Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 3:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte lis 19, 2013 5:39 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Dají se jíst vejce, sýry. Plus tuky. Anebo jen tuky, ke ketóze dojde taky.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 19, 2013 6:47 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
ravima píše:
Tak já přece netvrdím, že typický vegetariánský jídelníček je zdravý nebo dokonce ketogenní, to je asi jasné, samozřejmě se to musí upravit, ale maso rozhodně jíst nemusí, a v dnešní době mi to ani nepřipadá vhodné, sám jsem byl v ketóze skoro vždycky bez masa.

"jsem vegetariánka a teď jsem nucena se pořád živit živočišnou stravou" - tady nepsala jen maso. Prostě nejí nic živočišnýho a to by neměla kde brát bílkoviny.

A já teď jedl skoro půl kila vepřový kýty, trochu zeleniny a po pár dnech jsem se cejtil jako po pár dnech hladovky. Ale měl jsem jen asi 40g tuku denně a přes 100g bílkovin. Teď zkusím víc tuku, aspoň 75g a bílkovin také jen 75g a přidám kalorie, těch jsem měl také málo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 19, 2013 7:00 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Tak mně bylo doporučeno jíst kvalitní bílkoviny - domácí vejce, ryby a biohovězí atd. - přesně jak tu psal sakul. Normálně jím jen žloutky a ryby.
Kromě másla teď nejím žádné mléčné výrobky - údajně je 70 % lidí alergických na nějaké mléčné složky, takže pro jistotu.

Pro mě je ta dieta nutnost - zdravotní důvody, oslabená imunita - být dvakrát do měsíce silně nachlazen není zrovna zábava.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 19, 2013 7:45 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
vero píše:
Tak mně bylo doporučeno jíst kvalitní bílkoviny - domácí vejce, ryby a biohovězí atd. - přesně jak tu psal sakul. Normálně jím jen žloutky a ryby.
Kromě másla teď nejím žádné mléčné výrobky - údajně je 70 % lidí alergických na nějaké mléčné složky, takže pro jistotu.

Pro mě je ta dieta nutnost - zdravotní důvody, oslabená imunita - být dvakrát do měsíce silně nachlazen není zrovna zábava.

Pokud máte oslabenou imunitu (být dvakráte do měsíce nachlazen je opravdu nefysiologické), tak s tím něco dělejte. Třeba se brouzdejte každé ráno bosý v mokré trávě, přestaňte si doma přetápět, resp. netopte vůbec, otužujte se, cvičte, hodně se hýbejte, a jezte jednoduše a obyčejně. To maso a vejce a ryby vám tedy nepřidá.
Kloktejte něco, proplachujte si nos Vincentkou. Zjistěte si, zda nemáte podrážděný jícen (a tedy i dýchací cesty) žaludečními šťávami.
Mimochodem, imunitu značně oslabuje stres, emoce, vztahy, postoje. Koukněte se na to. To je ale běh na dlouhou trať. I když ... ne zas tak ... někdy \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 19, 2013 8:15 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
martina72 píše:
Pokud máte oslabenou imunitu (být dvakráte do měsíce nachlazen je opravdu nefysiologické), tak s tím něco dělejte. Třeba se brouzdejte každé ráno bosý v mokré trávě, přestaňte si doma přetápět, resp. netopte vůbec, otužujte se, cvičte, hodně se hýbejte, a jezte jednoduše a obyčejně. To maso a vejce a ryby vám tedy nepřidá.
Kloktejte něco, proplachujte si nos Vincentkou. Zjistěte si, zda nemáte podrážděný jícen (a tedy i dýchací cesty) žaludečními šťávami.
Mimochodem, imunitu značně oslabuje stres, emoce, vztahy, postoje. Koukněte se na to. To je ale běh na dlouhou trať. I když ... ne zas tak ... někdy \":)\"

Až na to otužování dělám vše, jak radíte (i když kvalita stravy by mohla být lepší). Problém stresu, vztahů atd. je těžké řešit, když máte zároveň pořád nějaké fyzické obtíže, takže s tím pořád nějak bojuju.

Myslím, že na vině oslabené imunity je kandida kombinovaná s borelkou, proto ta dieta.
Snad se tím alespoň trochu potlačí, když už nejde vyléčit. Zjišťuju totiž, že víc jak dva měsíce rozhodně nezvládnu, natož rok, jak tu zmiňoval ravima...

Otužování typu studené sprchy by určitě bylo dobré, ale k tomu se asi neodhodlám:)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 19, 2013 8:24 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Tu sprchu dáte, ale nutné to není. Moje žena se tím vysloveně bavila. Nejprve horkou sprchu, pořádně se prohřát, třeba i dlouho ... a pak si dát ledovku. Na deset sekund. A jak jí bylo dobře.
No prostě jako sauna. Když jsem byl třeba na horách u kámoše v sauně, dotáhli jsme to se suchým teplem hooodně vysoko ... a pak šplouch do potoka, do tůňky, mínus dva stupně, vyválet se tam, a pak nahatej na sněhu, pokec, deset minut, mínus deset stupňů. Tak se na tělo musí. Ty sprchy zkuste, i když to není ono, jen náznak.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 17, 2013 1:53 am 
Offline

Registrován: ned říj 20, 2013 8:25 pm
Příspěvky: 2
Mel bych takovy dotaz a je celkem mozne, ze jsem na foru prehledl odpoved na nej. Snazim se dostat do ketozy tim, ze konzumuji maso (hlavne tucnejsi veprove?), obcas ryby, nepravidelne vejce a pravidelne zeleninu, hlavne listovou. Kdyz se snazim dosahnout (dle meho mineni) optimalni mnozstvi bilkovin a tuku (B 120, T 200) - 184/ 84 kg, prijimam velke mnozstvi energie a nemohu se do ketozy dostat, navic jsem asi 3 kg pribral. Take se stale potykam s chuti na sladke, ktera by v ketoze mela zmizet, ale zatim nic. Kde udelali soudruzi z NDR chybu?
Jak bych mel ketozu co nejlepe nastartovat a zustat v ni?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 26, 2013 5:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
vero píše:
Mám takový dotaz, držím ketogenní dietu za účelem zbavení se boreliózy. Bylo mi doporučeno držet ji dva měsíce, už mi zbývají necelé tři týdny, ale zároveň mi začalo být špatně od žaludku - nejím krom másla ni mléčné výrobky, jen ryby, žloutky, tuky a do 20 g sacharidů denně.

Zajímalo by mě, jestli jsou u této diety žaludeční potíže běžné?
Druhý dotaz: na ruce se mi vyrazil před asi 14 dny ekzém, který vypadá jako atopický a pomalu se rozšiřuje. Je možné, že je to způsobeno dietou, nebo to může být i něco jiného? S žádnými zvláštními materiály nepracuji.

Děkuji.

Pokud dieta masivně likviduje nějaké šmejdy, může být problémů celkem dost. Držet ji přes svoje možnosti je taky docela s otazníkem, tak trochu uberte, ketózu budete mít patrně i při vyšším příjmu sacharidů, to si musíte vysledovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 26, 2013 6:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
mhredev píše:
Mel bych takovy dotaz a je celkem mozne, ze jsem na foru prehledl odpoved na nej. Snazim se dostat do ketozy tim, ze konzumuji maso (hlavne tucnejsi veprove?), obcas ryby, nepravidelne vejce a pravidelne zeleninu, hlavne listovou. Kdyz se snazim dosahnout (dle meho mineni) optimalni mnozstvi bilkovin a tuku (B 120, T 200) - 184/ 84 kg, prijimam velke mnozstvi energie a nemohu se do ketozy dostat, navic jsem asi 3 kg pribral. Take se stale potykam s chuti na sladke, ktera by v ketoze mela zmizet, ale zatim nic. Kde udelali soudruzi z NDR chybu?
Jak bych mel ketozu co nejlepe nastartovat a zustat v ni?

Nepíšete kolik dáváte sacharidů, ale problém bude podle všeho tam. Pokud opravdu sacharidy radikálně omezíte, musí ketóza naskočit za dva až tři dny. Ještě se dají omezit bílkoviny, tam vidím jako maximum 1,3 g na kilo váhy a den a dodejte kokosový tuk, ten vás nahodí do ketózy prakticky ihned.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 24, 2014 1:36 am 
Offline

Registrován: pon bře 24, 2014 1:15 am
Příspěvky: 1
Zdravím všechny,

momentálně pobývám Portugalsku, a zřejmě se mi tu o něco více rozjela candida tak bych s ní chtěl zatočit (únava, potřeba spánku cca 10h, zhoršení zánětu dásní). Rozjela se zřejmě díky konzumaci hodně sacharidových jídel (rýže, pečivo - bagety), doma prakticky pečivo nejím. Candidu bych chtěl pokusit omezit pomocí Ketogenní diety. Je tu vcelku levný tuňák v oleji, olivový olej tak bych chtěl stravu založit na těchto položkách, dneska jsem pořídil avokádo.
Chtěl bych se zeptat:

1. jaké další potraviny by bylo vhodné do jídelníčku zařadit? kokosy, mango..? asi by nebylo od věci zkusit nějaké mořské plody
2. jaký pitný režim zvolit? momentálně jsem na vodě s citronem
3. také bych potřeboval trochu víc přibrat, vážím ubohých 60Kg při cca 180cm, tak doufám, že na této dietě nepůjdou kila dolů!?

Zkrátka bych potřeboval poradit s sestavením jídelníčku založeném na Ketogenní dietě vzhledem k lokaci, kde nyní pobývám. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2014 10:31 am 
Offline

Registrován: sob led 29, 2011 4:27 pm
Příspěvky: 29
Třetí týden se pokouším dostat do ketózy... v jídelníčku se snažím o minimum sacharidů...

Snídaně:
3 domácí míchaná vejce na lžíci ghí másla + 3 lžičky mletého lněného semínka,3 lžičky mletého sluneč. semínka,3 lžičky mletého sezam. semínka + lžíce kokosového oleje a k tomu zakusuji půlku červené kapie

Oběd:
půlku nakrájeného ledového salátu + 50g uzeného lososu ( makrela,sýr) + zalít oliváčem a lněným olejem + opět mleté lněné,sezamové a slunečnicové semínko

Večeře: to samé co na oběd...s obměnou...buď sýr,losos,makrelu...

Kohoutkové vypiju 2,5-3 litry za den....beru na lačno hořčík (magnesium lactici) 8 tablet ráno a 8 večer + též zinek 15mg v chel. vazbě ráno a večer.
Keto měřím diaphem? ...po 3 týdnech ani lehounce růžové....z váhy 88 kg/168 cm jsem se nehla ani o gram....

Kde dělám chybu??? Jídlo mne dokonale zasytí,hlad nemám,mlsná mne nehoní,ALE nejsem v ketóze a ani nejdu dolů s váhou ....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2014 10:52 am 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
V ketóze se rychle hubne jen dokud se tělo adaptuje z cukrů na ketony, pak se to zastaví. A s tím papírkem je to to samé, když už tělo všechny ketony využije, tak je nevylučuje, tak to může být tím.
Ale u léčby kandidy snad o hubnutí nejde.

Jestli to má být na hubnutí, tak se má tak nejdýl po 14ti dnech zařadit přežírací den, neboli carb-up. 1-2 dny se konzumuje hodně sacharidů, aspoň půl kila, s tuku už tolik ne, ale také ho má být hodně. Tělo pak nebude šetřit energií a zvykne si zase spalovat cukry. Když je pak nedostane, tak zas bude rychlé hubnutí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2014 9:39 pm 
Offline

Registrován: sob led 29, 2011 4:27 pm
Příspěvky: 29
Na ketogenní dietu jsem se dala z důvodu léčby kandidózy a jako vedlejší efekt by měl být i úbytek váhy,který bych přivítala \":)\" ....Od 3 dne si měřím ketony v moči a ani náznak růžového zabarvení po celé 3 týdny \":(\" ...Takže je asi někde chyba....ale kde?? Úbytek váhy nenastal a co kandida taky zatím nevím .... Nicméně se mi za tu dobu upravila ranní teplota pod jazykem z 36,3-36,5 na 36,8 \":)\" ...celou dobu jsem se snažila oběhat lékárny a sehnat lugolův roztok...marně \":(\" ...tak teď nevím jestli je to jen nějaký přechodný úkaz nebo jej shánět i nadále....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2014 10:52 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Tak leda že by ta semínka byl podvrh a třeba pšenice. Jinak to není možný a nic mě nenapadá. Já si ketony neměřím, ale ze začátku jsem je cejtil i čichem. Já držím keto jen kvůli dietě, takže jsem si dal přežírací den dnes. Za měsíc mám asi o 10 kilo míň.
A i při keto se musej počítat kalorie, pokud je na hubnutí. Já mám odhadem 1200Kcal denně, ale kolik je tuku v mase se nedá určit přesně, tak +/-.

A chlastám kvanta coca coly zero, kofein pomáhá dostat se do ketózy. A kokosový tuk prej taky, toho jím 20g denně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 04, 2014 4:46 pm 
Offline

Registrován: sob led 29, 2011 4:27 pm
Příspěvky: 29
Kachně píše:
Tak leda že by ta semínka byl podvrh a třeba pšenice. Jinak to není možný a nic mě nenapadá. Já si ketony neměřím, ale ze začátku jsem je cejtil i čichem. Já držím keto jen kvůli dietě, takže jsem si dal přežírací den dnes. Za měsíc mám asi o 10 kilo míň.
A i při keto se musej počítat kalorie, pokud je na hubnutí. Já mám odhadem 1200Kcal denně, ale kolik je tuku v mase se nedá určit přesně, tak +/-.

A chlastám kvanta coca coly zero, kofein pomáhá dostat se do ketózy. A kokosový tuk prej taky, toho jím 20g denně.

Semínka jsem koupila ve zdravé výživě...slunečnici, lněné i sezamové...všechno namlela na makovém mlýnku (mám rovnátka a tak melu \":D\" ) a uskladnila do mrazáku...Papírky Diapham zakoupila v lékárně a započala kontrolovat ranní moč cca od 3 dne...Jak už jsem psala výše...na snídani mám vajíčka s ghí máslem...s tím problém nemám a konzistencí mi to vyhovuje na rovnátka \":)\" k tomu přisypu směs semínek a ještě přihodím lžíci kokosového oleje...k tomu zakusuji půlku červené kapie. Na oběd a na večeři většinou půlku ledového salátu nebo zelené lusky zalité oliv. a lněným olejem + (uz. lososa nebo uz. makrelu,nivu,balkán,eidam) + směs semínek. Mléčné výrobky jsem z jídelníčku vyřadila (mlíko nepiju vůbec, jogurt bílý Holandii tak max. 3x za měsíc, když tak 15% šlehačku a nebo zakysanou smetanu), ale jak píšu nyní jsem to všechno úplně vyřadila.... Maso mne taky neláká...zamotává se to do rovnátek \":?\".Kafe, čaj ani koly, fanty a pod. nepiju...fakt jen kohoutkovou...
Za celé 3 týdny jsem necítila acetonový dech, nebolela mne hlava....prostě v poho...ale podle toho co jsem o ketonce četla bych musela mít aspoň cca 4 kg dole za 3 týdny...
Když jsem si to počítala na výživ. kalkulačce, tak mám příjem tuků vyšší než bílkovin a sacharidy do 30g... Co se bílkovin týká,tak nevím jestli počítat g na kg váhy nebo g na kg aktivní svaloviny...

Můžete mi napsat co baštíte,že Vám to tak funguje? \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz