Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bolest cela při ryme
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2016 9:15 pm 
Offline

Registrován: ned dub 10, 2016 8:59 pm
Příspěvky: 6
Dobry vecer, ma 8 - leta dcera ma již 3 týdny rýmu - bily průhledný sekret a denne ji boli v oblasti
cela hlava- pouze chvíli , ale denne nebo několikrát denne. Muze tam zůstávat rýma, která nejde ven?
Začala jsem ji dělat výplachy nosu slanou vodou dle vašeho návodu ,zároveň denne podávám lžičku koloidního stříbra. Mohu ji jeste jinak pomoci? Dekuji velmi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest cela při ryme
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2016 3:02 pm 
Offline

Registrován: stř zář 03, 2014 4:20 pm
Příspěvky: 18
Bydliště: Opava
Hleny v dutinách nejspíše budou. Dobré je, prohřát je soluxem, pokud máte doma, či máte možnost někde zapůjčit. Zkusila bych i napařování nad slanou vodou, či bylinkama. Ev. nějakou prohřívací mast (např.tygří) namazat na čelo (pozor na oči). Neprochladnout.
Vyloučila bych cukr, mléčné výrobky a maso.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest cela při ryme
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2016 4:24 pm 
Offline

Registrován: ned dub 10, 2016 8:59 pm
Příspěvky: 6
Moc dekuji za Vasi reakci. Inhalační jsme zkoušeli- slaná voda s hermankem, ale asi pouze 2x.
Pokud je hlen bily a průsvitný nemusím se bát bakteriální infekce? V každém případe se chci vyhnout atb.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest cela při ryme
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2016 4:46 pm 
Offline

Registrován: stř zář 03, 2014 4:20 pm
Příspěvky: 18
Bydliště: Opava
Bakteriální infekce by byla žlutá, či zelená. Dokud nemá dcerka velké bolesti, ani bych na atb. nemyslela.
Pamatuji si z dětství, že jsme byli nad hrncem vícekrát a taky ten solux byl super.
Zkuste vydržet a vybojovat to bez návštěvy lékaře.
Ještě bych doporučila zamyslet se nad psychosomatikou. Vím, že jako máma děláte vše nej. pro své dítko, ale nebylo by odvěci zamyslet se, kde může být problém v prostředí. Děti jsou nemocné, když rodiče dělají něco špatně (nemusí to být vůči dítěti, může to být vůči sobě navzájem - ať už s druhým rodičem, nebo i prarodičem). Nechci se vás nijak doktnout, zvláště, když z vašich písmen cítím laskavost, ale dokonalí nejsme nikdo \":-)\".
Jo a taky mám za poslední rok dobrou zkušenost u více lidí s Colostrem, jako podporou imunity.
A ještě mě napadá: nosní bylinný olej. Kupuji ho vnukovi a po něm se mu rýma spustí třeba i víc, jelikož to odchází zřejmě i z dutin. Ale název si nepamatuji (mladí žijí jinde), kupuji ho v bylinkářském krámku, v lékárnách takové věci nemají.
Taky můžete zkusit Reiki - s touto energií mám skvělou zkušenost \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest cela při ryme
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2016 5:13 pm 
Offline

Registrován: ned dub 10, 2016 8:59 pm
Příspěvky: 6
Jeste jednou moc dekuji za Vaše další rady a ochotu.
Urcite jste se mne nijak nedotkla i tento důvod me napadl.
Moc diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest cela při ryme
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2016 5:17 pm 
Offline

Registrován: stř zář 03, 2014 4:20 pm
Příspěvky: 18
Bydliště: Opava
\":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest cela při ryme
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2016 9:04 am 
Offline

Registrován: stř zář 03, 2014 4:20 pm
Příspěvky: 18
Bydliště: Opava
A ještě - nedávejte jí žádné tropické ovoce - ochlazují.
Prohřívá mimo jiné zázvor (do jídla i na čaj), skořice (míchá se s medem), sušené semena, ... Dá se to dohledat na netu, ale některé zdroje si odporují, tak se spíše zamyslet, co je pro tuto oblast k snědku v zimě přirozeně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest cela při ryme
PříspěvekNapsal: sob kvě 21, 2016 9:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Alusa píše:
Dobry vecer, ma 8 - leta dcera ma již 3 týdny rýmu - bily průhledný sekret a denne ji boli v oblasti
cela hlava- pouze chvíli , ale denne nebo několikrát denne. Muze tam zůstávat rýma, která nejde ven?
Začala jsem ji dělat výplachy nosu slanou vodou dle vašeho návodu ,zároveň denne podávám lžičku koloidního stříbra. Mohu ji jeste jinak pomoci? Dekuji velmi

Dobře vám radí členka Patricie-1, osobně bych se také spíše snažil odstranit problém pomocí soluxu, nebo napařování. Teoreticky by šlo využít i nahřátí pytlíkem se solí ohřátou v troubě na nějakou přijatelnou teplotu, to jsem zde již myslím také popisoval, ale dávejte pozor, dá se tím i popálit i při relativně nízkých teplotách.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz