Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 4:13 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát kvě 11, 2012 8:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
poslednou dobou, nerozumiem čo mi je...
prešiel som z nízkosacharidovej diety (hlavne kvôli malátnosti, bolesti kĺbov) na vysokosacharidovú dietu, prvé 2 dni som bol čisto na jablkách, tretí deň som pridal aj banány a stále to bolo v pohode, na štvrtý deň som večeru nahradil ryžou basmati a dusenou zeleninou, stále bez problémov...postupne som prešiel normál na 811, včera som si dokonca dovolil varené zemiaky s oregánom a zeleninou a dnes cca na 8 deň som nemal problém ani s troškou pečiva a zeleniny...hlavne sa snažím dodržiavať nejesť takmer žiadne tuky (až na kokosovy, konopny, olivovy olej, ktoré dávam spolu so zeleninou, len trošku) a minimálne do 12:00 konzumovať čisto ovocie...ešte sa mi podarilo začať minulý týždeň s goji a zjedol som ho na posedenie cca 80g, aj napriek tomu obsahu sachrov, žiaden problém...

nerozumiem tomu, a to som aj rád, že trávenie sa mi upravilo na 95%, stratil som plynatosť po konzumovaní jedla, znížila sa na pár krát do dňa, čo je zanedbateľné....stolica prvé dni nebola, keďže som bol po klystíri, po 3 dňoch plávala na povrchu, na 5 deň som mal akokeby zápchu, no potom sa to všetko uvoľnilo a od vtedy mám 2 krát denne stolicu, tuhu a takmer nezapáchajúcu...

zrejme, moju candidu dráždili najmä tuky, špička jazyka sa mi vyčistila, ale slabý biely povlak stále pozorujem na jazyku, čiže kvasinkový test predpokladám bude stále pozitívny. A keďže mám candidu aj na pľúcach, tak toho povlaku a negatívneho testu sa tak rýchlo nedočkám...

To máte těžké, najíždíme do teplých měsíců, tedy ideálního období na konzumaci sacharidů, čili vám to problém dělat opravdu nemusí, ale to ještě neznamená, že kvasinky ve vašem těle již nejsou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 19, 2012 7:38 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Před nějakým časem, když jsem zakládal tohle vlákno, slíbil jsem, že v momentě kdy bude dobře dostupná OZ tak se pustím do pokusu co udělá s candidou dieta založené na veganské syrové stravě s vysokým obsahem cukrů a velmi nízkým podílem tuků. Zúženě ji také prezentuje Doug Graham jako 80-10-10 či 8-1-1.

Takto slib plním a během pár dní začnu na tento režim přecházet. V nejbližších dnech budu končit (anebo možná přerušovat) protikvasinkovou dietu ve fázi 1-2, kterou s přestávkami držím od září. Postupně budu vynechávat tuky a bílkoviny na kterých mám stravování nyní hodně postavené (veškeré maso, sýry, kefír, ale také ořechy apod).

Zpočátku je budu nahrazovat potravinami ze skupiny 3, tedy těmi které mají buď ještě relativně nízký obsah cukrů nebo nízký glykemický index. Budou to především jáhly, pohanka, batáty, rajčata možná nějaká rýže či fazole. Tohle bude velmi krátká přechodová fáze, která snad poslouží k přípravě těla na přechod a zajistí, že v těle se spotřebuje velká část nashromážděných tuků.

Posléze začnu s ovocem, které má nižší obsah cukrů. Budou to jahody, borůvky, maliny, ostružiny, papája, grepy, posléze také meruňky. Budu kombinovat se zeleným lupením.
Zde uvidím jak se daří. Pokud půjde vše dobře zkusím buď čistě melounový týden nebo začlením všechno ovoce a postupně i trochu ořechů a tuků.

Během celého procesu stopnu braní veškerých suplementů, kromě laktobacilů.

Detaily toho jak vše probíhá sem budu pravidelně dávat.


Naposledy upravil sakul dne úte čer 19, 2012 8:34 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 19, 2012 8:07 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Popis mého současného stavu, abychom průběžně mohli srovnávat.

Candida je momentálně ve stabilizovaném stavu, nicméně určitě ne zcela pořešená. Ekzém se objevuje v malém množství spíš při porušení diety, trávení je relativně dobré, vypadávání vlasů se zastavilo nebo velmi zpomalilo, klouby bolí jen na některých místech a při velké námaze. Alergie je mírná, mám zarudlé víčka ale rozhodně méně než jsem měl zbytek života.

Salvia test je kontinuálně pozitivní, kandida se v menším objevuje na temném poli. že je aktivní se mi potvrdilo také testem kdy jsem snědl větší množství cukrů a sladidel. Během dvou dnů byly všechny příznaky zpět a stabilizace stavu trvala týden.
Už delší dobu se, přestože konzumuji velké množství nízkosach. zeleniny, pohybuji v mírné ketoze, což má za následek silně kyselé ph na které již nezabírají téměř žádná odkyselovadla. Během dne se pohybuji v rozmezí 5-5,5, po silné dávce draslíku nebo sody jsem schopen se na hodinu dostat na 6,5-7, poté klesá zpět.
HCL se v žaludku samovolně netvoří nebo tvoří málo.

Během testu budu sledovat:
- jak se vyvíjí ph a zdali se vrací do zásaditých hodnot
- jak se vyvíjí mé symptomy kandidozy (trávení, kůže, alergie, vlasy, klouby ...)
- plivací test
- jak se mění obraz krve na temném poli
- jak rychle se dostanu z ketozy
- zdali se upravuje tvorba HCL
. jak se celkově cítím


Naposledy upravil sakul dne úte čer 19, 2012 8:21 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 19, 2012 8:16 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Moje pocit a obavy z testu:

Těším se na a očekávám:
- sladké a šťavnaté ovoce, kterého je všude spousta a které mi začíná chybět
- nahození acidobazického pístu
- zjednodušení přípravy jídla (nebudu muset přemýšlet co kdy sním a jak to připravím)
- díky výborné stravitelnosti této stravy možné lepší vstřebávání látek z jídla a následné doplnění deficitních látek
- ochlazení stravou v těchto parnech
- více energie, která se ušetří díky rychlejšímu trávení

... po dlouhé protikvasinkové dietě se těším na změnu

Mám obavy z:
- podle ajurvédy jsem váta, pro tuhle skupinu není toto stravování vůbec vhodné
- mám krevní skupinu nula, tento druh stravování je pro tuhle skupinu naprosto nevhodný \":)\"
- mám 55kg při 172cm, mám obavy z dalšího úbytku váhy
- očekávám prudkou reakci po prvních dnech která kromě faktu, že se rozlýzá kvasinka může znamenat také čistící proces. Musím chodit do práce a jednat s mnoha lidmi, nevím jestli si budu moci dovolit delší dobu vypadat jako bych měl lepru (ekzém)

... nicméně pokusím se vydržet


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 19, 2012 8:31 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
V poslední době jsem více pročítal zahraniční fora s touto tématikou.

Je evidentní, že jsou lidé, kterým tento postup zafungoval a zafungoval velmi účinně. Svědectví o tomto jsou na různých webech s různou tématikou a forech z různých zemí. Zároveň jsou lidé, kteří hlásí neúspěch a také lidé, kteří postup stopli, jelikož fáze detoxu byla příliš silná (nebo také fáze zhoršení stavu).

Někteří kteří dlouhodobě přešli na tohle stravování uvádí velmi silné zhoršení příznaků ze začátku, které bylo možné zaměnit s rozrůstající se kvasinkovou infekcí. Tohle odeznělo pokud vydrželi v rámci zpravidla týdnů.

Z toho co zatím vím tedy není možné jasně říci do jaké míry je veganské stravování s nízkým obsahem tuků účinné na kandidozu. Velmi pravoděpodobně je však velmi účinné na další nemoci, kde příjem cukru není problém a které souvisejí s deficitem imunity a zaneseným organismem. Těchto svěděctví jsou na webech tisíce.

Nicméně vzhledem k tomu, že každý jsme každý unikátní a funguje na nás něco jiného, těžko předpokládat, že bude existovat univerzálně účinná metoda pro všechny.

... teď ted test za mě ...


Naposledy upravil sakul dne úte čer 19, 2012 8:36 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 19, 2012 8:32 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Já tu před pár měsíci psal svoje zkušenosti s touhle stravou. A nyní s odstupem času musím říct, že u mě nefungovala, alespoň co se mojich problémů týče. Hodně energie, dobrá nálada, pocit čistosti. Ale i když to ze začátku vypadalo dobře, tak později se začaly pomalu vracet lupy, takže jsem s tím sekl a vrátil se k nízkosacharidovému stravování.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 19, 2012 8:56 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
smajliss píše:
Já tu před pár měsíci psal svoje zkušenosti s touhle stravou. A nyní s odstupem času musím říct, že u mě nefungovala, alespoň co se mojich problémů týče. Hodně energie, dobrá nálada, pocit čistosti. Ale i když to ze začátku vypadalo dobře, tak později se začaly pomalu vracet lupy, takže jsem s tím sekl a vrátil se k nízkosacharidovému stravování.

řada lidí zmiňuje že po rychlém vymyzení problémů a zlepšení stavu se třeba po půl roce po roce některé symptomy v menším na čas vrací, ovšem zároveň zmiňují to co ty - dobrý pocit ze svého stravování, pročištěné tělo, spousta energie apod.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 19, 2012 9:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 16, 2012 3:25 pm
Příspěvky: 79
sakul:

Rozhodne drzim palce, myslim ze mnoha lidem muze tvuj priklad pomoci (vcetne mne). Myslim, ze rozhodne muze byt neprestat s timto stravovacim smerem ve chvili, kdy se vrati nejake prizraky. Tady podle mne spousta lidi muze zpanikarit a vratit se k jinemu zpusobu stravovani. Bohuzel to muzou udelat zrovna ve chvili, kdy je uspech s otocenim stravovacich navyku na 8:1:1 temer na dosah.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2012 3:56 am 
Offline

Registrován: pon čer 04, 2012 12:54 am
Příspěvky: 25
Zdravím všechny co jim rekli doktori, že sou v pr... kvůli kandidoze, ale dostal sem se z toho dietou ne niskodsacharidovou, ale nizkotukovou co se zde doporučocvala dříve, zbavil sem se díky tomu seborhoický dermatitidy na vsech problematických castech těla, na této diete je to pomalý, ale excesy mi můj imunitní systém udrží i přez obcasný prohřežky se můj stav neutále zlepšuje. Ani nevím jak podekovat temto stánkám a vsem uzivatelům ... DEKUJI sepíšu zkusenosti... bojujte !!! \":wink:\"


Naposledy upravil Martt dne stř čer 20, 2012 12:29 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2012 11:26 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
sakul píše:
smajliss píše:
Já tu před pár měsíci psal svoje zkušenosti s touhle stravou. A nyní s odstupem času musím říct, že u mě nefungovala, alespoň co se mojich problémů týče. Hodně energie, dobrá nálada, pocit čistosti. Ale i když to ze začátku vypadalo dobře, tak později se začaly pomalu vracet lupy, takže jsem s tím sekl a vrátil se k nízkosacharidovému stravování.

řada lidí zmiňuje že po rychlém vymyzení problémů a zlepšení stavu se třeba po půl roce po roce některé symptomy v menším na čas vrací, ovšem zároveň zmiňují to co ty - dobrý pocit ze svého stravování, pročištěné tělo, spousta energie apod.

Sam muzu potvrdit, ze pul roku je malo.
Pravdepodobne to souvisi s bunecnou obmenou.
Udajne tvorbu novych bunek zajistuji predevsim bunky kmenove.
Pak asi zalezi na tom, jak dalece ma clovek poskozenou bunecnou tvorbu, respektive poskozenou DNA informaci v bunkach.
V kazdem organu probiha vymena starych bunek za nove jinak dlouho.
Na studim teto problematiky, uz ale nemam casovou kapacitu. \":-(\"
Takze oprava nekterych problemu muze mozna trvat i roky.
Lidi, misto aby si zjistili spravne informace, tak jednoduse po pul roce prohlasi, ze to nefunguje.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2012 7:42 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Martt píše:
Zdravím všechny co jim rekli doktori, že sou v pr... kvůli kandidoze, ale dostal sem se z toho dietou ne niskodsacharidovou, ale nizkotukovou co se zde doporučocvala dříve, zbavil sem se díky tomu seborhoický dermatitidy na vsech problematických castech těla, na této diete je to pomalý, ale excesy mi můj imunitní systém udrží i přez obcasný prohřežky se můj stav neutále zlepšuje. Ani nevím jak podekovat temto stánkám a vsem uzivatelům ... DEKUJI sepíšu zkusenosti... bojujte !!! \":wink:\"

Napište svůj příběh, budu se na něj těšit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2012 9:24 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Název topicu je zavádějící a některé příspěvky taky. Nejde o žádnou nízkotučnou dietu. Jde o čistě ovocnou dietu, postavenou¨
na fruktóze. Taková dieta obsahuje přirozeně jen málo tuku, jako vedlejší produkt. Prostě ovoce - ovoce - ovoce a nic jiného.
Když už tu blbost chcete držet, tak pořádně a doslova! Žádné pohanky (a melčáky:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 9:07 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vševěd píše:
Název topicu je zavádějící a některé příspěvky taky. Nejde o žádnou nízkotučnou dietu. Jde o čistě ovocnou dietu, postavenou¨
na fruktóze. Taková dieta obsahuje přirozeně jen málo tuku, jako vedlejší produkt. Prostě ovoce - ovoce - ovoce a nic jiného.
Když už tu blbost chcete držet, tak pořádně a doslova! Žádné pohanky (a melčáky:-)

Dva lidé, dva pohledy, to je normální. Já jsem toto téma pojal jako diskuzi o variantách stravování s maximálním zaměřením na živou stravu, jejíž velmi významnou část tvoří ovoce a na druhou stranu nízkým podílem příjmu tuků.

Směrů v tomto ohledu je několik. Grahamova 8-1-1 je již úzce pojatým systémem založeným především na ovoci. Trošku volnějším systémem je tzv LFRV - low fat raw vegan, která se někdy velmi podobá 8-1-1 ale často lidé jí více zeleniny nebo ořechů. A existují různé další varianty, kde je narůstá mírně podíl bílkovin a tuků na třeba 70-15-15 nebo se v mírném množství na závěr dne zařazují vařené veganské potraviny (jáhly, brambory apod).

Já jsem si vybral pro svůj pokus variantu, která se podobá LFRV. Raw je ted jednou z jejich podmínek. Vařené veganské potraviny jsou pro mě pouze přechodovou beztukovou částí na pár dní.

Tolik k tvojí důrazné výzvě jak mám tuto blbost držet.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 9:26 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Příloha:
120625.jpg
120625.jpg [ 388.54 KiB | Zobrazeno 15193 krát ]
O víkendu jsem snědl poslední tuky a začínám s přechodem na nové stravování. To se bude několik dní skládat ze zeleniny, jáhel, pohanky, řas, trochy luštěnin a batát. Bude to tedy připomínat přechodovou fázi z přísné protikvasinkové diety na volnější režim, nicméně odehraje se zcela bez tuků, rostlinných i živočišných.

Po asi půl roce jsem si dal pohanku s kysaným zelím a užil jsem si to náramně. Žádná negativní reakce se nekonala, spíše naopak. Pohanka je však potravinou pro kvasinkáře většinou docela bezpečnou, občas i prospěšnou.
Dnešek jsem zahájil krátkým půstem a absolvoval vyšetření na darkfieldu abych měl srovnání před a po pokusu. Vyšetření se bohužel nepovedlo. Po asi pěti nepovedených odběrech, kdy se krev nerozlila jak měla se jeden vzorek podařil, nicméně krev byla tak slepená, že nebylo možné z ní číst. Přikládám její obrázek.
Tohle se zpravidla děje při nevhodném způsobu stravování nebo značném stresu. U mě to může být důsledek přísné protikvasinkové diety která vedla až ke ketoze a dlouhodobému silnému překyselení. Což se pravděpodobně takto projevilo i na krvi. Další test budu moci udělat nejdříve za 2 týdny, tedy buď po předčasném ukončení testu nebo v jeho průběhu.

Takto fatálně slepená krev je pro mě impuls změnit směr který jsem dosud držel a to i za situac že test, který teď uskutečňuji, skončí fiaskem. V takovém případě se vrátím do protikvaisnkové diety ale z vyšším podílem sacharidů - především z pseudoobilovin které podporují tvorbu zdravé mikroflory - tedy hlavně pohanky a v menším také jáhel amarantu a quinoi. Takto se obloukem vyhnu ketoze, kterou považuji za kontraproduktivní v léčbě.

Dnes ph díky změně stravování vystoupilo samovolně na 7, což se nestávalo a v moči nebyly ketolátky. Jsem zvědavý, zdali se bude dále srovnávat a také jak budu reagovat na více složitých cukrů a posléze i těch jednoduchých.

Zajímavý poznatek na závěr. O víkendu kdy jsem jedl ještě hodně tuků tak bych zabíjel pro banán nebo kousek melounu. Teď o dva dny později bez tuků nemůžu z hlavy dostat myšlenky na kešu nebo kus sýra. Hold co mysl nemá po tom touží ...


Naposledy upravil sakul dne úte čer 26, 2012 7:10 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 26, 2012 1:08 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
[quote="sakul":1mpl210u]Zakládám toto nové vlákno, vzhledem k množícímu se množství lidí, kteří přemýšlejí o likvidaci kandidozy pomocí stravování s nízkým obsahem tuků a bílkovin a vysokým obsahem přírodních cukrů, především z ovoce.

Tento přístup stojí v protikladu k nízkosacharidové dietě, která je pro tento typ problému zpravidla doporučována a pro kterou jsem také vytvořil pomocnou tabulku (více v mém podpisu).

Nízkosacahridová dieta spojená s masivním podáváním fungicidů má u řady lidí svůj efekt a i mne se osvědčila. Také díky ní se mi podařilo redukovat či vyřešit často celoživotní problémy, se kterými si klasická medicína nevěděla rady (více popisuji zde:

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Naposledy upravil Vševěd dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz