Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 9:53 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob bře 30, 2013 6:20 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Metabolické stavy lidského organismu
http://www.paleo-center.com/metabolicke ... -organizmu

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 02, 2013 11:42 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
NUTRIČNÁ KETÓZA

Deň
1 - 3


Pri znížení uhľohydrátov v potrave pod 50g denne organizmus začne spotrebovávať vlastné zásoby glykogénu. Dochádza k úbytku hmotnosti, tento však primárne súvisí so stratou vody naviazanou na glykogén. Organizmus sa zatiaľ nezačal zbavovať tukov.

Deň
4 - 21


(v podstate prvé tri týždne) Po minutí zásob glykogénu sa organizmus začína prepínať do ketózy. Pečeň začína produkovať stále väčšie a väčšie množstvá ketónov. Tkanivá zatiaľ nie sú prispôsobené na ich využívanie, a tak väčšina vyrobených ketónov odchádza z tela močom (a asi aj dychom, že ? Je to dobrá odpoveď určená smajliss, ktorá sa pýtala na to, že ako je to s ketózou a acetónovým dychom ?, pozn. NOWOCAYN_2). Keďže organizmus už nemá dostatok pôvodného paliva (glukóza) a na nové palivo (ketóny) sa ešte neadaptoval (a asi preto acetónový dych, pozn. NOWOCAYN_2), dochádza aj k poklesu fyzickej výkonnosti.

Deň
22 - 42


(štvrtý až šiesty týždeň) Stále väčšie a väčšie množstvo buniek začína využívať ketóny ako nové palivo. Organizmus začína siahať aj po vlastných zásobách tuku, prudko klesá chuť do jedla. Vylučovanie ketónov v moči klesá na prirodzenú spodnú hranicu, avšak podiel ketónov v krvi sa drží na hornej hranici - organizmus sa adaptoval na nové palivo - ketóny.

Deň
43 - 56


(šiesty až ôsmy týždeň) Organizmus je prepnutý do ketózy, nedejú sa už žiadne ďalšie zmeny. V tomto období by sa ešte nemalo experimentovať so stravou, aby sa tkanivá stabilizovali v novom metabolickom móde. Vysoké zásoby tuku zvyčajne klesajú..........(prebraté zo stránky paleo-center.com)


Moja poznámka (NOWOCAYN_2)... Podľa mňa je acetónový dých (inak, vyskytuje sa spravidla /100%-ne/ pri prechode na ketózu ?) slúži ako "efektívny strašiak doktorov" (hoci v prechodnom období existuje), ktorí môžu pacientom nahovoriť že "zle je, zle je !, skončite s tak nízkou konzumáciou sacharidov !", lebo sú tak NAUČENÍ oficiálnou medicínou............. Veď keby drvivá väčšina ľudí fungovala NA KETÓZE, potravinový priemysel by vyzeral ÚPLNE INAK, nealkoholické nápoje, pečivá, zemiaky, cestoviny, obžerstvo.........všetky tieto na výrobu lacné sračky na ktorých sa tak dobre zarába, všetko toto by SKONČILO, potravinársky a poľnohospodársky (jeho časť) priemysel by prišiel o VEĽKÉ PENIAZE, a ľudia by zrazu boli ZDRAVŠÍ A VESELŠÍ............. Ale toto nechcú ani výrobcovia sacharidových potravín, a ani ZAPREDANÍ DOKTORI, a hlavne to nechce CELÉ ZDRAVOTNÍCTVO AJ S FARMAKOMAFIOU.....A NECHCE to aj značná časť - možno väčšina - výrobcov potravinových doplnkov prírodného charakteru - lebo by prišli o biznis, hoci skutočne môžu mať šľachetné úmysly, a v drvivej väčšine prípadov ani netušia, ako je nízkosacharidová strava bohatá na nasýtené tuky prospešná........... \":!:\" \":!:\" \":!:\"



Veď - pozrite na BENEFITY NUTRIČNEJ KETÓZY (sacharidy ideálne pod 40g, 50g je horná hranica)

(text pod týmto riadkom je prebratý zo stránky Paleo-center.com)
Najintenzívnejšie chudnutie. Prechod do tukového metabolizmu ( TUKOVÝ METABOLIZMUS = tuky v dostatočnom množstve, pričom sacharidy sa držia na 50-150g/deň, pozn. NOWOCAYN_2) niekedy nestačí na to, aby sa vaše tukové zásoby znížili. Príčiny môžu byť rôzne - snaha organizmu ochrániť sa pred vyhladovaním (typický problém pre ľudí, ktorí už v minulosti držali rôzne diéty) alebo celkový spomalený metabolizmus (zvyčajný napríklad pre ľudí, ktorí sú zvyknutí menej jesť). Pri prepnutí do ketózy organizmus začína ako hlavný zdroj energie vyrábať ketóny - hlavnou stavebnou látkou pri tomto procese je tuk. Preto všetky obdobia bez prísunu potravy (napr. spánok), alebo obdobia zvýšeného energetického výdaju (šport) budú automaticky spotrebovávať vaše tukové zásoby. Dôležité upozornenie - tento proces sa začína diať až po prepnutí do ketózy, t.j. po 4 týždňoch ketogenického paleo. Počas úvodnej fázy prechodu do ketózy nie je vhodné stravu žiadnym spôsobom obmedzovať, mohlo by to mať totiž práve opačný efekt - spomalenie metabolizmu a zabránenie prepnutiu vášho metabolizmu do ketózy.

Podpora liečby mozgových ochorení. Väčšina buniek mozgu sa dokáže adaptovať na využívanie ketónov, t.j. tieto bunky môžu byť prestať závislé na glukóze ako hlavnom zdroji energie. Poškodené alebo čiastočne znefunkčnené mozgové bunky (napríklad inzulínovou rezistenciou) dokážu využívať ketóny - na rozdiel od glukózy - efektívnejšie a bez obmedzení. Nahradenie problematického paliva (glukózy) ketónmi teda môže viesť k vyliečeniu a obnove funkcií mozgových buniek. Nutričná ketóza sa úspešne používa na liečbu epilepsie už približne 100 rokov. Anekdotické skúsenosti naznačujú, že nutričná ketóza môže pomôcť aj pri liečbe ďalších ochorení mozgu - skleróza multiplex, Alzheimer, Parkinson. (a tu mi niekto z tohto fóra vravel, že bez glukózy z ovocia mi nebude fungovať mozog.... Ten niekto - nepamätám už kto - sa mýlil..... pozn. NOWOCAYN_2)

Podpora liečby rakoviny. Väčšina druhov rakovinových buniek využíva ako hlavný zdroj svojej energie krvnú glukózu. Nutričná ketóza prudko znižuje objem dostupnej krvnej glukózy, vďaka čomu sa zastavuje vyživovanie rakovinových buniek. V minulých desaťročiach medzi alternatívne metódy liečby rakoviny patrila hladovka alebo diéty, ktoré prudko obmedzujú kalorický príjem (napr. pitie cviklovej šťavy). Hlavný účinok takýchto hladoviek alebo diét spočíva v tom, že prepínajú organizmus do stavu ketózy, a teda tiež rakovinové bunky "vyhladujú". Nutričná ketóza na rozdiel od hladovky môže byť aktivovaná neobmedzene dlhú dobu, navyše bez mnohých rizík hladovky (podvýživenie organizmu, ketoacidóza).

Podpora liečby autoimúnnych zápalových ochorení. Mnohé chronické zápalové ochorenia sú na bunkovej úrovni vyvolávané drobnými zápalovými ložiskami. Tieto môžu, ale aj nemusia byť vytvárané nevhodnými zložkami potravy. V stave nutričnej ketózy je väčšina tkanív organizmu zásobovaná ketónmi, ktoré - na rozdiel od uhľohydrátov a tukov - sa nikde v organizme neskladujú, sú vždy k dispozícii v krvnom obehu. Váš organizmus sa nemusí do takej veľkej miery zaoberať "manažmentom zásob" - neustálym skladovaním a uvoľňovaním zásob z tkanív na pokrytie svojich energetických potrieb. Môže sa preto venovať "upratovaniu" - zvyčajne začína liečbou poškodených a zapálených tkanív. V stave ketózy sa organizmus dokáže liečiť a regenerovať oveľa rýchlejšie, ako pri uhľohydrátovom a tukovom metabolizme.



OVCE, ešte stále veríte tomu, že POTRAVINOVÁ PYRAMÍDA (dielo Satanskej WHO) je SPRÁVNA ??? Stále sa obávate tukov ? Stále ste na vysokosacharidovej diéte ?? Bojíte sa nasýtených tukov, ktoré zatracuje práve WHO (svetová zdravotnícka organizácia, ktorá v skutočnosti o zdravie ľudí záujem NEMÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ) ????

Zamyslite sa.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 3:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Podle mně na typu oleje vůbec nezáleží. A dieta by ani nemusela být ketogenní. Jediné o co jde je vyřadit cukry,
a hlavně fruktózu.

Nechci tvrdit, že jsem si jistý, ale určité skladby mastných kyselin mohou zase páchat jiné zdravotní problémy a pokud jdeme do důsledku, tak smrt na rakovinu, nebo třeba mozkovou mrtvici je stále smrt, já v tom zase takový rozdíl nevidím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 04, 2013 10:32 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 12:32 am
Příspěvky: 66
Lze při ketonové dietě jíst proteinové nudle? http://www.proteinfood.cz/smacker-stihle-nudle-news/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 05, 2013 11:37 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Četl jsem že je tam vysoký riziko ledvinových kamenů. Z čeho můžou být ? Z nedostatku nějakýho minerálu ? A prý jsou jak kalciový, tak i z něčeho jinýho.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2013 7:53 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 12:32 am
Příspěvky: 66
Na ketogenní dietě jsem 4 dny. Diagnostický proužek lehce zrůžověl, myslím, že to ještě není úplně ono. Pomáhala jsem si cvičením, ale dnes jsem spadla z kola a mám ošklivě natlučené koleno. Takže cvičení zatím odpadá. \":(\" Acetonový dech nemám, za to zácpu ano. Únavu jsem pociťovala 3. den, dnes je to lepší. Hlad nějak extra nepociťuji. Protože nejím maso ( tedy téměř), stravuji se především vejci, sýrem, tvarohem, dělám si vývar ze zelené zeleniny s vajíčkem, olivovým olejem a trochou smetany. Jím okurku, ledový salát, občas sním kousek rajčete. Dnes jsem měla avokádo, k večeři rybu na olivovém oleji s citrónem a trochou smetany. Na chuť zobnu slunečnicová semínka. Piju vydatně zelený čaj s citrónem. (cca 3,40 l) Dávám si i kefír. Na fórech píší různou dobu, za kterou se člověk dostane do fáze ketózy. Někde píší 2-3 dny, jinde týden nebo i měsíc. Tak nevím, jak to vlastně je...Přestože jsem žrout sladkého, na sladké nemám ani chuť, není tato dieta pro mě zatím žádným utrpením. Největší problém mám s lidmi, kteří mi stále něco nabízí k jídlu, nebo k pití. Někdy je těžké jim tyto věci vysvětlovat. \":?\" Chci vydržet, tak uvidíme...Četla jsem i o tom, že si člověk může způsobit ledvinové kameny, ale hodně piju, tak snad to bude ok. Ještě doplním hořčík a draslík. Kdyby měl někdo nějaký tipy, sem s nimi \":D\" \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 09, 2013 8:43 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Kachně píše:
Četl jsem že je tam vysoký riziko ledvinových kamenů. Z čeho můžou být ? Z nedostatku nějakýho minerálu ? A prý jsou jak kalciový, tak i z něčeho jinýho.

Při ketogenní dietě se dává potassium citrate. Což je tuším citran draselný, ten jim zabrání ve vzniku.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 09, 2013 8:45 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
pisnicka12 píše:
Na ketogenní dietě jsem 4 dny. Diagnostický proužek lehce zrůžověl, myslím, že to ještě není úplně ono. Pomáhala jsem si cvičením, ale dnes jsem spadla z kola a mám ošklivě natlučené koleno. Takže cvičení zatím odpadá. \":(\" Acetonový dech nemám, za to zácpu ano. Únavu jsem pociťovala 3. den, dnes je to lepší. Hlad nějak extra nepociťuji. Protože nejím maso ( tedy téměř), stravuji se především vejci, sýrem, tvarohem, dělám si vývar ze zelené zeleniny s vajíčkem, olivovým olejem a trochou smetany. Jím okurku, ledový salát, občas sním kousek rajčete. Dnes jsem měla avokádo, k večeři rybu na olivovém oleji s citrónem a trochou smetany. Na chuť zobnu slunečnicová semínka. Piju vydatně zelený čaj s citrónem. (cca 3,40 l) Dávám si i kefír. Na fórech píší různou dobu, za kterou se člověk dostane do fáze ketózy. Někde píší 2-3 dny, jinde týden nebo i měsíc. Tak nevím, jak to vlastně je...Přestože jsem žrout sladkého, na sladké nemám ani chuť, není tato dieta pro mě zatím žádným utrpením. Největší problém mám s lidmi, kteří mi stále něco nabízí k jídlu, nebo k pití. Někdy je těžké jim tyto věci vysvětlovat. \":?\" Chci vydržet, tak uvidíme...Četla jsem i o tom, že si člověk může způsobit ledvinové kameny, ale hodně piju, tak snad to bude ok. Ještě doplním hořčík a draslík. Kdyby měl někdo nějaký tipy, sem s nimi \":D\" \":D\"

Jak jsem psal kolegovi, citran draselný. Za jak dlouho se dostaneš do ketózy záleží od toho, kolik máš v těle glykogenu, ženy mají obecně míň (tělesná hmotnost, svaly), dostanou se do ketózy rychleji.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 09, 2013 2:20 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 12:32 am
Příspěvky: 66
Díky. Kde se dá koupit ten citran draselný? Ráno byl diagnostický papírek už zabarven docela sytou růžovou,jedu 5. den. Aceton mi z dechu stále cítit není. Zaznamenávám lehký váhový úbytek, ale to je zřejmě jen voda, zatím. Unavená nejsem. Tak uvidíme, jak to půjde dál... \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 09, 2013 6:27 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Vševěd píše:
Při ketogenní dietě se dává potassium citrate. Což je tuším citran draselný, ten jim zabrání ve vzniku.

To už jsem také našel, je to draslík. Takže je druhá možnost jíst hodně zeleniny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 09, 2013 10:13 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 12:32 am
Příspěvky: 66
Draslík doma mám od pana Jardy, ale je to Potassium chloride - chlorid draselný. To asi nebude to samé...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 12, 2013 8:20 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Mám tenhle
http://www.yourhealthfoodstore.co.uk/vi ... e-veg-caps
všude v literatuře zmiňují právě "potassium citrate", nejsa chemikem, dodržuji doslovně, neumím posoudit, jestli by stačil
draslík jako takový...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 12, 2013 11:56 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 12:32 am
Příspěvky: 66
Nedá se koupit někde v ČR? Třeba v lékárně? Z Anglie to s tím poštovným vyjde asi dost draho. Citrát draselný také obsahuje směs z DM drogerie BasenPulver. Nestačila by? Dnes držím ketonovou dietu 8. den a začaly mě bolet ledviny. \":(\" \":(\" \":oops:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 13, 2013 8:07 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Hodně pít, hodně solit.
Jestli chcete nějakou alternativu, doporučuju Rowatinex. Silice, které rozpouštějí kamínky a písek v ledvinách, pokud tam tedy nějaké jsou. Jednu kapsli denně, preventivně.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 14, 2013 6:39 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 12:32 am
Příspěvky: 66
Děkuji moc za tip. Dietu jsem na 2 dny přerušila, piju urologický čaj, koupila jsem si meloun. Dnes už ledviny téměř nebolí, tak zase najedu na dietu. Rowatinex koupím, jinak dodávám draslík, hořčík, MSM a běžně solím himalájskou solí. Tak snad to bude oukej... \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz