Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:00 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát čer 12, 2015 7:18 am 
Offline

Registrován: stř srp 06, 2014 8:56 pm
Příspěvky: 7
Dobrý deň,
chcem sa opýtať či je možné urobiť výplach žalúdka aj viackrát za sebou v priebehu pol hodiny a či môžem do vody pridať mms alebo peroxid vodíka 30% ak áno tak koľko kvapiek. Ďakujem za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát čer 12, 2015 9:23 am 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
P.T. píše:
Dobrý deň,
chcem sa opýtať či je možné urobiť výplach žalúdka aj viackrát za sebou v priebehu pol hodiny a či môžem do vody pridať mms alebo peroxid vodíka 30% ak áno tak koľko kvapiek. Ďakujem za odpoveď.

To opakování za sebe nedoporučuji, je to to samé, jako když zvracíte při potížích dlouhou dobu. Je to pro žaludek dost náročné, nemá to rád. Jedině možná s časovou pauzou stále na lačno. Doporučuji opakovat třeba tři rána za sebou vždy na lačno. Ta očista nelze uspěchat! Ty přídavky to nevím nemám zkušenost to vám neporadím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned čer 14, 2015 10:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
P.T. píše:
Dobrý deň,
chcem sa opýtať či je možné urobiť výplach žalúdka aj viackrát za sebou v priebehu pol hodiny a či môžem do vody pridať mms alebo peroxid vodíka 30% ak áno tak koľko kvapiek. Ďakujem za odpoveď.

Jak vám správně odpovídá člen Jara s krátkou pauzou to opakovat jde, ale jako pravidelný postup to vidím nesmyslné. Jinak nic bych tam nepřidával a zmíněné věci už vůbec ne, maximálně sůl, nebo jedlou sodu, ale vlažná voda je plně vyhovující.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř lis 18, 2015 9:18 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Nějak se mi zvracet nedaří, asi mám moc roztažený žaludek. Spíš začnu kašlat a hrozně mě od toho rozbolí hrudník a ramena a je to taková bolest, že nemůžu pokračovat. Asi je to tím prudkým stažením svalů.
Jediná metoda je, že ve vzpřímené poloze spolknu trochu vzduchu, sevřu svaly a předkloním se dopředu, ale tím se zbavím jen trochy obsahu žaludku.
Není nějaký postup, jak vypumpovat žaludek hadičkou, jako při výplachu žaludku při otravě u doktora ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Asi kyseliny.
PříspěvekNapsal: ned pro 06, 2015 5:28 pm 
Offline

Registrován: pon zář 30, 2013 4:15 pm
Příspěvky: 5
Jardo mam na teba prosbu lebo sa neviem vymotať z neustálych pálení v žaludku.
Začalo to asi pred 2r a mam pocit že to nesuvisí vobec s ledlo.Niekedy zjem aj klince a nič mi neni niekedy zjem banan a je zle.To pálenie začína v trojuholníku a roztiahne sa na pravo popod rebrá a potom aj na ľavo.Pálenie je popod celé rebrá,vtedy ani nejem lebo sa aj bojím .Skušala som už DGL,koloidnu vodu aj test zo sodou.Zaujímavé je že ked mam to pálenie nemám ani stolicu aj 3-4 dni však aj nemam mať z čoho ked nejem ale test zo sodou mi vyšiel tak že grgnutie nebolo žiadne.Cítim napínanie na vracanie ale nezvracala som,mota sa mi hlava a niekedy mam z toho az bušenie srdca a unava samozrejme.Trva to aj 10 dní a potom to prejde a po dvoch troch mesiacoch zas.Myslíš že by to mohli byť kyseliny?ked sa mi vobec negrgá,Objednala som si betain HCL superemnzými a probiotiká mam .Prosím ťa pomož mi vyznať sa v mojom bruchu lebo už som zufala.Neviem či je to žlčník,žaludok alebo tie kyseliny lebo naozaj mne sa vobec negrglo po sode a napína ma na zvracanie a tie bolesti a palenie su už na nevydržanie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob pro 12, 2015 7:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kachně píše:
Nějak se mi zvracet nedaří, asi mám moc roztažený žaludek. Spíš začnu kašlat a hrozně mě od toho rozbolí hrudník a ramena a je to taková bolest, že nemůžu pokračovat. Asi je to tím prudkým stažením svalů.
Jediná metoda je, že ve vzpřímené poloze spolknu trochu vzduchu, sevřu svaly a předkloním se dopředu, ale tím se zbavím jen trochy obsahu žaludku.
Není nějaký postup, jak vypumpovat žaludek hadičkou, jako při výplachu žaludku při otravě u doktora ?

Tak asi by šlo i to, ale nedovedu poradit, sám jsem nikdy nic takového nezkoušel. Jinak jogíni polykají takovou hedvábnou šálu a tím žaludek vyčistí, tak se na postup na netu podívejte, ale osobní zkušenost s tím také nemám. Dokonce to zde bylo tuším někdy ve starších příspěvcích uvedeno, tak pohledejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asi kyseliny.
PříspěvekNapsal: ned pro 20, 2015 9:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Marusska83 píše:
Jardo mam na teba prosbu lebo sa neviem vymotať z neustálych pálení v žaludku.
Začalo to asi pred 2r a mam pocit že to nesuvisí vobec s ledlo.Niekedy zjem aj klince a nič mi neni niekedy zjem banan a je zle.To pálenie začína v trojuholníku a roztiahne sa na pravo popod rebrá a potom aj na ľavo.Pálenie je popod celé rebrá,vtedy ani nejem lebo sa aj bojím .Skušala som už DGL,koloidnu vodu aj test zo sodou.Zaujímavé je že ked mam to pálenie nemám ani stolicu aj 3-4 dni však aj nemam mať z čoho ked nejem ale test zo sodou mi vyšiel tak že grgnutie nebolo žiadne.Cítim napínanie na vracanie ale nezvracala som,mota sa mi hlava a niekedy mam z toho az bušenie srdca a unava samozrejme.Trva to aj 10 dní a potom to prejde a po dvoch troch mesiacoch zas.Myslíš že by to mohli byť kyseliny?ked sa mi vobec negrgá,Objednala som si betain HCL superemnzými a probiotiká mam .Prosím ťa pomož mi vyznať sa v mojom bruchu lebo už som zufala.Neviem či je to žlčník,žaludok alebo tie kyseliny lebo naozaj mne sa vobec negrglo po sode a napína ma na zvracanie a tie bolesti a palenie su už na nevydržanie.

To píšete málo podstatných informací, bylo by dobré napsat jak se těsně před tím chová defekace, zda ten to problém vzniká po stresu a zda jste to někdy vyzkoušela zahnat větší dávkou jídla. Může jít o více druhů příčin, takto nedovedu s jistotu odpovědět, ale takto bych to odhadl na adrenální únavu a s ní spojené příznaky. Každopádně to berte pouze jako odhad, potřeboval bych dost věcí upřesnit a asi bude lepší pokud mě zavoláte a vše pořešíme. Pokud jde o kyselinu v žaludku, ta se právě vypíná při adrenální únavě a vyzkoušet její dodávání vám také hodně napoví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: úte pro 22, 2015 1:24 pm 
Offline

Registrován: pon zář 30, 2013 4:15 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den Jardo.
Ako som už písala bud nemám problém vobec že zjem aj klince a ziadne palenie a aj pravidelna stolica alebo to príde a začne trápenie.Bolesť začne v epigrasiu takym tlakom a prejde do pálivej bolesti popod cele rebrá.Vtedy nemám ani stolicu zopár dní.Nie neskušala som bolesť nikdy zahnať jedlom pretože ked mam tu pálavu bojím sa aj na jedlo pozrieť hoc som hladná stale.Pri mojích 50kg čo zjem ako tank ked som ok sa mi cuduju že nepriberam ale nik nevidí že ked mi je zle nejem nič.Je dosť možne ako si písal žeby to malo suvis s psychikou.Mám puntičkársku povahu a bohužial vytáča ma aj zohnutý vlas na hlave \":D\" .Denne vstávam o 3,3h čiže tam može byť aj unava ale akonáhle mam volno spím aj 15h vkuse.Ja už som rozmýšľala aj nad žlčníkom či by to nemohol fušovať a začala som pomalou očistou oleja a citronovej stavy denne nalačno.Bolesti boli aj tak.Dnes som si znova spravila grgací test presne odmerala v striekačke sodu ale grg žiadny ani po hodine.Teraz som prišla z práce a skusila som ten betain HCL a zjedla som jasmínovu ryžu s kuracím masom.Čakam na odozvu a myslím že už ma horšie nemože paliť ako ma palilo.Myslíš ze ta kyselina by zabrala aj keby tam bol HB?dufam že tam nemam aj nejaky vred to by bolo asi zle a nemohla by som užívať ten HCL.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: úte pro 22, 2015 8:29 pm 
Offline

Registrován: pon zář 30, 2013 4:15 pm
Příspěvky: 5
Pred obedom som zjedla 1tabletku betain hcl najedla som sa konečne ale k večeru palenie pokračuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2016 10:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Marusska83 píše:
Pred obedom som zjedla 1tabletku betain hcl najedla som sa konečne ale k večeru palenie pokračuje.

Tak jedna tableta betainu velký deficit HCl asi nepořeší, navíc je vždy doporučeno postupně zvyšovat zda větší dávka zabere, koukněte po netu, informací na toto téma je tam docela dost. Minimálně jednou by jste to mohla vyzkoušet přerazit jídlem a uvidíte, třeba to fungovat bude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř led 20, 2016 11:38 am 
Offline

Registrován: stř led 20, 2016 11:36 am
Příspěvky: 1
Dobry den,

v clanku pisete, ze "Z tohoto důvodu doporučuji očistit žaludek a čelní dutiny před očistou střeva". Ked som skusal zvracat vodu podla uvedenej technicky, islo mi z nosa aj vela bezfarebnych hlienov. Mysleli ste tu ocistu celnych dutin takto - ze pri zvracani sa automaticky cistia aj dutiny?

Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: čtv led 21, 2016 11:36 am 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
martinbo píše:
Dobry den,

v clanku pisete, ze "Z tohoto důvodu doporučuji očistit žaludek a čelní dutiny před očistou střeva". Ked som skusal zvracat vodu podla uvedenej technicky, islo mi z nosa aj vela bezfarebnych hlienov. Mysleli ste tu ocistu celnych dutin takto - ze pri zvracani sa automaticky cistia aj dutiny?

Dakujem

Dutiny se vyplachují solným roztokem...speciální konvičkou neti....nebo tu na fóru je návod na výrobu z 0,5l PET...je to tu popsané..to najdete


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: čtv led 21, 2016 11:45 am 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
martinbo píše:
Dobry den,

v clanku pisete, ze "Z tohoto důvodu doporučuji očistit žaludek a čelní dutiny před očistou střeva". Ked som skusal zvracat vodu podla uvedenej technicky, islo mi z nosa aj vela bezfarebnych hlienov. Mysleli ste tu ocistu celnych dutin takto - ze pri zvracani sa automaticky cistia aj dutiny?

Dakujem

Dutiny se sice čistí pomocí Néti, ale výplach žaludku vám zajistí tuto očistu také a velice dobře.
Dokonce při očistě žaludku leze z očí bělmo a slzíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2016 8:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
martinbo píše:
Dobry den,

v clanku pisete, ze "Z tohoto důvodu doporučuji očistit žaludek a čelní dutiny před očistou střeva". Ked som skusal zvracat vodu podla uvedenej technicky, islo mi z nosa aj vela bezfarebnych hlienov. Mysleli ste tu ocistu celnych dutin takto - ze pri zvracani sa automaticky cistia aj dutiny?

Dakujem

To ne, jde o dvě očisty a očista dutin je zde http://www.zdravi-az.cz/Odstraneni_dysbakteriozy_03.php


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2016 9:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jara píše:
Dutiny se sice čistí pomocí Néti, ale výplach žaludku vám zajistí tuto očistu také a velice dobře.
Dokonce při očistě žaludku leze z očí bělmo a slzíte.

No nevím zda čtenáře neděsíte, to co píšete by bylo reálné tak při zvracení zkaženého masa zapitého půl litrem bechera. Jinak při zvracení čisté vody je namáhání minimální a když to člověk opravdu natrénuje, je to pouze vodu nalít a vylít, blbé pocity nejsou žádné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz