Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 3:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co to je!????
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 1:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Jarda píše:
zuzis píše:
Dobrý den. Nenašla jsem vhodné téma, kam tento dotaz zařadit. V sobotu na zahrádce mně něco kouslo. Toto jsem zaregistrovala až večer,tudíž něco létavého to asi nebylo. Jelikož jsem se hrabala v hlíně, tak možná mravenec, nebo něco takového. Ale stále ještě i dnes je to nateklé, flek o něco větší než kovová padesátikoruna, není to kulaté, je to cik cak, vypadá to jako opruzenina, uprostřed bílý flíček menší než nehet na malíčku, zřejmě hnis, celý flek bolí na dotek. První den přes noc jsem dala obklad z moče, nepomohlo, tak jsem to mazala mms, taky nic. Včera jsem mms dala jako obklad pod velkou náplast, ale zřejmě 3kapky byly moc, a zár minut jsem si na tom spálilu kůžičku, takže nevím, jak ten flek se vyvíjí, jelikož je to tak trochu spálené od toho mms. Nevíte někdo, co by mi na to pomohlo?

Člen Xeelee vám to píše sice správně, ale pokud jde o délku laborování, tak ošetřovat tak do pěti dní, přičemž pokud by skvrna rostla a dělala červeno bílý terč, může jít i o boreliózu a s tím bych si nehrál. Pokud totiž do zmizení skvrny nasadíte antibiotika, tak je celkem jistota, že se toho zbavíte a v tomto případě bych je i doporučil i když jinak je odmítám dost zarputile.

Borelióza se může projevit i horečkou, bolestmi ve svalech, třesavkou, únavou, bolestí kloubů nebo celkovou vyčerpaností. Pociťuješ něco z toho? A to uprostřed u boreliózy by tuším neměl být hnis.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co to je!????
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 2:50 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
Člen Xeelee vám to píše sice správně, ale pokud jde o délku laborování, tak ošetřovat tak do pěti dní, přičemž pokud by skvrna rostla a dělala červeno bílý terč, může jít i o boreliózu a s tím bych si nehrál. Pokud totiž do zmizení skvrny nasadíte antibiotika, tak je celkem jistota, že se toho zbavíte a v tomto případě bych je i doporučil i když jinak je odmítám dost zarputile.

Díky za odpověď. Jelikož po sportu se to ještě zhoršuje, navíc mně začala bolet hlava, tak jsem si radši zašla k lékaři. Na noc jsem na to hodila cibuli, pálilo to jako čert, ale je to lepší. Doktorka nepotvrdila, že by to mohla být borelioza, jelikož to nemá ten typický tvar. Jakto hnisá, tak mi na to dala antibakterální mastičku a pro jistotu antibiotika na deset dní. Taky nejsem z těch antibiotik nadšená, ale vím co umí borelioza, tak je radši slupnu. Měl byste nějaké doporučení ohledně jídla, jak vylepšit uzdravování stravou? Třeba větší přísun něktérých vitamínů nebo zařadit do jídelníčku něco speciálního?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co to je!????
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 2:54 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Xeelee píše:
Borelióza se může projevit i horečkou, bolestmi ve svalech, třesavkou, únavou, bolestí kloubů nebo celkovou vyčerpaností. Pociťuješ něco z toho? A to uprostřed u boreliózy by tuším neměl být hnis.

Tak cítím, že nejsem ideálně ve formě, ale to může taky být tím hnisem. Horečku nemám, bolesti ve svalech taky ne, třesavku ne, bolest kloubů taky. Nejsem si jistá, že by tyhle příznaky mohly nastoupit tři dny po kousnutí. Když jsem si na to dala na noc cibuli, tak je to o něco lepší. Ten hnis vymáčknout nejde, je příliš hluboko v kůži. Když jsem si všimla, že mě něco kouslo, tak to byla rudá kaňka, která pálila a bolela, a druhý den už větší flek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co to je!????
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 9:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
Borelióza se může projevit i horečkou, bolestmi ve svalech, třesavkou, únavou, bolestí kloubů nebo celkovou vyčerpaností. Pociťuješ něco z toho? A to uprostřed u boreliózy by tuším neměl být hnis.

To sice píšete správně, ale ono to tak není vždy a nevyplatí se zrovna tuto uměle vytvořenou mrchu podceňovat, jedna antibiotika člověka nezabijí a i když s nimi bytostně nesouhlasím, zde mají svůj význam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co to je!????
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 9:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Díky za odpověď. Jelikož po sportu se to ještě zhoršuje, navíc mně začala bolet hlava, tak jsem si radši zašla k lékaři. Na noc jsem na to hodila cibuli, pálilo to jako čert, ale je to lepší. Doktorka nepotvrdila, že by to mohla být borelioza, jelikož to nemá ten typický tvar. Jakto hnisá, tak mi na to dala antibakterální mastičku a pro jistotu antibiotika na deset dní. Taky nejsem z těch antibiotik nadšená, ale vím co umí borelioza, tak je radši slupnu. Měl byste nějaké doporučení ohledně jídla, jak vylepšit uzdravování stravou? Třeba větší přísun něktérých vitamínů nebo zařadit do jídelníčku něco speciálního?

Speciálního asi nic, pouze kvanta laktobacilů, to by mělo stačit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co to je!????
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2012 12:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 21, 2010 11:37 pm
Příspěvky: 59
denny58 píše:
To jsou ale kombinace.....věřím, že i nadále budu na tom lépe (a tak to také bude!) No a proč nakonec ne, když jsem si již dovedl sám pomoci od plicních chlamýdii, které doktoři také léčit neumí a spousty zoufalců kvůli nim otravují své tělo několika druhy ATB najednou!!!

Tak to úprimne gratulujem a obdivujem... Keby som veľmi pekne poprosila, mohli by ste uviesť stručný návod, resp. naviesť na spôsob, ako ste sa tých pľúcnych chlamýdií zbavili? Ospravedlňujem sa, ak je tu a ja som ho prehliadla. Lekári ich nielen že nevedia liečiť, ale aj bagatelizujú...

_________________
"Keď ráno vstaneš, poďakuj za ranné svetlo, za svoj život a silu. Poďakuj za jedlo a radosť zo života. Ak nenachádzaš dôvod k vďake, hľadaj chybu sám v sebe." Tecumseh Shawnee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co to je!????
PříspěvekNapsal: ned črc 01, 2012 8:51 am 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
zdravim,
asi pred 14dny sem mel kliste, to jsem jeste tentyz den vytahnul a namazal misto lugolem, ale mam tam stale flek 5cm v prumeru, je cely cerveny,zadne bile uvnitr a do teto velikosti se dostal asi dva tri dny po vytahnuti klistete, od te doby je porad stejny
Takhle dlouho sem flek po klistesti nikdy nemel, a tak mam obavy.
Zacal jsem tedy jist melouny, pro zvednuti pH a premyslim jestli mam zacit s MMS oralni cestou.
Docetl jsem se ,ze z krve se ted nakazeni stejne zjistit neda,kdyz pujdu za doktorem,tak mi na moje pozadani da ATB? tomu moc neverim, navic moje skrvna nevypada jako ta pri nakaze boreliozou.

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co to je!????
PříspěvekNapsal: čtv črc 05, 2012 10:21 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
6ma píše:
zdravim,
asi pred 14dny sem mel kliste, to jsem jeste tentyz den vytahnul a namazal misto lugolem, ale mam tam stale flek 5cm v prumeru, je cely cerveny,zadne bile uvnitr a do teto velikosti se dostal asi dva tri dny po vytahnuti klistete, od te doby je porad stejny
Takhle dlouho sem flek po klistesti nikdy nemel, a tak mam obavy.
Zacal jsem tedy jist melouny, pro zvednuti pH a premyslim jestli mam zacit s MMS oralni cestou.
Docetl jsem se ,ze z krve se ted nakazeni stejne zjistit neda,kdyz pujdu za doktorem,tak mi na moje pozadani da ATB? tomu moc neverim, navic moje skrvna nevypada jako ta pri nakaze boreliozou.

takze pisi pokrok, myslim ,ze se to bude urcite nekomu hodit.pricemz mluvim o casne nakaze(skrvna nezmila!)
Dosel sem za doktorem,ten mi predepsal atb azithromycin davka 500mg/den , bere se tri dny v tydnu(v plasme totiz vydrzi 68hod) ,jenze na borelioza.cz mi bylo receno ,ze to neni to nejlepsi, takze jsem si zasel jeste pro doxycyklin(konkretne Doxybene) kde je treba brat 400mg!! rozlozene do 2x200mg rano a vecer nebo 4x 100mg po cely den(jak to kdo dokaze ,,stravit") . Doktori casto predepisi pouze 200mg na den a to pro lecbu casto nemusi stacit, trvejte na 400mg, at mate jistotu! Azithromycin napr. neumi proniknout do likvoru(mozkomisni mok), coz doxycyklin umi.
Skrvna kterou mam (EM) byla jeste 1.7 velka 5cm a byla to pouze cervena skrvna, zadny terc, ale takto EM muze vypadat take, tak bacha na to!!
3.7 jsem zacal brat atb doxybene, skrvna uz mela 9x7cm, 4.7 mela 12x8cm(kliste jsem mel dne 17.6.
nyni beru k doxybene 400mg denne i azithromycin, jistota je jistota.
Strava:
rano 0,5-1l ovocne stavy + ovoce nebo rajcatovy salat a vezmu 200mg doxybene(nesmi se brat s mlekem a jeho vyrobky a s potravinami ,ktere obsahuji ve vetsi mire vapnik(orechy apod.)
obed 1-2l kefiru behem 2hodin, trochu orechu + azithromycin
vecere - zelenina - okurkovy salat nebo vodni meloun a 200mg doxybene
na borelioza.cz lidi psali ze davat atb na syrovou stravu je casto problem - maji problem stravit a nevyzvratit, takze pro ty kdo nejsou zvykly jist syrovou stravu tak je dobre si zeleninu naparit nebo uvarit, ale musi se to ozkouset.
dale jim cesnek, piju lapacho,oregano, kaprylovku a dalsi fungicidy.

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co to je!????
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2012 10:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
takze pisi pokrok, myslim ,ze se to bude urcite nekomu hodit.pricemz mluvim o casne nakaze(skrvna nezmila!)
Dosel sem za doktorem,ten mi predepsal atb azithromycin davka 500mg/den , bere se tri dny v tydnu(v plasme totiz vydrzi 68hod) ,jenze na borelioza.cz mi bylo receno ,ze to neni to nejlepsi, takze jsem si zasel jeste pro doxycyklin(konkretne Doxybene) kde je treba brat 400mg!! rozlozene do 2x200mg rano a vecer nebo 4x 100mg po cely den(jak to kdo dokaze ,,stravit") . Doktori casto predepisi pouze 200mg na den a to pro lecbu casto nemusi stacit, trvejte na 400mg, at mate jistotu! Azithromycin napr. neumi proniknout do likvoru(mozkomisni mok), coz doxycyklin umi.
Skrvna kterou mam (EM) byla jeste 1.7 velka 5cm a byla to pouze cervena skrvna, zadny terc, ale takto EM muze vypadat take, tak bacha na to!!
3.7 jsem zacal brat atb doxybene, skrvna uz mela 9x7cm, 4.7 mela 12x8cm(kliste jsem mel dne 17.6.
nyni beru k doxybene 400mg denne i azithromycin, jistota je jistota.
Strava:
rano 0,5-1l ovocne stavy + ovoce nebo rajcatovy salat a vezmu 200mg doxybene(nesmi se brat s mlekem a jeho vyrobky a s potravinami ,ktere obsahuji ve vetsi mire vapnik(orechy apod.)
obed 1-2l kefiru behem 2hodin, trochu orechu + azithromycin
vecere - zelenina - okurkovy salat nebo vodni meloun a 200mg doxybene
na borelioza.cz lidi psali ze davat atb na syrovou stravu je casto problem - maji problem stravit a nevyzvratit, takze pro ty kdo nejsou zvykly jist syrovou stravu tak je dobre si zeleninu naparit nebo uvarit, ale musi se to ozkouset.
dale jim cesnek, piju lapacho,oregano, kaprylovku a dalsi fungicidy.

To vidím na dobrý postup v takovémto bodě se to ještě s dost velkou jistotou dá zastavit i když pak budete muset dost dlouho rovnat napáchané škody, ale v tomto případě jste udělal jednoznačně dobře.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz