Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: ned říj 01, 2017 8:53 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Jezdím již pátý rok pravidelně co 0,5roku na testování oberonem. Polovinu té doby se můj zdrav. stav krásně zlepšoval, ale pak přišel zlom, jsem na tom stále hůře a neumím to zastavit. Při každé další návštěvě mi oberon naměřil více hypo funkcí, gastroproblémů, cizopasníků, baktérií a virů a zánětů snad v každém tělesném orgánu a poté i polypů. Před 0,5 rokem už dokonce možnou tvorbu vředů v tenkém střevu....a to i přes všechny mnou absolvované očisty, protiparazitální kúry, plasmování, požívání množství vitamínů, minerálů, MMS,CDH, DMSO a kdoví, čeho ještě.....
Abych zjistil jak moc je měření objektivní, nechal jsem si provést CT, gastro a kolonoskopii, při které doktor polypy v žaludku sice nepotvrdil/ani nevyvrátil, ale zjistil crohna v ten.střevu, chronický zánět slinivky (už strašil i rakem) a další.... Dostal jsem hafo chémie, ale po přečtení vedlejších účinků je neberu, neboť bych si ještě přitížil.
Nedávno jsem se dověděl od tohoto pána tomas.broucek@dobreoci.cz, že vše je pravděpodobně způsobeno syndromem propustného střeva. Po načtení o co se vlastně jedná jsem zjistil, že uváděné potíže na to bohužel "sedí". Dále jsem zjistil spousty rozporů v radách, jak to léčit.
Mimo jiné jsem již podvýživen, stále se třesu zimou a teče mi z nosu- "netopí mi to ani nevstřebává", čerstvé ovoce a zelenina mě ochlazují a i v létě mi z nich doslova mrzly prsty na rukou jak mi bylo zima. Jíst mi chutná cokoliv, trápí mě dlouhodobá zácpa kterou jsem si přivodil již před 2 léty (ať se kdo chce diví) častou aplikací různých druhů klystýrů a teď mohu pojíst cokoli z čeho by se snad jiní pos...., ale já pouze z epsomky, MMS,CDH a pěti a více gramů céčka.
A tak to zkouším ještě i touto cestou, snad mi Jardo poradíš a případně i někdo z fóra??? Zkoušel jsem 6 měsíců i SCD, ale mému tělu nevyhovovalo! V jiném vláknu jsem se dočetl o dietě GAPS, tak zkusím více nastudovat a uvítal bych k tomu jakékoli informace.
Také po přečtení některých vláken o potížích se střevy (v sekci očista tl. střeva) si myslím, že s tímto syndromem asi nebudu sám, jen o tom spousta přispěvatelů asi neví či ještě nikdy neslyšela, tak jako já.
Děkuji a hezké dny

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: pon říj 02, 2017 12:41 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Přenesená odpověď od Gamina (z vlákna Candida a chlamydioza)

No... Na internetu je spousta informací v angličtině o úspěších úplných i částečných s GAPS a taky pár informací o neúspěšných pokusech - rozhodně doporučuji projít. GAPS se skutečně používá na propustné střevo, ale je celkem dost lidí, kteří k uzdravení potřebují něco navíc. Sama zakladatelka této diety přímo tvrdí, že jen držet GAPS nestačí a ani to tak není zamýšleno. Spoustě lidí to nicméně stačí.

Protokol GAPS je celkem drsný, je to časově náročné a může to být i velká finanční zátěž, podle toho, jak si to zařídíte a jaké štěstí máte co se týče tolerance pesticidů apod. Osobně jsem byla první 3 měsíce na úvodní dietě ve stavu pracovní neschopnosti \":-)\"

Jakékoliv cestování delší než 1 den se také stane dost organizačně náročným. Proto je dobré si GAPS vhodně načasovat. Někomu stačí dodržovat protokol kratší dobu, ale jako minimum se uvádí 2 roky.

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: pon říj 02, 2017 1:13 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
pro gamina:
Děkuji za odpověď i když přiznám se, že všemu v ní nerozumím. Anglicky neumím ač jsem se o to pokusil, hlava mi to už nebere.
A tak alespoň poctivě načítám tyto stránky http://zivakultura.cz/uvodni-dieta/ a byl bych Vám (i komukoli druhému) nesmírně vděčný za případné rady s postupem. Jsem odhodlán jít do čehokoliv, co mi může pomoci. Pouze bych již nerad ubíral na váze, docela mi začíná chybět energie. Co se týče financí s tím se umím poprat, dosud jsem za ta léta pro zdraví utratil pár stovek tisíc a smutné je, že v poslední době bezúspěšně!

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: pon říj 02, 2017 8:29 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Uvědomujete si, že poruchy trávení a vstřebávání jsou způsobeny nedostatečnou produkcí žaludeční kyseliny a trávicích enzymů?
Ve Vašem případě je potřeba začít obnovením funkce štítné žlázy a možná i nadledvinek.
http://www.medicelo.cz/news/crohnova-choroba-celiakie-anorexie-ulcerosni-colitida-diabetes/
http://www.stitnazlaza.estranky.cz/clanky/gb-a-hashimotova-choroba.html
http://mthfrliving.com/health-conditions/thyroid-mthfr/

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: pon říj 02, 2017 10:19 pm 
Offline

Registrován: úte dub 18, 2017 8:19 pm
Příspěvky: 36
Místo opakovaných návštěv různých šarlatánů, kteří z Vás vytáhli jen tu neskutečnou sumu peněz, jste si měl raději nechat udělat zevrubný biochem. rozbor a evtl. i vlasovou analýzu. To by Vám řeklo podstatně více, než nějaké věštění z biorezonanční koule.

Pokud jde o ten chronický zánět slinivky, nemůže být způsoben žluč. kameny? Dělali Vám i ultrazvuk. vyšetření břicha?


Naposledy upravil George43 dne stř říj 04, 2017 5:16 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: úte říj 03, 2017 11:44 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Denny píše:
pro gamina:
Děkuji za odpověď i když přiznám se, že všemu v ní nerozumím. Anglicky neumím ač jsem se o to pokusil, hlava mi to už nebere.
A tak alespoň poctivě načítám tyto stránky http://zivakultura.cz/uvodni-dieta/ a byl bych Vám (i komukoli druhému) nesmírně vděčný za případné rady s postupem. Jsem odhodlán jít do čehokoliv, co mi může pomoci. Pouze bych již nerad ubíral na váze, docela mi začíná chybět energie. Co se týče financí s tím se umím poprat, dosud jsem za ta léta pro zdraví utratil pár stovek tisíc a smutné je, že v poslední době bezúspěšně!

Chápu, že se do toho chcete vrhnout, abyste vyřešil své problémy. Bohužel ničemu nepomůže, pokud najednou začnete s dietou, o které nic moc nevíte (a kvůli jazykové bariéře máte problém si to zjistit). Na fóru dostatečné informace patrně nezískáte, vydalo by to na několik knih. V prvé řadě je naprostou nutností přečíst si knihu od autorky GAPS o této dietě, vyšla ve slovenštině: https://knihy.abz.cz/prodej/syndrom-tra ... dna-liecba

Zkuste také mrknout na nástroj google translate - existují rozsáhlé informace o problémech, které na GAPS můžou vzniknout + info jak to lidé vyřešili/nevyřešili. Možnost to pročíst alespoň ve strojovém překladu se hodí vždycky.

Jinak souhlasím s Alopatem v tom, že je nutné zajistit dostatek žaludeční kyseliny + enzymů a rozhodně řešit i nadledvinky a štítnou žlázu - osobně mám problém ve všech těchto bodech a GAPS na to rozhodně nestačí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: úte říj 03, 2017 12:55 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Gamina: tu knihu mam uz rok, najvyssi cas sa do nej pustit... \":oops:\"
Uplne som na nu zabudol...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: úte říj 03, 2017 3:36 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Děkuji za Vaše odpovědi, budu dále načítat.
HCl beru od r.2009 kdy ještě o něm a jeho použití málokdo věděl. Začal jsem se tenkrát léčit sám, po zjištění, že mi doktoři nepomohou. Asi 5x po sobě do mě cpali ATB až mi klekla imunita a dostala mě plicní chlamka. Trpěl jsem dušností a běhal po různých doktorech, kteří tvrdili, že mi nic není a že je to od nervů a mám raději zajít k psychologovi, což jsem udělal. Napsal mi silné prášky na bednu, utlumil mě tím a celý rok mě takto "léčil". Po té se potíže vrátily, v noci jsem se párkrát dusil a musel jsem do špitálu, kde jsem skončil na infuzích. Ale ani tam nic nezjistili, tak jsem šel na plícní. Na plícním také nic a bronchoskopii jsem odmítl. Zkusil jsem to ještě na alergologii. Tam stará doktorka náhodou už měla podobný případ a nechala mi vyšetřit krev na chlamky, což se potvrdilo. To znamenalo další ATB aj. sajrajt. V tu dobu k nám na vesnici zavedli konečně internet a tak jsem začal pátrat, jak si mohu pomoci a přišel na MMS1. Zkrátím to - podařilo se mi vyléčit ani ne tak mms-kem z kterého jsem měl vesměs jenom sračky - ale myslím si, že především očistama a Chlamydilem extra, kterého jsem spolykal hafo balení (dle návodu). Po roce od vyléčení mě štípla vosa a byla z toho borelka jak z praku! Léčil jsem se stejně jako s chlamkama a vyléčil. Za 1,5 roků se další vosa trefila, jen kousek jinam a vše se opakovalo. Můžete mi věřit, že jsem denně seděl u PC a načítal.....přesto mě od té doby stále něco likvidovalo a díky skutečnému odborníkovi a jeho oberonu se mi dařilo vše zvládat - až do poloviny r. 2014 - od té doby se moje imunita obrátila proti mě........
Přesto se nechám poměřit ještě také u Ing.HB a dám vědět, co naměřila ona a zda pomohla.

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: čtv říj 05, 2017 6:36 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Gamina píše:
Chápu, že se do toho chcete vrhnout, abyste vyřešil své problémy. Bohužel ničemu nepomůže, pokud najednou začnete s dietou, o které nic moc nevíte (a kvůli jazykové bariéře máte problém si to zjistit). Na fóru dostatečné informace patrně nezískáte, vydalo by to na několik knih. V prvé řadě je naprostou nutností přečíst si knihu od autorky GAPS o této dietě, vyšla ve slovenštině: https://knihy.abz.cz/prodej/syndrom-tra ... dna-liecba

Zkuste také mrknout na nástroj google translate - existují rozsáhlé informace o problémech, které na GAPS můžou vzniknout + info jak to lidé vyřešili/nevyřešili. Možnost to pročíst alespoň ve strojovém překladu se hodí vždycky.

Jinak souhlasím s Alopatem v tom, že je nutné zajistit dostatek žaludeční kyseliny + enzymů a rozhodně řešit i nadledvinky a štítnou žlázu - osobně mám problém ve všech těchto bodech a GAPS na to rozhodně nestačí.

Děkuji za radu, prozatím jsem čtvrtý den alespoň na SCD ve startovní fázi. Mohlo (mělo) by to pomoci zažívacím orgánům a také to může být jakási příprava na GAPS pokud se pak pro ni rozhodnu.
Zajímá mě ještě - na jiném místě jste psala co je třeba když si tělo nedokáže poradit s tuky. Uvedla jste, že je nutné dodávat trávicí enzymy (ty beru asi 5roků), žluč a tuším že HCl (tu také). Jde mi o tu žluč - mastné mi netráví - a tak jsem hledal a zatím našel pouze něco o zvířecí žlučové soli, (Žlučové soli jako doplněk stravy jsou nejčastěji z volské žluče. Volská žluč se ukázala jako účinný prostředek k řešení poruch trávení po operaci žlučníku. Žlučové soli přispívají k trávení tuků a pomáhají při absorpci vitamínů rozpustných v tucích.
http://www.mirapa.cz/zlucove-soli-jako- ... i-traveni/). No a já si hodlám svůj žlučník ponechat i když s ním i s játry mám roky potíže - nebyl a nejsem alkoholik a očist mám za sebou málem více než celé fórum dohromady! \":mrgreen:\" Uvědomuji si že "všechno je spojeno se vším" a tak potíže mohou pocházet i odjinud....(např. že jsem si tolika očistama spíše ublížil než pomohl).
Máte snad vy nějaký tip?
Děkuji

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: pát říj 06, 2017 1:06 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Denny: Trávení tuků je jedna z věcí, se kterými jsem neměla problém, tak jsem si k tomu nic moc nenastudovala. Osobně bych šla do žlučových solí a možná se mrkla i na hořké byliny - digestive bitters.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: pát říj 06, 2017 8:50 pm 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
Na syndrom propustného střeva zabírá transplantace střevní mikroflóry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: sob říj 07, 2017 12:14 am 
Offline

Registrován: úte dub 18, 2017 8:19 pm
Příspěvky: 36
Pokud není žlučník zanesen konkrementy, lze jeho funkci velmi dobře ovlivnit bylinami. Fytoterapie má největší účinek právě v oblasti GIT. I s ohledem na výše zmíněnou podvýživu bych tento postup jednoznačně doporučil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: sob říj 07, 2017 7:15 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Willis píše:
Na syndrom propustného střeva zabírá transplantace střevní mikroflóry.

S tím můžu jen souhlasit (za předpokladu, že dárce má zdravou mikroflóru).
Když už jsme u nedietetických věcí, které zabírají, tak musím zmínit i derivační koupele. Rozhodně doporučuji. Detaily viz google.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: sob říj 07, 2017 11:58 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Gamina, ako casto si robievas derivacne kupele ?
Mme sa pri IF 22/2, pri super strave, cviceni, mlgani oleja (ten mlgam pri umyvani riadu napr, a pri lremivani klickov) nechce robit derivacny kupel castejsie ako 3x tyzdenne po 15 minut... Staci tk x dlhodobeho hladiska podla teba ?

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: ned říj 08, 2017 11:04 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
JednorazovyNICK píše:
Gamina, ako casto si robievas derivacne kupele ?
Mme sa pri IF 22/2, pri super strave, cviceni, mlgani oleja (ten mlgam pri umyvani riadu napr, a pri lremivani klickov) nechce robit derivacny kupel castejsie ako 3x tyzdenne po 15 minut... Staci tk x dlhodobeho hladiska podla teba ?

Aktuálně je nedělám vůbec, moc to nestíhám kvůli práci a suplementaci - musím jíst častěji, než bych chtěla, kvůli suplementům, které se musí brát s jídlem. Takže mám skoro pořád něco v žaludku a nemůžu dělat derivační koupele.

Trošku jsem přehodnotila svůj předchozí názor, že stačí derivační koupele provozovat občas. Myslím, že je lepší tomu věnovat třeba 2 měsíce denně a pak se na to na 4 měsíce vykašlat, než je dělat třeba 2x-3x týdně. Ale je to jen moje teorie. Až skončím aktuální suplementační protokol a budu méně jíst, tak to vyzkouším každodenně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz