Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř dub 24, 2024 9:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 11:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Jardo jak jste se vy pohyboval s ph během svého pokusu?

Acidobazický píst chodí i při ketonech docela slušně, ono dost záleží na podílu zeleniny ve stravě a tu není problém dodat v dostatečném množství.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 12:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
a která seriózní vědecká studie prokázala, že překyselení způsobuje nemoci a zásaditost vede k dokonalému zdraví?

Tak ono je otázkou, zda vůbec existuje nějaká seriózní a nezaujatá studie, když všechny si nechá dělat někdo za peníze a tedy s předem jasným cílem. Jinak Eskymák musí mít pochopitelně krev neslepenou, jinak by v tom mrazu rychle chcípnul a to nejde bez správného pH.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 12:58 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
Vševěd píše:
to je debata \":roll:\"

Souhlasím naprosto. Pro mne je to vyloženě ztráta času a zamoření prostoru spamem.
Moje původní námitka byla proti podceňování kyselosti. Mlácení prázdné slámy jsi začal svými otázkami ty, já jsem se na to chytil.

Uvaž, proč sem vlastně chodíš. Právě kvůli takovýmto debatám je velmi obtížné se prokousat k cenným zkušenostem a racionální argumentaci.
Čímž debatu s tebou končím. Ocenil bych, pokud bys oplatnil stejný přístup.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 1:39 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Zdenek20 píše:
Souhlasím naprosto. Pro mne je to vyloženě ztráta času a zamoření prostoru spamem.
Moje původní námitka byla proti podceňování kyselosti. Mlácení prázdné slámy jsi začal svými otázkami ty, já jsem se na to chytil.

Uvaž, proč sem vlastně chodíš. Právě kvůli takovýmto debatám je velmi obtížné se prokousat k cenným zkušenostem a racionální argumentaci.
Čímž debatu s tebou končím. Ocenil bych, pokud bys oplatnil stejný přístup.

já jsem třeba chodím abych někoho upozornil na ketogenní dietu jako způsob léčby candidy. ketony eliminují návaly hladu, které jsou pro
candidu běžné a pro spoustu lidí důvodem, proč mají problém se z candidy vyléčit.
racionální argumentaci? chceš po mně vědecké důkazy a sám argumentuješ "osobním svědectvím mnoha lidí".
proboha koho to zajímá? já ti to nenutím, jez si co chceš... a neříkej zase ty mně co mám dělat.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 1:41 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jarda píše:
Acidobazický píst chodí i při ketonech docela slušně, ono dost záleží na podílu zeleniny ve stravě a tu není problém dodat v dostatečném množství.

Jardo, sám přiznáváte, že jste aceton necítil, tzn. nebyl jste v ketóze, ono to ani dost dobře nejde při velkém podílu zeleniny. kdybyste byl v ketóze, pravděpodobně
by to žádná zelenina nesrovnala, ketony jsou látky kyselé povahy, které změní kyselost celého organismu... od toho je to ketóza.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 3:50 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Vševěd píše:
Jardo, sám přiznáváte, že jste aceton necítil, tzn. nebyl jste v ketóze, ono to ani dost dobře nejde při velkém podílu zeleniny. kdybyste byl v ketóze, pravděpodobně
by to žádná zelenina nesrovnala, ketony jsou látky kyselé povahy, které změní kyselost celého organismu... od toho je to ketóza.

Ano, pokud jste Jardo jedl nějakých až 60g sacharidů denně, tak jste téměř jistě nebyl v ketóze, pokud jste teda při tom neběhal maratony \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 10:01 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Moje zkušenosti potvrzují že v tomto případě není možné nebo je velmi těžké držet ph v zásaditých hodnotách. Přestože se pohybuji někde na hranici (aceton v dechu nebí, malé množství ketolátek v moči však ano), bylo moje ph přes den 5,3 a přitom se má strava skládá ze zásadité listové zeleniny a například také citronu a dalších zásadotvorných potravin.

Pokud ale vypiji litr kefíru, který bežně lehce překyseluje, ph během dne vystřelí i ha hodnotu 7. Posléze bez dalších sacharidů rychle padá zase zpět a to z rána o k hodnotám pod 5


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 6:18 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Co je ale podstatné - cítíš, že by se ti při tom pH kvasinka rozlézala nějakým šíleným způsobem? Protože všude se tvrdí,
že kyselé pH kvasince vyhovuje a vytváří prostředí pro její růst... nic takového se u mně ale neděje, podstatné pro mně je,
jestli jím cukry nebo ne...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 6:53 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vševěd píše:
Co je ale podstatné - cítíš, že by se ti při tom pH kvasinka rozlézala nějakým šíleným způsobem? Protože všude se tvrdí,
že kyselé pH kvasince vyhovuje a vytváří prostředí pro její růst... nic takového se u mně ale neděje, podstatné pro mně je,
jestli jím cukry nebo ne...

Já se snažím aspoň na část dne dostat minimálně do mírně zásaditých hodnot pomocí silných odkyselovačů, i tak je to ale těžký boj s krátkodobým efektem.
Zůstávat delší dobu v takovémto překyselení je dost špatný nápad bez ohledu na to, jestli kvasinka prospívá v kyselých, neutrálních nebo zásaditých hladinách.
Už jenom proto, že tělo vydá značné zásoby minerálních látek na boj s kandidou a řešení následků intoxifikace organismu. Menší množství než je běžné se jich také vstřebá, kvůli často nerušenému trávení a vstřebávání látek.

A jak je všeobecně známo, udělá také vše proto, aby udrželo ph v normálních hladinách a to často opět pomocí zásadotvorných minerálních látek, kterých už tak při kandidoze je málo. Nerad bych byl plešatý a s osteoporózou zbytečně předčasně a to je asi ten nejmenší problém co mě v takovém případě čeká.

Překyselení v takovémto masivním rozsahu je důvod proč si myslím, že tento postup nesystémový a není možné jej aplikovat dlouhodbě, aniž by nedošlo k poškození dalších funkcí těla. Obávám se, že tak trochu s vaničkou vylévá i dítě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 7:37 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
beru na vědomí:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 8:07 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
\":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 13, 2012 9:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ravima píše:
Vševěd píše:
Jardo, sám přiznáváte, že jste aceton necítil, tzn. nebyl jste v ketóze, ono to ani dost dobře nejde při velkém podílu zeleniny. kdybyste byl v ketóze, pravděpodobně
by to žádná zelenina nesrovnala, ketony jsou látky kyselé povahy, které změní kyselost celého organismu... od toho je to ketóza.

Ano, pokud jste Jardo jedl nějakých až 60g sacharidů denně, tak jste téměř jistě nebyl v ketóze, pokud jste teda při tom neběhal maratony \":-)\"

No, dejme tomu že ne, ale co pak naměřil ten Ketophan, když je proužek fialový.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 11:14 am 
Offline

Registrován: stř říj 03, 2012 4:01 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den pane Jardo.
Dělala jsem si plivací test a už po pár minutách se ke dnu začli spouštět vlákna. Zhruba po deseti minutách se na dně usadil bělaví povlak a dále se již nic nedělo. Zopakovala jsem několikrát se stejným výsledkem. Jedná se tedy o kandidu?
V těhotenství jsem měla kvasinkovou infekci, po týdnu vyléčemou vaginálnimi globulemi.
Tvoří se mi malé svědivé puchířky v ohybech loktu a na prstech. Tato vyrážka se mi tvoří jen v létě a hlavně když se spotím. Bříška prstů mám suchá a rozpraskaná i přes to že se intenzivně mažu mastnýmy krémy.
Také se cítím dost unavená a i když hodně piju (převážně neslazené bylinné čaje, jako mátový, šípkový, heřmánkoví a čístou vodu) tak mě dost často bolí hlava.
Mám pětiměsíčního syna, kterého stále kojím, takže se do nějakých intenzivních diet a očist pouštět nechci. Zatím se snažím zařadit více zeleniny a vynechat rafinovaný cukr.
Co více mohu udělt?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 08, 2012 9:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="AnetaS":2nt6353j]Dobrý den pane Jardo.
Dělala jsem si plivací test a už po pár minutách se ke dnu začli spouštět vlákna. Zhruba po deseti minutách se na dně usadil bělaví povlak a dále se již nic nedělo. Zopakovala jsem několikrát se stejným výsledkem. Jedná se tedy o kandidu?
V těhotenství jsem měla kvasinkovou infekci, po týdnu vyléčemou vaginálnimi globulemi.
Tvoří se mi malé svědivé puchířky v ohybech loktu a na prstech. Tato vyrážka se mi tvoří jen v létě a hlavně když se spotím. Bříška prstů mám suchá a rozpraskaná i přes to že se intenzivně mažu mastnýmy krémy.
Také se cítím dost unavená a i když hodně piju (převážně neslazené bylinné čaje, jako mátový, šípkový, heřmánkoví a čístou vodu) tak mě dost často bolí hlava.
Mám pětiměsíčního syna, kterého stále kojím, takže se do nějakých intenzivních diet a očist pouštět nechci. Zatím se snažím zařadit více zeleniny a vynechat rafinovaný cukr.
Co více mohu udělt?[/quote:2nt6353j]
Dle popisu to na kvasinky celkem sedí, čili čistit střeva,

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 09, 2012 3:46 pm 
Offline

Registrován: stř říj 03, 2012 4:01 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den pane Jardo.
Moc děkuji za odpověd. Jen by mě zajímalo jestli se při čištění střev, jater a lymfi nemohou dostat toxiny do mateřského mléka.
Jestli není lepší počkat až přestanu kojit. Po ukončení kojení rozhodně chci upravit jídelníček.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz