Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:55 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cesnakova vodka
PříspěvekNapsal: sob úno 04, 2012 2:56 pm 
Offline

Registrován: ned led 08, 2012 11:49 am
Příspěvky: 12
Kdyz si nakrajim strouzek cesneku a zapiju rakiji, zacne me pomerne dost bolet bricho.
Co to muze znacit? DIky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesnakova vodka
PříspěvekNapsal: sob úno 04, 2012 3:15 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
whoo píše:
Kdyz si nakrajim strouzek cesneku a zapiju rakiji, zacne me pomerne dost bolet bricho.
Co to muze znacit? DIky

pan Jarda ještě možná odpoví, ale můj názor je, že tvrdý alkohol by člověk neměl vůbec pít, maximálně tak užívat po kapkách či lžičkách u bylinných tintur, lihovém domácím extraktu z drcené reishi houby, ginkgovici (drcený list ginkgo ve slivovici - stačí 3č.lž.drceného listu na 0,5L slivovice...) apod.

Pokud navíc má někdo candidozu (a spousta lidí o tom ani neví), tak by si měli kontrolovat a omezovat i to malé množství alkoholu co pijou v suchém víně, nebo do sebe dostanou prostřednictvím bylinných kapek a čajových lžiček různých tinktur a extraktů...

Čerstvý česnek mnoho lidí nesnáší, nepíšete zda berete po jídle či nalačno...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesnakova vodka
PříspěvekNapsal: ned úno 05, 2012 8:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
whoo píše:
Kdyz si nakrajim strouzek cesneku a zapiju rakiji, zacne me pomerne dost bolet bricho.
Co to muze znacit? DIky

To asi není nic divného, mohu tvrdit, že by mě patrně bolelo také a to jsem takovou kombinaci ještě nezkoušel. Alkohol není nic dobrého a silně dráždí sliznice, česnek sice je dobrý, ale také dráždí sliznice a pokud se to sečte, tak ten uvedený stav je asi správný, prostě to moc dráždí sliznice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesnakova vodka
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 10:03 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Dobrý deň, mal by som otázku,
kedže má byt česnek nasekaný 14 minút a nemám takú zručnosť aby som ho rýchle nasekal, jestli je možné nasekať, počkať 14 min. vhodiť do vodky a potom další nasekať, počkať, vhodiť, až bude postupne všetok vo vodke.
A čili papričky mám sušené, to by asi nevadilo.

Tak som to nakoniec urobil na etapy, vodku PREMIUM

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesnakova vodka
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 8:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Dobrý deň, mal by som otázku,
kedže má byt česnek nasekaný 14 minút a nemám takú zručnosť aby som ho rýchle nasekal, jestli je možné nasekať, počkať 14 min. vhodiť do vodky a potom další nasekať, počkať, vhodiť, až bude postupne všetok vo vodke.
A čili papričky mám sušené, to by asi nevadilo.

Tak som to nakoniec urobil na etapy, vodku PREMIUM

Pokud máte domácí robot s kutrem, takové ty srpové nože, tak to nemůže být problém. Prostě zmáčknete čudlík, za vteřinu máte vše nasekáno a po 14ti minutách zalijete vodkou, problém v tom tedy asi nebude a nemusíte mít zručnost šéfkuchaře z interhotelu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesnakova vodka
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 7:53 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ďakujem za odpoveď, to ma nenapadlo. No nechcel som použiť kov, sekal som keramickým nožom.

Po 4 dňoch som si trochu odlial z vodky a nechal vyluhovať do tých 21 dní, dúfam že som to nepokazil.
Teraz užívam kalísiu voňavú, tu som o nej nič nenašiel, tak som začal ešte 5 kvapiek cesnakovej vodky.

http://www.katalog-rostlin.cz/bylinky/C ... onava.html

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesnakova vodka
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 8:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Ďakujem za odpoveď, to ma nenapadlo. No nechcel som použiť kov, sekal som keramickým nožom.

Po 4 dňoch som si trochu odlial z vodky a nechal vyluhovať do tých 21 dní, dúfam že som to nepokazil.
Teraz užívam kalísiu voňavú, tu som o nej nič nenašiel, tak som začal ešte 5 kvapiek cesnakovej vodky.

http://www.katalog-rostlin.cz/bylinky/C ... onava.html

To by vadit nemělo a ta kalísie se zde tuším také někde probírala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesnakova vodka
PříspěvekNapsal: ned dub 15, 2012 11:41 am 
Offline

Registrován: úte bře 13, 2012 9:47 pm
Příspěvky: 7
Zdravím, rozdrtila jsem česnek, zalila vodkou a ono to zmodralo. je to dobře nebo špatně?
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesnakova vodka
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2012 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Leto píše:
Zdravím, rozdrtila jsem česnek, zalila vodkou a ono to zmodralo. je to dobře nebo špatně?
Díky

To je nějaké divné, ale na funkčnost by to vliv asi mít nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesnakova vodka
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2012 10:41 pm 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
tá zelená farba zaujíma aj mna. Gazdinky na forach sa sťažujú, že im to robí len čínsky cesnak, tak možno to tak je.
To rýchlokrájanie by sa možno dalo vylepšiť tým, že si naprv rozdrvím (rozplácnem),plochou stranou noža všetky strúčky, už sú vlastne otvorené,čas sa može už merať a potom ich dokrajať ?
Ja mám teraz naložený medvedí cesnak, ale to habanero tam asi dohodím \":D\" .Recept som našla na internete takže nič overené nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesnakova vodka
PříspěvekNapsal: sob dub 28, 2012 9:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Renka píše:
tá zelená farba zaujíma aj mna. Gazdinky na forach sa sťažujú, že im to robí len čínsky cesnak, tak možno to tak je.
To rýchlokrájanie by sa možno dalo vylepšiť tým, že si naprv rozdrvím (rozplácnem),plochou stranou noža všetky strúčky, už sú vlastne otvorené,čas sa može už merať a potom ich dokrajať ?
Ja mám teraz naložený medvedí cesnak, ale to habanero tam asi dohodím \":D\" .Recept som našla na internete takže nič overené nemám.

Určitě je menší práce to prohnat kutrem, jak jsem zde již popisoval, ale šlo by to i tak, jak popisujete. Jinak ten recept sem klidně dejte, ať se další poučí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesnakova vodka
PříspěvekNapsal: ned zář 22, 2013 8:28 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Tak som sa pustil dnes do toho, minule som to robil na jar z už dost zvädnutého česneku, dnes mám kvalitný paličák od moravského pěstitele. Habanero papričky mám vlastné zo skleníka, (mal som len jednu sadenicu)
V návode sa píše o vodke premium, tak by som si dovolil sa nad tým pousmiať. Neviem si predstaviť kde by starí rusi takú nabrali, myslím že si ju robili doma pod lavórom. Vlani som si urobil cca 10 litrov 70%-nej meruňkovice, nariedil som ju vodou z RO na tých cca 40%. Však sa to bere po kapkách, tam sa to pri tom česneku stratí. Myslím že ak to zarobím do 7 dcl zavarovacích sklenic že to vadiť nebude.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesnakova vodka
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 12:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Tak som sa pustil dnes do toho, minule som to robil na jar z už dost zvädnutého česneku, dnes mám kvalitný paličák od moravského pěstitele. Habanero papričky mám vlastné zo skleníka, (mal som len jednu sadenicu)
V návode sa píše o vodke premium, tak by som si dovolil sa nad tým pousmiať. Neviem si predstaviť kde by starí rusi takú nabrali, myslím že si ju robili doma pod lavórom. Vlani som si urobil cca 10 litrov 70%-nej meruňkovice, nariedil som ju vodou z RO na tých cca 40%. Však sa to bere po kapkách, tam sa to pri tom česneku stratí. Myslím že ak to zarobím do 7 dcl zavarovacích sklenic že to vadiť nebude.

Předpokládám, že kromě trochu odlišné chuti bude výsledek prakticky stejný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesnakova vodka
PříspěvekNapsal: pon pro 23, 2013 8:16 pm 
Offline

Registrován: pon pro 23, 2013 8:11 pm
Příspěvky: 1
Dobrý večer. Nezohnal som chili papričku habanero,môže byť aj iná? Mám klasické malé červené papričky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesnakova vodka
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 10:22 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ja myslím že ani Rusi nemali habanero. Ja som dnes zasial do truhlíka habanero a ešte nejaké mali by byt 300x silnejšie.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz