Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2012 10:31 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned bře 04, 2012 11:14 pm
Příspěvky: 32
velka vdaka za radu. musim sa viac zacitat do fora, tie kefirove zrna už zhanam. som si vedoma,ze maly ma v sebe zrejem aj candidu , problem bude jedine to mlieko . maly je velmi citlivy, za hluposti plače , a ak mu niečo jejde,tak hned chytí velke nervy . velmi rada by som mu pomohla ,lebo viem ze niekde problem bude. taktiez sa snad od prveho očkovania hexavakcinou trapime s mapami na jazyku ,tak stale neviem,čo je to,či canida,ci autoimunita - mapovity jazyk,alebo ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2012 10:32 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned bře 04, 2012 11:14 pm
Příspěvky: 32
6ma píše:
jinak samozrejme nejlepsi a okamzite reseni je klystyr, ale spousta lidi si na to netroufne, ac si myslim ,ze kdyby to jen jednou zkusili,tak by ihned zmenili nazor

no klistir malemu si fakt neviem predstavit,ale už zistujem,kde sa da nato zohnat veci,skusila by som to najprv na sebe


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2012 10:58 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
tiriel píše:
velka vdaka za radu. musim sa viac zacitat do fora, tie kefirove zrna už zhanam. som si vedoma,ze maly ma v sebe zrejem aj candidu , problem bude jedine to mlieko . maly je velmi citlivy, za hluposti plače , a ak mu niečo jejde,tak hned chytí velke nervy . velmi rada by som mu pomohla ,lebo viem ze niekde problem bude. taktiez sa snad od prveho očkovania hexavakcinou trapime s mapami na jazyku ,tak stale neviem,čo je to,či canida,ci autoimunita - mapovity jazyk,alebo ...

ta citlivsot a vztek je stale ta psychika,takze jak jsem psal vyse, zrovna tu stabilitu psychiky srovna dobre horcik(chlorid horecnaty) v nabidce na tomto foru, ale rozhodne dodat i vitaminy a lekorici co jsem psal vyse.Pak by se to melo velmi zlepsit (u me treba a cca 75 procent u toho vztekani, brecet jsem prestal zacatkem puberty \":D\" )
klystyr je nejlepsi s pevnou nadobkou(ten s vakem je naprd) , ja jsem kupoval tady http://www.lekarna.cz/irigator-setrny-v ... ba-2litry/ a mam ho uz pres rok a pul a udelal sem s nim odhadem tak 300 klystyru.
Jinak zanesene tluste strevo ma obrovsky vliv na psychyiku,takze bych ho cistit urcite doporucoval, rovnez bych naprosto vynechal ze stravy jakekoli sladke pecivo, a vubec veci ktere obsahuji cukr. S ovocem nebo s medem a kakaem se daji take vykouzlit docela dost dobre veci a vetsinou je to zdrave nebo to aspon neskodi.
Dale bych vynechal i mlecne vyrobky, krom toho kefiru, ten se vam asi bude hodit i kdyz je lepsi z koziho mleka, pokud mate moznost nekde sehnat z farmy apod.
Omezil bych vseobecne moucne vyrobky a maso , kdyz maso tak jist samostatne treba jen se zeleninou a nebo uplne samotne, z duvodu dobreho straveni

edit
Jinak stravu vhodnou a nevhodnou na candidu je mozne nacist ve vlakne candida a chlamydioza, ale je to vlakno znacne rozsahle a pro takto male dite asi bude problem najednou prestat jist 90 procent veci na ktere bylo zvykle

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2012 11:29 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 29, 2011 5:20 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Bratislava
tiriel píše:
velka vdaka za radu. musim sa viac zacitat do fora, tie kefirove zrna už zhanam. som si vedoma,ze maly ma v sebe zrejem aj candidu , problem bude jedine to mlieko . maly je velmi citlivy, za hluposti plače , a ak mu niečo jejde,tak hned chytí velke nervy . velmi rada by som mu pomohla ,lebo viem ze niekde problem bude. taktiez sa snad od prveho očkovania hexavakcinou trapime s mapami na jazyku ,tak stale neviem,čo je to,či canida,ci autoimunita - mapovity jazyk,alebo ...

Mapovitý jazyk signalizuje nedostatok vitamínov skupiny B (najmä B9 a B12) a/alebo zinku (viď. http://www.geographicaltongue.net/ a tam ponúkaná knižka).
6ma píše v bode 1 o kúre na podporu nadobličiek, tam zrejme miesto vitamínu B6 mal byť B5 (+ B1 a sladké drievko (lékořice)).
Keď ste z Bratislavy, tak kefírové zrná môžem podarovať, stačí mi napísať súkromnú správu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2012 11:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned bře 04, 2012 11:14 pm
Příspěvky: 32
Bohuš píše:
Mapovitý jazyk signalizuje nedostatok vitamínov skupiny B (najmä B9 a B12) a/alebo zinku (viď. http://www.geographicaltongue.net/ a tam ponúkaná knižka).
6ma píše v bode 1 o kúre na podporu nadobličiek, tam zrejme miesto vitamínu B6 mal byť B5 (+ B1 a sladké drievko (lékořice)).
Keď ste z Bratislavy, tak kefírové zrná môžem podarovať, stačí mi napísať súkromnú správu.

dakujem, som z opačneho konca sk . je nutne dodat iba tieto dve Bečka,či možem zatial,kym nezozeniem konkretne , podat b-komplex ? nemate typ,kde zozeniem chlorid dr.,či tu lekoricu na SK? kedze celkovo platba aj poštovne z čiech je zbytočne navysenie ceny . a kde najdem nejake tabulky dennej odp.davky pre deti ? zatial mam len skusenenost z megasorbickou liečkou u syna,doteraz som pri problemoch navysila jedine Cecko,maximalne dala B-kompex pri aftoch a klinčekovu tinkturu nato.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2012 11:46 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned bře 04, 2012 11:14 pm
Příspěvky: 32


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
3ga6hl2h


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2012 11:55 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 29, 2011 5:20 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Bratislava
tiriel píše:
dakujem, som z opačneho konca sk . je nutne dodat iba tieto dve Bečka,či možem zatial,kym nezozeniem konkretne , podat b-komplex ? nemate typ,kde zozeniem chlorid dr.,či tu lekoricu na SK? kedze celkovo platba aj poštovne z čiech je zbytočne navysenie ceny . a kde najdem nejake tabulky dennej odp.davky pre deti ? zatial mam len skusenenost z megasorbickou liečkou u syna,doteraz som pri problemoch navysila jedine Cecko,maximalne dala B-kompex pri aftoch a klinčekovu tinkturu nato.

Postačí aj B-komplex. Dávkovanie podľa návodu. Vitamíny B sú rozpustné vo vode, tak sa prebytok vylúči močom, keď človek dosť pije. Upresnenie: B12 10-1000 mcg, B9 300-400 mcg, zinok cca 10 mg, železo cca 14 mg; B1, B2 a B6 (postačí v rámci B-komplexu).
Sladké drievko sa dá zohnať napr. tu http://www.predajbylin.sk/sladke_drievk ... index.html
Chlorid horečnatý sa dá kúpiť v predajniach s chemikáliami, napr. tu http://www.centralchem.sk/?IDe=40419


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 12:19 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned bře 04, 2012 11:14 pm
Příspěvky: 32
dakujem,dakujem! Zajtra sa pustim do objednania. Mam pre maleho aj Joalis sirup na travenie,ale efekt nulovy,stolica rovnako. Inac,pokial pije Caro kavu,tak kaka denne,ale to pije iba na prazdninach u svagriny,doma mu to nechuti


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 12:28 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned bře 04, 2012 11:14 pm
Příspěvky: 32
este som rychlo nakukla na net,a to sl.drievko je dostat ako caj,tinktura aj koren. Co je vhodne? Ako to chuti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 9:52 am 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
tiriel píše:
este som rychlo nakukla na net,a to sl.drievko je dostat ako caj,tinktura aj koren. Co je vhodne? Ako to chuti?

pouziva se koren,ktery namelete, chutna to jako sladke drievko \":)\", ten nazev to pomerne dobre vystihuje,je to dobrota

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Naposledy upravil 6ma dne úte bře 13, 2012 10:01 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 10:00 am 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
Bohuš píše:
Postačí aj B-komplex. Dávkovanie podľa návodu. Vitamíny B sú rozpustné vo vode, tak sa prebytok vylúči močom, keď človek dosť pije. Upresnenie: B12 10-1000 mcg, B9 300-400 mcg, zinok cca 10 mg, železo cca 14 mg; B1, B2 a B6 (postačí v rámci B-komplexu).
Sladké drievko sa dá zohnať napr. tu http://www.predajbylin.sk/sladke_drievk ... index.html
Chlorid horečnatý sa dá kúpiť v predajniach s chemikáliami, napr. tu http://www.centralchem.sk/?IDe=40419

jo ano, sem blbej, na nadlevinky je to B1 a B5 + lekorice
B-komplex staci,ale nestaci na opravu nadlevinek, resp. staci ale bude to trvat hrozne dlouho a bude to tim padem drahe, kdyz si koupite samostatne B1 a B5 u swansonu tak vam staci od obou po jednom baleni, sice si priplatite za postovne ale porad usetrite + si u nich muzete koupit i ten b-komplex ,kteremu verim vice nez tem v lekarne
Jinak pokud mate znamou lekarnici tak mate asi docela vyhodu,ta by vam chlorid horecnaty v patricne kvalite mela byt schopna sehnat + lugoluv roztok na dodani jodu, selen bych ale opet bral do swansonu(nazev selenium) je jich vice druhu a nejaka vubec nejsou vhodne http://www.swanson.cz, popr se to da dovezt i z USA , ale nevim jak to chodi u vas v SR
Davkovani u vitaminu B neni problem, jak uz bylo psano, tam neni treba se ridit DDD(dop denni davka),lze brat i nasobne vice. napr vcera jsem si vzal 10* 4196 procent DDD B5 cili asi 400x vice nez je DDD a stale ziju a je mi naopak lepe

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 10:05 am 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
Bohuš píše:
Mapovitý jazyk signalizuje nedostatok vitamínov skupiny B (najmä B9 a B12) a/alebo zinku (viď. http://www.geographicaltongue.net/ a tam ponúkaná knižka).
6ma píše v bode 1 o kúre na podporu nadobličiek, tam zrejme miesto vitamínu B6 mal byť B5 (+ B1 a sladké drievko (lékořice)).
Keď ste z Bratislavy, tak kefírové zrná môžem podarovať, stačí mi napísať súkromnú správu.

bily povlak muze znamenat take candidu a vubec mnohem vice veci, tady je o tom vice
http://terapie.aztip.cz/alternativni-di ... dle-jazyka

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 10:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
tiriel píše:
chcela by som sa opytat a poradit,co je dobre na zapchu u deti. syn do 3 rokov chodil na velku potrebu denne,dokonca do 2,5 roka aj viac krat za den . potom prišla školka a odvtedy mam pocit,že stolicu zdrzuje , najprv začal kakať každe 2dni a odkedy mal v školke "nehodu" tak zvykne zdrziavat aj 3-4dni . vidim na nom,ze je z toho podrazdeny,ma na ramenách aj inde po tele suche červene flaky -neviem či je to lišaj,lupienka či atop.ekzem. flaky sa zohorsuju priamo umerne tej stolici , niekedy aj 2dni chce ist na zachod,ale boji sa tvrdej stolice a preto zdrziava. myslím,že ma už aj teličko zamorene tými toxinami zo stolice,ale neviem ako mu pomoc. siahli sme aj po sirupe od Jonaša Bambi Harmony,ale slubovany efekt nevidime. rada by som mu aj nejak zmenila jedalniček,myslím že je ako väčšina ludi zamoreny candidou , boli casy ked bol castejšie na ATB,aj jked teraz sa celkom drzi,ale stale mame problemy aj s aftami v puse,nema ich priliš často,ale casto oproti iným. imunitu mu podporujem C-saltsom /nekysle cecko/ , multivitaminmi od Jamiesonu .

budem povdacna každemu,kto mi poradi ako dalej,co mu do jedalnička dat,čo mu obmedzit /jedina vec,na com si lipne e kravske mlieko,bez toho by sme rano ani nevstali,ani večer nezaspali/ syn ma 5rokov

dakujem

Jak vám zde někteří členové píší, je třeba omezit u dítěte umělohmotnou stravu, čistit střevo, což na 5 letech není nejmenší problém, zařadit probiotika, dodat hořčík, srovnat nadledvinky, dodat kvantum vitamínů skupiny B a co zde nepadlo, když máte nějaké domácí zvíře, jednoznačně malého odčervit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 10:12 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned bře 04, 2012 11:14 pm
Příspěvky: 32
Jarda píše:
Jak vám zde někteří členové píší, je třeba omezit u dítěte umělohmotnou stravu, čistit střevo, což na 5 letech není nejmenší problém, zařadit probiotika, dodat hořčík, srovnat nadledvinky, dodat kvantum vitamínů skupiny B a co zde nepadlo, když máte nějaké domácí zvíře, jednoznačně malého odčervit.

maly je odcerveny vermoxom , od p.blahovej sme mali doporučene ivermectin ,ale zatial som to nekupila,lebo neviem ci to dat,alebo nie . zvieratka doma nemame,ale u svokry je asi 10 mačiek ktore behaju von aj po dome

crevo cistit,asi myslite klystyr - no to si popravde neviem predstavit , to mi on nedovoli a ani to nevydrzi udrzat v sebe .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápcha u detí
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 10:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
tiriel píše:
maly je odcerveny vermoxom , od p.blahovej sme mali doporučene ivermectin ,ale zatial som to nekupila,lebo neviem ci to dat,alebo nie . zvieratka doma nemame,ale u svokry je asi 10 mačiek ktore behaju von aj po dome

crevo cistit,asi myslite klystyr - no to si popravde neviem predstavit , to mi on nedovoli a ani to nevydrzi udrzat v sebe .

Tak 10 koček, to je prostředí v kterém by měl být odčervován pravidelně a určitě mu ten ivermectin sežeňte. Jinak klystýr se dá dělat balonkem, nebo stříkačkou-Janette http://www.zdravotnicke-potreby.net/detail.php?id=20278 na kterou dáte cca 6 cm tvrdší silikonové hadičky a pokud to pojmete jako zdravotní hru, není zpravidla problém. Jak dlouho to udrží, nebo ne, to nezkoumejte, každopádně to pomůže.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz