Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 11:11 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř úno 27, 2013 10:47 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
zadane píše:
Já s tebou částečně souhlasím, jen bych se přimlouval, nebuďme sekta, držme se jaksi při zemi. I když si budu myslet, že to co píšeš by mohla být pravda ve farmaceutickém průmyslu, a i když je mi jasné, že mediciínsko-farmaceutické hnízdo je v některých případech jedno a totéž, přesto bych se zdráhal to formulovat tak, že všichni lékaři pacientům vědomě ubližují. Spíš to vidím v té poloze, že prostě oni mají svou pravdu + často aroganci, se kterou ty odlišné názory nejsou ani schopni posoudit či pochopit. Blbý, souhlas, ale není to úmysl a nebral bych to jako důkaz, že to je přesně naopak. (Jo, registruju smajlík na tvým textem).

Jinak, stále si myslím, že jsou reálné oba scénáře a že jde hlavně o jejich odlišení.

Zadane, to neni o lekarich, ale o celem systemu, ktery lekare ridi. To, co jsem napsal neberu jako blby vtip, ale jako blbou realitu. Asi mohou platit oba scenare, ale ten s nedostatkem HCL je podle mne pravdepodobnejsi. Jeden z mala dr kterym verim je Jonathan Wright Zkus si precist jeho clanek Co skutecne zpusobuje paleni zahy.
http://tahomaclinicblog.com/what-really ... heartburn/
nebo clanek
http://www.drdach.com/Acid_Blockers_Heartburn.html

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 10:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Zadane, to neni o lekarich, ale o celem systemu, ktery lekare ridi. To, co jsem napsal neberu jako blby vtip, ale jako blbou realitu. Asi mohou platit oba scenare, ale ten s nedostatkem HCL je podle mne pravdepodobnejsi. Jeden z mala dr kterym verim je Jonathan Wright Zkus si precist jeho clanek Co skutecne zpusobuje paleni zahy.
http://tahomaclinicblog.com/what-really ... heartburn/
nebo clanek
http://www.drdach.com/Acid_Blockers_Heartburn.html

Také to tak vidím ze zkušeností s klienty. Ve většině případů stačí dodat HCl a mají klid. Je ovšem pravdou, že jsem zaznamenal i případ, kdy jediná tableta betainu 640 mg vyvolala obrovský problém v produkci vlastní HCl a daný člověk málem skončil ve špitále. Nicméně zrovna toto vidím jako velice málo pravděpodobné u většího vzorku uživatelů, jenom na to upozorňuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 1:59 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Jarda píše:
Také to tak vidím ze zkušeností s klienty. Ve většině případů stačí dodat HCl a mají klid. Je ovšem pravdou, že jsem zaznamenal i případ, kdy jediná tableta betainu 640 mg vyvolala obrovský problém v produkci vlastní HCl a daný člověk málem skončil ve špitále. Nicméně zrovna toto vidím jako velice málo pravděpodobné u většího vzorku uživatelů, jenom na to upozorňuji.

pro zajimavost, pri predavkovanim HCL se doporucuje soda bicarbona.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 4:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
pro zajimavost, pri predavkovanim HCL se doporucuje soda bicarbona.

Tam nešlo o předávkování HCl, ale o reakci těla na betain, který způsobil takovou masivní tvorbu kyselin, že se to dotyčnému valilo i do plic a tedy stav nic moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned bře 03, 2013 1:31 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 28, 2013 11:59 am
Příspěvky: 4
Zdravim vsechny,

dnes rano jsem provedla svoje prvni Vamana dhauti a plus minus jsem vyklopila vse, co jsem do zaludku naklopila.
Nakonec asi po hodine sel ven jakysi zlutozeleny sliz. [color=#800040:167dmdlw]Ale vlastne mi bylo cely proces spatne i po vyklopeni zbytku (a rozbolela me k tomu hlava).[/color:167dmdlw]
Pak jsem asi 2 hodky, mozna vic, spala. Probudila jsem se a problem je, ze mi je porad spatne a boli me hlava. Zkusila jsem jeste jednou vyplach s mensim mnozstvim vody (a ten sel!!!), sla ostre zluta voda. ALE! zadna vyraznejsi zmena...
Premyslim, proc?
Zaludek mam z velkou pravdepodobnosti previsly (Hodne jsem pila v poslednich mesicich teplych tekutin a polevek - to bych nerekla, co vsechno se tim da zmrvit). A co ted? Kdyz mi je po vyplachu blbe tak dlouho tak jaksi nepripada v uvahu abych ho delala ve vsedni den, protoze bych v praci nevydrzela...takze mi zbyva experimentovat pres vikend a riskovat, ze prolezim cely den...

Predem dekuji za nazory a zkusenosti \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned bře 03, 2013 2:03 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 28, 2013 11:59 am
Příspěvky: 4
[quote="Ninti":3ipvx7ky]Zdravim vsechny,

dnes rano jsem provedla svoje prvni Vamana dhauti a plus minus jsem vyklopila vse, co jsem do zaludku naklopila.
Nakonec asi po hodine sel ven jakysi zlutozeleny sliz. [color=#800040:3ipvx7ky]Ale vlastne mi bylo cely proces spatne i po vyklopeni zbytku (a rozbolela me k tomu hlava).[/color:3ipvx7ky]
Pak jsem asi 2 hodky, mozna vic, spala. Probudila jsem se a problem je, ze mi je porad spatne a boli me hlava. Zkusila jsem jeste jednou vyplach s mensim mnozstvim vody (a ten sel!!!), sla ostre zluta voda. ALE! zadna vyraznejsi zmena...
Premyslim, proc?
Zaludek mam z velkou pravdepodobnosti previsly (Hodne jsem pila v poslednich mesicich teplych tekutin a polevek - to bych nerekla, co vsechno se tim da zmrvit). A co ted? Kdyz mi je po vyplachu blbe tak dlouho tak jaksi nepripada v uvahu abych ho delala ve vsedni den, protoze bych v praci nevydrzela...takze mi zbyva experimentovat pres vikend a riskovat, ze prolezim cely den...

Predem dekuji za nazory a zkusenosti \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 12:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Ninti píše:
No, tak hlasim, ze po pul hodine po druhem vyplachu se mi dela lip, jak zaludek, tak hlava.
Tak si rikam, do tretice vseho dobreho \":lol:\" \":roll:\" ale mam obavy, abych si to zas nepotento...
Dneska se musim zmobilizovat a odjet k priteli a rano do Synlabu na rozbor krve, tak doufam, ze me to prejde.
Zkusim jeste zchrupnout, treba se to douklidni \":)\"
Pak jeste zahlasim, zda to zabralo. Clovek nikdy nevi komu se to muze hodit (pac podobny problem jsem v teto diskuzi nezaznamenala)...

Určitě nejde o obvyklý stav, spíše se dostaví výjimečně, ale přeci jen při tom nastávají velké tlaky na některá centra a může se člověku udělat blbě. Nicméně stav by měl poměrně rychle odeznít a předpokládám, že u dalších očist si lépe vyhovíte a problém se opakovat nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 12:35 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 28, 2013 11:59 am
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Určitě nejde o obvyklý stav, spíše se dostaví výjimečně, ale přeci jen při tom nastávají velké tlaky na některá centra a může se člověku udělat blbě. Nicméně stav by měl poměrně rychle odeznít a předpokládám, že u dalších očist si lépe vyhovíte a problém se opakovat nebude.

Díky za povzbuzení, zatím jsem to od té doby nezkoušela, ale už se k tomu odhodlávám. Akorát ještě musím k tomu dodat, že jsem celý den nemohla pozřít vůbec nic a skoro ani vodu ne, až k večeru jsem vypila postupně asi 2dcl vody, což je nic... (jinak piju kolem těch 3 l denně - tedy snažím se, minimum jsou 2l)
Přemýšlím, zda to nemá nějakou souvislost s tím, že mám málo HCl v žaludku. Žádný logický důvod moc nevidím, protože zrovna když jsem to prováděla, tak jsem měla za sebou půst, šankhu, klystýry.... Jedině, že by byl organismus poněkud vyčerpaný, tak se tomu bránil.
A propos, mohl byste mi říct jaká je nejnižší dávka při užívání kyseliny chlorovodíkové? Mám ty vaše kapátka, tak kolik kapek, do jakého množství vody? Jinak asi vše plus minus vím, kdyby něco tak zavolám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 11:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Ninti píše:
Díky za povzbuzení, zatím jsem to od té doby nezkoušela, ale už se k tomu odhodlávám. Akorát ještě musím k tomu dodat, že jsem celý den nemohla pozřít vůbec nic a skoro ani vodu ne, až k večeru jsem vypila postupně asi 2dcl vody, což je nic... (jinak piju kolem těch 3 l denně - tedy snažím se, minimum jsou 2l)
Přemýšlím, zda to nemá nějakou souvislost s tím, že mám málo HCl v žaludku. Žádný logický důvod moc nevidím, protože zrovna když jsem to prováděla, tak jsem měla za sebou půst, šankhu, klystýry.... Jedině, že by byl organismus poněkud vyčerpaný, tak se tomu bránil.
A propos, mohl byste mi říct jaká je nejnižší dávka při užívání kyseliny chlorovodíkové? Mám ty vaše kapátka, tak kolik kapek, do jakého množství vody? Jinak asi vše plus minus vím, kdyby něco tak zavolám.

No jo, to jste ale neuvedla, že děláte nějaký očistný pětiboj, to se pak nemůžete moc divit, když něco nesedne. Málo HCl by to asi neovlivnilo, spíše to vyčerpání a běžně se dává 10 kapek do 0,5 dcl vody a vypít před a po jídle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2013 11:03 am 
Offline

Registrován: stř led 12, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den Jardo,

chtěla bych se zeptat, co se myslí "trochou krve při očistě žaludku."

Očistu jsem dělala podle Vašich stránek asi před čtyřimi lety - voda skoro čistá, max. trošku do žluta. V poslední době jsem se o očistu pokoušela znovu - vždy je voda růžová - asi jako grep. štáva a při každém dalším vrhnutí se ještě ztmavuje více do červena. Toto se mi stává při každé očistě, v poslední době to zkouším asi tak s odstupem 1 měsíce. Potřebovala bych poradit, zda je růžová voda v normě nebo to vidíte na nějaký problém.

Další věc, co mi vrtá hlavou je, že zvracím tu vodu zcela čistou, tj. bez nějakých částic, kousků či hlenů. Přitom jsem přesvědčená, že hleny v sobě mám, i candidu. Tak nevím.

Jinak zvracím docela dobře, dávám si 1 litr vody nebo vody se sodou, a krev určitě není z úst (sliny jsou bílé). Jsem při tom zvracení docela - v mezích možností - v pohodě, jen mě znervózňuje to krvavé zbarvení.

Předem děkuji za Vaši odpověď.

Beruška


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: úte črc 23, 2013 2:59 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Skus si odmerat, ci vyvracas vsetku vodu.
V pripade, ze nie, tie usadeniny a hlieny mozu ostat naspodu, vacsinou ich najviac odchadza az v poslednej varke.
Ak nalejes do seba liter vody, tak by si mala vyvracat tak 9,5 dcl, uplne vsetko do mililitru mi nikdy neslo.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned srp 18, 2013 5:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
beruska píše:
Dobrý den Jardo,

chtěla bych se zeptat, co se myslí "trochou krve při očistě žaludku."

Očistu jsem dělala podle Vašich stránek asi před čtyřimi lety - voda skoro čistá, max. trošku do žluta. V poslední době jsem se o očistu pokoušela znovu - vždy je voda růžová - asi jako grep. štáva a při každém dalším vrhnutí se ještě ztmavuje více do červena. Toto se mi stává při každé očistě, v poslední době to zkouším asi tak s odstupem 1 měsíce. Potřebovala bych poradit, zda je růžová voda v normě nebo to vidíte na nějaký problém.

Další věc, co mi vrtá hlavou je, že zvracím tu vodu zcela čistou, tj. bez nějakých částic, kousků či hlenů. Přitom jsem přesvědčená, že hleny v sobě mám, i candidu. Tak nevím.

Jinak zvracím docela dobře, dávám si 1 litr vody nebo vody se sodou, a krev určitě není z úst (sliny jsou bílé). Jsem při tom zvracení docela - v mezích možností - v pohodě, jen mě znervózňuje to krvavé zbarvení.

Předem děkuji za Vaši odpověď.

Beruška

Krev se většinou vyskytuje v podobě kapek v chuchvalcích hlenu, ale to co popisujete je docela divné, to asi ani krev nebude, ta barví vodu i v nepatrném množství dost intenzivně. Toto by muselo být velice nepatrné krvácení ze sliznic a to by se mělo po nějaké době výplachů spíše stabilizovat než zhoršit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned led 05, 2014 7:39 am 
Offline

Registrován: ned led 05, 2014 7:32 am
Příspěvky: 1
Dobry den,
trpim emetofobii = strachem ze zvraceni. V posledni dobe mi to velmi komplikuje zivot. Duvod me fobie je asi ten, ze jsem nezvracela minimalne deset let. Zacina me to psychicky nicit. Nejim, nespim.. Je to opravdu desne.
Muj dotaz je ten, zda i s takovou fobii si mohu provest vyplach zaludku a zda je mozne, ze se tim me fobie alespon castecne zbavim?
Mam pocit, ze kdyz zacnu zvracet, tak snad umru nebo omdlim.
Prosim, poradte mi. Chci se me fobie zbavit a myslim, ze lecba sokem je idelani volba. Zvladnu to?
Predem moc dekuji za odpovedi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob led 11, 2014 6:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Ivin píše:
Dobry den,
trpim emetofobii = strachem ze zvraceni. V posledni dobe mi to velmi komplikuje zivot. Duvod me fobie je asi ten, ze jsem nezvracela minimalne deset let. Zacina me to psychicky nicit. Nejim, nespim.. Je to opravdu desne.
Muj dotaz je ten, zda i s takovou fobii si mohu provest vyplach zaludku a zda je mozne, ze se tim me fobie alespon castecne zbavim?
Mam pocit, ze kdyz zacnu zvracet, tak snad umru nebo omdlim.
Prosim, poradte mi. Chci se me fobie zbavit a myslim, ze lecba sokem je idelani volba. Zvladnu to?
Predem moc dekuji za odpovedi.

Tak podobná fobie musí být výsledkem nějakého nepříjemného zážitku z mládí, kdy většina mladých lidí vyzkouší, větší dávku lihovin v kombinaci s výborným hospodským jídlem a krátce na to zjistí, že zvrací vlašský salát i když ho již nejedli několik dní. Mohu vás ujistit, že zvracení čisté vody se tomu ani trochu nepodobá a to ani pocitově, ani fyzickým projevem. Prostě je naprosto něco jiného, když zvracet nechcete a musíte, protože je vám blbě a nebo zvracet chcete, jde pouze o vodu a blbě vám u toho není. Myslím, že se bát nemusíte, po prvním provedení budete nadšená jak snadno to proběhlo a fobie bude minulostí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned led 12, 2014 2:36 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Zajímavé je to, že jen sem Ivin dala ten příspěvek, ten večer jsem zvracel. \":)\"
Jinak, opakované a každodenní zvracení značně mechanicky namáhá jícen (a kardii) a samozřejmě ho leptá žaludečními šťávami, dlouhodobě to vede k zánětu jícnu a třeba natržení kardie. Lidé sice zvracet umí (třeba koně nikoliv), ale že by to museli dělat jako kočky (ty to dělají imrvére, je to součást jejich trávení), to ne ..
Přikláním se též k teorii traumatického zážitku z dětství nebo z mládí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz