Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:50 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob srp 16, 2008 11:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Výplach žaludku

Tato technika většinou neseznámeným adeptům připomene stav, kdy bujaré veselí s přemírou jídla a alkoholu nevydržel náš žaludek a došlo k spontánnímu vyprázdnění, což zrovna ideální pocit není. S tímto stavem to nemá nic společného a zvláště u zhoršeného trávení jde o velice prospěšnou, jednoduchou a časově nenáročnou techniku, která velice rychle upraví například překyselení žaludku,které mnoho lidí draze a neúčinně řeší nesmyslným polykáním pilulek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: úte črc 07, 2009 8:37 pm 
Offline

Registrován: úte črc 07, 2009 8:26 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den či večer Jardo,
v odpovědi z 26. března 2009 zmiňujete očistu žaludku. Mužete mi prosím tuto techniku více přiblížit. Mám totiž se žaludkem trochu problém. Na gastru mi řekli, že u mě dochazí k částečnému vstupu žlučových šťáv do žaludku a tak usuzuji, že mi to nejspíš občas způsobuje podráždění a říhání. Tak mě napadá, že pokud je tato technika schopna upravit tonus žaludku, pak by mi mohla pomoci také při mých potížích.

Děkuji, s pozdravem Karel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: úte črc 07, 2009 9:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
KarelK píše:
Dobrý den či večer Jardo,
v odpovědi z 26. března 2009 zmiňujete očistu žaludku. Mužete mi prosím tuto techniku více přiblížit. Mám totiž se žaludkem trochu problém. Na gastru mi řekli, že u mě dochazí k částečnému vstupu žlučových šťáv do žaludku a tak usuzuji, že mi to nejspíš občas způsobuje podráždění a říhání. Tak mě napadá, že pokud je tato technika schopna upravit tonus žaludku, pak by mi mohla pomoci také při mých potížích.

Děkuji, s pozdravem Karel.

Podívejte se na, http://www.zdravi-az.cz/Odstraneni_dysbakteriozy_01.php . Technika je to jednoduchá a po nastudování ji snadno provedete, popisovaný problém by měla celkem snadno vyřešit. Jinak, tento stav dokáže eliminovat i pravidelné pití živé vody, ale to je jiné téma, vždy je lepší úprava anatomie žaludku a rozumná strava.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát črc 10, 2009 2:57 pm 
Offline

Registrován: pát črc 10, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, Jardo,
je mi 43, mám něco podobného jako Karel, na gastru mi před 14 měsíci stanovili diagnozu chronický zánět žaludku, tvoří se mi v něm jezírka žluči, sliznice je pruhovaná, 2x mi odstraňovali polypy, ale Helicobacter Pyroli tam nemám. Přes rok tedy denně užívám Controloc - lék proti překyselení žaludku, ale zlepšení se stále nedostavuje. Nemohu vůbec kyselé, tzn. ani pomerančovou a grepovou šťávu, kterou jsem pila každý den téměř 15 let (na lačno a bohužel neředěnou - snad toto není důvod mého chron. zánětu), zkusila jsem ji teď během tohoto roku 2x a pokaždé jsem měla bolesti v žaludku. Moji známí mi říkají, že jsem si konečně tím svým grepem "vypálila díra do žaludku". Já to spíš vidím na ranní stres. Z užívání léku nejsem ani trochu nadšená a chci to řešit jinak. Byl by pro mne výplach žaludku vhodný?
Děkuji za odpověď - Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát črc 10, 2009 7:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
peta píše:
Dobrý den, Jardo,
je mi 43, mám něco podobného jako Karel, na gastru mi před 14 měsíci stanovili diagnozu chronický zánět žaludku, tvoří se mi v něm jezírka žluči, sliznice je pruhovaná, 2x mi odstraňovali polypy, ale Helicobacter Pyroli tam nemám. Přes rok tedy denně užívám Controloc - lék proti překyselení žaludku, ale zlepšení se stále nedostavuje. Nemohu vůbec kyselé, tzn. ani pomerančovou a grepovou šťávu, kterou jsem pila každý den téměř 15 let (na lačno a bohužel neředěnou - snad toto není důvod mého chron. zánětu), zkusila jsem ji teď během tohoto roku 2x a pokaždé jsem měla bolesti v žaludku. Moji známí mi říkají, že jsem si konečně tím svým grepem "vypálila díra do žaludku". Já to spíš vidím na ranní stres. Z užívání léku nejsem ani trochu nadšená a chci to řešit jinak. Byl by pro mne výplach žaludku vhodný?
Děkuji za odpověď - Petra

Jak sama vidíte, řešit překyselení neutralizací kyselin je nesmysl, ale velice dobře se z něho žije výrobcům "léčiv" na potlačení překyselení. Celé je to tak neuvěřitelně nelogické, že mě mnoho let udivuje, kde mají lidé mozek, když to polykají. Šťávou z citrusů jste nic pokazit nemohla, za to vždy můžou tvůrci kyselin, jako maso, mléko a mouka. Vždy to berte jako celý soubor "potravin", vyrobený z uvedené suroviny. Stres je také velice silný faktor a zvládnout ho znamená mít čistá střeva. Výplachem dle mého názoru nic nezkazíte, spíše můžete získat, ale patrně by bylo potřeba více změn ve Vašem současném stravování i ve vnitřní hygieně Vašeho organizmu. Vyzkoušejte jeden postup, který Vám snad umožní prášky nebrat. Po většinu dne pijte melounovou šťávu, což je zelenina a většina lidí to ani netuší, lisujte si šťávu z celého plodu, včetně kůry, případně pijte jiné zeleninové šťávy a ráno i po večeři si vezmete Lepicol, podle návodu na výrobku. Musím Vám říct, že pokud si pacienta nemám možnost vyšetřit, tak radím na základě letitých zkušeností, ale neomylný určitě nejsem. Navození ztracené rovnováhy, znamená pochopení a dodržování více souvislostí, nezbytně nutných k udržení jak stabilní váhy, tak zdraví. V tomto Vám samozřejmě mohu být nápomocen a formou osobní konzultace Vás seznámit se vším, co je třeba dodržovat, pro zachování stálého zdraví. V případě zájmu o schůzku, mi zavolejte na telefon uvedený na stránkách vpravo, pod mojí fotografií a domluvíme se na termínu schůzky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: čtv zář 03, 2009 1:08 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jest doporucujete pol hodiny po tejto technike. Kedy sa ale moze pit? Po ranu je najlepsie hydratovat organizmus, takze je lepsie pockat tiez pol hodinu, kym sa zacne s pitim?
Este ma zaujima, len tak ma to napadlo, po prevedeni tejto techniky, nebolo by vhodne vypit trochu uriny, alebo/a koloidneho striebra? Napadlo ma, ze by to mozno dokazalo znicit helicobakter pylori bez pouzitia antibiotik.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: čtv zář 03, 2009 8:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Jest doporucujete pol hodiny po tejto technike. Kedy sa ale moze pit? Po ranu je najlepsie hydratovat organizmus, takze je lepsie pockat tiez pol hodinu, kym sa zacne s pitim?
Este ma zaujima, len tak ma to napadlo, po prevedeni tejto techniky, nebolo by vhodne vypit trochu uriny, alebo/a koloidneho striebra? Napadlo ma, ze by to mozno dokazalo znicit helicobakter pylori bez pouzitia antibiotik.

Pít se dá prakticky hned, já piji tak 10-15 min po provedení a většinou urinu, nebo čerstvou šťávu. Pít koloidní stříbro asi nemá valný význam, to se vstřebává sliznicí úst a je ho třeba co nejdéle převalovat v ústech, ideálně 3-5 minut každou dávku. Po spolknutí stříbro reaguje se žaludečními kyselinami a tvoří chlorid stříbrný, který tělo využívat neumí. Je sice pravda, že žaludek je zdánlivě vypláchnutý, ale to naopak umožní velice dobrou tvorbu kyselin nutných k uvedené reakci. Helicobakter pylori naprosto nesnáší kapsaicin z pálivých paprik a je to jeden ze spolehlivých likvidátorů tohoto neřádu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: čtv zář 03, 2009 10:42 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Helicobakter pylori naprosto nesnáší kapsaicin z pálivých paprik a je to jeden ze spolehlivých likvidátorů tohoto neřádu.


Neznasa este nieco ine? \":-)\" Tie palive papriky mi zrovna velmi nesmakuju, hlavne odkedy som presiel na jednoduchsiu stravu.

S tym koloidnym striebrom sa vacsinou uvadza, ze staci ho podrzat v ustach minutu. A ked sa prehltne, treba ho zapit vacsim mnozstvom vody, asi aby sa zriedili kyseliny, a potom sa "ze vraj" dostane az do criev. Tiez sa mi to velmi nezda, mam pocit, ze v zaludku dlho nevydrzi. Takze predlzim cas jeho pobytu v ustnej dutine na 3 minuty. \":-)\"
Este ma napadlo, ze ci nieje lepsie predtym rozprudit krv kratkym cvicenim... predsa, telo sa tak lepsie prekrvi a striebro sa lepsie rozvezie po tele.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: čtv zář 03, 2009 6:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Neznasa este nieco ine? \":-)\" Tie palive papriky mi zrovna velmi nesmakuju, hlavne odkedy som presiel na jednoduchsiu stravu.

S tym koloidnym striebrom sa vacsinou uvadza, ze staci ho podrzat v ustach minutu. A ked sa prehltne, treba ho zapit vacsim mnozstvom vody, asi aby sa zriedili kyseliny, a potom sa "ze vraj" dostane az do criev. Tiez sa mi to velmi nezda, mam pocit, ze v zaludku dlho nevydrzi. Takze predlzim cas jeho pobytu v ustnej dutine na 3 minuty. \":-)\"
Este ma napadlo, ze ci nieje lepsie predtym rozprudit krv kratkym cvicenim... predsa, telo sa tak lepsie prekrvi a striebro sa lepsie rozvezie po tele.

Sice to nemám vyzkoušené, ale údajně na něj funguje i aloe vera, brokolice a včelí med.
Co se týká cvičení před aplikací koloidního stříbra přes sliznici úst, vůbec nedokážu posoudit zda to může mít nějaký pozitivní vliv, ale podle mého názoru se zrovna sliznice úst cvičením asi moc neprokrví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát zář 04, 2009 11:18 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Tak vyskusal som vyplach zaludku, ale na prvy krat nic moc, po 10 minutovom boji zo mna vyslo asi len 2 deci, takze 8 deci ostalo v zaludku. Samozrejme, ten najvacsi sajrajt nevysiel, ten ide ako posledny, isla zo mna len cista voda, takze som trochu sklamany. Mam celkom slaby zaludok a reflex na vracanie, napadlo ma, ci by sa nedal posilnit nejakymi brusnymi cviceniami. Ale mozno zaludok a reflex zosilnie aj sam, ked to budem skusat kazdy den.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát zář 04, 2009 8:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Tak vyskusal som vyplach zaludku, ale na prvy krat nic moc, po 10 minutovom boji zo mna vyslo asi len 2 deci, takze 8 deci ostalo v zaludku. Samozrejme, ten najvacsi sajrajt nevysiel, ten ide ako posledny, isla zo mna len cista voda, takze som trochu sklamany. Mam celkom slaby zaludok a reflex na vracanie, napadlo ma, ci by sa nedal posilnit nejakymi brusnymi cviceniami. Ale mozno zaludok a reflex zosilnie aj sam, ked to budem skusat kazdy den.

To nezlepšíte cvičením břicha, ale cvičením hlavy. Zvracení je čistě o představách, někomu popíšete rozbité lidské tělo a aniž to vidí tak zvrací. Já nezvracím při jakékoliv situaci, jsem v tomto směru extrémně odolný, což jsem zjistil na vojenské službě, kde jsem měl tu čest likvidovat rozsekaná lidská těla po vykolejení vlaku a ostatní tam vyzvraceli málem i slepé střevo. I přes tuto vlastnost jsem schopen zvracet když chci, ale musím se na to velice soustředit a ten efekt se nahodí. Trénink dělá mistra a tomto případě trénujte představu toho reflexu, která zvracení nahodí. Také je dobré podráždit až kořen jazyka a pokud nezabere prst, tak vyzkoušejte husí brko, to se běžně aplikovalo proti přežrání na hradních hostinách. Možná by šlo aplikovat k podráždění i jemný dětský zubní kartáček, ale pozor na rozedření sliznice jazyka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2009 11:07 am 
Offline

Registrován: ned srp 30, 2009 9:57 pm
Příspěvky: 11
ta voda na vyplach staci obycejna tepla nebo s nejakou prisadou? po slane se mi zvracet sice chtelo kdyz jsem delal sankapraksalanu, ale bojim se ze bych ji nevyvrhnul celou a zbytecne si zasolil organismus


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2009 7:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
lukash píše:
ta voda na vyplach staci obycejna tepla nebo s nejakou prisadou? po slane se mi zvracet sice chtelo kdyz jsem delal sankapraksalanu, ale bojim se ze bych ji nevyvrhnul celou a zbytecne si zasolil organismus

Nejvhodnější je vlažná boilerovka, ta je hnusná docela dost a také se vlažná voda nejlépe zvrací, u studené, nebo teplé, to tak dobře nejde. Slaná moc vhodná není, to raději použijte kávovou lžičku jedlé sody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pon zář 07, 2009 12:43 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Co vlastne sposobuje ten ovis zaludku. Ake faktory sa na tom podielaju? Je to iba konstantne prejedanie sa, alebo aj zavisi, ako dlho ostane potrava v zaludku (teda clovek, co ma vela stresu, travi mu horsie, a teda potrava ostava dlhsie v zaludku).
Preco sa jedenie vacsieho mnozstva polievky podiela na vzniku ovisu? Zaroven, nesposobuje to iste vypitie vacsieho mnozstva tekutin, napriklad kazde rano liter vody?
Co robit, aby ovis postupne vymizol a tvar zaludka sa vratil do normalu? Staci sa neprejedat tazko stravitelnymi jedlami, a zmizne casom sam, alebo existuju aj dalsie ucinne veci, co napomahaju vymiznutiu ovisu? Napriklad, ked sa tieto preplachy zaludka robia 1-2x do tyzdna, urychli to vymiznutie ovisu? Pomozu aj pravidelne jednodnove posty, alebo by bol lepsi dlhsi...
Este ma napadlo, ci neexistuju nejake cvicenia, co by v tejto veci pomahali...

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pon zář 07, 2009 7:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Co vlastne sposobuje ten ovis zaludku. Ake faktory sa na tom podielaju? Je to iba konstantne prejedanie sa, alebo aj zavisi, ako dlho ostane potrava v zaludku (teda clovek, co ma vela stresu, travi mu horsie, a teda potrava ostava dlhsie v zaludku).
Preco sa jedenie vacsieho mnozstva polievky podiela na vzniku ovisu? Zaroven, nesposobuje to iste vypitie vacsieho mnozstva tekutin, napriklad kazde rano liter vody?
Co robit, aby ovis postupne vymizol a tvar zaludka sa vratil do normalu? Staci sa neprejedat tazko stravitelnymi jedlami, a zmizne casom sam, alebo existuju aj dalsie ucinne veci, co napomahaju vymiznutiu ovisu? Napriklad, ked sa tieto preplachy zaludka robia 1-2x do tyzdna, urychli to vymiznutie ovisu? Pomozu aj pravidelne jednodnove posty, alebo by bol lepsi dlhsi...
Este ma napadlo, ci neexistuju nejake cvicenia, co by v tejto veci pomahali...

Nejjednodušší cvičení žaludku je právě zvracení. Prověšení vzniká hlavně z polévek a jiných teplých tekutin které dilatují tkáně, také velké množství jídla na to má negativní vliv. Velice dobré na srovnání prověšení, jsou jakékoliv půsty a dlouhodobější, nad tři dny jsou naprosto nejlepší. Výplachy můžete konat nějakou dobu i denně a sám mám vyzkoušeno cca 30 dní v kuse každé ráno.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz