Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pon kvě 24, 2010 11:00 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
V piatok som si robil výplach žalúdku prvý krát, dnes ( v pondelok ) som to zopakoval druhý krát.
Večer som ešte nebol na 100 percent rozhodnutý či si deň na to ( dnes ) spravím, ale noc počas ktorej som nemohol spať kvôli neustálemu cíteniu žalúdočnej kyseliny v krku ( začalo to po uľahnutí do postele o 24:00 ) ma presvedčilo, že to na betón zopakujem už dnes, a budem v tom asi tri krát týždenne pokračovať ( o dva-tri mesiace len raz týždenne ).
K veci : Napil som sa 1,1 litra vlažnej vody, v ktorej som rozpustil lyžičku himalájskej soli ( tak mi to vyhovuje ). Začal som zvracať, a vyvracal som 1 - 1,05 litra "výplachu", čo je na druhý krát myslím slušné ( tieklo to zo mňa pekne, vo veľkom množstve ).
Farba bola žltkastá s jemnučkým nádychom do zelena. Opláchol som si ústa, a "výplach" som nechal na stole svojej izby v sklenenej veľkej miske, lebo som celú záležitosť vykonával vo svojej izbe. Napil som sa, ľahol si a zaspal na 2 hodiny.
Potom som sa zobudil ( ako inak ) a pozrel sa na "výplach"... na dne boli trochu roztrúsené zvláštne útvary - vyzeralo to ako trochu väčšie šupky z olúpanej slnečnice ( keď sa namočí, a oddelí sa tá jemná priehľadná šupka ), akurát mali nazelenalú farbu ( rôzne odtiene ).
Čo to mohlo byť ? Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pon kvě 24, 2010 8:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
V piatok som si robil výplach žalúdku prvý krát, dnes ( v pondelok ) som to zopakoval druhý krát.
Večer som ešte nebol na 100 percent rozhodnutý či si deň na to ( dnes ) spravím, ale noc počas ktorej som nemohol spať kvôli neustálemu cíteniu žalúdočnej kyseliny v krku ( začalo to po uľahnutí do postele o 24:00 ) ma presvedčilo, že to na betón zopakujem už dnes, a budem v tom asi tri krát týždenne pokračovať ( o dva-tri mesiace len raz týždenne ).
K veci : Napil som sa 1,1 litra vlažnej vody, v ktorej som rozpustil lyžičku himalájskej soli ( tak mi to vyhovuje ). Začal som zvracať, a vyvracal som 1 - 1,05 litra "výplachu", čo je na druhý krát myslím slušné ( tieklo to zo mňa pekne, vo veľkom množstve ).
Farba bola žltkastá s jemnučkým nádychom do zelena. Opláchol som si ústa, a "výplach" som nechal na stole svojej izby v sklenenej veľkej miske, lebo som celú záležitosť vykonával vo svojej izbe. Napil som sa, ľahol si a zaspal na 2 hodiny.
Potom som sa zobudil ( ako inak ) a pozrel sa na "výplach"... na dne boli trochu roztrúsené zvláštne útvary - vyzeralo to ako trochu väčšie šupky z olúpanej slnečnice ( keď sa namočí, a oddelí sa tá jemná priehľadná šupka ), akurát mali nazelenalú farbu ( rôzne odtiene ).
Čo to mohlo byť ? Ďakujem za odpoveď.

Tak, co jste vyprodukoval opravdu netuším, zpravidla je tam hlen a nějaký bordel z žaludku. Za normálního stavu má být voda spíše žlutohnědá, relativně čistá a poslední várka má mít ostře hořkou chuť po žluči.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: úte kvě 25, 2010 10:27 am 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 1:45 am
Příspěvky: 38
Dnes jsem si provedla první výplach žaludku. Spíše neprovedla. Přesně podle pokynů jsem vypila teplou vodu z vodovodu. Pěkně hnusná, takže už během pití mě natahovalo. Vyvolat zvracecí efekt nebyl až takový problém, ale kromě pár slin nic.Je možné, že mám prověšený žaludek a té vody potřebuju víc? Přidala jsem si asi 2 dcl a nic. Zítra zkusím znova. Ale uvažuju, že zase najedu na upravenou breusovku, bylinné čaje v menším množství, zeleninové šTávy více druhů střídat a více demineralivované vody z mražáku. Do toho chci stupňovitě zavádět dny jen o vodě a zkusila bych i jeden suchý den. Upraví se prověšení žaludku během takové diety? nebo je lepší to ještě vylepšit.
Pěkný den pro všechny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: úte kvě 25, 2010 2:09 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Dnes som si robil výplach žalúdku ( 26 hodín od zahájenia hladovky, dalej už počas tejto hladovky výplach neurobím ).
Prijal som 1,3 litra čistej vlažnej vody, no vyvrátil som len 1,1 litra.... Ale - asi posledné dva či tri deci mali horko-kyslú chuť.... už to bola bud žlč, alebo žalúdočná šťava spolu so žlčou a hlienmi ( bolo to ale bezfarebné - celkový "výplach" ).... Ja len nerozumiem, kde sa podel ten zbytok, čiže 2 dcl vody... Kam sa podeli, ked už mi išla z úst žlč so žalúdočnou kyselinou ( asi 7 napnutí ) ? Vstrebali sa tie 2 deci ? Za 10 sekúnd nemohli... Tomu fakt nerozumiem, lebo už proste nebola šanca ich vyvrátiť, nakoľko už šli len hlieny a spomínaný mix žlče so žalúdočnou kyselinou (opakujem sa...)....
Je to normálne ? Dakujem za odpoved.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: úte kvě 25, 2010 8:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
ajrin píše:
Dnes jsem si provedla první výplach žaludku. Spíše neprovedla. Přesně podle pokynů jsem vypila teplou vodu z vodovodu. Pěkně hnusná, takže už během pití mě natahovalo. Vyvolat zvracecí efekt nebyl až takový problém, ale kromě pár slin nic.Je možné, že mám prověšený žaludek a té vody potřebuju víc? Přidala jsem si asi 2 dcl a nic. Zítra zkusím znova. Ale uvažuju, že zase najedu na upravenou breusovku, bylinné čaje v menším množství, zeleninové šTávy více druhů střídat a více demineralivované vody z mražáku. Do toho chci stupňovitě zavádět dny jen o vodě a zkusila bych i jeden suchý den. Upraví se prověšení žaludku během takové diety? nebo je lepší to ještě vylepšit.
Pěkný den pro všechny

Nepíšete, kolik té vody jste vypila, čili těžko říci, zda to je málo, nebo dost. Také ta voda nemá být teplá, ale vlažná, teplá a studená voda se špatně zvrací, zatímco u vlažné to není problém. Vypít by se mělo co nejrychleji 0,5-1 litr vody a okamžitě vyvolávat dávení v plném předklonu, kdy hlava je níže než tělo. Vše, co popisujete, dělat klidně můžete, ale prověšený žaludek se nejlépe srovná právě zvracením a uvedená procedura je tedy ideální postup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: úte kvě 25, 2010 8:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Dnes som si robil výplach žalúdku ( 26 hodín od zahájenia hladovky, dalej už počas tejto hladovky výplach neurobím ).
Prijal som 1,3 litra čistej vlažnej vody, no vyvrátil som len 1,1 litra.... Ale - asi posledné dva či tri deci mali horko-kyslú chuť.... už to bola bud žlč, alebo žalúdočná šťava spolu so žlčou a hlienmi ( bolo to ale bezfarebné - celkový "výplach" ).... Ja len nerozumiem, kde sa podel ten zbytok, čiže 2 dcl vody... Kam sa podeli, ked už mi išla z úst žlč so žalúdočnou kyselinou ( asi 7 napnutí ) ? Vstrebali sa tie 2 deci ? Za 10 sekúnd nemohli... Tomu fakt nerozumiem, lebo už proste nebola šanca ich vyvrátiť, nakoľko už šli len hlieny a spomínaný mix žlče so žalúdočnou kyselinou (opakujem sa...)....
Je to normálne ? Dakujem za odpoved.

Viděl bych to jako dobré, protože pokud je žaludek a střevo hladovkou vyprázdněno, tak velice rychle část tekutiny pronikne do střeva a tu již vyzvracet nedokážete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: úte kvě 25, 2010 9:49 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 1:45 am
Příspěvky: 38
voda byla vlažná a celkem 1.2 l. První půllitr jsem vypila na ex a druhý skoro taky. Jen asi se dvěma pauzičkama, jelikož mě natahovalo. No musím připustit, že hranice mezi teplá a vlažná je diskutabilní. Možná už by mohla být zařazena do kategorie teplá. Zítra zkusím vlažnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř kvě 26, 2010 9:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
ajrin píše:
voda byla vlažná a celkem 1.2 l. První půllitr jsem vypila na ex a druhý skoro taky. Jen asi se dvěma pauzičkama, jelikož mě natahovalo. No musím připustit, že hranice mezi teplá a vlažná je diskutabilní. Možná už by mohla být zařazena do kategorie teplá. Zítra zkusím vlažnější.

Objem vody vyhovuje a pokud vás to už šponovalo na zvracení, tak jste to měla ihned vyhodit a ne se s tím trápit. Vlažná je taková hnusná a nutí ke zvracení, což je v tomto případě výhodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř kvě 26, 2010 1:35 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 1:45 am
Příspěvky: 38
Dnes jsem to zkoušela znova, tu vodu jsem si dala vlažnější a vypila na ex první půl litr a ten druhý hned po něm, ale né na ex. Prostě jsem si nalila do pusy co se tam vešlo a polkla, asi na čtyřikrát. Jenže teď mě ani nenatahovalo. Takže zase nic. Raději než umyvadlo jsem použila kbelík, abych se mohla víc ohnout a prsty do krku. Dávivý efekt vyvolán, ale voda žádná. Až mě z toho trochu bolí v krku a sanice. No nic, zítra to zkusím znova. Aspoň jsem se pořádně zavodnila. Zítra použiju vodu o něco teplejší, dnes se mi tak hnusná nezdála nebo si na ni začínám zvykat. Vypila jsem jen litr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř kvě 26, 2010 1:53 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
ajrin píše:
Dnes jsem to zkoušela znova, tu vodu jsem si dala vlažnější a vypila na ex první půl litr a ten druhý hned po něm, ale né na ex. Prostě jsem si nalila do pusy co se tam vešlo a polkla, asi na čtyřikrát. Jenže teď mě ani nenatahovalo. Takže zase nic. Raději než umyvadlo jsem použila kbelík, abych se mohla víc ohnout a prsty do krku. Dávivý efekt vyvolán, ale voda žádná. Až mě z toho trochu bolí v krku a sanice. No nic, zítra to zkusím znova. Aspoň jsem se pořádně zavodnila. Zítra použiju vodu o něco teplejší, dnes se mi tak hnusná nezdála nebo si na ni začínám zvykat. Vypila jsem jen litr.

Tuna sa píše: http://www.zdravi-az.cz/Odstraneni_dysbakteriozy_01.php
Před vyzvracením vody malíkovou hranou levé ruky přitlačte do prohlubně žaludku na solar plexus a přitom trochu vtáhněte břicho. Tento tlak ruky činí vyprázdnění snadnějším a úplnějším, způsobuje totiž stoupání vody v žaludku až do místa, kde ústí jícen, což nabudí sifon. Tímto způsobem bude vyprazdňování probíhat s menší námahou a menším počtem "pumpování", protože množství vyzvracené vody bude pokaždé větší.
Túto časť techniky tu nespomínate, tak ju pre istotu pripomínam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř kvě 26, 2010 2:28 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 1:45 am
Příspěvky: 38
s tím tlačením do prohlubně žaludku to zkouším, jen si teď nemohu vybavit jestli jsem vtáhla břicho. No zítra to zkusím znova.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř kvě 26, 2010 5:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
ajrin píše:
Dnes jsem to zkoušela znova, tu vodu jsem si dala vlažnější a vypila na ex první půl litr a ten druhý hned po něm, ale né na ex. Prostě jsem si nalila do pusy co se tam vešlo a polkla, asi na čtyřikrát. Jenže teď mě ani nenatahovalo. Takže zase nic. Raději než umyvadlo jsem použila kbelík, abych se mohla víc ohnout a prsty do krku. Dávivý efekt vyvolán, ale voda žádná. Až mě z toho trochu bolí v krku a sanice. No nic, zítra to zkusím znova. Aspoň jsem se pořádně zavodnila. Zítra použiju vodu o něco teplejší, dnes se mi tak hnusná nezdála nebo si na ni začínám zvykat. Vypila jsem jen litr.

Je to dost divné, že nevyzvrátíte vůbec nic, vyzkoušejte do té vody přidat tak rovnou kávovou lžičku jedlé sody a uvidíte zda to bude lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: čtv kvě 27, 2010 8:41 am 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 1:45 am
Příspěvky: 38
Váš návrh s tou sodou jsem si dnes přečetla až po ranním výplachu, zase nic, no asi jedna štamprle vody. Tak rochu jsem musela předčasně ukončit jelikož při tom dávení jsem musela použít toaletu. Sedět na toaletě a zvracet, to nebylo ono. Zítra zkusím s tou sodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: čtv kvě 27, 2010 8:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
ajrin píše:
Váš návrh s tou sodou jsem si dnes přečetla až po ranním výplachu, zase nic, no asi jedna štamprle vody. Tak rochu jsem musela předčasně ukončit jelikož při tom dávení jsem musela použít toaletu. Sedět na toaletě a zvracet, to nebylo ono. Zítra zkusím s tou sodou.

Pokud minule nevyšlo nic a nyní alespoň něco, tak je to již mnohem lepší a jenom trénink dělá mistra, čili vydržet a nepolevit, nakonec se to povede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát kvě 28, 2010 4:56 pm 
Offline

Registrován: stř lis 25, 2009 4:56 pm
Příspěvky: 19
Dobrý den,
výplach žaludku jsem zatím dělala jen jednou, ne zcela úspěšně, ale ráda bych vytrvala. Jen mne trápí jedna věc: během zvracení, respektive při reflexu na zvracení se asi výrazně zvýší tlak do hlavy a při několikerém opakování mi to pravděpodobně způsobí, že mi popraskají žilky kolem očí. Vždy po takovéhle akci mám spoustu tmavých červených teček pod očima. Vždy to po cca 2 dnech zcela zmizí, ale s tím tlakem to asi není v pořádku i vzhledem k tomu, že mám glaukom (zvýšený nitrooční tlak). Nehledě k tomu, že bych nerada, aby mi to tam jednou zůstalo. Mám pokračovat nebo mi radíte raději to nedělat, nebo se zaměřit na něco jiného? Jinak dnes budu dělat jaterní očistu, tak jsem zvědavá, to je s očima také spojeno.
Přeji hezký víkend.
Magda


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz