Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř dub 24, 2024 7:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: úte led 01, 2013 7:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
jack píše:
Děkuji za odpověď. No vyloučit se nedá nic \":-)\"
Ale přece jen, když jsem dřív vytrávil klasickou stravu bez jakýchkoli problémů, pořád mi nedává smysl, abych na ovoce a zeleninu měl málo kyseliny. Když jsem si během hladovky dělal vždy ráno výplachy žaludku, výsledkem byla vždy celkem čistá voda, ke konci růžová. Žádné nestrávené zbytky, ani hleny, ani žluč. Jen trocha té krve.

Hubenost mám zakódovanou v genech. S tím těžko něco udělám. S žaludkem určitě nesouvisí. Tedy pokud jsem si ho nezkazil syrovou stravou. Vředy přece nejsou jedinou možnou příčinou hubenosti. Takovou věc jako vředy a špatné trávení bych přece ve svém věku již dávno poznal.

Dnes například ráno (po třídenním půstu) jsem si dal opět jako vždy strouhané jablko, hrušku, banán, nějaké to sypání - a po chvíli mě pálila zase žáha. Když jsem ale s touto stravou začínal, bylo vše v pohodě. Zřejmě až s časem to začalo žaludku nějak vadit. Nevím ani, co přesně mu vadí. Jestli to ovoce, nebo vařené luštěniny - někdo tu také psal, že žáha pálí z vařené stravy. V každém případě budu muset někde ubrat.

Nebo přidat tu kyselinu, což je asi nejednodušší na vyzkoušení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2013 11:49 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
jack píše:
Děkuji za odpověď. No vyloučit se nedá nic \":-)\"
Ale přece jen, když jsem dřív vytrávil klasickou stravu bez jakýchkoli problémů, pořád mi nedává smysl, abych na ovoce a zeleninu měl málo kyseliny. Když jsem si během hladovky dělal vždy ráno výplachy žaludku, výsledkem byla vždy celkem čistá voda, ke konci růžová. Žádné nestrávené zbytky, ani hleny, ani žluč. Jen trocha té krve.

Hubenost mám zakódovanou v genech. S tím těžko něco udělám. S žaludkem určitě nesouvisí. Tedy pokud jsem si ho nezkazil syrovou stravou. Vředy přece nejsou jedinou možnou příčinou hubenosti. Takovou věc jako vředy a špatné trávení bych přece ve svém věku již dávno poznal.

Dnes například ráno (po třídenním půstu) jsem si dal opět jako vždy strouhané jablko, hrušku, banán, nějaké to sypání - a po chvíli mě pálila zase žáha. Když jsem ale s touto stravou začínal, bylo vše v pohodě. Zřejmě až s časem to začalo žaludku nějak vadit. Nevím ani, co přesně mu vadí. Jestli to ovoce, nebo vařené luštěniny - někdo tu také psal, že žáha pálí z vařené stravy. V každém případě budu muset někde ubrat.

Jack : Ja konzumujem denne 350-400g ZIVOCISNEHO tuku, asi 100-110g bielkovín, sacharidov asi 80-90g.... Záha ma NEPALI. Ale JACK, nepáli ma len pár mesiacov.... hoci na tejto strave som už dva roky (a veľmi mi vyhovuje, mimochodom, prešiel som na ňu, lebo som bol nespokojný so "zrnožrútstvom")... Co tým chcem povedať ? Dôkladne si vypucuj PECEN.... Vraj všetko so všetkým súvisí... ALEBO - emocie..... Ja som si ich podstatne zlepšil očistami pečene. Možno TO je dôvod, že ma žáha už nepáli (hoci ma pálila asi len raz denne), a to dlhé mesiace (klop-klop po dreve, aby som nezahovoril).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2013 11:31 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
NOWOCAYN_2 píše:
Jack : Ja konzumujem denne 350-400g ZIVOCISNEHO tuku, asi 100-110g bielkovín, sacharidov asi 80-90g.... Záha ma NEPALI. Ale JACK, nepáli ma len pár mesiacov.... hoci na tejto strave som už dva roky (a veľmi mi vyhovuje, mimochodom, prešiel som na ňu, lebo som bol nespokojný so "zrnožrútstvom")... Co tým chcem povedať ? Dôkladne si vypucuj PECEN.... Vraj všetko so všetkým súvisí... ALEBO - emocie..... Ja som si ich podstatne zlepšil očistami pečene. Možno TO je dôvod, že ma žáha už nepáli (hoci ma pálila asi len raz denne), a to dlhé mesiace (klop-klop po dreve, aby som nezahovoril).

Ty jsi byl zavřenej ,že si tu tak dlouho nebyl ?:D Takovej klídek tu byl a ted zase nastane ta tvoje písnička \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2013 12:43 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
jack píše:
Děkuji za odpověď. No vyloučit se nedá nic \":-)\"
Ale přece jen, když jsem dřív vytrávil klasickou stravu bez jakýchkoli problémů, pořád mi nedává smysl, abych na ovoce a zeleninu měl málo kyseliny. Když jsem si během hladovky dělal vždy ráno výplachy žaludku, výsledkem byla vždy celkem čistá voda, ke konci růžová. Žádné nestrávené zbytky, ani hleny, ani žluč. Jen trocha té krve.

Hubenost mám zakódovanou v genech. S tím těžko něco udělám. S žaludkem určitě nesouvisí. Tedy pokud jsem si ho nezkazil syrovou stravou. Vředy přece nejsou jedinou možnou příčinou hubenosti. Takovou věc jako vředy a špatné trávení bych přece ve svém věku již dávno poznal.

Dnes například ráno (po třídenním půstu) jsem si dal opět jako vždy strouhané jablko, hrušku, banán, nějaké to sypání - a po chvíli mě pálila zase žáha. Když jsem ale s touto stravou začínal, bylo vše v pohodě. Zřejmě až s časem to začalo žaludku nějak vadit. Nevím ani, co přesně mu vadí. Jestli to ovoce, nebo vařené luštěniny - někdo tu také psal, že žáha pálí z vařené stravy. V každém případě budu muset někde ubrat.

Dokud pouzivam stavy, tak mne v zadnem pripade zaha nepali. Ale po nastrouhane kombinaci jablko, hruska, banan a pokud sypanim myslite semena nebo orechy, tak si myslim, ze mne bude zaha palit take. Zaha podle mne pali s prebytku kyseliny v zaludku, ne z nedostatku. 100% mne zaha pali, pokud si dam neco vareneho, na to uz je treba hodne kyseliny na straveni = paleni zahy. Pokud Vas pali zaha, tak bych to ovoce zkusil nejdrive odstavit, ale banan bych tam asi ja osobne nedaval. Zkousel jsem ho nekolikrat, protoze driv jsem jich jedl hodne, a nejak mne uz nesedel ani samotny. Orechy a semena bych s ovocem a zeleninou nemichal, jinak mi cele jidlo dlouho lezi v zaludku. Pokud si to dam oddelene, tak i orechy a semena mam stravene pomerne rychle. Orechy i semena namacim, jina se take pomaleji travi.
Taky jsem spis hubeny, ale nedostatkem energie na teto strave urcite netrpim spis naopak.
Netvrdim, ze muj pristup je spravny, ale nejdriv bych zkusil kazdou potravinu zvlast a teprve potom je zacal postupne michat.
Lide si tady obcas vytvari neuveritelne mixy vseho mozneho.
Podle meho je stava nebo mixovani daleko vhodnejsi nez strouhani z hlediska rychlosti straveni potravy.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2013 2:50 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
inzenyr píše:
Podle meho je stava nebo mixovani daleko vhodnejsi nez strouhani z hlediska rychlosti straveni potravy.Inzenyr

ano, toto psal ve svých knihách už kdysi průkopník šťávování, Norman Walker.

Dokonce podle něj po nastrouhání je trávení náročnejší, než to sníst klasicky kousáním, což mne i trochu překvapilo, ale patrně jde o kvalitu rozmělnění a struhadlo rozmělní jen málo, zatímco důkladné pokousání s prosliněním samozřejmě vytvoří žádoucí kašičku, navíc již obohacenou důležitými enzymy ze slin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř led 23, 2013 4:13 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
HARMON3K píše:
Ty jsi byl zavřenej ,že si tu tak dlouho nebyl ?:D Takovej klídek tu byl a ted zase nastane ta tvoje písnička \":)\"

Zaujímal som sa o iné veci \":D\" .... Teraz tu sem-tam "nabehnem"... Cítim takú potrebu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř led 23, 2013 4:20 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Jindra píše:
ano, toto psal ve svých knihách už kdysi průkopník šťávování, Norman Walker.

Dokonce podle něj po nastrouhání je trávení náročnejší, než to sníst klasicky kousáním, což mne i trochu překvapilo, ale patrně jde o kvalitu rozmělnění a struhadlo rozmělní jen málo, zatímco důkladné pokousání s prosliněním samozřejmě vytvoří žádoucí kašičku, navíc již obohacenou důležitými enzymy ze slin.

.... Podľa mňa je prirodzenejšie variť mäsko, tuky, piť zeleninové a ovocné šťavy .... A nie silou mocou sa snažiť do seba strkať nadhodnocovanú vlákninu zo zeleniny, a chrúmať to, čo je tak...nechutné.... Zeler, mrkva, kapusta....... Využi technologiu, urob si z toho šťavu.... Chceš vlákninu ? Daj si denne jedno jedlo zo strukoviny...... Kopa ľudí ked konzumuje strúhanú zeleninu (napr. mrkvu), tak čkajú......... Prečo asi ? Lebo jedia bud nevhodné jedlo, alebo nevhodne pripravené. Genetiku neoklameš, najlepšie budeš prospievať na kvalitných živočíšnych potravinách, s DOPLNKOM vo forme strukoviny a zeleninových + ovocných štiav. To sa ti bude hltať LAHUCKO, narozdiel od nastrúhanej či pomixovanej zeleniny... FUJKY (sorry, lepší výraz mi neprišiel)... \":-)\" ... Uvarený zeler - dá sa. Surový zeler - FUJ. Sťava zo zeleru - dá sa. Si posadnutý vlákninou, Jindra ? ... Eskimáci ju nepoznajú, a nemajú vôbec žiadne problémy s hrubým črevom (TI, ktorí žijú pôvodným spôsobom života -a to je už MENSINA).
Ale späť k výplachu žalúdku..... JE TO SUPER VEC (to aby som nezahovoril...). Robím to každý týždeň, a nevzdám sa toho. Má to totiž údajne aj schopnosť "odovzdať sa" v komunikácii s ľudmi. Ale to som tu už asi písal...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř led 23, 2013 4:53 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Nowocayne, tvoje důvěryhodnost je velmi nízká. Opakovaně jsi tady lhal, překrucoval svoje tvrzení, sliboval a neplnil.
Osobně ti nevěřím ani slovo. A pokud něco doporučuješ, vychází mi z toho, že nejlíp udělám, když učiním pravý opak.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát led 25, 2013 11:00 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Vševěd píše:
Nowocayne, tvoje důvěryhodnost je velmi nízká. Opakovaně jsi tady lhal, překrucoval svoje tvrzení, sliboval a neplnil.
Osobně ti nevěřím ani slovo. A pokud něco doporučuješ, vychází mi z toho, že nejlíp udělám, když učiním pravý opak.

Fakt sa chceš takto trestať ? Lebo ja mám čím dalej, tým viac vedomostí, aj na praktickej úrovni. No, ako myslíš. Je to tvoj život, ja ťa do ničoho nenútim, a prehovárať ťa nebudem tiež \":)\" ... A to o opakovanom klamaní si niekam strč. Raz som klamal nevedome (o cholesterole), a raz som sľúbil že pošlem fotky, no neposlal som. O ničom inom neviem... Maj sa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2013 2:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Dokud pouzivam stavy, tak mne v zadnem pripade zaha nepali. Ale po nastrouhane kombinaci jablko, hruska, banan a pokud sypanim myslite semena nebo orechy, tak si myslim, ze mne bude zaha palit take. Zaha podle mne pali s prebytku kyseliny v zaludku, ne z nedostatku. 100% mne zaha pali, pokud si dam neco vareneho, na to uz je treba hodne kyseliny na straveni = paleni zahy. Pokud Vas pali zaha, tak bych to ovoce zkusil nejdrive odstavit, ale banan bych tam asi ja osobne nedaval. Zkousel jsem ho nekolikrat, protoze driv jsem jich jedl hodne, a nejak mne uz nesedel ani samotny. Orechy a semena bych s ovocem a zeleninou nemichal, jinak mi cele jidlo dlouho lezi v zaludku. Pokud si to dam oddelene, tak i orechy a semena mam stravene pomerne rychle. Orechy i semena namacim, jina se take pomaleji travi.
Taky jsem spis hubeny, ale nedostatkem energie na teto strave urcite netrpim spis naopak.
Netvrdim, ze muj pristup je spravny, ale nejdriv bych zkusil kazdou potravinu zvlast a teprve potom je zacal postupne michat.
Lide si tady obcas vytvari neuveritelne mixy vseho mozneho.
Podle meho je stava nebo mixovani daleko vhodnejsi nez strouhani z hlediska rychlosti straveni potravy.

Inzenyr

Určitě zpočátku pokud možno žádné kombinace s tím plně souhlasím, ideální je dokonce monodieta a chvilku nechat tělo srovnat. Strava mixovaná již dle mého názoru ideální není, člověk ji většinou zhltne jako pes a neprosliní v čemž je docela kámen úrazu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř úno 06, 2013 11:27 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
NOWOCAYN_2 píše:
Si posadnutý vlákninou, Jindra?

ne ne, myslím, že vůbec ne. kdybych se vlákninou nějak přehnaně zabýval, nelisoval bych si přece štávy Angelem. Vím ale, že běžnou konzumací naší přirozené stravy (ovoce a zelenina v syrovém stavu) dostávám vlákniny až až no a ostatně i v té vylisované šťávě pořád ještě nějaká vláknina je taktéž a je jí naprostý dostatek.
Ne, vlákninou se nijak nezatěžuju, tím spíš, že jí střevům fakt stačí poměrně málo.
Za důležitější považuju kvalitu té vlákniny, o níž důležitě ve svých knihách píše Norman Walker.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned úno 24, 2013 6:09 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 12:58 pm
Příspěvky: 45
Bydliště: Polička
Vastra Dhauti prováděl jste tuto techniku někdo osobně? Kde se o tom dají načerpat podrobnější informce. Např jakou textilii použít čím zapíjet a td. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř úno 27, 2013 3:46 am 
Offline

Registrován: čtv úno 09, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 73
inzenyr píše:
... Zaha podle mne pali s prebytku kyseliny v zaludku, ne z nedostatku. 100% mne zaha pali, pokud si dam neco vareneho, na to uz je treba hodne kyseliny na straveni = paleni zahy.

Víme s jistotou, že k trávení "něčeho vařeného" je vždy zapotřebí více kyseliny než kupříkladu na syrovou zeleninu? Tím si nejsem úplně jist.

Jinak, jestli dobře rozumím tomu, co zde Jarda často píše, tak to je teorie, že pálení žáhy způsobuje spíše nedostatek kyseliny. Je asi zapotřebí si představit, že za tím je vždy v závorce uvedeno "v relaci s tím, co má v danou chvíli být stráveno".
Přičinné souvislosti by mohly být tyhle:
1/ Když sním něco těžko stravitelného, vytvoří se mi více kyseliny než obvykle a pak pálí žáha.
anebo
2/ Když sním něco těžko stravitelného, moje produkce kyseliny nestačí a nedokonale strávená potrava se mi tlačí nazpátek - pálí žáha.
Je některá z těch variant nesmysl? Pokud ne, potom by tento uváděný příklad nahoře rozhodně nebyl důkazem jednoho z těch názorů, zapadalo by to do obou scénářů.

Osobně si myslím, že jsou možné oba scénáře, a rád bych se v tom vyznal. Dovozuju, že nejlepší opravdu bude test s HCl nebo Betainem, stav se buď zlepší či zhorší. Ale na sobě to nevyzkouším, naposledy mě pálila žáha tak před 20 lety. Vůbec, mám vypozorováno, že nejčastěji si na ni stěžují lidi tak mezi 25 a 40 lety.

Je tu někdo, kdo to dokáže vysvětlit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř úno 27, 2013 7:45 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
zadane píše:
Víme s jistotou, že k trávení "něčeho vařeného" je vždy zapotřebí více kyseliny než kupříkladu na syrovou zeleninu? Tím si nejsem úplně jist.

Jinak, jestli dobře rozumím tomu, co zde Jarda často píše, tak to je teorie, že pálení žáhy způsobuje spíše nedostatek kyseliny. Je asi zapotřebí si představit, že za tím je vždy v závorce uvedeno "v relaci s tím, co má v danou chvíli být stráveno".
Přičinné souvislosti by mohly být tyhle:
1/ Když sním něco těžko stravitelného, vytvoří se mi více kyseliny než obvykle a pak pálí žáha.
anebo
2/ Když sním něco těžko stravitelného, moje produkce kyseliny nestačí a nedokonale strávená potrava se mi tlačí nazpátek - pálí žáha.
Je některá z těch variant nesmysl? Pokud ne, potom by tento uváděný příklad nahoře rozhodně nebyl důkazem jednoho z těch názorů, zapadalo by to do obou scénářů.

Osobně si myslím, že jsou možné oba scénáře, a rád bych se v tom vyznal. Dovozuju, že nejlepší opravdu bude test s HCl nebo Betainem, stav se buď zlepší či zhorší. Ale na sobě to nevyzkouším, naposledy mě pálila žáha tak před 20 lety. Vůbec, mám vypozorováno, že nejčastěji si na ni stěžují lidi tak mezi 25 a 40 lety.

Je tu někdo, kdo to dokáže vysvětlit?

Ja hlasuju pro moznost 2/.
Tedy nekde jsem to cetl, ze je paleni z nedostatku. A ze nedostatek a ne prebytek travicich stav je pricinou refluxu.
Odpovida tomu, myslim, i oficialni "lecba", ktera leci reflux jako prebytek HCL a jak vime, oficialni lecba se vetsinou snazi nemoci podporit a celozivotne udrzovat, misto vylecit \":lol:\" .

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř úno 27, 2013 9:15 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 09, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 73
pv33 píše:
Ja hlasuju pro moznost 2/. Tedy nekde jsem to cetl, ze je paleni z nedostatku. A ze nedostatek a ne prebytek travicich stav je pricinou refluxu.
Odpovida tomu, myslim, i oficialni "lecba", ktera leci reflux jako prebytek HCL a jak vime, oficialni lecba se vetsinou snazi nemoci podporit a celozivotne udrzovat, misto vylecit \":lol:\" .

Já s tebou částečně souhlasím, jen bych se přimlouval, nebuďme sekta, držme se jaksi při zemi. I když si budu myslet, že to co píšeš by mohla být pravda ve farmaceutickém průmyslu, a i když je mi jasné, že mediciínsko-farmaceutické hnízdo je v některých případech jedno a totéž, přesto bych se zdráhal to formulovat tak, že všichni lékaři pacientům vědomě ubližují. Spíš to vidím v té poloze, že prostě oni mají svou pravdu + často aroganci, se kterou ty odlišné názory nejsou ani schopni posoudit či pochopit. Blbý, souhlas, ale není to úmysl a nebral bych to jako důkaz, že to je přesně naopak. (Jo, registruju smajlík na tvým textem).

Jinak, stále si myslím, že jsou reálné oba scénáře a že jde hlavně o jejich odlišení.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz