Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ketogenní dieta v léčbě kandidózy
PříspěvekNapsal: sob kvě 26, 2012 3:40 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
...aneb dieta postavená na oleji.
Jen krátce co je to ketóza: stav, při kterém tělo spotřebuje všechen glykogen, svalový i jaterní. Potom už nemá z čeho
brát energii a musí se přeorientovat na jiný zdroj energie. Začně štěpit svůj vlastní tuk a dochází ke tvorbě tzv. ketonů, látek kyselé povahy,
které tělo používá jako náhradní zdroj energie místo glukózy. Obvykle se tyto diety používají k redukci tuku, kdy nemají konkurenci v efektivnosti,
protože tělo spotřebovává takřka výlučně tuk a svalovou bílkovinu nechává nedotčenou /na rozdíl od ketoacidózy, kdy tělo spaluje i vlastní bílkoviny
a která vzniká prostým hladověním/. Její velkou výhodou je že ketony potlačují chuť k jídlu a tudíž se efektivně ubráníte vlčímu hladu a chutím, kterými
nás candida trápí a dožaduje se své potravy. Další výhodou je velmi velmi nízká hladina krevního cukru, což je další záložní zdroj, ze kterého se přemnožená
candida obvykle udržuje při životě. A v neposlední řadě je to perfektní dieta, protože se při ní neztrácí svalová hmota, což má smysl jednak pro imunitu
(rozklad svalové hmoty není zrovna ideální) jednak pro psychickou pohodu člověka.
Jak se má tedy člověk, který se snaží o ketózu, stravovat? Bílkoviny se udržují zhruba na úrovni 1,2-1,5 gramu na kilogram váhy, zpočátku spíše méně,
zbytek kalorického příjmu tvoří tuky. Sacharidy by měly být na úrovni do 30 gramů na den, z hlediska candidy je ale nejlepší snažit se o teoretickou nulu.
Na námitky typu, že sacharidům se nedá nikdy úplně vyhnout říkám - není to naprosto žádný problém. Maso a vejce neobsahují žádné sacharidy. Olej taky ne.

Typický denní jídelníček:
3 omega vejce, přidat 2 lžíce oleje - např. olivový - 21 gramů bílkovin
kachní prsa 100 gramů - 2 lžíce oleje - cca 23 gramů bílkovin
tuňák v oleji, s domácí majonézou - cca 25 gramů bílkovin
...takto až do denního příjmu TH x 1,2 až 1,5... což je u 80 kg chlapa cca 100-120g a u 50 kg ženy cca 60-80 g bílkovin...

atd atd. Komu maso nevoní, může jíst sýry, ryby. U sýrů hledat ty s nejnižším obsahem laktózy.
Během pár dnů se tělo dostane do ketózy. Poznáte to podle slabosti, bolení hlavy. Tělo se adaptuje na nový zdroj energie - ketony. Během pár dnů se to zlepší
a budete mít energie dost a dost. Jen to chvilku trvá. Příznaky můžou být podobné jako u candidy, nenechat se tím zmást. Nejde o zhoršení, s tím to nemá nic
společného.
K tomu všemu samozřejmě dodržovat další postupy, které jsou běžné u candidy, tzn. antimykotika, laktobacily, vláknina - např. Lepicol. Pokud někdo nemůže
vydržet bez zeleniny doporučuju salátovou okurku v malém množství nebo salátové listy. Ne více než 300 gramů za den (cca 10 gramů sacharidů). Doporučuju
sportovat, kolo, procházky. Váha půjde dolů, ale bude to jen a jen z tuku, ne ze svalové hmoty, jak je to běžné u diet, které tady vídám.
Jeden tip na konec: když vás popadnou chutě, stačí jednoduchá věc - dát si panáka olivového nebo jiného oleje. Přejde vás to prakticky okamžitě.
Ještě bych zapomněl - že jste v ketóze doporučuji překontrolovat indikačními papírky, typu Ketophan nebo Diaphan. Alespoň ze začátku.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 26, 2012 3:42 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
doporučená literatura
http://www.amazon.com/Ketosis-Candida-E ... B004LGTJQK

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 28, 2012 12:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
...aneb dieta postavená na oleji.
Jen krátce co je to ketóza: stav, při kterém tělo spotřebuje všechen glykogen, svalový i jaterní. Potom už nemá z čeho
brát energii a musí se přeorientovat na jiný zdroj energie. Začně štěpit svůj vlastní tuk a dochází ke tvorbě tzv. ketonů, látek kyselé povahy,
které tělo používá jako náhradní zdroj energie místo glukózy. Obvykle se tyto diety používají k redukci tuku, kdy nemají konkurenci v efektivnosti,
protože tělo spotřebovává takřka výlučně tuk a svalovou bílkovinu nechává nedotčenou /na rozdíl od ketoacidózy, kdy tělo spaluje i vlastní bílkoviny
a která vzniká prostým hladověním/. Její velkou výhodou je že ketony potlačují chuť k jídlu a tudíž se efektivně ubráníte vlčímu hladu a chutím, kterými
nás candida trápí a dožaduje se své potravy. Další výhodou je velmi velmi nízká hladina krevního cukru, což je další záložní zdroj, ze kterého se přemnožená
candida obvykle udržuje při životě. A v neposlední řadě je to perfektní dieta, protože se při ní neztrácí svalová hmota, což má smysl jednak pro imunitu
(rozklad svalové hmoty není zrovna ideální) jednak pro psychickou pohodu člověka.
Jak se má tedy člověk, který se snaží o ketózu, stravovat? Bílkoviny se udržují zhruba na úrovni 1,2-1,5 gramu na kilogram váhy, zpočátku spíše méně,
zbytek kalorického příjmu tvoří tuky. Sacharidy by měly být na úrovni do 30 gramů na den, z hlediska candidy je ale nejlepší snažit se o teoretickou nulu.
Na námitky typu, že sacharidům se nedá nikdy úplně vyhnout říkám - není to naprosto žádný problém. Maso a vejce neobsahují žádné sacharidy. Olej taky ne.

Typický denní jídelníček:
3 omega vejce, přidat 2 lžíce oleje - např. olivový - 21 gramů bílkovin
kachní prsa 100 gramů - 2 lžíce oleje - cca 23 gramů bílkovin
tuňák v oleji, s domácí majonézou - cca 25 gramů bílkovin
...takto až do denního příjmu TH x 1,2 až 1,5... což je u 80 kg chlapa cca 100-120g a u 50 kg ženy cca 60-80 g bílkovin...

atd atd. Komu maso nevoní, může jíst sýry, ryby. U sýrů hledat ty s nejnižším obsahem laktózy.
Během pár dnů se tělo dostane do ketózy. Poznáte to podle slabosti, bolení hlavy. Tělo se adaptuje na nový zdroj energie - ketony. Během pár dnů se to zlepší
a budete mít energie dost a dost. Jen to chvilku trvá. Příznaky můžou být podobné jako u candidy, nenechat se tím zmást. Nejde o zhoršení, s tím to nemá nic
společného.
K tomu všemu samozřejmě dodržovat další postupy, které jsou běžné u candidy, tzn. antimykotika, laktobacily, vláknina - např. Lepicol. Pokud někdo nemůže
vydržet bez zeleniny doporučuju salátovou okurku v malém množství nebo salátové listy. Ne více než 300 gramů za den (cca 10 gramů sacharidů). Doporučuju
sportovat, kolo, procházky. Váha půjde dolů, ale bude to jen a jen z tuku, ne ze svalové hmoty, jak je to běžné u diet, které tady vídám.
Jeden tip na konec: když vás popadnou chutě, stačí jednoduchá věc - dát si panáka olivového nebo jiného oleje. Přejde vás to prakticky okamžitě.
Ještě bych zapomněl - že jste v ketóze doporučuji překontrolovat indikačními papírky, typu Ketophan nebo Diaphan. Alespoň ze začátku.

Zrovna jsem náhodou ze studijních důvodů pár dní, cca měsíc, něco podobného zkoušel, ale s trochu vyšším příjmem sacharidů 30-60 g denně a funguje to i tak i když by patrně opravdu bylo vhodné jít s konzumací sacharidů opravdu nízko. S překonáním počáteční únavy pomáhá větší dávka antioxidantů, třeba céčko a tuk na zahnání hladu funguje skvěle, stačí si dát trochu másla. Používat se dá i dost zeleniny, třeba tyto druhy sacharidy prakticky neobsahují, nebo i méně než okurky.

Obsah sacharidů na 100 g váhy potraviny.

Salát ledový 1,90g
Zelí pekingské 1,00g
Zelí čínské 2,40g
Okurky salátové 2,60g
Brokolice 2,90g


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 30, 2012 10:13 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
V okamžiku, kdy se tělo adaptuje na energii z ketonů tak člověk necítí žádný nedostatek, funguje normálně dál,
jen si tělo bere z depotních zásob vlastního tuku...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 30, 2012 4:26 pm 
Offline

Registrován: ned srp 14, 2011 9:11 pm
Příspěvky: 24
Jardo, díval jste se v té době na krev? Nemám teď ani na mysli plísně, ale spíš hladinu Ery, Trombo a spol...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 30, 2012 7:15 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Budu hubnout i když na sobě v podstatě žádný tuk nemám ? BMI 18,5 - hranice mezi normální váhou a podváhou. A jak je to s acetonovým dechem, je přítomen při této dietě ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2012 7:37 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
A proč bys ji držel, když už ses z candidy vyléčil?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2012 12:38 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Docela by mne zajímalo, co to udělá s cholesterolem. Někde jsem tu, myslím, viděl Váš přízpěvek, že po několika letech takové diety, byl pekelně vysoký.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2012 1:24 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Vševěd píše:
A proč bys ji držel, když už ses z candidy vyléčil?

Po delší době na vysokosacharidové dietě se mi začali příznaky vracet, takže jsem ji opustil. Ale to je jedno, mohl by jsi mi prosímtě odpovědět ? díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2012 2:11 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
smajliss píše:
Po delší době na vysokosacharidové dietě se mi začali příznaky vracet, takže jsem ji opustil. Ale to je jedno, mohl by jsi mi prosímtě odpovědět ? díky

Určitě mohl:-) Ketogenní dieta s sebou přináší zápach z úst, je potřeba hodně pít, jakmile "vyschne v krku" je to cítit daleko víc.
Jestli zhubneš? Ano, ale jen tuk, to snad nikomu nevadí... Btw. jaké máš příznaky?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2012 2:24 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
OndraN píše:
Docela by mne zajímalo, co to udělá s cholesterolem. Někde jsem tu, myslím, viděl Váš přízpěvek, že po několika letech takové diety, byl pekelně vysoký.

To jsem se ale ve velkém cpal mascarpone, plném mléčného tuku. Dnes je to kachní, husí, hovězí a rybí maso... plus omega vejce, mandlový olej a olej z vlašských ořechů, olivový olej...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2012 4:09 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
[quote="Vševěd":38y4r54d]
Určitě mohl:-) Ketogenní dieta s sebou přináší zápach z úst, je potřeba hodně pít, jakmile "vyschne v krku" je to cítit daleko víc.
Jestli zhubneš? Ano, ale jen tuk, to snad nikomu nevadí... Btw. jaké máš příznaky?[/quote:38y4r54d]
Hodně lupů, suchá kůže za ušima a akné. Zbožně jsem si přál, aby to bylo něčím jiným než kandidou, dělal jsem očisty, ale i když někdy nastalo zlepšení, tak se to vždy vrátilo, proto nevidím jiné východisko, než kandidu, jestli tě napadá tohle, že ji nemám \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2012 7:25 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
A co trávení?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2012 7:52 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Určitě zajímavý přístup a bude poučné sledovat jak se ti daří.

Vidím tady však několik potencionálních problémů, které souvisí s jednostranným zaměřením. A opatření, která nejsou komplexní jsou většinou účinná jen omezeně.

Z hlediska stravy je jasným problémem zaměřenost na maso, vejce a další živočišné bílkoviny a tuky současně s absencí zeleniny, která nutně musí být nosnou části stravování při kandidoze tak, aby se mohla dát dohromady imunita.

Pravděpodobně se takto (uvidíme dle tvého testu) dá dostat množství cukrů v těle na minimum a docílit toho, že kvasinka nebude dočasně prosperovat a bude dočasně vymírat. Nicméně kvasinka není problém a to víme. Problém je zničená imunita (hlavně ve střevech) a poškozené přirozené mechanismy těla a naší - trávení, vstřebávání látek, detoxifikace apod a dalších vrstvách naší osobnosti
Řešením tedy je nejen umravňování kvasinky nízkými přísuny cukrů a vysokými dávkami fungicidů, ale také neustálá práce na obnovení poškozeného stavu.

A to při zaměření na to o čem tu píšeš nejde. U jedinců s kandidozou, kteří mají velmi často poškozené trávení, netvoří hcl, vstřebávají pouze zlomek látek ve střevech a chybí jim enzymy, je sebevraždou se zaměřovat na potraviny, kterým tohle všechno většinou chybí a které samy o sobě jsou i pro zdravý organizmus zátěží.

Mám obavy, a budu se rád mýlit, že tímto způsobem lze docílit dočasné úlevy, ale za cenu většího systémového poškození organismu. Tedy kvasinka se při sebemenším množství cukrů vrátí v plné síle a dost možné se stane problémem doživotním a neřešitelným.

Abych se příliš dlouze nevykecával a také tě více nedráždil, tak jsem ani více nezmínil další důležité aspekty, bez kterých tento problém systémově ošetřit nepůjde - práce na psychice, vyčištění svého vnitřního prostoru a vztahů kolem sebe, pohyb, dýchání, návrat k přirozeným činnostem atd atd atd.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2012 8:00 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Na té vysokosacharidovce jsem měl trochu nafouklé břicho. Teď když jsem omezil cukry, tak mi břicho splasklo. Jinak na záchod chodím jednou denně ráno. Před týdnem jsem měl asi 3 dny nazelenalou stolici, což by mohlo značit nedostatek dobrých bakterií ve střevě, ale už je to v pohodě. A jednou za čas se mi stávalo, že jsem našel ve stolici nestrávanou potravu (většinou nějakou vlákninu z ovoce).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz