Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 6:47 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 344 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: čtv pro 09, 2010 10:04 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
Očist je opravdu mnoho a některé jsou pro naše podmínky dosti exotické, ovšem zde nejde o nic nepřekonatelného i když zpočátku je určitě vjem dosti nepříjemný. Jde vlastně o prostrčení pružné hadičky nosem až do úst a protahování tam a zpět. Potřebujete pružnou tužší hadičku, nebo ideálně gumovou tyčku, respektive drát, něco takového se dříve používalo jako zámek v gumovém úchytu oken starších škodovek, ale guma asi není to pravé, lepší by byl podobný drát ze silikonu a to se určitě bude dát koupit. Velice důležité je ovšem zakulacení konců, což bude největší oříšek, aby se neodřela sliznice, ale určitě se to při pečlivém opracování dá zajistit. Je klidně možné, že tuto pomůcku i nějaké specializované prodejny jogínských potřeb prodávají.

Ano prodávají, i já jsem ji za pár desetikorun kdysi koupil, zkuste zapátrat po netu.

Jinak je to bezvadná věc pokud chcete postrašit návštěvy. Já jsem si takto jednou provlíkl hadičku a strčil 10cm kovovoé tyčinky do nosu a měl jste slyšet ten povyk \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: pát pro 10, 2010 9:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Ano prodávají, i já jsem ji za pár desetikorun kdysi koupil, zkuste zapátrat po netu.

Jinak je to bezvadná věc pokud chcete postrašit návštěvy. Já jsem si takto jednou provlíkl hadičku a strčil 10cm kovovoé tyčinky do nosu a měl jste slyšet ten povyk \":)\"

To věřím, že byla sranda, lidé jsou dost divní, pokud vidí něco, co se běžně nevidí a co nedovedou ve své jednoduchosti pochopit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: bolest oci pri vyplachu
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 10:08 pm 
Offline

Registrován: pon pro 20, 2010 10:04 pm
Příspěvky: 5
Dobry den, chcela by som sa spytat, ci robim nieco nespravne, ked ma pri vyplachu dzala-neti velmi bolia a palia oci. Obcas mi z nich vychadza akokeby malilinko hnisu, ci coho a obcas slz alebo slanej vody. Zatial to praktizujem cca 5dni. Dakujem vopred za odpoved. pekny den prajem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolest oci pri vyplachu
PříspěvekNapsal: pon pro 20, 2010 10:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
hafnium píše:
Dobry den, chcela by som sa spytat, ci robim nieco nespravne, ked ma pri vyplachu dzala-neti velmi bolia a palia oci. Obcas mi z nich vychadza akokeby malilinko hnisu, ci coho a obcas slz alebo slanej vody. Zatial to praktizujem cca 5dni. Dakujem vopred za odpoved. pekny den prajem

Je možné, že je oblast očí podrážděná kvasinkou a pak takto reagovat můžete, protože jak kvasinku trápíte, tak ona zase trápí vás, ale je vhodné vydržet a ono se to srovná. Sice nepíšete čím výplachy děláte, ale ideální je vlastní urina, po ní by vás nic bolet nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolest oci pri vyplachu
PříspěvekNapsal: úte pro 21, 2010 11:19 am 
Offline

Registrován: pon pro 20, 2010 10:04 pm
Příspěvky: 5
Jarda píše:
Je možné, že je oblast očí podrážděná kvasinkou a pak takto reagovat můžete, protože jak kvasinku trápíte, tak ona zase trápí vás, ale je vhodné vydržet a ono se to srovná. Sice nepíšete čím výplachy děláte, ale ideální je vlastní urina, po ní by vás nic bolet nemělo.

Dakujem za odpoved. Vyplachy robim slanou vodou, najskor sa to chcem naucit a az potom skusat s urinou \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolest oci pri vyplachu
PříspěvekNapsal: úte pro 21, 2010 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
hafnium píše:
Dakujem za odpoved. Vyplachy robim slanou vodou, najskor sa to chcem naucit a az potom skusat s urinou \":D\"

Slaná voda dost dráždí, proto ji já sám nepoužívám, ale někomu to může vyhovovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 3:04 pm 
Offline

Registrován: pon zář 20, 2010 7:32 am
Příspěvky: 10
Džala néti jsem se naučil poměrně po pár pokusech velmi rychle a nemůžu si ji vynachválit. Naučil jsem se ji před začátkem zimy a celou zimu jsem se bavil nad nevědomostí druhých. Nikomu tuto metodu nevnucuji, protože převážná většina si stejně mele svou. \":-)\" Používám k výplachu 1l petku, zhruba s 3 kávovými lžičkami soli. Nos mě zlehka pálil jen zezačátku při učení nebo když dám zbytečně víc soli. Urinu zatím nemám důvod používat. Nos mě nepálí, očista plně funguje a můj jídelníček taky není na jedničku (zatím). Společně s křenovou kašičkou a touto očistou ideální lék a prevence, které všem doporučuji. Přítelkyně má větší problémy s naučením očisty, ale po rýmě, co prodělala, mi jen závidí čisté nosní dutiny a snaží se. Tak se nenechte při prvním, či několikátém pokusu odradit. Očistu osobně provadím jako prevenci při každé sprše, kde mi to vyhovuje nejvíc. Všechny předešlé zimy jsem jako většina lidí prosmrkal a prokapal, tahle zima byla výjimkou. \":!:\" \":?:\" \":idea:\" \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: stř led 19, 2011 10:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kaapik píše:
Džala néti jsem se naučil poměrně po pár pokusech velmi rychle a nemůžu si ji vynachválit. Naučil jsem se ji před začátkem zimy a celou zimu jsem se bavil nad nevědomostí druhých. Nikomu tuto metodu nevnucuji, protože převážná většina si stejně mele svou. \":-)\" Používám k výplachu 1l petku, zhruba s 3 kávovými lžičkami soli. Nos mě zlehka pálil jen zezačátku při učení nebo když dám zbytečně víc soli. Urinu zatím nemám důvod používat. Nos mě nepálí, očista plně funguje a můj jídelníček taky není na jedničku (zatím). Společně s křenovou kašičkou a touto očistou ideální lék a prevence, které všem doporučuji. Přítelkyně má větší problémy s naučením očisty, ale po rýmě, co prodělala, mi jen závidí čisté nosní dutiny a snaží se. Tak se nenechte při prvním, či několikátém pokusu odradit. Očistu osobně provadím jako prevenci při každé sprše, kde mi to vyhovuje nejvíc. Všechny předešlé zimy jsem jako většina lidí prosmrkal a prokapal, tahle zima byla výjimkou. \":!:\" \":?:\" \":idea:\" \":lol:\"

Ona většina lidí zpočátku hledá na čemkoliv novém problémy, ale pokud to zabere, jako u vás, již to pravidelné blbnutí nepovažují za ztracený čas a ono to zabere skoro vždy, jenom je potřeba překonat základní odpor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv úno 24, 2011 10:07 pm 
Offline

Registrován: stř úno 09, 2011 7:08 pm
Příspěvky: 19
dobrý večer,
pane Jardo díky za rady, tak dělám také néti už pátý den, jen pár postřehů, asi po třech dnech zmizel zánět zubu, který mne trápil již několik dní předtím, po tom co jsem zvýšil teplotu vody začalo odcházet víc bordelu, a také začali odcházet takové krvavé kousky, jen by mne zajímalo zda je to nějaké hlubší čištění?nebo jestli je to z poškození sliznice díky soli, používám kávovou lžičku do půl litru na každou dírku, dvakrát když to vyjde tak třikrát denně, vím, že poradíte urinu ale na tu jsem ještě nějak nesehnal odvahu:) díky pěkný večer


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv úno 24, 2011 10:35 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
martinberan3994 píše:
dobrý večer,
pane Jardo díky za rady, tak dělám také néti už pátý den, jen pár postřehů, asi po třech dnech zmizel zánět zubu, který mne trápil již několik dní předtím, po tom co jsem zvýšil teplotu vody začalo odcházet víc bordelu, a také začali odcházet takové krvavé kousky, jen by mne zajímalo zda je to nějaké hlubší čištění?nebo jestli je to z poškození sliznice díky soli, používám kávovou lžičku do půl litru na každou dírku, dvakrát když to vyjde tak třikrát denně, vím, že poradíte urinu ale na tu jsem ještě nějak nesehnal odvahu:) díky pěkný večer

Mě krvavé kousky vychází z néti když mám náběh na rýmu nebo se v noce začne tvořit nějaký bordel, myslím, že je to součást čištění a nijak bych se tím neznepokojoval


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát úno 25, 2011 9:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
martinberan3994 píše:
dobrý večer,
pane Jardo díky za rady, tak dělám také néti už pátý den, jen pár postřehů, asi po třech dnech zmizel zánět zubu, který mne trápil již několik dní předtím, po tom co jsem zvýšil teplotu vody začalo odcházet víc bordelu, a také začali odcházet takové krvavé kousky, jen by mne zajímalo zda je to nějaké hlubší čištění?nebo jestli je to z poškození sliznice díky soli, používám kávovou lžičku do půl litru na každou dírku, dvakrát když to vyjde tak třikrát denně, vím, že poradíte urinu ale na tu jsem ještě nějak nesehnal odvahu:) díky pěkný večer

Většina zanícených sliznic lehce krvácí a nic vážného to určitě neznamená. Po krátké době omývání se vyčištěné rány zatáhnou a krvácení zmizí, čili tím bych se asi neznepokojoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: stř bře 02, 2011 5:51 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Jak jsem to tu četl, tak začnu tuto očistu praktikovat rovnou s urinou. Chci se zeptat jaké množství stačí na výplach? Litr uriny ze sebe asi najednou nedostanu \":D\". Předpokládám i když jsem levák, že první nalévám tekutinu do pravé nosní dírky? A Je jedno kdy se tato očista provádí(denní doba, nalačno, s plným žaludkem...) ? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: stř bře 02, 2011 7:19 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Igi píše:
Jak jsem to tu četl, tak začnu tuto očistu praktikovat rovnou s urinou. Chci se zeptat jaké množství stačí na výplach? Litr uriny ze sebe asi najednou nedostanu \":D\". Předpokládám i když jsem levák, že první nalévám tekutinu do pravé nosní dírky? A Je jedno kdy se tato očista provádí(denní doba, nalačno, s plným žaludkem...) ? Díky.

Mistři této techniky jógíni používají různé nádobky a konvičky o obsahu cca půl litru, určitě ale stačí 2-3 dcl. Pokud ale zvládnete víc, nemůžete si uškodit. Co se denní doby týče, tak ideální je nalačno ráno před snídaní a po vyčíštění žaludku. Dhauti totiž dokáže bezvadně uvolnit i ucpané dutiny a tekutina udělá tu jemnou práci.
Můžete jej ale provádět kdykoli je vám to příjemné a máte možnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: stř bře 02, 2011 7:36 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
ja som roievala s pollitrom tekutiny na obe dierky. pri chorobe som vyplachovala aj 6x denne, pomohlo velmi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: stř bře 02, 2011 9:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Jak jsem to tu četl, tak začnu tuto očistu praktikovat rovnou s urinou. Chci se zeptat jaké množství stačí na výplach? Litr uriny ze sebe asi najednou nedostanu \":D\". Předpokládám i když jsem levák, že první nalévám tekutinu do pravé nosní dírky? A Je jedno kdy se tato očista provádí(denní doba, nalačno, s plným žaludkem...) ? Díky.

Moc to nezkoumejte a konejte, zde se nic pokazit nedá a sakul i Martina46 vám to píší správně, pokud budete mít uriny málo, tak doředíte vodou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 344 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz