Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Helicobacter
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 8:44 pm 
Offline

Registrován: sob pro 17, 2011 12:08 pm
Příspěvky: 18
Pre: Jarda

Dobrý deň,
pred časom som s Vami komunikoval ohľadom pH. Darilo sa mi dobre, až tak dobre, že som sa mal super. No a časom som sa zase zrumploval. Pred mesiacom mi lekárka urobila test na Helikobaktera a Plesne. Obe boli pozitívne.
Nasadila mi kombináciu liekov, cítim len mierne zlepšenie, no kontrolný test mi ešte nerobili. Moje problémy sa prejavujú tým, že ma boli už niekoľko mesiacov hrdlo. Snažili sa mi ho liečiť ale stále to isté, až potom jednu lekárku napadlo, že mi to môže spôsobovať reflux žalúdka a že to hrdlo je dráždené, no žiadnu kyselinu v krku necítim. Tam reflux na vyšetrení som raz som mal, potom nie. No a z toho hrdla ma potom pobolieva celý človek, ako pri miernej chrípke.
Prečítal som veľa príspevkov o HP a plesni a priznám sa, že mám z toho už trocha guláš. Viete mi prosím poslať aspoň link kde je píšete, čo robiť pri týchto dvoch šmejdoch? Pri plesni viem, to ste mi už v minulosti posielal, ale či to isté platí aj pri HP, to neviem.

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Helicobacter
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2012 7:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
JozefK píše:
Pre: Jarda

Dobrý deň,
pred časom som s Vami komunikoval ohľadom pH. Darilo sa mi dobre, až tak dobre, že som sa mal super. No a časom som sa zase zrumploval. Pred mesiacom mi lekárka urobila test na Helikobaktera a Plesne. Obe boli pozitívne.
Nasadila mi kombináciu liekov, cítim len mierne zlepšenie, no kontrolný test mi ešte nerobili. Moje problémy sa prejavujú tým, že ma boli už niekoľko mesiacov hrdlo. Snažili sa mi ho liečiť ale stále to isté, až potom jednu lekárku napadlo, že mi to môže spôsobovať reflux žalúdka a že to hrdlo je dráždené, no žiadnu kyselinu v krku necítim. Tam reflux na vyšetrení som raz som mal, potom nie. No a z toho hrdla ma potom pobolieva celý človek, ako pri miernej chrípke.
Prečítal som veľa príspevkov o HP a plesni a priznám sa, že mám z toho už trocha guláš. Viete mi prosím poslať aspoň link kde je píšete, čo robiť pri týchto dvoch šmejdoch? Pri plesni viem, to ste mi už v minulosti posielal, ale či to isté platí aj pri HP, to neviem.

Ďakujem

Ono to není tak složité, prostě dělejte to samé jako při minulém vyléčení a není důvod, proč by to nemělo fungovat stejně. Jinak helicobacter se většinou tvoří při nedostatku žaludečních kyselin, čili si udělejte krkací test a pokud si nekrknete, což je skoro jisté, tak musíte nějak tvorbu kyseliny vyvolat, nebo ji dodávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Helicobacter
PříspěvekNapsal: stř říj 03, 2012 11:02 am 
Offline

Registrován: stř lis 10, 2010 2:46 pm
Příspěvky: 49
Dobrý den, chci se zeptat ohledně krkacího testu, co dělat pokud by byl HCL přebytek, pokud si manžel po každém jídle, po každém odštavení krká hned. Má jít na nějaké vyšetření jestli má reflux a jestli se mu jídlo ze žaludku nevrací a neleptají kyseliny jícen, nemůžete mi poradit, díky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Helicobacter
PříspěvekNapsal: pon říj 08, 2012 9:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Nikola píše:
Dobrý den, chci se zeptat ohledně krkacího testu, co dělat pokud by byl HCL přebytek, pokud si manžel po každém jídle, po každém odštavení krká hned. Má jít na nějaké vyšetření jestli má reflux a jestli se mu jídlo ze žaludku nevrací a neleptají kyseliny jícen, nemůžete mi poradit, díky?

To je nepravděpodobné, v naprosté většině případů pokud člověk po jídle krká a prdí je kyseliny těžký nedostatek, prostě si to vytestujte a patrně si ráno vůbec nekrkne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Helicobacter
PříspěvekNapsal: sob lis 24, 2012 7:56 pm 
Offline

Registrován: sob pro 17, 2011 12:08 pm
Příspěvky: 18
Dobrý deň,
tak prešiel nejaký čas od nasadenia dietky a následne nasadenia liečiv, ktoré ste mi poslal. Musím povedať, že sa polepšilo aj keď to ešte stále nieje ono. Nejem nič od múky, cukru, žiadna rýža, zemiaky ani ovocie nič od mlieka. No skúsil som si dať acidko a nasledujúci a sem tam živý jogurt, ale zrejme to musím vynechať tiež. No ale mäso som nevynechal. Myslíte, že by som mal vyhodiť tiež? Ryžu a zemiaky som nahradil cícerovou kaššou alebo hrachovou. A čo bryndza? Zo surovou zeleninou mi vždy chutila.
Ale hlavne chcem sa Vás spýtať, spomínal som vám, že manželka mala problémy aj s vaginálnou mikózou. Tak robila si pluvací test, no po tri krát to mala horšie ako ja. Boli to normálne kvaple ako v jaskyni. Tak zašla za lekárom nech jej urobia test na Candidu. Urobili jej výťer z nosa a hrdla. Výsledky boli, že Candidu nemá. Stravujeme sa rovnako, tak tomu nerozumiem. Je ten pluvací test naozaj tak presný?

Ďakujem

Inak neviem či na tých Goji neostanem závislí, strašne mi to chutí. A ešte predsa, ten Kokosový olej môžem si dať zároven s jedlom? Veľmi mi chutí na hoci čom, mäse, zelenine....

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Helicobacter
PříspěvekNapsal: sob lis 24, 2012 7:59 pm 
Offline

Registrován: sob pro 17, 2011 12:08 pm
Příspěvky: 18
Ešte som zabudol, inak Helikobaktera vraj už nemám. Brali moi vzorku priamo zo žalúdka a negatívne, bolo to ešte pred tým ako som začal užívať dobroty od Vás. Ale stravu som už jedol upravenú. Teda normálnu.

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Helicobacter
PříspěvekNapsal: pon lis 26, 2012 10:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
JozefK píše:
Ešte som zabudol, inak Helikobaktera vraj už nemám. Brali moi vzorku priamo zo žalúdka a negatívne, bolo to ešte pred tým ako som začal užívať dobroty od Vás. Ale stravu som už jedol upravenú. Teda normálnu.

Ďakujem

Tak pokud dva lidé jedí stejnou stravu, vůbec to neznamená, že budou oba zdraví, dokonce naopak, protože je dost nepravděpodobné narazit na stejný tip člověka. Navíc veškeré zmíněné potvory si přímo pěstujeme, tedy se není čemu divit. Základem jsou správné vibrace a ty se zase odvíjejí od čistoty těla a ducha. Konzumace masa je záležitost duchovní vyspělosti ale z těch zmíněných potravin je docela dost s vysokým obsahem sacharidů, což jako dobré nevidím, zvláště u kvasinek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Helicobacter
PříspěvekNapsal: sob pro 01, 2012 3:55 pm 
Offline

Registrován: sob pro 17, 2011 12:08 pm
Příspěvky: 18
Jarda píše:
Tak pokud dva lidé jedí stejnou stravu, vůbec to neznamená, že budou oba zdraví, dokonce naopak, protože je dost nepravděpodobné narazit na stejný tip člověka. Navíc veškeré zmíněné potvory si přímo pěstujeme, tedy se není čemu divit. Základem jsou správné vibrace a ty se zase odvíjejí od čistoty těla a ducha. Konzumace masa je záležitost duchovní vyspělosti ale z těch zmíněných potravin je docela dost s vysokým obsahem sacharidů, což jako dobré nevidím, zvláště u kvasinek.

No od minulej nedeľe som pritvrdil. Idem podľa Vášho inšpiratívneho jedálnička. Jasné že bez ovocia, teda iba ak tak grep a málo pomaranč. No nejak sa trošku zaseklo vyprázdnovanie čo u mňa nikdy nebolo. Schudol som o 2kg na 51 čo je u mňa dosť kedže meriam 177cm. Mávam pálenie celého brucha, ale dnes som zistil, že to robí v tej strave buď cibuľa alebo cesnak. Dnes v noci ma to zobudilo.
Mäso nemám problém vyhodiť zo stravy a urobil som tak pred týždňom. Inak beriem všetko čo ste mi poslal. Mám v tom naďalej vytrvať?
Ešte raz sa spýtam na ten test na Candidu. Podľa pľuvacieho testu ju manželka má, no podľa lekárskeho nie. Ako to teda je? Majú doktori iný meter? Teraz neporovnávam seba a manželku, a to čo jeme, ale porovnávam dva testy.

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Helicobacter
PříspěvekNapsal: pon pro 03, 2012 2:30 pm 
Offline

Registrován: sob pro 17, 2011 12:08 pm
Příspěvky: 18
Dobrý deň,
teraz robím test s tou stravou. Neviem či to nie je prisilné úplne zmeniť stravu a ešte brať aj ten Betain.
Chcem zaradiť, primiešať trochu varenej stravy a Betain si skúsiť dať len na obed.
A ešte s chcem spýtať na túto bryndzu. Chodievame na Liptov a keď sa dá kupujeme zo salaša, ale keď sa nedá, je možné ju nahradiť touto? - http://www.nasliptov.sk/vyrobky/bryndza ... etail=1037

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Helicobacter
PříspěvekNapsal: pon pro 03, 2012 3:55 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
JozefK píše:
Dobrý deň,
teraz robím test s tou stravou. Neviem či to nie je prisilné úplne zmeniť stravu a ešte brať aj ten Betain.
Chcem zaradiť, primiešať trochu varenej stravy a Betain si skúsiť dať len na obed.
A ešte s chcem spýtať na túto bryndzu. Chodievame na Liptov a keď sa dá kupujeme zo salaša, ale keď sa nedá, je možné ju nahradiť touto? - http://www.nasliptov.sk/vyrobky/bryndza ... etail=1037

Ďakujem

Radšej si zvoľte naozaj 100% nepasterizovanú bryndzu,bez obsahu kravského syra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Helicobacter
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2012 11:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
JozefK píše:
No od minulej nedeľe som pritvrdil. Idem podľa Vášho inšpiratívneho jedálnička. Jasné že bez ovocia, teda iba ak tak grep a málo pomaranč. No nejak sa trošku zaseklo vyprázdnovanie čo u mňa nikdy nebolo. Schudol som o 2kg na 51 čo je u mňa dosť kedže meriam 177cm. Mávam pálenie celého brucha, ale dnes som zistil, že to robí v tej strave buď cibuľa alebo cesnak. Dnes v noci ma to zobudilo.
Mäso nemám problém vyhodiť zo stravy a urobil som tak pred týždňom. Inak beriem všetko čo ste mi poslal. Mám v tom naďalej vytrvať?
Ešte raz sa spýtam na ten test na Candidu. Podľa pľuvacieho testu ju manželka má, no podľa lekárskeho nie. Ako to teda je? Majú doktori iný meter? Teraz neporovnávam seba a manželku, a to čo jeme, ale porovnávam dva testy.

Ďakujem

Tak u česneku se používá úsloví, ráno lék, večer jed a proč myslíte že se používá. Hubnutí je o objemu tuku v potravě, tak trochu přidejte, přičemž bez tuku se blbě kadí, nakonec kdo maže, ten jede, nebo ne? Pokud jde o ty lékařské testy potvrzují, nebo vyvracejí okamžitý výskyt v daném místě stěru, ale plivací test je nastavený jinak a funguje docela slušně. U té suplementace není důvod něco vysazovat pokud vám to vyloženě nepůsobí potíže, většinou jsou reakce organizmu podobné a likvidace patogenů je vždy nepříjemná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Helicobacter
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2012 11:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
JozefK píše:
Dobrý deň,
teraz robím test s tou stravou. Neviem či to nie je prisilné úplne zmeniť stravu a ešte brať aj ten Betain.
Chcem zaradiť, primiešať trochu varenej stravy a Betain si skúsiť dať len na obed.
A ešte s chcem spýtať na túto bryndzu. Chodievame na Liptov a keď sa dá kupujeme zo salaša, ale keď sa nedá, je možné ju nahradiť touto? - http://www.nasliptov.sk/vyrobky/bryndza ... etail=1037

Ďakujem

Betainem nic nepokazíte, ale jinak vám dobře radí členka janin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Helicobacter
PříspěvekNapsal: pát led 16, 2015 2:10 pm 
Offline

Registrován: pát led 16, 2015 2:00 pm
Příspěvky: 2
Dobrý deň, prosím Vás chcem sa spýtať.. moj problém začal keď som cca pred mesiacom a pol zjedol pokazené mäso alebo nedopecene maso z restaurácie po ktorom mi zostalo zle a vyvrátil som ho rýchlo nasilu... bolo mi potom ok ale postupne sa mi zacalo zhoršovať trávenie a taka nevolnosť pobolievanie všelikde v črevach a v žalúdku... nasledne sa stalo az to ze mi potrava stála kvasila po najedení a mal som zápchy... tak som zacal uživať enzými tráviace Pancreolan a betain HCl .... ked mi dorazia superenzymi z iherb tak budem namiesto pancreolanu uzivat tie.... ok travenie uz mam v pohode pravidelna stolica ale stále v crevach citim diskomfort resp pobolievanie raz nalavo raz napravo raz vzadu raz v strede a je jedno ci som sa najedol stravil poriadne alebo sa zobudim a som 3hodky nalacno a cvicim.... mam pocit ze z toho masa sa u mna premnozili nejake bakterie alebo helikobakter ktory si tam teraz parazituje a traviace enzymi a HCL zatial mu velmi neskodia.... preto sa chcem prosím Vás pekne spýtať čo doporučujete na to ?

Skúsam citrovital výťažok z grapefruitových semien, zadelil som do jedálnicka chilli domáce moje- ktore som pol roka nejedol co je skoda dost, a uvazujem co by som este mal spravit alebo co vyskusat....

Dnes som si kupil koloidné striebro.... to by nemohlo pomôct ?

Čo si myslíte o tej celej situácii prosím Vás a čo by ste mi doporučili este co mam robit ? Zvysovat HCL prostrednictvom Betainu v zaludku ? Sice zas to som niekde docital ze helikobakter sa prichyti na stene a vylucuje si nejaky enzym vlastny ktory ho chrani pred zaludocnou kyselinou... (v pondelok idem na krv ohladom helikobaktera ale nemam velmi chut jest potom 3typy antibiotik) ....

Ďakujem veľmi pekne vopred za Váš čas a rady...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Helicobacter
PříspěvekNapsal: ned bře 22, 2015 2:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Juraj47 píše:
Dobrý deň, prosím Vás chcem sa spýtať.. moj problém začal keď som cca pred mesiacom a pol zjedol pokazené mäso alebo nedopecene maso z restaurácie po ktorom mi zostalo zle a vyvrátil som ho rýchlo nasilu... bolo mi potom ok ale postupne sa mi zacalo zhoršovať trávenie a taka nevolnosť pobolievanie všelikde v črevach a v žalúdku... nasledne sa stalo az to ze mi potrava stála kvasila po najedení a mal som zápchy... tak som zacal uživať enzými tráviace Pancreolan a betain HCl .... ked mi dorazia superenzymi z iherb tak budem namiesto pancreolanu uzivat tie.... ok travenie uz mam v pohode pravidelna stolica ale stále v crevach citim diskomfort resp pobolievanie raz nalavo raz napravo raz vzadu raz v strede a je jedno ci som sa najedol stravil poriadne alebo sa zobudim a som 3hodky nalacno a cvicim.... mam pocit ze z toho masa sa u mna premnozili nejake bakterie alebo helikobakter ktory si tam teraz parazituje a traviace enzymi a HCL zatial mu velmi neskodia.... preto sa chcem prosím Vás pekne spýtať čo doporučujete na to ?

Skúsam citrovital výťažok z grapefruitových semien, zadelil som do jedálnicka chilli domáce moje- ktore som pol roka nejedol co je skoda dost, a uvazujem co by som este mal spravit alebo co vyskusat....

Dnes som si kupil koloidné striebro.... to by nemohlo pomôct ?

Čo si myslíte o tej celej situácii prosím Vás a čo by ste mi doporučili este co mam robit ? Zvysovat HCL prostrednictvom Betainu v zaludku ? Sice zas to som niekde docital ze helikobakter sa prichyti na stene a vylucuje si nejaky enzym vlastny ktory ho chrani pred zaludocnou kyselinou... (v pondelok idem na krv ohladom helikobaktera ale nemam velmi chut jest potom 3typy antibiotik) ....

Ďakujem veľmi pekne vopred za Váš čas a rady...

Tak uvedená situace sice problém spustit mohla, ale dlouhodobě si ho pěstujete sám. Prostě se zklidnit, vyčistit střeva a jíst jednoduchá jídla, která nekvasí. HCl v žaludku donutí helikobaktera ustoupit, většinou se jí nesnaží odolávat a likvidovat cokoliv pomocí ATB je blbost, ta bych použil pokud by hrozila smrt, tam to má význam, protože benefit je vyšší než rizika, ale jinak ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Helicobacter
PříspěvekNapsal: úte dub 07, 2015 9:55 am 
Offline

Registrován: pát led 16, 2015 2:00 pm
Příspěvky: 2
Ďakujem za odpoveď pan Jarda.

Od kedy som Vám písal uplynulo vela casu a prisiel som na zaklade vsetkych moznych pokusov mojich a drobnosledovania na nasledovne skutocnosti :

Moje parietalne bunky produkuju menej/malo HCL a tým padom sa mi slabo natravuje potrava a aj enzymý z pankreasu tým padom maju slabsiu ucinnost.... (mam pocit ze to je z tej prekonanej silnej zaludocno crevnej chrípky odvtedy to mám takto znížene a vsetky pobolievania criev atd co som mal bolo z tohoto) bol som na testoch Helikobaktera nemam a asi som ani nemal.

Teraz som to vsetko podchytil doplnkami výživy síce, t.j. Betain HCL, +pankreaticke enzýmy rôzne , tráviace enzýmy, atd atd...ale chcel by som si to zregenerovat a dat na poriadok aby som vedel fungovat aj bez doplnkov... samozrejme kedze mi parietalne bunky produkuju malo HCL tak pravdepodobne produkuju aj malo alkálií takže sa cca každý alebo každý druhý deň ráno alkalizujem sódou bikarbónou a už som si objednal aj kalinát ..

Skrátka ked sa najem nejakeho tepelne neupraveneho jedla na ktorom je kopa mikrobov alebo si nedam pred bielkovinovym jedlom Betain HCL tak je mi zle,netrávi mi, grgá sa mi, atd atd :/

U doktora som nebol lebo viem ze toto nevedia ani liecit a nechcem vediet kde by som skoncil keby som sa zveril do ich opateri.

Chcem sa preto spýtať Vás ako odborníka či nemáte skúsenosti s týmto.... ako zregenerovat parietalne bunky (zatial pouzivam adaptogén DGL co je vlastne deglycirhyzinatovana lekorice takze nie je tam ta latka co zvysuje krvny tlak a chystám sa spravit tinktúru z huby Chaga) .. Co by ste robili na mojom mieste Vy ?

Cital som Vase veci ohladom stravovania a nekonzumovanie bielkovin spolu so sacharidmy atd... vyskusam veruze znie to zaujmavo velmi....

Ďakujem Vám veľmi pekne vopred za Váš drahocenný čas, ochotu a informácie:)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz