Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:13 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mikroskop s temným polem
PříspěvekNapsal: úte bře 21, 2017 9:36 am 
Offline

Registrován: ned zář 04, 2016 9:30 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den pane Jardo,

prosím o radu ohledně mikroskopu. Chtěl bych si nějakým pořídit, a to s temným polem, ale nevím jaký. Existuje nějaký do 10 000,- ?

Děkuji za odpověď

Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikroskop s temným polem
PříspěvekNapsal: úte bře 28, 2017 3:24 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Na youtube je navod jak upravit normalni mikroskop tak, aby zobrazoval v temnem poli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikroskop s temným polem
PříspěvekNapsal: úte bře 28, 2017 2:35 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
lesněnka píše:
Ráda bych se podělila o zkušenost pro ty, co uvažují o darkfield analýze krve. Paní Mgr. hodila sklíčko pod mikroskop a už jsem koukala na obrazovku.Konstatovala, že krvinky jsou slepené ve shlucích, což jsem viděla taky a že asi jím moc masa a mám hodně cholesterolu a purinu (jsem vegetarián)a překyselený organismus. Sem tam našla "nějaký krystal" a něco, co nevěděla přesně co je. A to je vážení přátelé vše, co jsem se dozvěděla. Na moje otázky, čím to, proč je ta krev taková, když se snažím jíst zdravě a udržovat pH rovnováhu, mi nedokázala odpovědět a co vyvozuje z přítomnosti krystalů, to jsem se taky nedozvěděla. Takže můj jediný poznatek je, že krev je špatná, krvinky slepené a nepřenášejí dobře kyslík.Výživová doporučení formou ústní byla to, co stejně jím, takže nic nového pod sluncem. Za 1.200,- Kč trochu málo. Dávala jsem to této analýzy docela velké naděje, abych konečně zjistila, co mi je a hlavně CO s tím mám dělat. Metoda jako diagnostika je to podle mě asi dobrá, ale 99,9% úspěchu závisí na správném zhodnocení toho, co vidíme na obrazu a také odborná rada,a odborné doporučení.Její doporučení na hloubkovou detoxikaci byla Aloe a Chlorela, samozřejmě předražené, ale "zaručeně nejlepší", takže skrytá komerce a prodej dalších výrobků.Domnívám se proto, že tuto analýzu by měl dělat mikrobiolog, případně MUDr, či jinak v tomto oboru znalý člověk. Pouhý certifikát si myslím, že nestačí a také si dát pozor na to, aby jste nenaletěli dealerovi předražených přípravků. Za mě tedy zklamání...u Mgr. v Olomouci.

Jituňačka píše:
Mám naprosto stejnou zkušenost jako lesněnka. Také paní Mgr. Nevím, jestli tu mohu říct jméno, ale dám ho sem. Byla to Mgr. Kateřina Konrádová. Bylo mi řečeno, že mám zaplísněnou krev, slepené buňky k sobě jsem viděla. A řešení, cpala mi produkty od LR. Chtěla mě k LR zaregistrovat. Její manžel mi ještě udělal irisdiagnostiku. To ovšem také stálo za to. Bohužel jsem měla možná smůlu, že jsem narazila na tyto dva komiky. Nic jsem se nedozvěděla. Už je to teda tak dva, tři roky zpět. Jako bonus mi změřila pH z ranní moče. Vyskočilo jí 9. Tenkrát jsem o tom houby věděla a ptala se, co to znamená. Ona jen, že tohle ještě nikdy neviděla a zamluvila to.

Pozor na tychto sarlatanov. Je ich az privela, vacsinou len vedia nieco malo a hned si otvoria zivnost, lebo sa na tom dobre zbohatnut. Nemyslim si, ze z krvi sa pod mikroskopom da zas tolko vycitat, teda neviem ake zvacsenie pouzivala, ale ak iba 1000x (optika o moc viac nezvladne) to co tam moze vidiet je v podstaet, ci su krvinky zlepene a ako velmi, alebo su pekne a zdrave, a nejake biele krvinky. Naozaj na to musi byt skoleny mikrobiolog, toho co moze byt v krvi je velmi vela a treba to vediet identifikovat. Samozrejme, mensie bakterie tam ani nebude vidiet, alebo ich bude nemozne identifikovat. Osobne si myslim, ze jedine tie krvinky pozrie, pozrie v akom su stave, a samozrejme, ked v zlom, tak proste da tie doporucenia, a rady, na zdravu stravu a samozrejme predaj doplnkov, z ktoreho ma zisk.
Inak ako aloe vera je samozrejme dobra vec, ide o to, ze ja som sa nedopatral k takej, ktorej by som vedel verit. U aloe veri sa proste podvadza. Jedine, certstvy zdravy list a z neho vytlaceny gel je zarukou. Takze ja som od aleo vera upustil, lebo vzdy byva predrazena.
Inak, este na cistenie krvi je velmi dobra vec, goji a stava z goji. Bohuzial, opat pokial sa neda zohant cerstve, co je u nas problem, tak nic moc a ide to do penazi.

Mozte si pozriet toto video:
https://www.youtube.com/watch?v=40mvty0EM2o

Pozor vsak, myslim, ze islo o pitie stavy z cerstvej goji a postu... co je uplne nieco ine, ako jest pravidelne a davat si k tomu nejake susene Goji. Stava z Goji je velmi draha, opat sa tam podvadza a musi byt nepasterizovana samozrejme. Viem, ze niekto na fore tu taku doporucoval a reklamoval, tusim himalayo sa to nejak volalo, treba pohladat. Ale opat je tam ten problem, ze to ide privelmi do penazi.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikroskop s temným polem
PříspěvekNapsal: sob dub 01, 2017 12:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
pmasik píše:
Dobrý den pane Jardo,

prosím o radu ohledně mikroskopu. Chtěl bych si nějakým pořídit, a to s temným polem, ale nevím jaký. Existuje nějaký do 10 000,- ?

Děkuji za odpověď

Petr

Ono je otázka co od toho vlastně chcete, ale v dané ceně by se starší vybavení určitě pořídit dalo, nicméně o tom to není, tam jde hodně o znalosti a v tom je větší problém. Nové vybavení se do této ceny podle mě nevejde a ani si nemyslím že je potřeba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikroskop s temným polem
PříspěvekNapsal: úte lis 22, 2022 6:25 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Dobrý den,
dají se pod mikroskopem pozorovat laktobacily , Když mikroskop umí zvětšit 1600 x . Dik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikroskop s temným polem
PříspěvekNapsal: stř lis 23, 2022 10:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
Dobrý den,
dají se pod mikroskopem pozorovat laktobacily , Když mikroskop umí zvětšit 1600 x . Dik

No ono je to trochu složitější než by si laik myslel. Pozorovat se sice dají bez problémů při zvětšeních 1000x tedy do uvedeného limitu se v pohodě vejdete. Ovšem ono vám patrně nebude fungovat že prostě kydnete jogurt na sklíčko mikroskopu a budete pozorovat ten cvrkot. V zásadě v běžné mlékárenské praxi se aplikuje postup barvení, umrtvení a promývání čímž se dostane pod sklíčko čistý vzorek a tam lze pozorovat zda máte ve vzorku pouze požadovanou kulturu nebo i nějaké nežádoucí šmejdy. Velikostně se pohybujeme zhruba ve velikosti krvinek, tedy pokud tam dokážete pozorovat krvinky dokážete pozorovat i laktobacily. Osobně se domnívám že spíše nebudete schopen pozorovat nic protože potřebnou průhlednost vzorku u mléčného výrobku patrně nedocílíte. Já jsem to s mléčným produktem takto na přímo nikdy nezkoušel, ale například u vzorků lecitinu jsem viděl v zásadě prd. Spíše můžete vyzkoušet pozorovat cvrkot laktíků třeba ve šťávě z kysaného zelí tam by vzorek nemělo být problém prosvítit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikroskop s temným polem
PříspěvekNapsal: stř lis 23, 2022 11:40 am 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Ok, děkuji za odpověď přesně tohle jsem chtěl slyšet.
Jako vždy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikroskop s temným polem
PříspěvekNapsal: stř lis 23, 2022 12:02 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Jarda píše:
No ono je to trochu složitější než by si laik myslel. Pozorovat se sice dají bez problémů při zvětšeních 1000x tedy do uvedeného limitu se v pohodě vejdete. Ovšem ono vám patrně nebude fungovat že prostě kydnete jogurt na sklíčko mikroskopu a budete pozorovat ten cvrkot. V zásadě v běžné mlékárenské praxi se aplikuje postup barvení, umrtvení a promývání čímž se dostane pod sklíčko čistý vzorek a tam lze pozorovat zda máte ve vzorku pouze požadovanou kulturu nebo i nějaké nežádoucí šmejdy. Velikostně se pohybujeme zhruba ve velikosti krvinek, tedy pokud tam dokážete pozorovat krvinky dokážete pozorovat i laktobacily. Osobně se domnívám že spíše nebudete schopen pozorovat nic protože potřebnou průhlednost vzorku u mléčného výrobku patrně nedocílíte. Já jsem to s mléčným produktem takto na přímo nikdy nezkoušel, ale například u vzorků lecitinu jsem viděl v zásadě prd. Spíše můžete vyzkoušet pozorovat cvrkot laktíků třeba ve šťávě z kysaného zelí tam by vzorek nemělo být problém prosvítit.

No ale dobře oddělená syrovátka s kefíru by šla pozorovat, Předpokládám.?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikroskop s temným polem
PříspěvekNapsal: stř lis 23, 2022 5:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
No ale dobře oddělená syrovátka s kefíru by šla pozorovat, Předpokládám.?

Vyzkoušené to nemám ale podle všeho by v tom neměl být problém.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz