Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 4:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Domácí MMS?
PříspěvekNapsal: čtv říj 14, 2010 1:19 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 14, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 2
Vážený pane Zajíčku,
nedávno jsem někde četla návod na očistu ovoce a zeleniny pomocí roztoku organické soli a šťávy z citronu (v uvedeném roztoku se mělo ovoce či zelenina koupat, návod cituji níže). Uvedená směs se prý změní právě na kys. chlorovodíkovou, tak mě napadá, zda vlastně nejde o jakési domácí MMS? Myslíte, že by to bylo použitelné? Ráno piji nalačno solanku, co myslíte, že by se stalo, kdybych do ní přidala šťávu z citronu? Předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí MMS?
PříspěvekNapsal: čtv říj 14, 2010 1:24 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 14, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 2
Návod na očistu ovoce a zeleniny:

zajímavý recept, jak se zbavit (v rámci možností) pesticidů u plodin, které nejsou BIO:

1) naplnit dřez studenou vodou a ponořit vše, co chcete "očistit"

2) přisypat 2 lžičky soli (přírodní oganické nebo kvalitní mořské, nikoliv klasickou kuchyňskou sůl - chemikálii NaCl)

3) přidat citronovou šťávu (z jednoho citronu postačí) a vše promíchat dohromady

4) nechat ponořené přibližně 5 minut

5) důkladně opláchnout


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí MMS?
PříspěvekNapsal: čtv říj 14, 2010 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
miha1982 píše:
Vážený pane Zajíčku,
nedávno jsem někde četla návod na očistu ovoce a zeleniny pomocí roztoku organické soli a šťávy z citronu (v uvedeném roztoku se mělo ovoce či zelenina koupat, návod cituji níže). Uvedená směs se prý změní právě na kys. chlorovodíkovou, tak mě napadá, zda vlastně nejde o jakési domácí MMS? Myslíte, že by to bylo použitelné? Ráno piji nalačno solanku, co myslíte, že by se stalo, kdybych do ní přidala šťávu z citronu? Předem děkuji.

Sice nejsem chemik, ale zdá se mě to nějaké divné a domnívám se, že HCl tam asi těžko vznikne a pokud ano, půjde o tak směšnou koncentraci, že by toho asi mnoho neodstranila. Pokud HCl pesticidy skutečně odstranit umí, není nejmenší problém ji do vody přidávat a i když je neodstraní, tak budete jíst naprosto desinfikované ovoce, nebo zeleninu, protože koupel v HCl opravdu prakticky žádný šmejd neustojí. Jinak přidávat si do solanky citrón, klidně můžete, tím se nic nezkazí a celkem dobře to chutná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí MMS?
PříspěvekNapsal: ned říj 17, 2010 9:33 pm 
Offline

Registrován: ned říj 17, 2010 9:28 pm
Příspěvky: 3
Zdravíčko všem.
Na vašem foru našla informaci o MMS a jeho "zázračných" účincích.
Bohužel, nikde ani na jiných forech se mi nepodařilo přesně vyčíst, jak se
ten roztok připravuje. Kolik procent čeho a pod.? Všude se píše co to je, ale
přesný postup na výrobu a následné "aktivování" nemohu nikde najít.
Můžete mi, prosím, poradit? Asi to bude zajímat víc lidí...
A nebo pokud je problém to sehnat - myslím suroviny- tak kde se to dá objednat za lidský peníz.
Díky \":!:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí MMS?
PříspěvekNapsal: ned říj 17, 2010 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Jane píše:
Zdravíčko všem.
Na vašem foru našla informaci o MMS a jeho "zázračných" účincích.
Bohužel, nikde ani na jiných forech se mi nepodařilo přesně vyčíst, jak se
ten roztok připravuje. Kolik procent čeho a pod.? Všude se píše co to je, ale
přesný postup na výrobu a následné "aktivování" nemohu nikde najít.
Můžete mi, prosím, poradit? Asi to bude zajímat víc lidí...
A nebo pokud je problém to sehnat - myslím suroviny- tak kde se to dá objednat za lidský peníz.
Díky \":!:\"

Původní recept je založen na smíchání běžné vodárenské dezinfekce, tedy 25%tního chloritanu sodného s 10%tní kyselinou citrónovou v poměru 1 : 5. Postupně se změnil na aktivaci 50%tní kyselinou citrónovou v poměru 1 : 1 a nyní já osobně doporučuji aktivaci 3,5%tní kyselinou chlorovodíkovou v poměru 1 :1. Výsledná směs zreaguje na hnědožlutou barvu a smrdí jako Savo. Po této reakci se zředí vodou a pije v potřebném množství, což zde již bylo mnohokrát popsáno. Základní látka, tedy chloritan sodný v roztoku 25% se dá celkem běžně sehnat a ostatní komponenty také.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí MMS?
PříspěvekNapsal: ned říj 17, 2010 10:09 pm 
Offline

Registrován: ned říj 17, 2010 9:28 pm
Příspěvky: 3
Jarda píše:
Původní recept je založen na smíchání běžné vodárenské dezinfekce, tedy 25%tního chloritanu sodného s 10%tní kyselinou citrónovou v poměru 1 : 5. Postupně se změnil na aktivaci 50%tní kyselinou citrónovou v poměru 1 : 1 a nyní já osobně doporučuji aktivaci 3,5%tní kyselinou chlorovodíkovou v poměru 1 :1. Výsledná směs zreaguje na hnědožlutou barvu a smrdí jako Savo. Po této reakci se zředí vodou a pije v potřebném množství, což zde již bylo mnohokrát popsáno. Základní látka, tedy chloritan sodný v roztoku 25% se dá celkem běžně sehnat a ostatní komponenty také.

Díky za info. Nejsem zrovna chemik, a asi se to nekoupí v drogerii v samoobsluze \":wink:\" anebo možná ano, ale bude se to prodávat jako nějaký komerční produkt. Nebo se to opravdu takto prodává volně třeba v lékárně? Kyselina citrónová a chlorovodíková je jasná, ale co ten chloritan sodný?
jedná se např. o toto ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí MMS?
PříspěvekNapsal: pon říj 18, 2010 8:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Jane píše:
Díky za info. Nejsem zrovna chemik, a asi se to nekoupí v drogerii v samoobsluze \":wink:\" anebo možná ano, ale bude se to prodávat jako nějaký komerční produkt. Nebo se to opravdu takto prodává volně třeba v lékárně? Kyselina citrónová a chlorovodíková je jasná, ale co ten chloritan sodný?
jedná se např. o toto ?

To je zbytečně drahé, ale je to jedna z variant, spíše se podívejte na internetu po malých prodejcích, nebo se zeptejte někoho známého, kdo dělá ve vodárně a máte to gratis.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí MMS?
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 7:20 pm 
Offline

Registrován: úte lis 09, 2010 8:26 pm
Příspěvky: 41
Dobrý den pane Jardo, já a moje přítelkyně jsme v tom až po uši-tedy ve zdravé stravě, celý rok jsme jeli téměř na 100% podle dr.Wolkera, nicméně jsou věci mezi nebem a zemí, kterých jsme se nezbavili, tak jsem zasedl k internetu a hledal a našel-Váš web, který studuji už asi tak 14 dnů, je super, kolik vědomostí tady lze nalézt, díky za ně. Postupně jsme začali s konzumací HCL-neuvěřitelné výsledky, dále plivací test samozřejmě pozitivní:-(, ale podle všeho to až tak velký problém nebude, neboť v podstatě děláme všechno jak máme, ph dlouhodobě kolem 7 spíše více, taky jsme začali do sebe cpát vitamíny - (asi máme oba slušný deficit, protože jsme oba aktivní sportovci), sirná patlanina taky super-konečně něco co nás občas zahřeje...Ale proč otravuji, někde jsem zde četl, že soukromě poskytnete kontakt na mms-rád bych tímto o něj požádal ( mail mám v registraci ). Dále musím bohužel konstatovat, že je nám oběma - nyní v tomto období - pořád chladno, ale ještě jednou opakuji - jsme vytrvalostní sportovci, kteří denně trénují cca průměrně 2 hodiny-kolo, plavání, běh, spinning atd, tedy máme asi ta těla hodně efektivní a jen tak nějaký pohyb je nezahřeje... nemáte tip jak zahřát tělo? Podotýkám, že se stravujeme opravdu ukázkově-řekl bych tak z 90% jak to radíte Vy, těch zbylých 10% určitě není vařená strava ani maso, ale spíš něco máme jinak vyzkoušené a tak. Ještě pro úplnost věk-já 47, přítelkyně 38...Ještě jednou se omlouvám za to že otravuju a předem děkuji za info.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí MMS?
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 9:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
sulponet píše:
Dobrý den pane Jardo, já a moje přítelkyně jsme v tom až po uši-tedy ve zdravé stravě, celý rok jsme jeli téměř na 100% podle dr.Wolkera, nicméně jsou věci mezi nebem a zemí, kterých jsme se nezbavili, tak jsem zasedl k internetu a hledal a našel-Váš web, který studuji už asi tak 14 dnů, je super, kolik vědomostí tady lze nalézt, díky za ně. Postupně jsme začali s konzumací HCL-neuvěřitelné výsledky, dále plivací test samozřejmě pozitivní:-(, ale podle všeho to až tak velký problém nebude, neboť v podstatě děláme všechno jak máme, ph dlouhodobě kolem 7 spíše více, taky jsme začali do sebe cpát vitamíny - (asi máme oba slušný deficit, protože jsme oba aktivní sportovci), sirná patlanina taky super-konečně něco co nás občas zahřeje...Ale proč otravuji, někde jsem zde četl, že soukromě poskytnete kontakt na mms-rád bych tímto o něj požádal ( mail mám v registraci ). Dále musím bohužel konstatovat, že je nám oběma - nyní v tomto období - pořád chladno, ale ještě jednou opakuji - jsme vytrvalostní sportovci, kteří denně trénují cca průměrně 2 hodiny-kolo, plavání, běh, spinning atd, tedy máme asi ta těla hodně efektivní a jen tak nějaký pohyb je nezahřeje... nemáte tip jak zahřát tělo? Podotýkám, že se stravujeme opravdu ukázkově-řekl bych tak z 90% jak to radíte Vy, těch zbylých 10% určitě není vařená strava ani maso, ale spíš něco máme jinak vyzkoušené a tak. Ještě pro úplnost věk-já 47, přítelkyně 38...Ještě jednou se omlouvám za to že otravuju a předem děkuji za info.

Do soukromé zprávy mě napište, kam to máte blíže, zda Brno, nebo Praha. Na zimu musíte přiložit jang potraviny, tedy prohřívající, jako pálivé papriky, zázvor a další, což není problém si na netu dohledat. Jinak mezi ně patří například jáhly a v zimním období není důvod si je nedat, jak na sladko, tak na slano a uvidíte jak krásně fungují i chutnají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí MMS?
PříspěvekNapsal: pát pro 03, 2010 12:12 pm 
Offline

Registrován: úte lis 09, 2010 8:26 pm
Příspěvky: 41
Díky za odpověď, do těch jáhel se mi nechce nějak zabředat, když už jsme se odnaučili vařit ( a že to nebylo vůbec jednoduché je jasné ), raději bych něco syrového. Např. mi stále uniká a nejsem schopen nikde najít kolik asi zatížený organizmus může potřebovat denně tuků a hlavně jakých. Protože když vycházím z toho, kolik těch tuků a nejenom tuků i sacharidů jsem do sebe dokázal narvat před přechodem, tak se mi zdá, že nyní to ho jíme opravdu málo, ale zase na druhou stranu máme za sebou závodní sezónu na kolech, kdy těla na přírodní stravě fungovala daleko lépe než na klasické stravě, tedy v létě bylo vše ok, ale nyní v zimě jaksi strádáme...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí MMS?
PříspěvekNapsal: pát pro 03, 2010 12:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
sulponet píše:
Díky za odpověď, do těch jáhel se mi nechce nějak zabředat, když už jsme se odnaučili vařit ( a že to nebylo vůbec jednoduché je jasné ), raději bych něco syrového. Např. mi stále uniká a nejsem schopen nikde najít kolik asi zatížený organizmus může potřebovat denně tuků a hlavně jakých. Protože když vycházím z toho, kolik těch tuků a nejenom tuků i sacharidů jsem do sebe dokázal narvat před přechodem, tak se mi zdá, že nyní to ho jíme opravdu málo, ale zase na druhou stranu máme za sebou závodní sezónu na kolech, kdy těla na přírodní stravě fungovala daleko lépe než na klasické stravě, tedy v létě bylo vše ok, ale nyní v zimě jaksi strádáme...

Tuků cca 30% denní kalorické dávky a omega 3 mastné kyseliny, proti omega 6 mastným kyselinám v poměru 4:1. Lékaři to sice tvrdí obráceně, ale takto je to správně, pak si raka asi nevypěstujete. V letních měsících to opravdu funguje ideálně, ale na zimu musíte trochu přiložit a nic nebrání tomu pít kefír, nebo si z něho dělat tvaroh, občas si dát čerstvé syrové vajíčko, sem tam vařené jang jídlo, nebo dávat jang doplňky do jídel s převahou jinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí MMS?
PříspěvekNapsal: pát pro 03, 2010 1:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
sulponet píše:
Např. mi stále uniká a nejsem schopen nikde najít kolik asi zatížený organizmus může potřebovat denně tuků a hlavně jakých. Protože když vycházím z toho, kolik těch tuků a nejenom tuků i sacharidů jsem do sebe dokázal narvat před přechodem, tak se mi zdá, že nyní to ho jíme opravdu málo, ale zase na druhou stranu máme za sebou závodní sezónu na kolech, kdy těla na přírodní stravě fungovala daleko lépe než na klasické stravě, tedy v létě bylo vše ok, ale nyní v zimě jaksi strádáme...

Ak by sa ti chcelo zopár dní pohrať sa, tak skús stránku:
http://www.flora.cz/edenicek/eden_kalk.php
Zaregistruj sa na tej e-kalkulačke. Budeš iba písať množstvá jedál čo poješ a kalkulačka ti sama rozpočíta tuky, bielkoviny a sacharidy a uvidíš či si v optimálnych hodnotách. Majú tam už celkom impozantnú databázu surovín ale aj jedál, z ktorých sa dá bežne konzumovaná strava vyhľadať. Pre orientáciu, koľko toho asi denne pochrúmeme, je to výborná pomôcka. A vždy môžeš pridať, alebo ubrať z taniera \":D\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí MMS?
PříspěvekNapsal: pát pro 03, 2010 3:33 pm 
Offline

Registrován: úte lis 09, 2010 8:26 pm
Příspěvky: 41
Jj, díky vyzkouším, jen ještě k těm tukům. Dočetl jsem se, OMEGA 3 je zastoupené jak ve lněném oleji, tak v rybím tuku a v dalších převážně olejích. Myslíte si, že tím, že tyto tuky budu jen tak do sebe valit- třeba v salátech, na lžičce a tak, že tělo je dokáže využít? Nebo je nutno je konzumovat ve společnosti sirných výrobků, aby vůbec z toho něco bylo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí MMS?
PříspěvekNapsal: pát pro 03, 2010 9:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Ak by sa ti chcelo zopár dní pohrať sa, tak skús stránku:
http://www.flora.cz/edenicek/eden_kalk.php
Zaregistruj sa na tej e-kalkulačke. Budeš iba písať množstvá jedál čo poješ a kalkulačka ti sama rozpočíta tuky, bielkoviny a sacharidy a uvidíš či si v optimálnych hodnotách. Majú tam už celkom impozantnú databázu surovín ale aj jedál, z ktorých sa dá bežne konzumovaná strava vyhľadať. Pre orientáciu, koľko toho asi denne pochrúmeme, je to výborná pomôcka. A vždy môžeš pridať, alebo ubrať z taniera \":D\" .

To je dobrá hračka a docela potřebná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí MMS?
PříspěvekNapsal: pát pro 03, 2010 9:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
sulponet píše:
Jj, díky vyzkouším, jen ještě k těm tukům. Dočetl jsem se, OMEGA 3 je zastoupené jak ve lněném oleji, tak v rybím tuku a v dalších převážně olejích. Myslíte si, že tím, že tyto tuky budu jen tak do sebe valit- třeba v salátech, na lžičce a tak, že tělo je dokáže využít? Nebo je nutno je konzumovat ve společnosti sirných výrobků, aby vůbec z toho něco bylo?

Zde dost záleží v čem vlastně budou, protože vykazují dost rozdílnou vstřebatelnost, ale obecně se dá tvrdit, že bez síry se vstřebávají těžko. Pokud jde o lněný olej, tak je nutno vždy přidávat síru, protože jinak se vstřebává velice sporadicky, ale třeba rybí olej se vstřebává jako živočišný tuk celkem dobře, ovšem zase potenciálně obsahuje jedovaté látky. Mě se jako nejvhodnější jeví sirná patlanice, protože tam není co zkazit, ale u všech ostatních zdrojů se vyskytuje vždy nějaký problém, který může vyvolávat potenciální zdravotní potíže.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz