Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pon úno 03, 2014 7:57 am 
Offline

Registrován: pon úno 03, 2014 7:38 am
Příspěvky: 2
Dobry den Jardo.

prave som dokoncil vyplach zaludka prvykrat. Chcel by som spytat na jeho vysledok.
Vypil som 1.2 litra vody, ktoru som vyvratil takmer celu (rysku som tesne dosiahol chybalo len maly kusok), mozna mi chybalo iba par mililitrov. Vyzvracal som sa hned ako som dopil, pritol som som vo velmi rychlom slede urobil cviki zo Sankhapraksalany, len aby som trosku prehrkal v zaludku obsah. Plus som este vo velkej rychlosti rotriasol bokmi ako ked niekto sprintuje, cim som pretriasol dokonale zaludok.
Nasledne som pristupil k vyzvrateniu mojho zaludka. Popisovanou technikou mi to moc neslo, tak som rychle vybral zubnu kefku a podrazdil koren jazyka. To sa rozbehlo takmer okamzite a za chvilu som bol u konca s objemom vody ako som uz napisal.
Spytat sa chcem ale nasledovnu vec, obsah vyvratenej vody bol takmer totozny s tym co som vypil, teda ziadna zelena, zlta alebo hneda voda. Ani horkasta chut. Bolo tam maximalne niekolko slin a trosicku hlienov bielo priesvitnej farby. Celkovo voda bola iba taka troska mutnejsia ale to bolo vsetko.

Je to v poriadku alebo som nieco pominul pri tejto technike? Myslim si, ze uz mi naozaj velmi neslo viac vyvratit lebo zaverecne pumpy boli uz iba suche a to ich este skusil niekolko.

Chcem podotknut, ze som v pribehu 8 mesiacov zrealizoval styri Sankhapraksalany, s tym, ze poslednu som robil asi pred 25timy dnami a pri tej prvel som sa pozvracal predtym ako sa nakopol sifon. Je teda mozne, ze Sankhapraksalany uz vycistili zaludok a preto som tam nevidiel ziadne anomalie (zelene chuchvalce a pod.)?

Pytam sa aj preto, ze tieto cviky nerobim len tak zo srandy, dlhodobo (asi 2 roky) ma nafukuje a mam pocit plnosti, cize vobec mi nejak extra netravi. Preto sa to snazim riesit aj takto. Podotykam, ze po Sankhapraksalane sa na asi dva dni zastavi tvorba plynov ale potom ako pride prva stolica sa plynatost vrati a som v podstate tam kde som bol. Samoyrejme jem vela vlakniny, aj z lekarne Psylium, plus probiotika s prebiotikami. Cize nejaka plynatost by tam mala byt ale u mna je to casto so zapachom (t.j. asi mam hnilobny proces a kvasenie v tele) a frekvencia je dost velka. T.j. za den aj viac ako 20 krat.

Prosim dajte mi nejake rady, ze co by som mohol este skusit a preco moje vysledky su take ako pisem. Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 6:41 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
PeterKite píše:
Dobry den Jardo.

prave som dokoncil vyplach zaludka prvykrat. Chcel by som spytat na jeho vysledok.
Vypil som 1.2 litra vody, ktoru som vyvratil takmer celu (rysku som tesne dosiahol chybalo len maly kusok), mozna mi chybalo iba par mililitrov. Vyzvracal som sa hned ako som dopil, pritol som som vo velmi rychlom slede urobil cviki zo Sankhapraksalany, len aby som trosku prehrkal v zaludku obsah. Plus som este vo velkej rychlosti rotriasol bokmi ako ked niekto sprintuje, cim som pretriasol dokonale zaludok.
Nasledne som pristupil k vyzvrateniu mojho zaludka. Popisovanou technikou mi to moc neslo, tak som rychle vybral zubnu kefku a podrazdil koren jazyka. To sa rozbehlo takmer okamzite a za chvilu som bol u konca s objemom vody ako som uz napisal.
Spytat sa chcem ale nasledovnu vec, obsah vyvratenej vody bol takmer totozny s tym co som vypil, teda ziadna zelena, zlta alebo hneda voda. Ani horkasta chut. Bolo tam maximalne niekolko slin a trosicku hlienov bielo priesvitnej farby. Celkovo voda bola iba taka troska mutnejsia ale to bolo vsetko.

Je to v poriadku alebo som nieco pominul pri tejto technike? Myslim si, ze uz mi naozaj velmi neslo viac vyvratit lebo zaverecne pumpy boli uz iba suche a to ich este skusil niekolko.

Chcem podotknut, ze som v pribehu 8 mesiacov zrealizoval styri Sankhapraksalany, s tym, ze poslednu som robil asi pred 25timy dnami a pri tej prvel som sa pozvracal predtym ako sa nakopol sifon. Je teda mozne, ze Sankhapraksalany uz vycistili zaludok a preto som tam nevidiel ziadne anomalie (zelene chuchvalce a pod.)?

Pytam sa aj preto, ze tieto cviky nerobim len tak zo srandy, dlhodobo (asi 2 roky) ma nafukuje a mam pocit plnosti, cize vobec mi nejak extra netravi. Preto sa to snazim riesit aj takto. Podotykam, ze po Sankhapraksalane sa na asi dva dni zastavi tvorba plynov ale potom ako pride prva stolica sa plynatost vrati a som v podstate tam kde som bol. Samoyrejme jem vela vlakniny, aj z lekarne Psylium, plus probiotika s prebiotikami. Cize nejaka plynatost by tam mala byt ale u mna je to casto so zapachom (t.j. asi mam hnilobny proces a kvasenie v tele) a frekvencia je dost velka. T.j. za den aj viac ako 20 krat.

Prosim dajte mi nejake rady, ze co by som mohol este skusit a preco moje vysledky su take ako pisem. Dakujem

Tak očistu žaludku bych viděl v pohodě, ale asi nemáte dostatek HCl v žaludku. Udělejte si krkací test a uvidíte. Jinak pokud jde o ty prdíky, tak vyzkoušejte Endiaron cca 6-9 tablet denně po pár dní a pak velké dávky laktobacilů, ale opravdu velké, cca 500 miliard denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: čtv dub 10, 2014 8:08 am 
Offline

Registrován: stř dub 09, 2014 8:14 am
Příspěvky: 3
Dobrý deň

kvôli dlhoročným rôznorodým fyzickým aj psychickým problémom som uvažovala nad očistou čriev a žalúdka slanou vodou, ale čítala som v danom vlákne o 16-ročnej slečne, ktorej voda neprešla cez žalúdok. Myslím si, že by sa mi stalo to isté, tak mám trochu obavy to vyskúšať. Už dlhoročne cítim, že mám ako keby zablokovaný žalúdok, naraz som schopná vypiť maximálne 3dcl vody (bežne pijem tak deci) a už ma bolí brucho, to nehovorím ani o množstve jedla, ktoré jedávam. Priznávam, že jedávam behom dňa často a málo, hlavne sladkosti, lebo z nich mi (paradoxne) nie je zle a rýchlo trávia. Začala som si robiť aj smoothies, ale po trojdecovom pohári vypitého behom polhodiny mi bolo zle a mala som strašne nafúknuté brucho ešte pol dňa Tak som začala uvažovať o výplachu žalúdku, ale mám 21 a naposledy som vracala v 11 pri brušnej chrípke. Odvtedy mi to nejde, aj keď som to pár krát skúšala. Teraz sa však obávam vyskúšať to opäť, pretože (a možno vám to príde smiešne), keď si teraz uvedomím, čo by som v žalúdku mohla mať, tak sa bojím, žeby som sa pri dávení mohla zadusiť. Čo by ste mi poradili ako prvé? Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob dub 12, 2014 10:07 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
calling7 píše:
Dobrý deň

kvôli dlhoročným rôznorodým fyzickým aj psychickým problémom som uvažovala nad očistou čriev a žalúdka slanou vodou, ale čítala som v danom vlákne o 16-ročnej slečne, ktorej voda neprešla cez žalúdok. Myslím si, že by sa mi stalo to isté, tak mám trochu obavy to vyskúšať. Už dlhoročne cítim, že mám ako keby zablokovaný žalúdok, naraz som schopná vypiť maximálne 3dcl vody (bežne pijem tak deci) a už ma bolí brucho, to nehovorím ani o množstve jedla, ktoré jedávam. Priznávam, že jedávam behom dňa často a málo, hlavne sladkosti, lebo z nich mi (paradoxne) nie je zle a rýchlo trávia. Začala som si robiť aj smoothies, ale po trojdecovom pohári vypitého behom polhodiny mi bolo zle a mala som strašne nafúknuté brucho ešte pol dňa Tak som začala uvažovať o výplachu žalúdku, ale mám 21 a naposledy som vracala v 11 pri brušnej chrípke. Odvtedy mi to nejde, aj keď som to pár krát skúšala. Teraz sa však obávam vyskúšať to opäť, pretože (a možno vám to príde smiešne), keď si teraz uvedomím, čo by som v žalúdku mohla mať, tak sa bojím, žeby som sa pri dávení mohla zadusiť. Čo by ste mi poradili ako prvé? Ďakujem

Nebát se a vyzkoušet, nic jiného vám stejně nikdo poradit nedovede a bez toho pokusu stejně nic nezjistíte. Nikdy jsem nikde nečetl, že by kdokoliv měl nějaké problémy, kterých se obáváte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: čtv črc 24, 2014 9:18 am 
Offline

Registrován: čtv črc 24, 2014 9:09 am
Příspěvky: 1
Zdravim dnes rano som prvy krat robila vyplach zaludka ,liter vypitej vody vyzvracala som ju vsetku v poriadku voda bola cista bez hlienov bez nicoho pi poslednych varkach trochu kyslo chutilo a po daveni nejakych 15 min bolo citit jemne horko v ustach mam 20 rokov znamena ze je vsetko v poriadku? daKUJEM


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 5:50 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sclabonya píše:
Zdravim dnes rano som prvy krat robila vyplach zaludka ,liter vypitej vody vyzvracala som ju vsetku v poriadku voda bola cista bez hlienov bez nicoho pi poslednych varkach trochu kyslo chutilo a po daveni nejakych 15 min bolo citit jemne horko v ustach mam 20 rokov znamena ze je vsetko v poriadku? daKUJEM

Ano, takto by to mělo probíhat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: úte bře 17, 2015 8:59 am 
Offline

Registrován: úte črc 02, 2013 2:17 pm
Příspěvky: 10
Mam za sebou ctyri vamanadhauti a jsem nadsena. Poprve nic moc. Zvracet se mi moc nechtelo, bolel mi cipek, ktery jsem si podrazdila (asi 3 dny). Podruhe se mi darilo lepe. I kdyz sly hlavne hleny, zluci moc ne. Treti vyplach jsem delala den po sankpraksalane a vysledek byl prekvapujici. Krome mnoha zluce jsem vyzvracela i zlucovy kaminek? Nevim, co jineho by to bylo. Velokost asi 5mm, kdyz vyschl asi 2,5 mm. Smrdi po zluci. Byl zluty, vyschly je do cerna. Manzel mi tvrdi, ze je anatomicky nemozne vyzvratit zlucovy kaminek. Ani jsem se nikde nedocetla, ze by to nekdo popisoval. Den pote jsem zase provedla vamanadhauti a sla zase zluc. Podle sona (pred 3 mesici) mam ve zlucovodech bahnicko a poboliva mi nepravidelne prave podzebri. Nekdy je to velmi citlive na dotek. Od shankpraksalany (3 den) provadim denne kavovy klystyr, zatim krome kandidy nevychazi zadne kaminky. Nevite nekdo, co by to tedy mohlo byt? Rikam si, ze pokud by to byl zlucovy kaminek a takhle velky, co mam asi v tele.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: úte bře 17, 2015 9:04 am 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Isew : pokiaľ viem, kávový kystír neodstráni kamienky - on čistí pečeň na "bunkovej" úrovni, nečístí ju "nahrubo"... "Nahrubo", čiže od kamienkov, piesku, starej žlče (zelenej), ju čistí očista olivovým olejom a citrónovou/grepovou šťavou.

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned bře 22, 2015 11:37 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Isew":21y1vj7d]Mam za sebou ctyri vamanadhauti a jsem nadsena. Poprve nic moc. Zvracet se mi moc nechtelo, bolel mi cipek, ktery jsem si podrazdila (asi 3 dny). Podruhe se mi darilo lepe. I kdyz sly hlavne hleny, zluci moc ne. Treti vyplach jsem delala den po sankpraksalane a vysledek byl prekvapujici. Krome mnoha zluce jsem vyzvracela i zlucovy kaminek? Nevim, co jineho by to bylo. Velokost asi 5mm, kdyz vyschl asi 2,5 mm. Smrdi po zluci. Byl zluty, vyschly je do cerna. Manzel mi tvrdi, ze je anatomicky nemozne vyzvratit zlucovy kaminek. Ani jsem se nikde nedocetla, ze by to nekdo popisoval. Den pote jsem zase provedla vamanadhauti a sla zase zluc. Podle sona (pred 3 mesici) mam ve zlucovodech bahnicko a poboliva mi nepravidelne prave podzebri. Nekdy je to velmi citlive na dotek. Od shankpraksalany (3 den) provadim denne kavovy klystyr, zatim krome kandidy nevychazi zadne kaminky. Nevite nekdo, co by to tedy mohlo byt? Rikam si, ze pokud by to byl zlucovy kaminek a takhle velky, co mam asi v tele.[/quote:21y1vj7d]
Tak vyzvracet žlučový kamen je opravdu málo pravděpodobné, ale stát by se to asi mohlo, zvláště nalačno a to tak děláte. Na ta

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2015 10:53 am 
Offline

Registrován: stř pro 17, 2014 10:50 am
Příspěvky: 1
Chtěl jsem se zeptat. Dělal jsem ráno dnes žaludeční očistu - čistá voda, jen na konci v hlenu byla trocha krve... Znamená to něco? Mám s očistou přestat? Plánoval jsem ji teď dělat cca 1 týden každý den a pak v periodě jednou týdně.
Děkuji za info.
Ales


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 26, 2015 2:43 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 03, 2015 12:57 pm
Příspěvky: 14
Take by me zajimalo co to znamena. Ja totiz vykaslavam trochu červený \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob kvě 09, 2015 2:21 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 09, 2015 2:12 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
dělala jsem dvakrát vamanadhautí a v obou případech jsem zvracela jen čistou vodu a to jsem zvracela pokaždé asi 45min \":shock:\" a pak už jsem toho nechala. Je prosím možné vypít pouze 0,5litru místo litru? Už při vypití prvního půllitru mám pocit, že mám úplně plný žaludek, mám 55kg a 169 cm, takže je možné, že mám menší žaludek. Myslíte, že by očista fungovala tedy i při vypití 0,5 litru?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob kvě 09, 2015 8:02 pm 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
zuzka85 píše:
Dobrý den,
dělala jsem dvakrát vamanadhautí a v obou případech jsem zvracela jen čistou vodu a to jsem zvracela pokaždé asi 45min \":shock:\" a pak už jsem toho nechala. Je prosím možné vypít pouze 0,5litru místo litru? Už při vypití prvního půllitru mám pocit, že mám úplně plný žaludek, mám 55kg a 169 cm, takže je možné, že mám menší žaludek. Myslíte, že by očista fungovala tedy i při vypití 0,5 litru?

Tak stačit by to mohlo. Ukončení by mělo naznačit hořkost žluče. Může se však stát, že nebudete v žaludku žluč mít. Mě se tam vždy objeví po očistě jater, kdy si protáhnu žlučovody. Myslím si, že ta hořkost žluče by tam minimálně na konci té očisty měla být.
Jinak ten litr vody půjde postupně natrénovat. To nebude problém. Když, si dělám očistu žaludku, tak jí opakuju tři dny po sobě. Třetí den je voda již slušně čistá. Téměř bez hlenů a pěny.
Tato očista žaludku je opravdu geniální, výborně odhleňuje a čistí i dutiny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 16, 2015 11:31 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
akada píše:
Chtěl jsem se zeptat. Dělal jsem ráno dnes žaludeční očistu - čistá voda, jen na konci v hlenu byla trocha krve... Znamená to něco? Mám s očistou přestat? Plánoval jsem ji teď dělat cca 1 týden každý den a pak v periodě jednou týdně.
Děkuji za info.
Ales

Většinou to neznamená nic, prostě dojde vlivem stahů k narušení periferních cévek v podrážděné sliznici, nebo dokonce někteří se poškrábou v krku, tady to se děje velkému počtu lidí a není třeba v tom hledat problém. Většinou již po pár provedeních problém zmizí a pak už určitě nezkoumat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob kvě 16, 2015 11:35 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zuzka85 píše:
Dobrý den,
dělala jsem dvakrát vamanadhautí a v obou případech jsem zvracela jen čistou vodu a to jsem zvracela pokaždé asi 45min \":shock:\" a pak už jsem toho nechala. Je prosím možné vypít pouze 0,5litru místo litru? Už při vypití prvního půllitru mám pocit, že mám úplně plný žaludek, mám 55kg a 169 cm, takže je možné, že mám menší žaludek. Myslíte, že by očista fungovala tedy i při vypití 0,5 litru?

Podle mě to ničemu vadit nemůže a jak vám správně píše člen Jara, žaludek se dá natrénovat, tedy po pár provedeních v tom nebude problém.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz