Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 12:20 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 344 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2012 8:23 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
Pán Jarda, ktoré časti dutín dokáže džala néti prečistiť? Skúšal som aj prečistenie dutín podľa receptu Pavla Šímy (praslička + aníz + zaklonenie hlavy) čo by vlastne malo prečistiť aj čelné dutiny... Čo si myslíte o recepte pána Šímy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kojení a zlatý stafilokok
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2012 11:43 pm 
Offline

Registrován: pon říj 29, 2012 11:28 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Jardo,
omlouvám se, jsem li ve špatném vláknu.Jelikož již v těhotenství jsem trpěla na značné záněty zvukovodu pravidelně 1x za měsíc nyní po porodu mi byl udělán stěr a zjištěn zlatý stafilokok. ATB mi nebyla doporučena neb kojím ale tuto mršku bych opravdu již chtěla vyhnat z uší vím, že je na to účinná lichořeřišnice - mohla bych to užívat při kojení? a co koloidní stříbro dalo by se úžívat též?dělám si též výplachy džala néty vlastní urinou a je to možná na toho stafylokoka zatím slabé, doporučujete néti při rozjetém zánětu zvukovodu? imunitu mám úplně na nule, tak bych se chtěla oklepat, a nějak to kojení přestát bez nekonečných zánětů zvukovodů co mi prosím radíte? a ještě dotaz malý má neustálé hnis v očkách -musíme chodit na čištění slzných kanálků, určitě je to předáno mnou jak jsem měla ty záněty, jak se toho dá zbavit u tak malých miminek, kapky nepomáhají, je celkem jasné že jsem mu toho koka předala též.Děkuji eviq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 11:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
bombay píše:
Pán Jarda, ktoré časti dutín dokáže džala néti prečistiť? Skúšal som aj prečistenie dutín podľa receptu Pavla Šímy (praslička + aníz + zaklonenie hlavy) čo by vlastne malo prečistiť aj čelné dutiny... Čo si myslíte o recepte pána Šímy?

Ono to není o tom co zvládne vyčistit ta která metoda a hledání té ideální, je totiž spíše otázkou, jak kdo kterou z nich snáší, ta přeslička s anýzem je docela silná káva, ale nepochybuji že čistí excelentně. V konečném důsledku by měl nastat stejný, nebo velice podobný efekt, čili já bych je klidně považoval za rovnocenné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: stř říj 31, 2012 6:29 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
Jarda píše:
Ono to není o tom co zvládne vyčistit ta která metoda a hledání té ideální, je totiž spíše otázkou, jak kdo kterou z nich snáší, ta přeslička s anýzem je docela silná káva, ale nepochybuji že čistí excelentně. V konečném důsledku by měl nastat stejný, nebo velice podobný efekt, čili já bych je klidně považoval za rovnocenné.

Tak osobne mi príde džala néti s urinou lepšia čo sa týka učinnosti odvádzania hlienov z dutín. Ale ide mi práve o fyzikálne hľadisko - ktoré všetky dutiny viem jednotlivými metódami si prečistiť. Pretože, pri prasličke + anýzu si človek zakláňa hlavu ťo najviac a tým pádom sa tekutina dostane aj do čelných dutín, čož pri džala néti neviem či sa dá. Napadá má použiť urinu namiesto prasličky + anýzu zo záklonom hlavy. Je to v pohode?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: čtv lis 01, 2012 7:56 am 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
bombay píše:
Pán Jarda, ktoré časti dutín dokáže džala néti prečistiť? Skúšal som aj prečistenie dutín podľa receptu Pavla Šímy (praslička + aníz + zaklonenie hlavy) čo by vlastne malo prečistiť aj čelné dutiny... Čo si myslíte o recepte pána Šímy?

Pro úplnost jsem metodu dohledala na stránkách www.makrobiotika.info.

Lidé na fóru metodu popisují jako dlouhodobý proces (dny až měsíce), ze začátku bolestivý s četnými detox příznaky (bolest hlavy, únava, pocit nemoci, spouštění krve z nosu, suchá sliznice, ucpaný nos atd.)

Postup:
Přeslička a anýz v poměru 3:1.

Základní postup (nálev lze udělat i slabší) - lžička přesličky, 10-20 semínek anýzu do hrnku (250-300 ml) , zalít vařicí vodou nechat půl hodiny louhovat, slít a po vychladnutí (tělesná teplota) proplachovat. Směs vydrží 24, maximálně 35 hodin (cca 1,5 dne), pak se začne kazit (uchovávat v lednici). Výluh (tělesné teploty) se nasaje do injekční stříkačky (bez jehly) s obsahem 5 ml. Lehnout si na postel na záda (na konci válendy), hlavu spustit / zaklonit a nechat volně viset z postele. Dýchat pootevřenou pusou. Do každé nosní dírky vstříknout polovinu dávky (tj. 2,5 ml). Výdrž 2-3 minuty. Pak vyfrkat a hlavně nic nepolykat. Nejlepší je podržet nos a utíkat k umyvadlu, jinak se spotřebují kilometry toal.pap nebo spousta kapesníků.

1 cyklus jsou 3 výplachy krátce za sebou (tj. 3x 5 ml pro obě nosní dirky), každý s výdrží 2-3 minuty - pak vyfrkat do umyvadla. Provádět 3x (1 cyklus) i vícekrát za sebou a několikrát za den; snažit se při tom silněji smrkat (rychlejší odvádění škodlivin). Nejlépe provádět ráno nebo po obědě, neprovádět večer - protože bychom škodliviny v noci mohli spolknout a také kvůli klidnému dýchání v noci. Má se provádět do té doby až to přestane bolet. Když vnikne voda do čistých dutin, tak to nebolí...

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kojení a zlatý stafilokok
PříspěvekNapsal: pon lis 12, 2012 10:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
eviq píše:
Dobrý den pane Jardo,
omlouvám se, jsem li ve špatném vláknu.Jelikož již v těhotenství jsem trpěla na značné záněty zvukovodu pravidelně 1x za měsíc nyní po porodu mi byl udělán stěr a zjištěn zlatý stafilokok. ATB mi nebyla doporučena neb kojím ale tuto mršku bych opravdu již chtěla vyhnat z uší vím, že je na to účinná lichořeřišnice - mohla bych to užívat při kojení? a co koloidní stříbro dalo by se úžívat též?dělám si též výplachy džala néty vlastní urinou a je to možná na toho stafylokoka zatím slabé, doporučujete néti při rozjetém zánětu zvukovodu? imunitu mám úplně na nule, tak bych se chtěla oklepat, a nějak to kojení přestát bez nekonečných zánětů zvukovodů co mi prosím radíte? a ještě dotaz malý má neustálé hnis v očkách -musíme chodit na čištění slzných kanálků, určitě je to předáno mnou jak jsem měla ty záněty, jak se toho dá zbavit u tak malých miminek, kapky nepomáhají, je celkem jasné že jsem mu toho koka předala též.Děkuji eviq

Tak lichořeřišnici nevidím jako problém, tu klidně užívat můžete, nicméně k tomu vidím jako velice rozumné jakékoliv očisty, hlavně střeva a odkyselení na hodnoty 7,5-7,8 pH. Zvukovod by chtělo občas vykapat koloidním stříbrem, přičemž bych to stříbro vyzkoušel i inhalovat, nebo nasát do nosu, jako při néti. U malého toho mnoho nevymyslíte, pokud je plně kojen, tak vy jezte větší množství česneku, což dost likviduje různé šmejdy a dětem česnekové mléko více chutná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: pon lis 12, 2012 5:33 pm 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 9:42 pm
Příspěvky: 37
Dobry den pan Jardo.
Zapasim s mnohymi parazitmi a aj so stafolokom a rozširenými streptokokmi. A ako uvadza eviq, tak chcem skusit vyplachy s lichorericnicou-kapucinkou. Vyplachujem si len slanou vodou, na urinu sa este necitim, ale stale ma boli hlava a casto mam zalahnute v ušiach. Mozem si potriet nosne sliznice kokosovym olejom proti vysušaniu? a na oči, kde sa mi tvori biely hnis mozem kvapkať lugolov roztok? zrejme cez oci sa tiez čistia dutiny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: pon lis 12, 2012 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
bombay píše:
Tak osobne mi príde džala néti s urinou lepšia čo sa týka učinnosti odvádzania hlienov z dutín. Ale ide mi práve o fyzikálne hľadisko - ktoré všetky dutiny viem jednotlivými metódami si prečistiť. Pretože, pri prasličke + anýzu si človek zakláňa hlavu ťo najviac a tým pádom sa tekutina dostane aj do čelných dutín, čož pri džala néti neviem či sa dá. Napadá má použiť urinu namiesto prasličky + anýzu zo záklonom hlavy. Je to v pohode?

Tak urinu klidně v tom problém nevidím, dá se nasát třeba i nosem z misky naprosto stejně, akorát reakce bude možná mírnější než na ty byliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: pon lis 12, 2012 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
janette píše:
Dobry den pan Jardo.
Zapasim s mnohymi parazitmi a aj so stafolokom a rozširenými streptokokmi. A ako uvadza eviq, tak chcem skusit vyplachy s lichorericnicou-kapucinkou. Vyplachujem si len slanou vodou, na urinu sa este necitim, ale stale ma boli hlava a casto mam zalahnute v ušiach. Mozem si potriet nosne sliznice kokosovym olejom proti vysušaniu? a na oči, kde sa mi tvori biely hnis mozem kvapkať lugolov roztok? zrejme cez oci sa tiez čistia dutiny.

Tak lichořeřišnice je v pohodě, urina také, to snad překonáte, kokosák do nosu určitě nijak nevadí, ale u toho lugolu do oka, to zodpovědět nedovedu, myslím, že to bude docela silná káva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: úte lis 13, 2012 9:26 am 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 9:42 pm
Příspěvky: 37
Jarda píše:
Tak lichořeřišnice je v pohodě, urina také, to snad překonáte, kokosák do nosu určitě nijak nevadí, ale u toho lugolu do oka, to zodpovědět nedovedu, myslím, že to bude docela silná káva.

Dakujem za odpoved. Ešte mi môžte poradiť?V poslednom čase mam dost vyrazne bolesti hlavy. Predpokladam že to môžu spôsobovat odumrete parazity v mozgu po protiparazitnych kurach. Ako vyčistiť bunky hlavy od tychto mrtvol? stači hladovka par dni a udržiavať ph?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: pon lis 26, 2012 9:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
janette píše:
Dakujem za odpoved. Ešte mi môžte poradiť?V poslednom čase mam dost vyrazne bolesti hlavy. Predpokladam že to môžu spôsobovat odumrete parazity v mozgu po protiparazitnych kurach. Ako vyčistiť bunky hlavy od tychto mrtvol? stači hladovka par dni a udržiavať ph?

Ano, to by mělo stačit a hodně pít čistou vodu, ta promývá tkáně velice dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: sob pro 29, 2012 11:30 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
Amy píše:
Pro úplnost jsem metodu dohledala na stránkách www.makrobiotika.info.

Lidé na fóru metodu popisují jako dlouhodobý proces (dny až měsíce), ze začátku bolestivý s četnými detox příznaky (bolest hlavy, únava, pocit nemoci, spouštění krve z nosu, suchá sliznice, ucpaný nos atd.)

Postup:
Přeslička a anýz v poměru 3:1.

Základní postup (nálev lze udělat i slabší) - lžička přesličky, 10-20 semínek anýzu do hrnku (250-300 ml) , zalít vařicí vodou nechat půl hodiny louhovat, slít a po vychladnutí (tělesná teplota) proplachovat. Směs vydrží 24, maximálně 35 hodin (cca 1,5 dne), pak se začne kazit (uchovávat v lednici). Výluh (tělesné teploty) se nasaje do injekční stříkačky (bez jehly) s obsahem 5 ml. Lehnout si na postel na záda (na konci válendy), hlavu spustit / zaklonit a nechat volně viset z postele. Dýchat pootevřenou pusou. Do každé nosní dírky vstříknout polovinu dávky (tj. 2,5 ml). Výdrž 2-3 minuty. Pak vyfrkat a hlavně nic nepolykat. Nejlepší je podržet nos a utíkat k umyvadlu, jinak se spotřebují kilometry toal.pap nebo spousta kapesníků.

1 cyklus jsou 3 výplachy krátce za sebou (tj. 3x 5 ml pro obě nosní dirky), každý s výdrží 2-3 minuty - pak vyfrkat do umyvadla. Provádět 3x (1 cyklus) i vícekrát za sebou a několikrát za den; snažit se při tom silněji smrkat (rychlejší odvádění škodlivin). Nejlépe provádět ráno nebo po obědě, neprovádět večer - protože bychom škodliviny v noci mohli spolknout a také kvůli klidnému dýchání v noci. Má se provádět do té doby až to přestane bolet. Když vnikne voda do čistých dutin, tak to nebolí...

Ja uvažujem nad inou alternatívou a to použiť pri originál recepte p. Šímy namiesto kombinácie (praslička + anýz) vlastnú urinu. Čo vy na to?

Osobne už čistím niekoľko týždňov pravidelne každý deň, trošku mi vadí, len to, že ako keby som mal v ušiach zaľahnuté a môj hlas je iný -ako keby som mal konštantnú "rýmu" ale cítim sa výborne a toto sú jediné jej príznaky. Hlieny mi nestekajú v hrdle, iba pár krát denne urobím "chŕŕŕ"´a hlieny vyplúvam + samozrejme preplachy. Neviem, kde sa to všetko vo mne berie. Keď som sa nečistil tak nič zo mňa nešlo, okrem ranného plného nosu.

Vie niekto poradiť ako z tými ušami, ako ich uvoľniť?

Vďaka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: ned pro 30, 2012 1:27 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Ty uši přestanou za nějaký čas dělat problémy. Měl jsem úplně to samé, co popisujete asi po dobu tří měsíců. Výplachy dělám ráno a večer už asi rok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: pon led 07, 2013 6:57 pm 
Offline

Registrován: pon led 07, 2013 6:39 pm
Příspěvky: 2
Zdravím všechny a především majitele stránek. Jsem tu nová ( spíše staronová ) a nenašla jsem nikde vlákno kde se mohu představit.
Ale k dotazu. Pročetla jsem si celou diskuzi na téma očista dutin. Přesto mám dotaz. Dnes jsem ji zkoušela poprvé. A jelikož jsem holka statečná, šla jsem rovnou do uriny. Ale něco dělám špatně a nevím co. Dohnal mně k tomuto ucpaný nos a zalehlé ucho. Cítím jak se mi to vráží do středouší a začíná bolet. Zkouším všelijaké psí kusy, jen abych tomu zamezila. Mám v živé paměti co to umí. Poprvé jsem to zkoušela jen v levé dírce, kterou jsem měla vcelku volnou a povedlo se. Tekutina vytekla druhou dírkou. A na chviličku mi to i pomohlo. Cca po 2 hodinách jsem to vyzkoušela zas a to do obou direk začala jsem tou ucpanou. Tekutina vůbec nevytekla. Resp. tekla tou stejnou dirkou. A naopak jsem si zacpala i tu druhou. Teď jsem to vyzkoušela ještě po 3 a zase nic. Nepovedlo se, aby tekutina vytekla druhou dírkou. Nos ještě ucpanější. Jediné co mi teď připadá, je že mám plné čelní dutiny a o dýchání si můžu jen zdát.
Jo a zjistila jsem že mám tedy potom pořádně citlivé uši na hluk. Děti mi dnes nedělají dobře \":-)\"
Ještě jedna věc - jak často se doporučuje užívat křenová kašička? Počítám 2x denně je preventivně?
Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: úte led 08, 2013 5:47 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
OndraN píše:
Ty uši přestanou za nějaký čas dělat problémy. Měl jsem úplně to samé, co popisujete asi po dobu tří měsíců. Výplachy dělám ráno a večer už asi rok.

A vieš aj popísať aj aký máš progres? Mne napr. čo sa zmenilo je len množstvo hlienov, ktoré zo seba dostanem. To sa po 2 mesiacoch zmenšilo rapídne.
Urobil som si test s ťistou prefiltrovanou/prevarenou vodou, pretože som chcel otestovať účinnosť citricidalu (GSE) a zistil som, že voda má ten istý účinok ako praslička+anýz alebo citricidal (GSE). Prvý prelach je vždy bolestný resp. silná reakcia, a bol som dosť prekvapený akú silnú rakciu má telo len na čistú vodu. Popravde tomu nerozumiem....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 344 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz