Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:43 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon čer 10, 2013 9:37 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 9:05 pm
Příspěvky: 2
Aktivace hydrogensíranem sodným jsem také vyzkoušel, ale nemám odvahu tuto novinku na sobě sondovat. Mám totiž špatné zkušenosti s CDS vyrobené pomocí kyseliny citronové, namícháno bylo a síle cca 80, mé zdravotní potíže jako zázrakem vymizely za dva dny, ale musel jsem léčení ukončit, protože z CDS se uvolnil volný chlór a poleptal mi vnitřnosti a na patře se mi udělaly puchýřky. To by se s hydrogensíranem sodným nemělo stát. Nyní užívám druhý den CDS aktivovaný kyselinou solnou o slabší koncentaci, CDS je vyrobený zkumavkovou metodou, kterou považuji za nejbezpečnější, zkumavka plave v petláhvi, použil jsem delší zkumavku a CDS se zdá bezpečný, bez chlóru, chlór je těžký plyn, pokud při výrobě vznikne, zůstává na dně zkumavky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 1:09 am 
Offline

Registrován: čtv úno 28, 2013 12:08 am
Příspěvky: 15
Otto píše:
Aktivace hydrogensíranem sodným jsem také vyzkoušel, ale nemám odvahu tuto novinku na sobě sondovat. Mám totiž špatné zkušenosti s CDS vyrobené pomocí kyseliny citronové, namícháno bylo a síle cca 80, mé zdravotní potíže jako zázrakem vymizely za dva dny, ale musel jsem léčení ukončit, protože z CDS se uvolnil volný chlór a poleptal mi vnitřnosti a na patře se mi udělaly puchýřky. To by se s hydrogensíranem sodným nemělo stát.

Nechci urazit, ale to je totální zmatek. O jakém volném chlóru mluvíte? A pokud je některá z metod aktivace proti tomu bezpečná, tak to je naopak aktivace hydrogensíranem. Chemická reakce je naprosto jednoznačná. Nic postranního nevzniká. I firma vyrábějící TwinOxide, ve kterém se právě hydrogensíran používá, garantuje, že nic jiného než chlordioxid nevzniká. To ostatně uznáváte i vy. Tak proč se toho bojíte?
Otto píše:
CDS je vyrobený zkumavkovou metodou, kterou považuji za nejbezpečnější, zkumavka plave v petláhvi, použil jsem delší zkumavku a CDS se zdá bezpečný, bez chlóru, chlór je těžký plyn, pokud při výrobě vznikne, zůstává na dně zkumavky.

Jen bych upozornil, že nějaká zkumavka by vás ochránit neměla. Chlór i chlordioxid jsou oba plyny těžší než vzduch. Takže na dně zkumavky zůstávají oba a při větších množstvích ze zkumavky i oba "vytečou".
Ta zkumavka v petláhvi se mi nelíbí z toho důvodu, protože hladina, na které dochází k rozpoštění chlordioxidu ve vodě, je hrozně malá a nakonec vlastně ani nebudete vědět kolik se toho vlastně rozpustilo. A pokud budete chtít mít jistotu a budete čekat na vyrovnání barev obou kapalin ve zkumavce a petláhvi, tak se asi načekáte. Postup dle Jardax je daleko přehlednější a přesnější. http://www.youtube.com/watch?v=P4pIjkT-QAA


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 17, 2013 8:46 pm 
Offline

Registrován: úte pro 17, 2013 8:42 pm
Příspěvky: 5
Jenom se blbě zeptám, mám chloritan sodný 25% roztok + práškový NaHSO4 - chci to vyzkoušet s 15ml NaClO2, kolik toho práškového mám přidat ? Chemie mě jaksi minula \":wink:\"
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 18, 2013 12:47 am 
Offline

Registrován: čtv úno 28, 2013 12:08 am
Příspěvky: 15
Zde jsem se hned v prvním příspěvku pokusil spočítat množství hydrogensíranu:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 26, 2013 6:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="xdraho":1edwvhvz]Zde jsem se hned v prvním příspěvku pokusil spočítat množství hydrogensíranu:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 26, 2013 8:26 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 28, 2013 12:08 am
Příspěvky: 15
Vedlo mne k tomu hlavně okouzlení z CDS.
CDS je chuťově snesitelnější a bezpečně je bez nežádoucích příměsí, které s chloritanem vždy koupíme a při běžné aktivaci i pozřeme. Každopádně ale chloritan aktivovaný hydrogensíranem je lepší než aktitovaný pomocí kyseliny solné. (Na vyzkoušení aktivace pomocí kys. citronové jsem si netroufl. Obávám se jistých nevolností.)
A člověk může mít CDS do zásoby v ledničce a kdykoliv ho v případě potřeby okamžitě použít.
Momentálně ho používám hlavně ráno místo ústní vody.
CDS mám v lednici nadělané do zásoby z 5 ml chloritanu (řekněme, že to je přibližně 100 kapek) a odpovídajícího množství hydrogensíranu do 0,5 litru vody. Beru cca 10 ml, což by mělo odpovídat množství chlordioxidu ze 2 kapek chloritanu. Naředím na 50 ml a vyplachuji ústní dutinu a pak to spolknu.
Dále CDS běžně používám když mám obavy, že se u mne začínají projevovat příznaky chřipky, rýmy nebo nachlazení. Pak to uvedené množství beru i několikrát za den. Už minimálně rok a půl nevím co je to chřipka, nachlazení nebo rýma.
Teď jsem to zakřikl a zítra jsem nemocný \":-)\"
No a často CDS také používám pro desinfekce při poranění nebo desnfekci nohou při návratu z bazénu a podobně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 28, 2013 1:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
xdraho píše:
Vedlo mne k tomu hlavně okouzlení z CDS.
CDS je chuťově snesitelnější a bezpečně je bez nežádoucích příměsí, které s chloritanem vždy koupíme a při běžné aktivaci i pozřeme. Každopádně ale chloritan aktivovaný hydrogensíranem je lepší než aktitovaný pomocí kyseliny solné. (Na vyzkoušení aktivace pomocí kys. citronové jsem si netroufl. Obávám se jistých nevolností.)
A člověk může mít CDS do zásoby v ledničce a kdykoliv ho v případě potřeby okamžitě použít.
Momentálně ho používám hlavně ráno místo ústní vody.
CDS mám v lednici nadělané do zásoby z 5 ml chloritanu (řekněme, že to je přibližně 100 kapek) a odpovídajícího množství hydrogensíranu do 0,5 litru vody. Beru cca 10 ml, což by mělo odpovídat množství chlordioxidu ze 2 kapek chloritanu. Naředím na 50 ml a vyplachuji ústní dutinu a pak to spolknu.
Dále CDS běžně používám když mám obavy, že se u mne začínají projevovat příznaky chřipky, rýmy nebo nachlazení. Pak to uvedené množství beru i několikrát za den. Už minimálně rok a půl nevím co je to chřipka, nachlazení nebo rýma.
Teď jsem to zakřikl a zítra jsem nemocný \":-)\"
No a často CDS také používám pro desinfekce při poranění nebo desnfekci nohou při návratu z bazénu a podobně.

Děkuji za vyčerpávající vysvětlení, zní to vše logicky a jde o zajímavé zkušenosti. Sám používám CDS aktivované normálně kyselinou citrónovou na ústní hygienu a funguje opravdu dobře. Škoda že jste tu citrónovou nezkoušel, zajímalo by mě srovnání chuti obou vzniklých CDS.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 29, 2013 1:30 am 
Offline

Registrován: čtv úno 28, 2013 12:08 am
Příspěvky: 15
Myslím si, že chuť CDS způsob aktivace nemůže ovlivnit. Asi by to mělo chutnat stejně. (Aktivované MMS jsem zkoušel s HCl a hydrogensíranem. S hydrogensíranem byla chuť určitě přijatelnější.) Ovlivnit by to snad mohly jen reakce nečistot v chloritanu obsažených. Pokud by s nimi kyselina náhodou nereagovala také za vzniku např. chlóru. Hydrogensíran mi připadá natolik jemný, že s nečistotami by snad ani nemusel reagovat.

Hydrogensíranu dávám také přednost před HCl a kys.citronovou i při výrobě CDS proto, protože s hydrogensíranem probíhá reakce až do úplného vyčerpání. Když jsem zkoušel reakci chloritanu se zředěnou HCl, tak při malých koncentracích se už reakce zastavila nebo vůbec nerozběhla (píšu o tom někde v tom vlákně na Forum u Pramene), kdežto u hydrogensíranu probíhala stále i při silném zředění.
Při výrobě CDS pomocí hydrogensíranu tedy mám jistotu, že vždy se prakticky vše zreaguje. Získám tím přesnou opakovatelnost výroby CDS. Aby nemohlo skoro nic uniknout, modifikoval jsem postup dle JardaX tak, že hydrogensíran vstříknu injekční stříkačkou do štaprle s chloritanem až po zavření nádoby s vodou. A pak buď stříkačku zapíchnutou ve víku nechám nebo vytáhnu a vpich okamžitě zalepím izolepou.

Zajímavá kniha o CDS a MMS: http://ulozto.cz/xjxCWkqP/andreas-kalck ... -mozne-pdf


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 11, 2014 6:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
xdraho píše:
Myslím si, že chuť CDS způsob aktivace nemůže ovlivnit. Asi by to mělo chutnat stejně. (Aktivované MMS jsem zkoušel s HCl a hydrogensíranem. S hydrogensíranem byla chuť určitě přijatelnější.) Ovlivnit by to snad mohly jen reakce nečistot v chloritanu obsažených. Pokud by s nimi kyselina náhodou nereagovala také za vzniku např. chlóru. Hydrogensíran mi připadá natolik jemný, že s nečistotami by snad ani nemusel reagovat.

Hydrogensíranu dávám také přednost před HCl a kys.citronovou i při výrobě CDS proto, protože s hydrogensíranem probíhá reakce až do úplného vyčerpání. Když jsem zkoušel reakci chloritanu se zředěnou HCl, tak při malých koncentracích se už reakce zastavila nebo vůbec nerozběhla (píšu o tom někde v tom vlákně na Forum u Pramene), kdežto u hydrogensíranu probíhala stále i při silném zředění.
Při výrobě CDS pomocí hydrogensíranu tedy mám jistotu, že vždy se prakticky vše zreaguje. Získám tím přesnou opakovatelnost výroby CDS. Aby nemohlo skoro nic uniknout, modifikoval jsem postup dle JardaX tak, že hydrogensíran vstříknu injekční stříkačkou do štaprle s chloritanem až po zavření nádoby s vodou. A pak buď stříkačku zapíchnutou ve víku nechám nebo vytáhnu a vpich okamžitě zalepím izolepou.

Zajímavá kniha o CDS a MMS: http://ulozto.cz/xjxCWkqP/andreas-kalck ... -mozne-pdf

Děkuji za praktické zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 14, 2014 7:49 pm 
Offline

Registrován: pát dub 27, 2012 2:46 pm
Příspěvky: 12
Jarda píše:
Děkuji za praktické zkušenosti.

Doplnila bych, že CDS s MMS se vzájemně doplňují, protože např. ne na každou rakovinu působí CDS, někde je lepší klasické MMS. A teď je i nový způsob přípravy- CDH. Není u toho potřeba žádných kyblíků, hadiček, zkumavek, papírků atd. a je velice silné, účinné, chutnější, snáší se lépé...Podrobnosti Fórum u Pramene.


Naposledy upravil sisa dne stř led 15, 2014 9:35 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 15, 2014 2:07 am 
Offline

Registrován: čtv úno 28, 2013 12:08 am
Příspěvky: 15
Neříkají tomu CHD, ale CDH a jedná se o normální už známou přípravu MMS aktivovaného kyselinou solnou akorát to nepřipravují při použití, ale předem v PET láhvi.
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 24#p125324


Naposledy upravil xdraho dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 15, 2014 9:52 pm 
Offline

Registrován: pát dub 27, 2012 2:46 pm
Příspěvky: 12
xdraho píše:
Neříkají tomu CHD, ale CDH......

OK, opraveno, přeťukla jsem je. CDH je správně. Nikdo netvrdí, že je to pokrok nebo něco jiného,je to jenom nový způsob přípravy, který nevyžaduje kyblíky, hadičky, měřící papírky atd. A vlastně to už pokrok je, když není potřeba všech těch věcí. \":-)\" A mně přijde chutnější a má být i účinnější. Taky skladováním neztrácí na síle. Což jsou pro obyčejného uživatele jako já, veliké výhody. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 17, 2014 2:01 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 28, 2013 12:08 am
Příspěvky: 15
Já jsem byl do používání chloritanu aktivovaného do zásoby v láhvi také ze začátku zamilovaný(nejdříve tím HCl a pak hydrogensíranem).
Pak ale přišel nápad s CDS a ten mi připadá lepší proto, protože ve výsledném produktu nejsou obsaženy nečistoty z chloritanu, kterých se prý při jeho výrobě dá zbavit jen velmi nesnadno. Pokud by je tam člověk nechtěl, musel by si sehnat chloritan s čistotou pro analýzy a to už je úplně jiná cenová kategorie a i sehnatelnost je ještě daleko horší.
Dnes se začíná ve světě prosazovat desinfekce pitné vody chlordioxidem místo chlórem nebo fluorem a také se bere z chloritanu jen ten vzniklý plyn a zavádí se do desinfikované vody.
Na druhé straně je ale otázka, zda nakonec i ty příměsy nemají v malých koncentracích nějaký blahodárný vliv.
Možná proto se říká, že na některé problémy je lepší aktivované MMS než CDS. To chce asi více zkušeností od více lidí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 21, 2014 10:33 pm 
Offline

Registrován: pát dub 27, 2012 2:46 pm
Příspěvky: 12
Na ty příměsy jsem taky myslela, jestli nemají nějaký význam, to máš pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 22, 2014 7:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv dub 15, 2010 6:46 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Jižní Morava, 30 km od Brna
Ahoj Sisi \":D\"
Náhodně jsem při svých nekonečných studiích a pokusech zabloudil přes odkazy i sem a vidím kamarádku \":D\"
Při výrobě CDS aktivovaného hydrogensíranem sodným není něco v pořádku \":!:\" \":!:\" \":!:\"
Mám to mnohokrát ověřené. První pokusnou várku jsem vyrobil někdy před létem a pak laboroval tak, aby mi přesně dávaly 1000ppm na litr. Nejradši používám "podtlakovou" metodu podle JardyX. Reakční lahev se absolutně vyzreaguje.....
Tohle CDS ale dělá v některých případech paseku. Měsíce zkoumám a testuji nejen na nemocných přes Oberon i kinez.sval.testem. Zjistil jsem, že ti těžce nemocní zvláště po chemoškách mají tak slabě výkonný metabolismus, že jim CDS aktivov. hydrog.sír.sodným doslova krade životní sílu \":!:\"
Zatím jsem nenašel nemocného, kterému bych s čistým svědomím nabídl k užívání tohle CDS.
Používám CDS aktivované kyselinou HCl.
U běžně nemocných lidí s dobrým kořínkem problém při testech totiž není. Jde o metabolismus. To značí, že v CDS s hydrog.sír.sodným je něco vadného a škodlivého, protože testy nelžou a už vůbec ne svalový test. Málo lidí se ho naučilo používat i v běžném životě a to je velká škoda \":(\"
Měli by rychle jasno, co je vhodné a co ne.
Ještě jedno opakované překvapení při otevření vyvíjecí lahve jsem zažil: hadíčka pod víčkem byla černá \":!:\" Tohle se nikdy nestane ani u citronky, ani u HCl. Vždy byla tmavě žlutá.
Každý způsob výroby CDS při stejné koncentraci má rozdílnou chuť. To znamená jedinou věc: že se při vyvíjení jedná vždy o jiné složení plynu. Teoretici můžou říkat co chtějí, ale praxe je jiná.
Všem přeji veselý den a vzhůru ke zdraví,
Batles \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz