Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:44 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 268 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: pát říj 14, 2016 9:30 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Jarda píše:
Zde bych vám dal za pravdu i když je otázkou zda fermentace může být i v tomto případě přínosem. Každopádně v přírodě se nic takového opravdu běžně nasimulovat skoro nedá, nebo velice obtížně, snad pouze v nějakých napajedlech v Africe, kde do velké louže zvěř i močí a může zde proběhnout jak dárcovská urinoterapie a to i mezidruhová, tak i ta fermentace i když trochu jinak. Zda to je, nebo není prospěšné těžko tvrdit, pochybuji, že by se tím někdo zabýval.

Ani kefír nevznikne sám o sebe v prírode, ani bryndza.... bez toho, aby zasiahol človek a do mlieka niečo potrebné dodal, a rovnako to potrebuje nejakú dobu "starnúť", resp. "zrieť"...... Takže potom je podľa vás (Jindra, Jarda) neprirodzený aj kefír a bryndza ? Lebo keby príroda chcela, tak by sa predsa rovno dojilo kefírové a bryndzové mlieko z kráv, kôz a ovcí....nie ? ...
(Inak, starú urinu používam momentálne už len na klistýri a sem tam na zábal na vlasy...myslím, že tak urobí lepšiu prácu...)

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: pát říj 14, 2016 11:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
SemTamTuPrídem píše:
Ani kefír nevznikne sám o sebe v prírode, ani bryndza.... bez toho, aby zasiahol človek a do mlieka niečo potrebné dodal, a rovnako to potrebuje nejakú dobu "starnúť", resp. "zrieť"...... Takže potom je podľa vás (Jindra, Jarda) neprirodzený aj kefír a bryndza?

přijde mi to poněkud irelevantní. sorry, nemám potřebu reagovat. nemám rád odbíhání od tématu - tady jsme ve vlákně o urinoterapii.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2016 2:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
greenwater píše:
Slyšel jsem, že na vlasy pomáhá masírování vlastní moči do pokožky hlavy. Je to pravda? Nebavím se o dárcovské urinoterapii, ale o vlastní moči u androgenní alopecie. Víte o tom něco? Děkuji.

Tak jistě, těžko seženete ideálnější prostředek, jde o na míru namíchanou směs hormonů a minerálních látek, které kupodivu tělo velice ochotně akceptuje a výsledky bývají slušné. Funguje to dokonce i v případech plísní a kvasinek ve vlasové pokožce, což není zrovna minoritní problém, urina je velice efektivně likviduje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2016 3:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Ani kefír nevznikne sám o sebe v prírode, ani bryndza.... bez toho, aby zasiahol človek a do mlieka niečo potrebné dodal, a rovnako to potrebuje nejakú dobu "starnúť", resp. "zrieť"...... Takže potom je podľa vás (Jindra, Jarda) neprirodzený aj kefír a bryndza ? Lebo keby príroda chcela, tak by sa predsa rovno dojilo kefírové a bryndzové mlieko z kráv, kôz a ovcí....nie ? ...
(Inak, starú urinu používam momentálne už len na klistýri a sem tam na zábal na vlasy...myslím, že tak urobí lepšiu prácu...)

Tak jde o tisíce let starou technologii, která sice bez zásahu člověka opravdu nefunguje i když jak se to vezme. Pokud půjdeme do důsledku tak mléko přirozeně zkysá bez zásahu člověka jen tak prostě samo od sebe a pracují v něm podobné bakteriální kmeny jako v kefíru, tedy já zde nic extra nepřirozeného nevidím. Pokud jde o tu urinu tam nevidím problém také.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: pát dub 21, 2017 2:16 pm 
Offline

Registrován: stř dub 19, 2017 7:54 pm
Příspěvky: 3
Máte někdo zkušenosti s urinoterapií při dně?

Přestože jsem 13 let vegetarián a stravu mám pestrou, sem tam lisované štávy, tak 10 let trpím na dnu. Jednou za rok oteklej palec na na noze, jednou i 2 týdny vkuse. Teď asi poslední měsíc pravidelně piju ranní moč, deci až dvě. Zase mi otekl palec, jako každé jaro, tak jsem si dal ještě klystýr s čerstvou urinou a zábal palce s opařenou urinou. No a ono se to do hodiny silně zhoršilo. Pulzující bolest a nateklá půlka chodidla, vnoci se nadalo spát a chodil jsem po čtyřech a někdy po třech, noha musela být stále nahoře.

Jak jsem si zpětně našel, tak Mudr. Partyková píše, že při dně se musí s urinoterapií opatrně. Používat spíš jen 10 kapek pod jazyk. Takže jsem si s tím asi trochu zavařil. Protože tak silnej opuch jsem ještě nikdy neměl, ještě že existuje brufen.

Je mi trochu líto, pokud nebudu moct používat urinoterapii, protože s pitím nemám teď už žádný problém, a přijde mi to jako přirozená léčba. Možná že klystýry s urinou by na dnu vadit tak nemusely? Máte někdo zkušenosti? Urinoterapií bych rád hlavně pohnul se silným ekzémem a únavama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: ned kvě 07, 2017 2:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Madrin píše:
Máte někdo zkušenosti s urinoterapií při dně?

Přestože jsem 13 let vegetarián a stravu mám pestrou, sem tam lisované štávy, tak 10 let trpím na dnu. Jednou za rok oteklej palec na na noze, jednou i 2 týdny vkuse. Teď asi poslední měsíc pravidelně piju ranní moč, deci až dvě. Zase mi otekl palec, jako každé jaro, tak jsem si dal ještě klystýr s čerstvou urinou a zábal palce s opařenou urinou. No a ono se to do hodiny silně zhoršilo. Pulzující bolest a nateklá půlka chodidla, vnoci se nadalo spát a chodil jsem po čtyřech a někdy po třech, noha musela být stále nahoře.

Jak jsem si zpětně našel, tak Mudr. Partyková píše, že při dně se musí s urinoterapií opatrně. Používat spíš jen 10 kapek pod jazyk. Takže jsem si s tím asi trochu zavařil. Protože tak silnej opuch jsem ještě nikdy neměl, ještě že existuje brufen.

Je mi trochu líto, pokud nebudu moct používat urinoterapii, protože s pitím nemám teď už žádný problém, a přijde mi to jako přirozená léčba. Možná že klystýry s urinou by na dnu vadit tak nemusely? Máte někdo zkušenosti? Urinoterapií bych rád hlavně pohnul se silným ekzémem a únavama.

Tak i do klystýru funguje skoro stejně jak při vypití, tedy to velký rozdíl asi nebude, já bych ve velkém valil rozmixované okurky a urinu bych asi neřešil a klidně jí používal, ale je to pouze názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: sob čer 02, 2018 6:55 pm 
Offline

Registrován: sob čer 02, 2018 6:50 pm
Příspěvky: 1
momentálně v těchto vedrech dost trpím na těžké nohy, a celkovou letargii.
pomohla by mi urinoterapie, případně uvítám další nápady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: sob čer 02, 2018 8:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
alena 74 píše:
momentálně v těchto vedrech dost trpím na těžké nohy, a celkovou letargii.
pomohla by mi urinoterapie, případně uvítám další nápady.

Tak za vyzkoušení nic nedáte a určitá šance zde je, ale spíše to chce rozpohybovat a dost pít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: úte led 01, 2019 7:02 pm 
Offline

Registrován: úte led 01, 2019 6:58 pm
Příspěvky: 41
Ahoj,chci se zeptat,četl jsem že nejlepší je zredukovaná moč amne by zajímalo jestli je to jdeno jestli to bude moč z celého dne nebo jen ranní za celý týden?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: úte led 01, 2019 7:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Rosta69 píše:
Ahoj,chci se zeptat,četl jsem že nejlepší je zredukovaná moč amne by zajímalo jestli je to jdeno jestli to bude moč z celého dne nebo jen ranní za celý týden?

Děkuji

Tak obyčejně se takto upravuje sbíraná urina tedy vlastně všechna, ale pochopitelně lze z nějakých konkrétních důvodů redukovat jenom třeba ranní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2019 11:11 pm 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2011 11:11 pm
Příspěvky: 53
Chtěl bych se zeptat zkušenějších. Může být urinoterapie nápomocna i u chronické candidy? Trpím díky ní chronickou únavou, kopřivkou, astmatem, celodenní alergií atd. Napadá mě asi spíš razantnější zásah, ne? Tzn. postupné navyšování obsahu svařené uriny na 1/4 původního množství do klystýru. Máte nějaké zkušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: ned led 20, 2019 10:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Leon píše:
Chtěl bych se zeptat zkušenějších. Může být urinoterapie nápomocna i u chronické candidy? Trpím díky ní chronickou únavou, kopřivkou, astmatem, celodenní alergií atd. Napadá mě asi spíš razantnější zásah, ne? Tzn. postupné navyšování obsahu svařené uriny na 1/4 původního množství do klystýru. Máte nějaké zkušenosti?

Teoreticky ano, kandida nesnese kyselé prostředí a pokud se kyselost zvýší kvasinky odumírají. Zkušenosti nemám, tedy nedovedu popsat co se bude dít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Urinoterapie-praktika jako prevence
PříspěvekNapsal: čtv dub 02, 2020 7:02 am 
Offline

Registrován: čtv dub 02, 2020 6:52 am
Příspěvky: 2
Nějak tady a všude jinde usnula urinoterapie jako prevence. Rád bych vyměnil zkušenosti s užíváním,výsledkem užívání. Sám ji praktikuju pitím i inječně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie-praktika jako prevence
PříspěvekNapsal: čtv dub 02, 2020 7:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
standab píše:
Nějak tady a všude jinde usnula urinoterapie jako prevence. Rád bych vyměnil zkušenosti s užíváním,výsledkem užívání. Sám ji praktikuju pitím i inječně.

Z čeho jste usoudil že usnula, nebude to z toho že jste témata k urinoterapii nehledal, tak můžete začít, je zde rozložena ve více vláknech a myslím že jde o slušně frekventované téma. Myslím že je tam zahrnuto mnoho možností využití a celkem slušný soubor praktických zkušeností které můžete rozšířit o svoje zkušenosti a poznatky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urinoterapie - léčba močí
PříspěvekNapsal: čtv dub 02, 2020 12:19 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 02, 2020 6:52 am
Příspěvky: 2
Nenašel jsem nic než někdy z ledna 2019,nevď te mě tedy na něco,děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 268 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz