Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:42 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon úno 23, 2015 9:19 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Pavel Veselý píše:
Jestli máš problémy se štítnou tak pro tebe tučná strava není to pravé a jen to prohloubí problémy,možná by šla trošku upravená verze ale musíš zkoušet.To už je lepší se o tučnou stravu nesnažit a hlad zkusit zvládnout pravidelným jednodenním půstem-bolí to ale jde to:)Jaké tuky jsi používala?

Moje štítná žláza je zvláštní. TSH v průběhu roku 2014 stoupalo ze 2,3 na 3,8, které mě už znervózňovalo, protilátky lehce nadhraniční, na sonu náznaky zánětu. Nasadila jsem Se, Zn, Bkomplex, trošku Mg, aronie, lugolův roztok (2-7 kapek týdně, dle nálady), snaha méně se stresovat. Teď jsem si nechala dělat testy a TSH mám 1,1 ! Ještě čekám na anti TPO, to jim trvá trochu déle, abych neříkala hop dříve než zjistím, kam že jsem to dopadla.

Proč by štítné žláze měly vadit tuky?
Používám hlavně mléčný, kokosový (ve formě kokosu), avokádo, olivový, mandle, chia, rybí omega 3.
Je to náročný na propočítávání, ale psychicky mi to pomáhá zvládat chutě na jiné věci. Dnes už jsem se cítila docela dobře, ne tak vyčerpaně, a to jsem nasbírala jen 80g sacharidů, 96g bílkovin (to jsem trošku přepískla, uznávám) a 105g tuků.

Ono je to pro mě nezvyk sníst "tolik" tuku, ale je mi jasné, že kde kdo to zvládne hravě během 2 jídel, v mnohem horším druhu tuku a s pytlíkem rohlíků navrch.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 23, 2015 10:07 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Tak pokud je TSH 1.1 tak to není problém.Jinak tuky všeobecně zpomalují metabolismus a štítnou žl.,kokosový tuk ji zrychluje,ale může ji zrychlit natolik že jí pak nestačí nadledvinky a při malém příjmu energie může vzniknout problém.
Jinak o hodně výhodnější je zařadit rychlé sacharidy před komplexními protože komplexní sacharidy z čočky jsou v krvi několik hodin a brání tělu účinně spalovat tuk a z toho pak může vznikat ona únava.Reaktivní hypoglykémie jakou popisuješ bude spíše nedostatek hořčíku a nadbytek vápníku.Nebereš vit.D,nebo neužíváš moc mléčných výrobků?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 23, 2015 11:00 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Vzhledem k tomu, že sacharidy blbě trávím, mám po nich nadýmání a průjem, tak pro mě je jejich konzumace docela problematická.

Mléčné výrobky jím dost, uznávám, ale i nějaký ten hořčík, většinou 100mg čistého/den. Poslední měsíce se mi udělaly bílé tečky na nehtech, doslova se vyrojily, našla jsem že se to přisuzuje nedostatku vápníku a zinku, ale ten taky suplementuju, tak nevím.
D neužívám.

Tak další experiment může být bezmléčný, jednou už jsem to zkoušela, pro vegetariána trochu problém, když se nechci cpát sojou, ale nevybavuju si, že by to něco dělalo s glykemií, tehdy jsem řešila větší problémy.

Snažím se alespoň ve snídani nahradit tvaroh rostlinným proteinem, ale chuťově to tedy není žádná hitparáda \":lol:\" nevíš o nějakém chutném veganském?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 18, 2015 10:10 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 05, 2015 9:23 am
Příspěvky: 29
Kometa píše:
Tak další experiment může být bezmléčný, jednou už jsem to zkoušela, pro vegetariána trochu problém, když se nechci cpát sojou, ale nevybavuju si, že by to něco dělalo s glykemií, tehdy jsem řešila větší problémy.

Bezmléčná dieta je při léčbě kandidózy velmi důležitá, mnoho lidí na to zapomíná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 23, 2015 11:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Martina112 píše:
Děkuji za rychlou odpověď pane Jardo,
už jsem nějakou dobu v takové přechodové fázi na jiný způsob stravy - nedokážu přejít ze dne na den, prakticky se stále učím nové věci za chodu. Z masa jím prakticky už jen ryby a taky jím mléčné výrobky a vejce. Dříve jsem jedla opravdku hrozně, skončila jsem se silným zánětem v těle a gastroenterokolitidou v nemocnici a skoro půl roku jsem byla živa hlavně z kapaček. Do toho anemie, hemofylie, půlka vlasů v tahu ... Žádný z doktorů mi nezjistil příčinu. Tehdy jsem se začala zajímat o stravu a zavodňování organismu a vlastně jsem se vyléčila sama, dokonce mi zmizely různé alergie co jsem měla. Na játře jsem měla útvar o velikosti 2-4 cm, byla jsem s tím i v tunelu a prý se jednalo o adenom, ale úplně mi zmizel, tak teď samozřejmě doktoři mlží, že prej kdovíco to bylo než aby přijali skutečnost, že jsem to odstranila správnou výživou.
Teď jsem ale byla přes vánoce u rodičů a jedla jsem tam tučné cukroví plné bílé mouky, másla a cukru, pak taky klobásky a uzené a to se asi mojemu tělu moc nelíbí, taky se mi ihned hrozně zhoršila pleť ... no poučení pro příště, chybama se člověk učí. Dietku hned od zítřka nasadím. Píšete, že vymírání kvasinek bývá dost nepříjemné?! Na co se mám připravit, poznám to?
Jen mám ještě dotaz, chci úplně vyřadit živočišnou bílkovinu - zatím tedy jako vegan, pak se snad dostanu k dalšímu kroku, k živé stravě. Mám ale obavu o dostatek vitamínu B12. Vy ho nějak doplňujete? Z informací které jsem nastudovala na vebu, tak vegani ho doplňují tabletami.
Předem děkuji za odpověď.

Tak vánoční speciály hodně lidí odstaví na dlouhou dobu a je dobré je zásadně omezovat. Pokud jde o kvasinky, vymírání je hodně cítit prvních pár dní, většinou nejdéle týden, někdy je člověku blbě, spustí se hlenovitý průjem a tato fáze většinou do týdne odezní, nejhorší jsou první tři dny. Pokud nebudete jíst živočišné bílkoviny tak ty piluky brát musíte, nebo jíst hlínu, to jsem zde již popisoval, ale chuťově nic moc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 23, 2015 12:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Z důvodu snahy trošku zhubnout, vyzkoušet něco nového, poznat lépe své tělo, zlepšit zdraví a třeba vyzrát na velký sklon k hypoglykemii (v podstatě pokud nejím po max.3 hodinách, strašně cítím pokles cukru a to i po stravě, která je dle všeobecných měřítek zdravá a s nízkým GI) jsem si řekla, že zkusím zahýbat s poměry živin ve stravě.

Mám 66kg, 30let, bazál cca 1500kcal, sedavé zaměstnání, cca 2x týdně sport, takže jsem si to převedla na pro jednoduchost na cca 80g bílkovin, 100g tuků a 100g sacharidů. A ačkoli se mi zatím nedaří se zcela do těch 100 sacharidů dostat (dnes nasbíráno na 200g vařené čočky, 1 grepu, zelenině a laktoze v ml.výrobcích) , tak trpím silnou únavou (což na 180-200g sach.nebylo). Přitom jsem dnes opravdu přijmula poctivých 100g tuků (celé avokádo, tučný tvaroh, 1 vejce, pár mandlí, kokos) a je to jak nic, cítila jsem se stejně bídně jako kdyby nebyly, moje tělo je snad uplně odmítá spalovat.

Nízkosacharidovku mi trochu ztěžuje fakt, že jsem vegetarián, a vzdát se luštěnin se mi nechce.
Je šance, že se mi na takový jídelníček tělo přivykne nebo je to blbost a pokud člověk nedokáže najet na vyloženě ketózovou dietu, tak by se měl držet klasičtějších poměrů?

Když jsem včera byla běhat nebo fyzicky dělala něco, co mě baví, ožila jsem, ale jinak jsem jela totálně na půl plynu- hypoglykemie. Až teď večer jsem z nějakého nepochopitelného důvodu ožila, což se mi teda zase moc nehodí. Je tedy něco, co by mi pomohlo lépe štěpit tuky, ať už vlastní nebo ze stravy? Děkuji

Tam bude asi problém jinde. Pokud vám problém odstranilo fyzické vypětí, tak podle všeho neštěpíte správně složité cukry a tělo je začne štěpit až po zátěži. Tady vidím dvě možnosti, buď být v zátěži, nebo je prostě nejíst a v těch luštěninách bohužel jsou. Nejsou ale ve všech, vyzkoušejte červenou čočku tam skoro nejsou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 13, 2015 2:44 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 02, 2015 12:15 pm
Příspěvky: 9
prosim o radu s nasledujucou situaciou.
Som v keto diete asi 2.5 tyzdna, papierik na meranie ketonov sa priblizne od tretieho dna zafarbi blizko alebo presne k tej prvej urovni 1.5 ale vyssie to nejde.. od toho tretieho dna pocitujem dost velku svalovu slabost a odchadza len velmi pomaly ..

Priznaky candidy - motanie hlavy, pocit opitosti, unava, vsak ustupuju resp prichadzaju masivne napr po kokosovom oleji cize vydrzim... Zmizla aj plynatost okamzite po jedle, musel som vsak vyradit aj kefir ;( a vlastne akekolvek mliecne vyrobky.

otazka je, co stou svalovou slabostou, jem 1-2cajove lyzicky himalajskej soli denne, dodavam draslik, selen zinok, horcik, vapnik, silymarin, ALA, masove-zeleninove vyvary, drzim sa cely cas okolo 20-25g sacharidov denne(najma cesnak + zelenina listova, kapusta..) , bielkoviny som mal nazaciatku okolo 80g pri vahe 62kg, znizil som na 50+- ale svalova slabost, nechut sa hybat odchadza len velmi pomaly... Tukov jem 150-200g denne v podobe olivoveho,lanoveho oleja, masla ajurvedskeho, vajicok, resp inych olejov, sezamoveho, makoveho...

robim niekde chybu co sa tyka ketozy ..? mam taky pocit, ze to bude tak nejak kombinacia zdecimovaneho tela kvasinkami + relativne narocnej diety pre telo, tak mu to trva chvilku dlhsie...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 13, 2015 4:55 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
MarekB píše:
Tukov jem 150-200g denne v podobe olivoveho,lanoveho oleja, masla ajurvedskeho, vajicok, resp inych olejov, sezamoveho, makoveho...

Ľanový, sézamový a makový olej okamžite vyhoď z jedálnička, pre človeka je to ŠKODLIVÉ...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 14, 2015 5:55 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 02, 2015 12:15 pm
Příspěvky: 9
aj sol je skodliva, aj olivovy olej je skodlivy. Zalezi na mnozstve, pestrosti jedalnicka, sposobe uzitia a vobec rovnovahe takze taketo tvoje jednoznacne vyjadrenia naozaj neberiem.

Zaujimave, kupil som si ketomer, co meria ketony priamo z krvi a mam hodnotu 4.6 mmol/L, co je dokonca viac ako odporucana hodnota pri ketoze, okolo 3 mmol/L ...casom sa to urcite ustali ale vtipne je ze v moci su ketony na uplne minimalnej urovni resp ziadnej a v krvi nad maximom ...

rovnako som si zmeral krvny cukor, podvecer, vysledok 3.1... vzdy ked mi lekari robili odber tak to rano dopadlo okolo 3,9-4,1 ...takze pri ketoze to este trochu padlo, to je asi normalne nie ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 17, 2015 9:22 pm 
Offline

Registrován: sob črc 11, 2015 6:18 pm
Příspěvky: 37
Citrin , zazvor , cesnak su zasadotvorne , su zasadotvorne aj ked si z toho spravim napoj ? Zazvor vyzmikam , citrin a cesnak vytlacim to vsetko do vody a tak to pijem pred jedlom trochu .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 09, 2015 10:54 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
fasting píše:
Kometa píše:
Tak další experiment může být bezmléčný, jednou už jsem to zkoušela, pro vegetariána trochu problém, když se nechci cpát sojou, ale nevybavuju si, že by to něco dělalo s glykemií, tehdy jsem řešila větší problémy.
Bezmléčná dieta je při léčbě kandidózy velmi důležitá, mnoho lidí na to zapomíná.

To není pravda. Většina kmenů candidy neumí metabolizovat laktózu, takže ani mléko není problém.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 09, 2015 10:57 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
MarekB píše:
prosim o radu s nasledujucou situaciou.
Som v keto diete asi 2.5 tyzdna, papierik na meranie ketonov sa priblizne od tretieho dna zafarbi blizko alebo presne k tej prvej urovni 1.5 ale vyssie to nejde.. od toho tretieho dna pocitujem dost velku svalovu slabost a odchadza len velmi pomaly ..

Priznaky candidy - motanie hlavy, pocit opitosti, unava, vsak ustupuju resp prichadzaju masivne napr po kokosovom oleji cize vydrzim... Zmizla aj plynatost okamzite po jedle, musel som vsak vyradit aj kefir ;( a vlastne akekolvek mliecne vyrobky.

otazka je, co stou svalovou slabostou, jem 1-2cajove lyzicky himalajskej soli denne, dodavam draslik, selen zinok, horcik, vapnik, silymarin, ALA, masove-zeleninove vyvary, drzim sa cely cas okolo 20-25g sacharidov denne(najma cesnak + zelenina listova, kapusta..) , bielkoviny som mal nazaciatku okolo 80g pri vahe 62kg, znizil som na 50+- ale svalova slabost, nechut sa hybat odchadza len velmi pomaly... Tukov jem 150-200g denne v podobe olivoveho,lanoveho oleja, masla ajurvedskeho, vajicok, resp inych olejov, sezamoveho, makoveho...

robim niekde chybu co sa tyka ketozy ..? mam taky pocit, ze to bude tak nejak kombinacia zdecimovaneho tela kvasinkami + relativne narocnej diety pre telo, tak mu to trva chvilku dlhsie...

Otázka č.1: stolice? jednou denně, ráno, tvrdá? nadýmání nula?
Otázka č.2: ketóza nepřetržitě? po třech dnech se na ní tělo musí adaptovat a musíš povětšinu času cítit dost energie...
samozřejmě ale, že to nebude nikdy jako na sacharidech, ale ty se léčíš, takže nemůžeš čekat, že to bude procházka růžovým sadem...

doporučuju přidat k dietě něco na posílení imunity, Echinaceu nebo výtažek z hlívy, udělá to docela významný rozdíl v léčbě

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 09, 2015 6:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
MarekB píše:
prosim o radu s nasledujucou situaciou.
Som v keto diete asi 2.5 tyzdna, papierik na meranie ketonov sa priblizne od tretieho dna zafarbi blizko alebo presne k tej prvej urovni 1.5 ale vyssie to nejde.. od toho tretieho dna pocitujem dost velku svalovu slabost a odchadza len velmi pomaly ..

Priznaky candidy - motanie hlavy, pocit opitosti, unava, vsak ustupuju resp prichadzaju masivne napr po kokosovom oleji cize vydrzim... Zmizla aj plynatost okamzite po jedle, musel som vsak vyradit aj kefir ;( a vlastne akekolvek mliecne vyrobky.

otazka je, co stou svalovou slabostou, jem 1-2cajove lyzicky himalajskej soli denne, dodavam draslik, selen zinok, horcik, vapnik, silymarin, ALA, masove-zeleninove vyvary, drzim sa cely cas okolo 20-25g sacharidov denne(najma cesnak + zelenina listova, kapusta..) , bielkoviny som mal nazaciatku okolo 80g pri vahe 62kg, znizil som na 50+- ale svalova slabost, nechut sa hybat odchadza len velmi pomaly... Tukov jem 150-200g denne v podobe olivoveho,lanoveho oleja, masla ajurvedskeho, vajicok, resp inych olejov, sezamoveho, makoveho...

robim niekde chybu co sa tyka ketozy ..? mam taky pocit, ze to bude tak nejak kombinacia zdecimovaneho tela kvasinkami + relativne narocnej diety pre telo, tak mu to trva chvilku dlhsie...

Asi bych se zabýval skladbou stravy, hlavně tuků, ne každé jsou vhodné a stejně dobře hoří. Vyzkoušejte si to spočítat na nutriční kalkulačce cronometer.com a uvidíte, většinou je na první pokus patrné, kde děláte chybu. Dále tam zjistíte zda vůbec jíte dost, tam může být další problém, pokud do kotle nedávám palivo nemohu očekávat že podá výkon.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 09, 2015 6:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Candida píše:
Citrin , zazvor , cesnak su zasadotvorne , su zasadotvorne aj ked si z toho spravim napoj ? Zazvor vyzmikam , citrin a cesnak vytlacim to vsetko do vody a tak to pijem pred jedlom trochu .

Zda to funguje zásadotvorně naměříte na pH moče, ale předpokládám že u většiny lidí ano, ale zda jde o rozumný nápad, to už je jiná věc, česnek je ráno lék a večer jed, tedy i k tomu je třeba přihlížet.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 10, 2015 1:27 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Jarda píše:
Zda to funguje zásadotvorně naměříte na pH moče, ale předpokládám že u většiny lidí ano, ale zda jde o rozumný nápad, to už je jiná věc, česnek je ráno lék a večer jed, tedy i k tomu je třeba přihlížet.

To slysim poprve, ze je cesnek vecer jed. A to jako proc?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz