Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon kvě 20, 2024 5:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 4:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN_2 píše:
JAN KWASNIEWSKI na tému horčík ............

(vybral som z knihy)
1. Ke spalování cukru (glukózy) je třeba
hořčík.
Organizmus nemocného spaluje větší množství cukru
a k tomu potřebuje větší množství hořčíku
. Hladina hořčíku
u těchto nemocných (Buergerova nemoc) je 3× vyšší než u zdravých lidí. U všech
„pastvištních“ nemocí je patrná hypermagneziemie, tzn. zvýšená
hladina hořčíku ve tkáních i krevním séru.
Organizmus přijímá z potravy tolik minerálů a takové, které
potřebuje, jestli je spotřeba hořčíku vysoká, znamená to, že
organizmus spaluje hodně sacharidů v hexosovém cyklu, typickém
pro býložravce a otroky, při kterém syntéza (výroba)
cholesterolu je 300× menší než při přeměně glukózy v pentózovém
cyklu. Proto se u těchto nemocných ateroskleróza
nevyskytuje. Ale nemocnému je jedno, proč nemůže chodit.
Bolí ho plosky nohou, tvoří se vředy na prstech, nebo prsty
usychají, mumifikují a nemocný křičí po nocích bolestmi.

2. Cukrovka I. typu se nevyskytuje u Eskymáků. Masajů.
Hunzů, pastevců v Jakutsku, Abcházii, Gruzii a Bulharsku.
Příčinou cukrovky I. typu je cukr, neboli dieta, ve které
na 1 g bílkoviny připadá až mnohonásobně více sacharidů než
v přírodní potravě býložravců.
Ke spalování sacharidů je třeba hodně bílkoviny, vitamínů,
hořčíku a jiných stopových prvků, které se vůbec nevyskytují
v cukru, slazených nápojích, medu, škrobu.
Je jich velmi málo
v potravinách rostlinného původu, ve kterých na 1 g bílkoviny
připadá více než 10 g sacharidů. Dieta, ve které je příliš málo
bílkoviny, nutí organizmus ke konzumaci většího množství
jídla, aby získal větší množství bílkoviny, vitamínů, minerálů,
(No, a to je o tých napr. vitariánoch, ktorí zjedia denne aj kilá ovocia - banány, jablká, atď....)
Cukrovka I. typu
ale tím i k příjmu většího množství sacharidů. V takové dietě
chybí bílkovina nutná ke spalování sacharidů. Organizmus se
s tím vyrovnává tak, že část sacharidů přeměňuje na tuky a
tím šetří bílkovinu, vitamíny a hořčík (čo môže byť v NEPROSPECH, pozn. NOWOCAYN_2).

3. Zdravá stěna aorty a stěny věnčitých tepen neobsahují hořčík,
to znamená, že v buňkách těchto tepen se sacharidy určitě
nespalují, ani nejsou přeměňovány na tuky nebo cholesterol.


Takže pán Jarda, skôr je to asi tak, že teória o tom, ako tuk "žerie" horčík, je len TEÓRIA, ktorá ale nie je reálna. A keby bola, ľudské telo ktoré prijíma MINIMUM sacharidov, horčíka potrebuje niekoľkonásobne MENEJ, než telo napríklad vegána na vysokosacharidovej strave, alebo telo vitariána, či hoci aj "všežravca" s vysokým množstvom sacharidov v strave.
Takže sa niet čoho báť, Kachně. Môj názor, a myslím že aj Kwasniewskeho.

Mám jiné praktické zkušenosti, ale můžete tomu věřit, to je každého věc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 5:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/315150-zmena-stravy-jim-vratila-zdravi.html

Nakonec na té zdravé stravě asi něco bude.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 11:44 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jarda píše:
NOWOCAYN_2 píše:
JAN KWASNIEWSKI na tému horčík ............

(vybral som z knihy)
1. Ke spalování cukru (glukózy) je třeba
hořčík.
Organizmus nemocného spaluje větší množství cukru
a k tomu potřebuje větší množství hořčíku
. Hladina hořčíku
u těchto nemocných (Buergerova nemoc) je 3× vyšší než u zdravých lidí. U všech
„pastvištních“ nemocí je patrná hypermagneziemie, tzn. zvýšená
hladina hořčíku ve tkáních i krevním séru.
Organizmus přijímá z potravy tolik minerálů a takové, které
potřebuje, jestli je spotřeba hořčíku vysoká, znamená to, že
organizmus spaluje hodně sacharidů v hexosovém cyklu, typickém
pro býložravce a otroky, při kterém syntéza (výroba)
cholesterolu je 300× menší než při přeměně glukózy v pentózovém
cyklu. Proto se u těchto nemocných ateroskleróza
nevyskytuje. Ale nemocnému je jedno, proč nemůže chodit.
Bolí ho plosky nohou, tvoří se vředy na prstech, nebo prsty
usychají, mumifikují a nemocný křičí po nocích bolestmi.

2. Cukrovka I. typu se nevyskytuje u Eskymáků. Masajů.
Hunzů, pastevců v Jakutsku, Abcházii, Gruzii a Bulharsku.
Příčinou cukrovky I. typu je cukr, neboli dieta, ve které
na 1 g bílkoviny připadá až mnohonásobně více sacharidů než
v přírodní potravě býložravců.
Ke spalování sacharidů je třeba hodně bílkoviny, vitamínů,
hořčíku a jiných stopových prvků, které se vůbec nevyskytují
v cukru, slazených nápojích, medu, škrobu.
Je jich velmi málo
v potravinách rostlinného původu, ve kterých na 1 g bílkoviny
připadá více než 10 g sacharidů. Dieta, ve které je příliš málo
bílkoviny, nutí organizmus ke konzumaci většího množství
jídla, aby získal větší množství bílkoviny, vitamínů, minerálů,
(No, a to je o tých napr. vitariánoch, ktorí zjedia denne aj kilá ovocia - banány, jablká, atď....)
Cukrovka I. typu
ale tím i k příjmu většího množství sacharidů. V takové dietě
chybí bílkovina nutná ke spalování sacharidů. Organizmus se
s tím vyrovnává tak, že část sacharidů přeměňuje na tuky a
tím šetří bílkovinu, vitamíny a hořčík (čo môže byť v NEPROSPECH, pozn. NOWOCAYN_2).

3. Zdravá stěna aorty a stěny věnčitých tepen neobsahují hořčík,
to znamená, že v buňkách těchto tepen se sacharidy určitě
nespalují, ani nejsou přeměňovány na tuky nebo cholesterol.


Takže pán Jarda, skôr je to asi tak, že teória o tom, ako tuk "žerie" horčík, je len TEÓRIA, ktorá ale nie je reálna. A keby bola, ľudské telo ktoré prijíma MINIMUM sacharidov, horčíka potrebuje niekoľkonásobne MENEJ, než telo napríklad vegána na vysokosacharidovej strave, alebo telo vitariána, či hoci aj "všežravca" s vysokým množstvom sacharidov v strave.
Takže sa niet čoho báť, Kachně. Môj názor, a myslím že aj Kwasniewskeho.

Mám jiné praktické zkušenosti, ale můžete tomu věřit, to je každého věc.

Také zareaguji. Jarda se vyjádřil jednoduše a krátce, asi by to bylo na místě také (neb jak říká nám známý politik: "když se plkají blbosti ... spím" \":)\" ).
Odvážím se to rozvésti.
Cukrovka 1.typu má zcela specifickou příčinu. Požíváním cukru, medu, škrobů, sacharidů, či kdejakého jiného šmejdu, si ji fakt, ale jakože fakt, nezpůsobíte. Se stravováním to nemá žádnou korelaci. Proč, proboha, může diabetik 1.typu bez omezení jakékoliv jídlo, když by si tím jídlem "údajně" způsobil to, co ho v tom jídle údajně omezuje?
Smiřme se s tím, že jídelníčkem se kdovíjaké zázraky nedějí. Tělo samo ví, jak má fungovat. A dělá to, vem kde vem, bez ohledu na to, jak jíte. Jde o postoje, o Vaše směřování, o Vás. Vy jste to, co v tom těle bydlí. Ne naopak.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 12, 2013 10:17 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Mám takový dotaz, držím ketogenní dietu za účelem zbavení se boreliózy. Bylo mi doporučeno držet ji dva měsíce, už mi zbývají necelé tři týdny, ale zároveň mi začalo být špatně od žaludku - nejím krom másla ni mléčné výrobky, jen ryby, žloutky, tuky a do 20 g sacharidů denně.

Zajímalo by mě, jestli jsou u této diety žaludeční potíže běžné?
Druhý dotaz: na ruce se mi vyrazil před asi 14 dny ekzém, který vypadá jako atopický a pomalu se rozšiřuje. Je možné, že je to způsobeno dietou, nebo to může být i něco jiného? S žádnými zvláštními materiály nepracuji.

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 12, 2013 10:29 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
vero píše:
Mám takový dotaz, držím ketogenní dietu za účelem zbavení se boreliózy. Bylo mi doporučeno držet ji dva měsíce, už mi zbývají necelé tři týdny, ale zároveň mi začalo být špatně od žaludku - nejím krom másla ni mléčné výrobky, jen ryby, žloutky, tuky a do 20 g sacharidů denně.

Zajímalo by mě, jestli jsou u této diety žaludeční potíže běžné?
Druhý dotaz: na ruce se mi vyrazil před asi 14 dny ekzém, který vypadá jako atopický a pomalu se rozšiřuje. Je možné, že je to způsobeno dietou, nebo to může být i něco jiného? S žádnými zvláštními materiály nepracuji.

Děkuji.

O léčbě boreliozy pomocí ketogenní diety už jsem četl, něco na tom bude. Nevolnosti u této diety se bohužel občas dostavují. Chce to dietu na den přerušit a pak zase pokračovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 12, 2013 11:16 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Zatím jsem nepřerušila, jen ubrala, jím méně a je to trochu lepší. Ale co ten ekzém? Ten by se mi přece neměl dělat, ne?
Už jsem jej měla na jaře, začal úplně stejně a zbavila jsem se jej teprve zkonzumováním 2 konopných másel. Ale nechci jej znova vařit a konzumovat a bohužel žádné masti nepomáhají (ani konopná, ani jiná).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 13, 2013 10:19 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
[quote="vero":32bwsi30]Zatím jsem nepřerušila, jen ubrala, jím méně a je to trochu lepší. Ale co ten ekzém? Ten by se mi přece neměl dělat, ne?
Už jsem jej měla na jaře, začal úplně stejně a zbavila jsem se jej teprve zkonzumováním 2 konopných másel. Ale nechci jej znova vařit a konzumovat a bohužel žádné masti nepomáhají (ani konopná, ani jiná).[/quote:32bwsi30]
Ekzém může být průvodním jevem vybíjení dysbakterií a plísní v těle. Pokud byla před dietou v nepořádku vaše mikroflora (jestli jste někdy brala ATB a antikoncepci a pijete chlorovanou vodu, tak odpověď je téměř jistě ano), bude na takto výrazné nízkosacharidové dietě docházet k tomu, že odumírají dysbakterie ve střevech a přitom je produkována řada toxických látek - kyselin a nerotoxinů.

Pokud nezvládají filtrovat

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 13, 2013 10:22 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jinak vždy doporučuji před protikvasinkovou nebo ketogenní dietou určitá opatření, aby se nepříjemné projevy, které mohou mít i nepříjmené následky, minimalizovaly. Už jsem je zde mnohokrát popisoval


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 13, 2013 10:36 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Vševěd píše:
...aneb dieta postavená na oleji.

Typický denní jídelníček:
3 omega vejce, přidat 2 lžíce oleje - např. olivový - 21 gramů bílkovin
kachní prsa 100 gramů - 2 lžíce oleje - cca 23 gramů bílkovin
tuňák v oleji, s domácí majonézou - cca 25 gramů bílkovin
...takto až do denního příjmu TH x 1,2 až 1,5... což je u 80 kg chlapa cca 100-120g a u 50 kg ženy cca 60-80 g bílkovin...


Kolik vlákniny se má tak přijmout ? Celkově, pokud bych v jídle žádnou neměl.

Kdybych bral třeba tohle :

http://zacpa.heureka.cz/lepicol-basic-1 ... ecifikace/

tak při 20ti tobolkách denně je to 10,2g vlákniny, to je snad už OK.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 14, 2013 6:15 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
vero píše:
Mám takový dotaz, držím ketogenní dietu za účelem zbavení se boreliózy. Bylo mi doporučeno držet ji dva měsíce, už mi zbývají necelé tři týdny, ale zároveň mi začalo být špatně od žaludku - nejím krom másla ni mléčné výrobky, jen ryby, žloutky, tuky a do 20 g sacharidů denně.

Zajímalo by mě, jestli jsou u této diety žaludeční potíže běžné?
Druhý dotaz: na ruce se mi vyrazil před asi 14 dny ekzém, který vypadá jako atopický a pomalu se rozšiřuje. Je možné, že je to způsobeno dietou, nebo to může být i něco jiného? S žádnými zvláštními materiály nepracuji.

Děkuji.

U ketogenní diety je důležitý pestrý jídelníček. Vůbec jsem nepochopil, proč jíte jen ryby! Je nutné jíst více druhů masa, samozřejmě co nejkvalitnějších, kromě ryb minimálně ještě aspoň biokuře a biohovězí. Taky je nutné dbát na poměr omega 6 a omega 3, což je rozhodující faktor pro vznik atopického ekzému. Semena chia a rybí tuk za studena lisovaný jsou bezpodmínečnou součástí ketogenní diety, tedy pokud nechte trpět ekzémem. Taky je potřeba dostatek kyseliny kaprylové, která je obsažena v kvalitním kokosovém oleji, například od firmy Tropicai nebo Lifefood. Pokud chcete na ketogenní dietě šetřit, ta to nemá smysl se o ni pokoušet, tohle není dieta pro socky. \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 14, 2013 7:35 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
[quote="Ates":1yy8io5g]U ketogenní diety je důležitý pestrý jídelníček. Vůbec jsem nepochopil, proč jíte jen ryby! Je nutné jíst více druhů masa, samozřejmě co nejkvalitnějších, kromě ryb minimálně ještě aspoň biokuře a biohovězí. Taky je nutné dbát na poměr omega 6 a omega 3, což je rozhodující faktor pro vznik atopického ekzému. Semena chia a rybí tuk za studena lisovaný jsou bezpodmínečnou součástí ketogenní diety, tedy pokud nechte trpět ekzémem. Taky je potřeba dostatek kyseliny kaprylové, která je obsažena v kvalitním kokosovém oleji, například od firmy Tropicai nebo Lifefood. Pokud chcete na ketogenní dietě šetřit, ta to nemá smysl se o ni pokoušet, tohle není dieta pro socky. \":-)\"[/quote:1yy8io5g]
Děkuji, právě jste mě označil za socku. Radíte mi podobně jako můj léčitel, je těžké se těmi radami řídit, když jste bez peněz. Ale děkuji, něco je pro mě nové, potit se můžu i zadarmo:). Antibiotika jsem v minulosti někdy užívala, antikoncepci ne.

Jedla jsem jen ryby, protože jsem vegetariánka, a teď jsem pojedla něco králíka. Ostropestřec jsem konzumovala před dietou, to mohu zopakovat. Kokosový tuk mám, ale když jej sním trošku víc, dělá se mi z něj zle. Mám obavy, že by mi nebylo moc dobře ani z rybíhu tuku - prý je nedobrý na chuť a četla jsem, že po něm nebylo lidem dobře. Byl mi doporučen tento:



Naposledy upravil vero dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 16, 2013 10:45 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Ates píše:
U ketogenní diety je důležitý pestrý jídelníček. Vůbec jsem nepochopil, proč jíte jen ryby! Je nutné jíst více druhů masa, samozřejmě co nejkvalitnějších, kromě ryb minimálně ještě aspoň biokuře a biohovězí. Taky je nutné dbát na poměr omega 6 a omega 3, což je rozhodující faktor pro vznik atopického ekzému. Semena chia a rybí tuk za studena lisovaný jsou bezpodmínečnou součástí ketogenní diety, tedy pokud nechte trpět ekzémem. Taky je potřeba dostatek kyseliny kaprylové, která je obsažena v kvalitním kokosovém oleji, například od firmy Tropicai nebo Lifefood. Pokud chcete na ketogenní dietě šetřit, ta to nemá smysl se o ni pokoušet, tohle není dieta pro socky. \":-)\"

ty seš mi ale rozumbrada \":lol:\" u ketogenní diety je důležité být v ketóze a to je jediná opravdu důležitá věc. Nedrží se dlouhodobě, takže i kdyby se cpala škvarkama, nic se nestane. léčivý efekt nastává tím, že se organismus přepne na ketony,
to je alfa a omega. sledovat si omega 3 a 6 je jenom pičovina vokolo, naprosto nepodstatná pro ketózu.
obzvlášť, když se objevují studie o tom, že omega 3 mastné kyseliny způsobují raka prostaty...
a ketogenní dieta je dieta hlavně pro socky, protože 120-200 g tuku ve spojení s 80-120 g bílkovin na den je ta nejekonomičtější varianta, 400 g tučného masa (třeba krkovičky nebo makrely) stojí pár korun...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 16, 2013 10:47 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
[quote="vero":1r8ix8i5]Děkuji, právě jste mě označil za socku. Radíte mi podobně jako můj léčitel, je těžké se těmi radami řídit, když jste bez peněz. Ale děkuji, něco je pro mě nové, potit se můžu i zadarmo:). Antibiotika jsem v minulosti někdy užívala, antikoncepci ne.

Jedla jsem jen ryby, protože jsem vegetariánka, a teď jsem pojedla něco králíka. Ostropestřec jsem konzumovala před dietou, to mohu zopakovat. Kokosový tuk mám, ale když jej sním trošku víc, dělá se mi z něj zle. Mám obavy, že by mi nebylo moc dobře ani z rybíhu tuku - prý je nedobrý na chuť a četla jsem, že po něm nebylo lidem dobře. Byl mi doporučen tento:


_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Naposledy upravil Vševěd dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 16, 2013 11:49 am 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Vševěd píše:
ekzém může souvislet s čímkoliv, u mně ho způsobovala potravinová alergie - když jsem snědl příliš mnoho
vaječného bílku, na který jsem alergický. namazat krémem s kortikoidama, jednorázově to ještě nikoho nezabilo, a neřešit to...
pokud teda nemáš ekzém přes celé záda.

Vzhledem k tomu, že se mi ekzém vyrazil vždy při dietě, určitě nejakou souvislost to má, nic zvláštního teď nejím, že by se alergie měla projevovat.
Na kvalitu potravin při ketogenní dietě mě upozorňoval i léčitel, ale to bohužel nejsem schopná zajistit. Pořád uvažuju o koupi toho rybího tuku, je to hrozná pálka. Takže možná nejdřív vyzkouším detoxiakci solnou lázní, pokud se teda dozvím, jak si ji připravit.

Kortikoidy jsou svinstvo, to ví už dnes každý, nevím, jak to tu vůbec můžete radit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 16, 2013 1:59 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
pan Jarda tady doporučuje na boreliózu antibiotika. co Vy na to? \":lol:\"
a já s ním plně souhlasím, dřív se někdo mohl ohánět tím, že je to chemické, tak je to škodlivé
dneska všichni alternativní medici do sebe lijou SAVO, takže si nejsem jistý, jestli lze takto
argumentovat...
ad kvalita potravin - dělejte si co chcete...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz