Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned kvě 19, 2024 12:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob lis 16, 2013 9:35 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Vševěd píše:
pan Jarda tady doporučuje na boreliózu antibiotika. co Vy na to? \":lol:\"
a já s ním plně souhlasím, dřív se někdo mohl ohánět tím, že je to chemické, tak je to škodlivé
dneska všichni alternativní medici do sebe lijou SAVO, takže si nejsem jistý, jestli lze takto
argumentovat...
ad kvalita potravin - dělejte si co chcete...

Antibiotika jsou na nic, jsem toho důkazem, jakož i spousta nebožáků, kteří třeba končí po borelióze na vozíku, tzv. se přelečují antibiotiky pořád dokola a je jim pořád hůř. Budu se řídit radami toho, kdo má již nějaké pozitivní výsledky v léčbě této nemoci - Vy to zřejmě nebudete.

Jen si ještě dovolím poznámku - Vaše přezvisko je trochu nemístné, jako Vševěd nedovedete poradit ani sobě - vizte ten atop. ekzém, který si mažete kortikoidy - a snažíte se "radit" druhým. No nevím...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 11:28 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Nic lepšího na boreliózu v ranném stádiu než antibiotika neexistuje.
V pozdějším stádiu už podle všeho neexistuje vůbec nic. Ketogenní dieta je zajímavá, ale na boreliózu
podle mého názoru krátká.
Můj ekzém je způsoben potravinovou alergií. Ano, když nebudu jíst vaječný bílek, nebude se mi dělat.
Ale já si prostě někdy vajíčka dám a tak se mi ekzém udělá.
A ten nick si asi nechám u pana Jardy změnit, spousta lidí nepobere ironii...
P.S. a kdo má výsledky v léčení boreliózy? Neznám nikoho, kdo by měl lepší než doktoři s jejich ATB.
Jestli ji máte čerstvou, neváhal bych ani chvilku, protože si zahráváte. A jestli už je to starší záležitost,
tak držím palce...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 8:52 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Vševěd píše:
Nic lepšího na boreliózu v ranném stádiu než antibiotika neexistuje.
V pozdějším stádiu už podle všeho neexistuje vůbec nic. Ketogenní dieta je zajímavá, ale na boreliózu
podle mého názoru krátká.
Můj ekzém je způsoben potravinovou alergií. Ano, když nebudu jíst vaječný bílek, nebude se mi dělat.
Ale já si prostě někdy vajíčka dám a tak se mi ekzém udělá.
A ten nick si asi nechám u pana Jardy změnit, spousta lidí nepobere ironii...
P.S. a kdo má výsledky v léčení boreliózy? Neznám nikoho, kdo by měl lepší než doktoři s jejich ATB.
Jestli ji máte čerstvou, neváhal bych ani chvilku, protože si zahráváte. A jestli už je to starší záležitost,
tak držím palce...

Boreliózu mám starou už skoro desetiletí. Podle informací léčitele, který má již nějaké zkušenosti, je ketogenní dieta trvající 2 měsíce jediný způsob, jak se nemoci zbavit. Varianta je 6týdenní půst.

Když jsem ještě chodila na kontroly do nemocnice, doktoři mi řekli, že ty klouby už mě při změně počasí budou bolet - podotýkám, že mi bylo přes dvacet.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 9:30 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Já jsem velký zastánce půstu a ketodiety, ale 2 měsíce keto je teda na boreliózu hodně naivní představa, to nemusí stačit ani na tu kandidózu, natož boreliózu...; 40-půst? možná, ale to je trochu jiná liga, naprosto nesrovnatelné i s rokem na ketodietě...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 9:53 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
ravima píše:
Já jsem velký zastánce půstu a ketodiety, ale 2 měsíce keto je teda na boreliózu hodně naivní představa, to nemusí stačit ani na tu kandidózu, natož boreliózu...; 40-půst? možná, ale to je trochu jiná liga, naprosto nesrovnatelné i s rokem na ketodietě...

Ještě se optám - dva měsíce jen na kandidu, to se mi zdá přehnané.


Naposledy upravil vero dne ned lis 17, 2013 10:30 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 10:23 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
vero píše:
...pro mě je už i ty 2 měsíce až moc...

Ketogenní dieta funguje s časem čím dál líp, protože se na to tělo postupně adaptuje a ta adaptace právě trvá dost dlouho. Dá se ale podpořit především sportem, půstem, a ketogenními mastnými kyselinami (např. v olejích kokosovém (MCFA) a lněném (ALA)).
vero píše:
Ketodieta dost překyseluje organismus...

Tak to záleží na tom, co konkrétně jíte, ale obecně to není vůbec pravda ve srovnání s jinými dietami. A co se týče "překyselení" ketolátkami, tak to je naopak velmi prospěšné, stejně jako u půstu. Není kyselina jako kyselina. A navíc po adaptaci na ketózu se už po několika týdnech velmi zmírňuje díky lepšímu využití ketolátek tělem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 10:35 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
ravima píše:
vero píše:
...pro mě je už i ty 2 měsíce až moc...
Ketogenní dieta funguje s časem čím dál líp, protože se na to tělo postupně adaptuje a ta adaptace právě trvá dost dlouho. Dá se ale podpořit především sportem, půstem, a ketogenními mastnými kyselinami (např. v olejích kokosovém (MCFA) a lněném (ALA)).
vero píše:
Ketodieta dost překyseluje organismus...
Tak to záleží na tom, co konkrétně jíte, ale obecně to není vůbec pravda ve srovnání s jinými dietami. A co se týče "překyselení" ketolátkami, tak to je naopak velmi prospěšné, stejně jako u půstu. Není kyselina jako kyselina. A navíc po adaptaci na ketózu se už po několika týdnech velmi zmírňuje díky lepšímu využití ketolátek tělem.

Tak "počáteční" únavu, která u mě trvala zhruba 3 týdny, už nepociťuju, zato mám čím dál větší chuť na běžnou stravu, jednoduše řečeno v jednom kuse myslím na jídlo, co si dám až... Je to děsně otravné.
Půsty držet nemůžu, na to nejsem stavěná, dělá se mně z hladu špatně a točí se mi hlava.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 11:55 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
vero píše:
...mám čím dál větší chuť na běžnou stravu, jednoduše řečeno v jednom kuse myslím na jídlo, co si dám až... Je to děsně otravné...

Tak to je o kontrole myšlení, pokud člověk není pořádně zaměstnán něčím zajímavým, tak velmi snadno propadne těm myšlenkám, je to vlastně absťák, hlavně kvůli cukru. Ale to taky časem přejde, akorát u každého za jinou dobu.

Jinak ty 3 týdny je jen taková základní adaptace, pak to pokračuje pomaleji pořád dál, i po roce se pořád zlepšuje využití tuků atp. Tak dlouhodobá studie sice asi neexistuje, ale někteří sportovci to pozorují.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 18, 2013 3:59 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Nikde jsem nenarazil ani na zmímku o tom, že by ketóza nějak fungovala na borélie.
Odkud to ten Váš léčitel zjistil?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 18, 2013 7:25 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Vševěd píše:
Nikde jsem nenarazil ani na zmímku o tom, že by ketóza nějak fungovala na borélie.
Odkud to ten Váš léčitel zjistil?

Na to jsem se ho neptala.

Ale napsal mi dnes následující:

"Úspěch není jen úplné zničení borelií, ale i jejich zablokování. Často borelie přežijí hladovku nebo KD, ale posílený IS je drží v šachu a mnoho let se nemoc vůbec nezhoršuje."

Borelie mají kořínek tužší než sám člověk...


Naposledy upravil vero dne pon lis 18, 2013 10:43 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 18, 2013 7:33 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
ravima píše:
Tak to je o kontrole myšlení, pokud člověk není pořádně zaměstnán něčím zajímavým, tak velmi snadno propadne těm myšlenkám, je to vlastně absťák, hlavně kvůli cukru. Ale to taky časem přejde, akorát u každého za jinou dobu.

Jinak ty 3 týdny je jen taková základní adaptace, pak to pokračuje pomaleji pořád dál, i po roce se pořád zlepšuje využití tuků atp. Tak dlouhodobá studie sice asi neexistuje, ale někteří sportovci to pozorují.

Věřím tomu, že někomu může taková dieta vyhovovat, ale já jsem vegetariánka a teď jsem nucena se pořád živit živočišnou stravou - nechutná mi to a nedělá mi to dobře (neustálá zácpa).

S chutěmi na (pro mě) běžnou stravu je to naopak čím dál horší, chuť na sladké mě přejde asi až po smrti \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 18, 2013 10:48 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
vero píše:
Věřím tomu, že někomu může taková dieta vyhovovat, ale já jsem vegetariánka a teď jsem nucena se pořád živit živočišnou stravou - nechutná mi to a nedělá mi to dobře (neustálá zácpa).

Nucena? A kým, tím léčitelem? Ketóza se dá dosáhnout klidně i na raw vegan, akorát je to pro většinu lidí podstatně těžší. Ale pouhé vegetariánství nepředstavuje skoro žádné omezení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 18, 2013 11:07 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
ravima píše:
Nucena? A kým, tím léčitelem? Ketóza se dá dosáhnout klidně i na raw vegan, akorát je to pro většinu lidí podstatně těžší. Ale pouhé vegetariánství nepředstavuje skoro žádné omezení.

Bílkoviny asi berou z luštěnin, sóji a podobně a ty v ketóze nemůžou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 18, 2013 11:22 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Není mi jasno, jak u zdravého člověka souvisí masožroutství s nějakou ketoacidosou. Napište více. Vím, jak vzniká ketoacidosa a jaké má příčiny. Ale co s tím masem?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 19, 2013 12:17 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Kachně píše:
Bílkoviny asi berou z luštěnin, sóji a podobně a ty v ketóze nemůžou.

Tak já přece netvrdím, že typický vegetariánský jídelníček je zdravý nebo dokonce ketogenní, to je asi jasné, samozřejmě se to musí upravit, ale maso rozhodně jíst nemusí, a v dnešní době mi to ani nepřipadá vhodné, sám jsem byl v ketóze skoro vždycky bez masa.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz