011 11:59 am
Příspěvky: 32
Jarda píše:
Určitě se můžete zamyslet nad tím, co píše členka jani, ale jinak mě to až zbytečně dobře připomíná kvasinky a reakce na ně. Já bych si vyzkoušel bezsacharidovou dietu na zelnině, tuku a bílkovinách, což zpravidla tyto potíže upraví.

Moc děkuji za odpověd. Určitě to udělám. Moc se omlouvám za to, že Vás s tím otravuji, ale mohl by jste mi prosím odpovědět na tu vyplavenou mikrofloru a tu hypoglykemii v mem predchozím příspěvku? Moc Vám děkuji i uživatelce jani


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: stř pro 28, 2011 7:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
HAKmet píše:
Moc děkuji za odpověd. Určitě to udělám. Moc se omlouvám za to, že Vás s tím otravuji, ale mohl by jste mi prosím odpovědět na tu vyplavenou mikrofloru a tu hypoglykemii v mem predchozím příspěvku? Moc Vám děkuji i uživatelce jani

Co na tom pořád zkoumáte, prostě se zamyslete, zda je možné vyplavit něco, co tam není. Pokud vám střevo nefunguje správně, tak je to vlivem špatné mikroflóry a vy se bojíte, zda si ji nevyplavíte. To je tedy docela paradox, tu by jste právě vyplavit měl, nebo se mýlím. Jinak ty stavy s hypoglykemií, podle mého názoru, nemají žádnou souvislost, to vám odumírající kandida valí toxiny do krve a prostě jste přiotrávený, tak co je na tom divného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: sob pro 31, 2011 12:38 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
vianoce sme stravili u mojich rodicov a tam som sa skutocne prejedala, kolace, cokoladky keksiky, do toho tradicne vianocne jedla, proste takmer nic raw.
no na moje prekvapenia, plynnatost takmer ustupila a to som jela skustocne kvanta sladkosti vsetkeho druhu. aj vyprazdnovanie bolo ovela lepsie.
na raw strave ma naduva priam priserne. a to sa snazim potraviny spravne kombinovat.
co sa tyka stresu, nebola som na tom lepsie nez inokedy, cize ani plus psychickej pohody tu nemohla zavazit.
neviem, co si mam o tom mysliet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: sob pro 31, 2011 9:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
vianoce sme stravili u mojich rodicov a tam som sa skutocne prejedala, kolace, cokoladky keksiky, do toho tradicne vianocne jedla, proste takmer nic raw.
no na moje prekvapenia, plynnatost takmer ustupila a to som jela skustocne kvanta sladkosti vsetkeho druhu. aj vyprazdnovanie bolo ovela lepsie.
na raw strave ma naduva priam priserne. a to sa snazim potraviny spravne kombinovat.
co sa tyka stresu, nebola som na tom lepsie nez inokedy, cize ani plus psychickej pohody tu nemohla zavazit.
neviem, co si mam o tom mysliet.

Tak ono to je docela problém takovýto exces vyhodnocovat. Kvasinky si většinou spokojeně chroupou a bují, aniž by to zpočátku jejich hostitel musel nějak výrazně negativně zaznamenávat. Také je potřeba brát v úvahu stav slinivky, která může tvrdší syrovou stravu špatně brát a je tedy třeba ji podpořit. Můžete vyzkoušet zeleninu spařit, zda to budete lépe trávit a po každém jídle dodat digestivni enzymy a Pankreolan a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: sob pro 31, 2011 5:29 pm 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
Dobrý deň,
po dlhšom čase som si doprial sušené slivky cca 100g, nejedol som ich necelý mesiac, keďže ma z nich stále nafukovalo a dohnali ma k stolici...
pár dni praktijujem klystír a preto som sa rozhodol vyskúšať, či sa tie stavy zopakujú a zopakovali sa...došlo k nadmernej plynatosti a nafúknutiu, teraz neviem, čo si mám myslieť, čo to môže spôsobovať....či len nejaká neznášanlivosť alebo mi to tam dole prečisťuje, naozaj nechápem, čo si o tom myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz