Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:49 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 8:32 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Nejjednodušší cvičení žaludku je právě zvracení. Prověšení vzniká hlavně z polévek a jiných teplých tekutin které dilatují tkáně, také velké množství jídla na to má negativní vliv. Velice dobré na srovnání prověšení, jsou jakékoliv půsty a dlouhodobější, nad tři dny jsou naprosto nejlepší. Výplachy můžete konat nějakou dobu i denně a sám mám vyzkoušeno cca 30 dní v kuse každé ráno.
Jaroslave výplach žaludku jsem se již dle Vašeho návodu naučil a myslím, že jej umím dokonale, není problém během pěti minut žaludek krásně pročistit. Za návod Vám děkuji.
Teď se přiznám, že výplach asi občas "zneužívám", ale asi je to lepší než ponechat obsah žaludku tak, jak je; upřesním. Při nějaké oslavě, co se sem tam namane, buďto neudržím chutě "na uzdě" nebo nechci být v ústraní a prostě si nějaký ten obložený chlebíček, zákusek, pivo dám. Hned dodám, že když už, tak si tyhle "dobroty" užiju a dám si jich víc (ale necpu se, to ne), protože plnější žaludek se pak lépe čistí. Takže - užiju si, jak se říká "nadlábnu se" a pak si odskočím udělat výplach žaludku. Ve společnosti nejsem v ústraní, nikdo neukazuje prstem "to je on ten vegetarián" a já mám zas během chvíle prázdný žaludek. Psychicky nestrádám - mám dobrý pocit jak z těch chlebíčků (po 40 letech na klasické stravě mne ještě pořád chutě přepadají) a stejně dobrý pocit pak mám z úspěšného očistného výplachu, který zvládám myslím velmi dobře (až "do dna").
Rád bych nyní jen poptal, na větší narozeninové oslavě jsem si takhle během dlouhého odpoledne odskočil čistit žaludek dvakrát. Nevadí to nějak obzvlášť?
Navíc, budu se teď účastnit několika oslav za sebou, nevadí tedy tato praktika tři dny po sobě, kdy "pěkné" odpoledne vždy završím výplachem žaludku?
Jaroslave děkuji předem za názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 2:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Jaroslave výplach žaludku jsem se již dle Vašeho návodu naučil a myslím, že jej umím dokonale, není problém během pěti minut žaludek krásně pročistit. Za návod Vám děkuji.
Teď se přiznám, že výplach asi občas "zneužívám", ale asi je to lepší než ponechat obsah žaludku tak, jak je; upřesním. Při nějaké oslavě, co se sem tam namane, buďto neudržím chutě "na uzdě" nebo nechci být v ústraní a prostě si nějaký ten obložený chlebíček, zákusek, pivo dám. Hned dodám, že když už, tak si tyhle "dobroty" užiju a dám si jich víc (ale necpu se, to ne), protože plnější žaludek se pak lépe čistí. Takže - užiju si, jak se říká "nadlábnu se" a pak si odskočím udělat výplach žaludku. Ve společnosti nejsem v ústraní, nikdo neukazuje prstem "to je on ten vegetarián" a já mám zas během chvíle prázdný žaludek. Psychicky nestrádám - mám dobrý pocit jak z těch chlebíčků (po 40 letech na klasické stravě mne ještě pořád chutě přepadají) a stejně dobrý pocit pak mám z úspěšného očistného výplachu, který zvládám myslím velmi dobře (až "do dna").
Rád bych nyní jen poptal, na větší narozeninové oslavě jsem si takhle během dlouhého odpoledne odskočil čistit žaludek dvakrát. Nevadí to nějak obzvlášť?
Navíc, budu se teď účastnit několika oslav za sebou, nevadí tedy tato praktika tři dny po sobě, kdy "pěkné" odpoledne vždy završím výplachem žaludku?
Jaroslave děkuji předem za názor.

Panstvo na hradech a zámcích to takto praktikovalo celá staletí a nikde jsem nečetl, že by jim to nějak vadilo. Dnešní názor zní, že tímto si vypěstujete bulimii a to musíte posoudit sám, jak dalece je to reálné, že by jste to neustál psychicky. Normálnímu člověku to nijak vadit nemůže, to je můj názor a je to lepší, než se s tím celou noc potýkat a ráno mít třeba zácpu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 6:36 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
I Rimania to robili pri obzerskych seansach. \":-)\"
Jindra, fyziologicky je to v poriadku, ale eticky si myslim, ze nie. Tvoje usta by mali byt ako svatyna, a to, co cez ne prejde, kontroluje psychika. Ked uz si dozicis, nechaj to tak. Ked to robis obcas, tak to nevadi, ved od toho mame vnutorne organy ako pecen a oblicky, aby si obcas trochu aj zamakali. Pozri, ako dopadli civilizacie ako Rimania, alebo slachta, ktori to robili... vnutorny demon Ti zacne casom hovorit, uzi si viac, uzi si viac, vsak pozri ako lahko vies upratat ten bordel. Ale v skutocnosti, to bude robit neviditelnu skodu na psychiku, a tym padom aj na telo. Podla mna sa casom objavia energeticke disharmonie, a teda choroby, a to i napriek tomu, ze sa ta "nezdrava" strava z hostiny vzdy vyvrati. Ja som to tiez raz urobil, a hned sa vo mne ozvalo nejake svedomie, alebo intuicia, ktore mi pocitom dali najavo, ze to nieje dobra cesta. Takze som okamzite prestal, a ked mi obcas usli chute, nechal som to tak, skor som sa naucil neriesit to, a netrestat sa za to.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 8:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
I Rimania to robili pri obzerskych seansach. \":-)\"
Jindra, fyziologicky je to v poriadku, ale eticky si myslim, ze nie. Tvoje usta by mali byt ako svatyna, a to, co cez ne prejde, kontroluje psychika. Ked uz si dozicis, nechaj to tak. Ked to robis obcas, tak to nevadi, ved od toho mame vnutorne organy ako pecen a oblicky, aby si obcas trochu aj zamakali. Pozri, ako dopadli civilizacie ako Rimania, alebo slachta, ktori to robili... vnutorny demon Ti zacne casom hovorit, uzi si viac, uzi si viac, vsak pozri ako lahko vies upratat ten bordel. Ale v skutocnosti, to bude robit neviditelnu skodu na psychiku, a tym padom aj na telo. Podla mna sa casom objavia energeticke disharmonie, a teda choroby, a to i napriek tomu, ze sa ta "nezdrava" strava z hostiny vzdy vyvrati. Ja som to tiez raz urobil, a hned sa vo mne ozvalo nejake svedomie, alebo intuicia, ktore mi pocitom dali najavo, ze to nieje dobra cesta. Takze som okamzite prestal, a ked mi obcas usli chute, nechal som to tak, skor som sa naucil neriesit to, a netrestat sa za to.

Máte pravdu, že to může člověka pomalu deformovat a já mu taky píšu, pokud to ustojí psychika, ale to již za nikoho neposoudím. Když člověk nezná míru, tak se poškozuje tak, jako tak, ale jednou za čas to škodit nijak nemůže a připadá mi méně škodlivé vyčistit žaludek, než to v sobě nechat bublat celou noc a ještě se špatně vyspat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2010 3:56 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Xion píše:
Jindra, fyziologicky je to v poriadku, ale eticky si myslim, ze nie. Tvoje usta by mali byt ako svatyna, a to, co cez ne prejde, kontroluje psychika
Xione díky za to, cos mi napsal. Na to, že jsi určitě mladší, jsi mi tedy dal lekci \":)\" Je to k zamyšlení a já se nad tím zamýšlím! Dík!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2010 2:58 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jindra píše:
Xione díky za to, cos mi napsal. Na to, že jsi určitě mladší, jsi mi tedy dal lekci \":)\" Je to k zamyšlení a já se nad tím zamýšlím! Dík!

Za malo Jindra, rad som pomohol. Ja citim akusi zodpovednost za to, co mi prejde ustami. Podla mna, ten stav psychiky, aj tak vpusta do tela energiu, takze tym vyzvracanim sa vela nezmeni, kedze stav psychiky to povolil. Radsej sa teda zameriavam na tu zodpovednost co jem, a svoje telo prenechavam ako dokonaly odraz psychiky. \":-)\" Preto som napriklad v mase striktny, nedal by som si ani kusok, ani slepaci vyvar... je to moj postoj, moja energia ktora vyjadruje moju duchovnu inteligenciu. Viem, ze keby som si dal kusok masa zo slusnosti, a potom to potmehudsky za rohom vyzvracal, po duchovnej stranke by bolo rozhodnute a klesol by som na level ako keby som to nevyzvracal.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: prosba
PříspěvekNapsal: pát bře 12, 2010 10:46 am 
Offline

Registrován: pát bře 12, 2010 10:37 am
Příspěvky: 2
Dobrý den, jak dlouho mohu od vypití 1l vlažné vody dráždit krk k vyzvracení? Je nějaký limit, kdy se voda z žalůdku vstřebává jinam? Bohužel mi to moc nejde a nevim jak dlouho to mohu zkoušet. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosba
PříspěvekNapsal: pát bře 12, 2010 10:52 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Monik píše:
Dobrý den, jak dlouho mohu od vypití 1l vlažné vody dráždit krk k vyzvracení? Je nějaký limit, kdy se voda z žalůdku vstřebává jinam? Bohužel mi to moc nejde a nevim jak dlouho to mohu zkoušet. Děkuji
Toto mělo jít do vlákna "Výplach žaludku." Pokud se vám nedaří vyvolat zvracení, nic se neděje, voda projde normálně trávicím traktem, takže buďte v klidu, naopak aspoň dobře hydratujete organismus. Základ je teorie, zkoukla jste tento Jardův návod? Helejte, taky mi to napoprvé nešlo, ale brzo se mi zadařilo, to zvládnete \":)\" Asi se hlavně nenuťte, ono to chce mít na všechno správnou náladu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosba
PříspěvekNapsal: pát bře 12, 2010 11:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Monik píše:
Dobrý den, jak dlouho mohu od vypití 1l vlažné vody dráždit krk k vyzvracení? Je nějaký limit, kdy se voda z žalůdku vstřebává jinam? Bohužel mi to moc nejde a nevim jak dlouho to mohu zkoušet. Děkuji

Vhodné je vyvolat zvracení co nejdříve, ale není žádný limit, pokud vám to nevyjde, tak se celkem nic neděje a vyzkoušíte to další den znovu, jenom trénink dělá mistra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát bře 12, 2010 3:45 pm 
Offline

Registrován: pát bře 12, 2010 10:37 am
Příspěvky: 2
Děkuji za odpověď, jinak Vaše stránky jsou moc pěkné a propracované \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 1:15 pm 
Offline

Registrován: stř úno 10, 2010 11:46 pm
Příspěvky: 15
Citace:
Vhodné je vyvolat zvracení co nejdříve, ale není žádný limit, pokud vám to nevyjde, tak se celkem nic neděje a vyzkoušíte to další den znovu, jenom trénink dělá mistra.

Zkoušel jsem vyvolat zvracení dle Vašeho návodu již několikrát. Třemi prsty snadno vydráždím žaludek, ale ihned po jediném zapumpování se to celé zase "zavře" a musím znovu přistoupit k dráždění. Což samozřejmě dobu procedury neúměrně protahuje a je to i dost nepříjemné. Přitom si myslím, že vše dělám správně (dostatek vypité vody, 90stupňový předklon se zakulacenými zády, přitlačení žaludky, svírání svalů v podbříšku ...)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 5:25 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jaroslavx píše:
Zkoušel jsem vyvolat zvracení dle Vašeho návodu již několikrát. Třemi prsty snadno vydráždím žaludek, ale ihned po jediném zapumpování se to celé zase "zavře" a musím znovu přistoupit k dráždění. Což samozřejmě dobu procedury neúměrně protahuje a je to i dost nepříjemné. Přitom si myslím, že vše dělám správně (dostatek vypité vody, 90stupňový předklon se zakulacenými zády, přitlačení žaludky, svírání svalů v podbříšku ...)

Vyskusaj inu polohu. Mne sa to napriklad v tej predpisanej robi zle , a klacim pri tom. Takto mi to ide hladko.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 9:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jaroslavx píše:
Zkoušel jsem vyvolat zvracení dle Vašeho návodu již několikrát. Třemi prsty snadno vydráždím žaludek, ale ihned po jediném zapumpování se to celé zase "zavře" a musím znovu přistoupit k dráždění. Což samozřejmě dobu procedury neúměrně protahuje a je to i dost nepříjemné. Přitom si myslím, že vše dělám správně (dostatek vypité vody, 90stupňový předklon se zakulacenými zády, přitlačení žaludky, svírání svalů v podbříšku ...)

Všechno je o tréninku a musíte si ten psychický blok vyřešit. Pokud vůbec něco vyzvracíte, tak jde pouze o psychiku a tu musíte překonat tak, že nad tím nepřemýšlíte, nebo si naopak představujete nějakou situaci ve které jste spontánně zvracel. Také jiná poloha může pomoci, jak správně píše Xion.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2010 9:40 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Robil som vyplach zaludka, no mal som rano strasne vela kyselin. Bolo to neprijemne vracat aj v litry vody, uplne mi to rozozieralo krk a hlavne zubnu sklovinu. Tak ma napadol v takomto pripade pouzit vylepsovak. Pred vypitim litra vody, som vypil pohar teplej vody, v ktorom som rozmiesal 6g jedlej sody, pockal 2 minuty, a az potom som vypil liter vody a urobil vyplach. Ziadne rozozieranie uz nenastalo, voda bola krasne zneutralizovana. Mozno sa to niekomu zijde.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2010 8:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Robil som vyplach zaludka, no mal som rano strasne vela kyselin. Bolo to neprijemne vracat aj v litry vody, uplne mi to rozozieralo krk a hlavne zubnu sklovinu. Tak ma napadol v takomto pripade pouzit vylepsovak. Pred vypitim litra vody, som vypil pohar teplej vody, v ktorom som rozmiesal 6g jedlej sody, pockal 2 minuty, a az potom som vypil liter vody a urobil vyplach. Ziadne rozozieranie uz nenastalo, voda bola krasne zneutralizovana. Mozno sa to niekomu zijde.

Pokud jste si dělal test toho stavu žaludeční kyseliny před půstem, tak by mě docela zajímalo, jak se to půstem změnilo. Zase bych měl pro někoho jiného informaci, zda se dá, či nedá půstem obnovit tvorba žaludečních kyselin.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz