Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát kvě 17, 2024 7:08 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 344 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: stř led 09, 2013 2:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
baku píše:
Zdravím všechny a především majitele stránek. Jsem tu nová ( spíše staronová ) a nenašla jsem nikde vlákno kde se mohu představit.
Ale k dotazu. Pročetla jsem si celou diskuzi na téma očista dutin. Přesto mám dotaz. Dnes jsem ji zkoušela poprvé. A jelikož jsem holka statečná, šla jsem rovnou do uriny. Ale něco dělám špatně a nevím co. Dohnal mně k tomuto ucpaný nos a zalehlé ucho. Cítím jak se mi to vráží do středouší a začíná bolet. Zkouším všelijaké psí kusy, jen abych tomu zamezila. Mám v živé paměti co to umí. Poprvé jsem to zkoušela jen v levé dírce, kterou jsem měla vcelku volnou a povedlo se. Tekutina vytekla druhou dírkou. A na chviličku mi to i pomohlo. Cca po 2 hodinách jsem to vyzkoušela zas a to do obou direk začala jsem tou ucpanou. Tekutina vůbec nevytekla. Resp. tekla tou stejnou dirkou. A naopak jsem si zacpala i tu druhou. Teď jsem to vyzkoušela ještě po 3 a zase nic. Nepovedlo se, aby tekutina vytekla druhou dírkou. Nos ještě ucpanější. Jediné co mi teď připadá, je že mám plné čelní dutiny a o dýchání si můžu jen zdát.
Jo a zjistila jsem že mám tedy potom pořádně citlivé uši na hluk. Děti mi dnes nedělají dobře \":-)\"
Ještě jedna věc - jak často se doporučuje užívat křenová kašička? Počítám 2x denně je preventivně?
Děkuji za odpověď

Problém zahlenění vždy vychází ze střeva a začal bych tedy zde, teprve poté má význam čistit dutiny, nebo se snažit křenem o vyloučení naředěného hlenu. Hlenu může být v těle i kila a pokud z vás poleze zrovna nosem a ušima, tak nic moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: stř led 09, 2013 2:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
bombay píše:
A vieš aj popísať aj aký máš progres? Mne napr. čo sa zmenilo je len množstvo hlienov, ktoré zo seba dostanem. To sa po 2 mesiacoch zmenšilo rapídne.
Urobil som si test s ťistou prefiltrovanou/prevarenou vodou, pretože som chcel otestovať účinnosť citricidalu (GSE) a zistil som, že voda má ten istý účinok ako praslička+anýz alebo citricidal (GSE). Prvý prelach je vždy bolestný resp. silná reakcia, a bol som dosť prekvapený akú silnú rakciu má telo len na čistú vodu. Popravde tomu nerozumiem....

Čistá voda nemá dostatek solí a je tedy jak píšete silná, protože vám ze sliznic sole rve a to pak pálí, vhodnější je vlastní urina, ta je správně slaná a problémy nedělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: stř led 09, 2013 10:11 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
Jarda píše:
Čistá voda nemá dostatek solí a je tedy jak píšete silná, protože vám ze sliznic sole rve a to pak pálí, vhodnější je vlastní urina, ta je správně slaná a problémy nedělá.

Nemusím sa báť urinu použiť i na výplachy čelných dutín ako sa to robí pri prasličke a anýzu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: stř led 09, 2013 10:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
bombay píše:
Nemusím sa báť urinu použiť i na výplachy čelných dutín ako sa to robí pri prasličke a anýzu?

Nemusíte se bát a myslím, že naopak budete velice spokojen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2013 11:20 pm 
Offline

Registrován: pon led 07, 2013 6:39 pm
Příspěvky: 2
Děkuji za Vaši odpověď. Střeva se čistit snažím relativně pravidelně, byť pravda častěji by to být mohlo \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 16, 2013 11:57 am 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 11:51 am
Příspěvky: 2
Dobrý den,
párkrát jsem vyzkoušel očistu nosních dutin urinou dle návodů uvedených na vašich stránkách. Nemohu si ji vynachválit. Mám dotaz, zda je možné a bezpečné použití uriny při právě prodělávané viróze, zřejmě chřipce? Přidružila se k ní silná rýma a kašel a rád bych si alespoň od rýmy pomohl urinoterapií, jen se obávám, zda moč neobsahuje chřipkové viry a nerad bych si zanesl ností dutiny viry chřipky. Předem se omlouvám se možná amatérský dotaz, odpověď na podobnou otázku jsem však na fóru nenašel.
Děkuji za odpověď.
Zdraví
Michal


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 16, 2013 2:11 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Klidně ji používejte, ničemu to nevadí. Viry jsou již stejně rozlezlé po celém těle, tak i to minimum, co může být v urině je neškodné. Já ji používám i v průběhu jakékoli nemoci, výplachy i orálně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 16, 2013 2:47 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 11:51 am
Příspěvky: 2
Díky za radu. Myslel jsem si to, ale radši jsem to chtěl mít od někoho potvrzené \":)\"
Hezký den.
Michal


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 16, 2013 4:13 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
[quote="Míša D.":um27uljp]Díky za radu. Myslel jsem si to, ale radši jsem to chtěl mít od někoho potvrzené \":)\" Hezký den. Michal[/quote:um27uljp]
Néti s urinou -součást ranní hygošky, viry netřeba řešit. Navíc při rýmě pomáhá temperování infračervenou lampou (nebo přímo infrasauna) a na kašel a plíce ::

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
um27uljp


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: čtv led 17, 2013 10:21 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
Jarda píše:
Nemusíte se bát a myslím, že naopak budete velice spokojen.

Vyskúšal som i urinu. Je to príjemnejšie, ale jej účinky nie sú také výrazné oproti prasličke a anýzu. Praslička vie krásne rozložiť staré usadeniny.
Je možné zmiešať roztok praslička/anýz s urinou, čím vlastne roztok obohatím o deriváty soli. Ide mi to, aby sa nenegovali účinky oboch roztokov. Alebo existuje iný spôsob ako obohatiť roztok prasličky a anýzu o potrebné soli tak, aby nespôsoboval agresívne nepríjemné pocity pri výplachu? Vďaka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2013 2:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Míša D. píše:
Dobrý den,
párkrát jsem vyzkoušel očistu nosních dutin urinou dle návodů uvedených na vašich stránkách. Nemohu si ji vynachválit. Mám dotaz, zda je možné a bezpečné použití uriny při právě prodělávané viróze, zřejmě chřipce? Přidružila se k ní silná rýma a kašel a rád bych si alespoň od rýmy pomohl urinoterapií, jen se obávám, zda moč neobsahuje chřipkové viry a nerad bych si zanesl ností dutiny viry chřipky. Předem se omlouvám se možná amatérský dotaz, odpověď na podobnou otázku jsem však na fóru nenašel.
Děkuji za odpověď.
Zdraví
Michal

Nijak se bát nemusíte, urina plně vyhovuje prakticky vždy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2013 2:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
bombay píše:
Vyskúšal som i urinu. Je to príjemnejšie, ale jej účinky nie sú také výrazné oproti prasličke a anýzu. Praslička vie krásne rozložiť staré usadeniny.
Je možné zmiešať roztok praslička/anýz s urinou, čím vlastne roztok obohatím o deriváty soli. Ide mi to, aby sa nenegovali účinky oboch roztokov. Alebo existuje iný spôsob ako obohatiť roztok prasličky a anýzu o potrebné soli tak, aby nespôsoboval agresívne nepríjemné pocity pri výplachu? Vďaka.

Urinu tam klidně přidejte v tom problém určitě nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: čtv bře 07, 2013 11:07 am 
Offline

Registrován: stř bře 06, 2013 11:01 am
Příspěvky: 15
Vcera som prvykrat vyskusala tuto techniku aj som si zhotovila flasku podla vasho navodu a som velmi spokojna. Uz asi 2-3 roky mam permanentne pocit upchaneho nosa a po tejto proedure sa mi vyrazne ulavilo, ako po komercnych kvapkach. Hlienu moc nevyslo, aj ked nejaky ano ale to sa dalo cakat, lebo hlienu vela nemam, len "mechanicky" opuch alebo ako to nazvat.
Skusila som to aj rano uz s teplou vodou a slo mi to lahsie nez vecer, fakt to nie je tak technicky narocne.
Tymto som sa Vam chcela podakovat za tento clanok a aj ostatne veci urcite vyskusam.
Mozno s araz dostanem aj k urine, no momentalne si na to netrufam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: pát bře 08, 2013 12:46 pm 
Offline

Registrován: stř bře 06, 2013 11:01 am
Příspěvky: 15
rada by som sa este spytala, ci je normalne, ze ma po 2 dnoch vyplachu nosa boli ucho? Mala som usta otvorene a necitim tam vodu, ale vecer pred spanim ma zacalo vnutri ucha palit a teraz to sice neboli v pravom zmysle slova, ale to ucho "citim". Nemoze toto vyplachovanie sposobit zapal ucha?
Vplachovala som prevarenou vodou so stipkou morskej soli.
Viem, ze by sa mala pouzivat urina, ale zatial sa na to necitim a navyse v "tychto dnoch" to asi ani nie je velmi vhodne \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2013 11:13 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Zdravím Jardo
Už 3 dni každý večer praktizujem Džalaneti, dlho som sa na to odhodlaval ale teraz vidim že je to perfektná vec. Cítim sa potom tak uvolnene.
Zatial to robím len slanou vodou ale určite prejdem na urinu. Je to naozaj dobra technika. Odporúčam každému.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 344 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz