Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:35 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: čtv led 27, 2011 6:27 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Už asi viem čím to je. Začal som brat aminokyseliny, kreatíny a bcaa v tabletkách na rast svalov, ktoré mi kúpili moji blížny. Vôbec som to nechcel brať a ani kupovať ale už keď to mám tak to hádam nevyhodím lebo isto to bolo drahé. Skúšam podporovať defekáciu pitím štiav a kyslou kapustou aj keď dosiahnem max. 1 krát defekáciu do dňa. Týmto si vysvetľujem aj ten biely jazyk lebo to je len stlačený prášok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: čtv led 27, 2011 8:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Už asi viem čím to je. Začal som brat aminokyseliny, kreatíny a bcaa v tabletkách na rast svalov, ktoré mi kúpili moji blížny. Vôbec som to nechcel brať a ani kupovať ale už keď to mám tak to hádam nevyhodím lebo isto to bolo drahé. Skúšam podporovať defekáciu pitím štiav a kyslou kapustou aj keď dosiahnem max. 1 krát defekáciu do dňa. Týmto si vysvetľujem aj ten biely jazyk lebo to je len stlačený prášok.

Na co vám budou svaly, pokud budete stále nemocný, není lepší být jak chrt, ale zdravý a bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: čtv led 27, 2011 9:13 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Ja viem je to veľká chyba ja som to vôbec nechcel ale kúpili mi to. Tak to doberiem a poviem im , že v žiadnom prípade už viac toho nechcem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: čtv úno 03, 2011 9:03 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
hammel píše:
Ja viem je to veľká chyba ja som to vôbec nechcel ale kúpili mi to. Tak to doberiem a poviem im , že v žiadnom prípade už viac toho nechcem.

nono, kreatin, aminokyseliny i BCAA jsou látky přirozeně obsažené v přírodě, tak z toho nedělej kovbojku... na to ještě nikdo neumřel
P.S. krom toho ti z toho nic nenaroste, buď v klidu.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: stř bře 16, 2011 3:10 pm 
Offline

Registrován: stř úno 23, 2011 3:11 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den, stolici mám pravidelně ráno, ale nutkání je tak silné,že sotva doběhnu. Ale zaráží mě její konzistence, která je kašovitá a nejde zcela spláchnout, plavou tam pak různé kousíčky. Když jsem jedla dřív všechno (pečivo, sýry, těstoviny, salámy atd.) tak byla tužší, ale někdy lepivá. Teď jím ráno banán+jablko+mandle, kokos, kokos.olej, k obědu normální vařené jídlo (rýže, brambory, maso, luštěniny apod. NE těstoviny,NE knedlíky) a navečer zeleninu(salát, mrkev,okurky,rajčata apod.) a večer kysané zelí. Po česneku mám vždy silně páchnoucí větry a pak průjem. Zkoušela jsem před pár dny klistýr (1l vody+1/2 citronu) a hned šlo všechno ven a ještě druhý den jsem měla průjem. Čím to může být?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: stř bře 16, 2011 10:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
maca.vin píše:
Dobrý den, stolici mám pravidelně ráno, ale nutkání je tak silné,že sotva doběhnu. Ale zaráží mě její konzistence, která je kašovitá a nejde zcela spláchnout, plavou tam pak různé kousíčky. Když jsem jedla dřív všechno (pečivo, sýry, těstoviny, salámy atd.) tak byla tužší, ale někdy lepivá. Teď jím ráno banán+jablko+mandle, kokos, kokos.olej, k obědu normální vařené jídlo (rýže, brambory, maso, luštěniny apod. NE těstoviny,NE knedlíky) a navečer zeleninu(salát, mrkev,okurky,rajčata apod.) a večer kysané zelí. Po česneku mám vždy silně páchnoucí větry a pak průjem. Zkoušela jsem před pár dny klistýr (1l vody+1/2 citronu) a hned šlo všechno ven a ještě druhý den jsem měla průjem. Čím to může být?

Prakticky s jistotou zamoření kvasinkou, čili udělat si plivací test, který to patrně potvrdí a pak si nastudovat jak na kvasinky. Klystýry by to chtělo v tomto případě dělat denně, ono se střevo tak do tří, až pěti dnů trochu pročistí a bude fungovat lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2011 7:41 am 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
Dobry den,
mam podobny problem. Stolice se castecne nebo zcela rozpadne. Plivaci test jsem delal a vysel negativne. Zkusim ho jeste udelat nekolikrat za sebou, ale presto by me zajimalo jestli muze byt takove rozpadani stolice zpusobeno jeste necim jinym nez kvasinkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2011 9:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sokol píše:
Dobry den,
mam podobny problem. Stolice se castecne nebo zcela rozpadne. Plivaci test jsem delal a vysel negativne. Zkusim ho jeste udelat nekolikrat za sebou, ale presto by me zajimalo jestli muze byt takove rozpadani stolice zpusobeno jeste necim jinym nez kvasinkou.

Třeba i nedostatkem žaludeční kyseliny, nebo špatně fungují játra a slinivka, těch příčin je celá řada a chce odstraňovat jednu po druhé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: pon dub 04, 2011 7:10 am 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
Takze krkaci test 1. za 8 minut slabe, bezvyrazne krknuti, 2. - nic, 3. - nic. HCL je zrejme nedostatek. Stolice je cim dal horsi. Skoro porad mi bubla ve strevech.
Jeste takova uvaha. Beru horcik - uz asi 8 tablet magnesii lactii rano na lacno. Jestli jsem dobre pochopil nektere zdejsi prispevky, tak bez HCL je jeho vstrebani organismem dost diskutabilni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: pon dub 04, 2011 9:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sokol píše:
Takze krkaci test 1. za 8 minut slabe, bezvyrazne krknuti, 2. - nic, 3. - nic. HCL je zrejme nedostatek. Stolice je cim dal horsi. Skoro porad mi bubla ve strevech.
Jeste takova uvaha. Beru horcik - uz asi 8 tablet magnesii lactii rano na lacno. Jestli jsem dobre pochopil nektere zdejsi prispevky, tak bez HCL je jeho vstrebani organismem dost diskutabilni.

Výsledky testu jsou celkem jasné a je třeba kyselinu dodávat. Jinak ten hořčík není vhodné brát ve velké dávce najednou, doporučuji ho co nejvíce rozložit do celého dne, klidně i po jedné tabletě každou hodinu, což zásadně zlepší vstřebávání a sníží ředění stolice. Také je správná vaše úvaha, bez kyseliny se opravdu nevstřebává, kromě čistých chloridů, skoro nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: pát dub 15, 2011 2:36 pm 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
Dnes mi tedy nasli v moci nejaky enzym ze slinivky, ze pry je asi podrazdena. V krvi nebylo nic, presto jsem uz zhubl 15 kilo a traveni nic moc. Zkousel jsem Pankreolan po jidle a nevidel zadne velke zlepseni. Doktorka mi rekla, ze si ho mam dat pred jidlem. Potom pry mam jeste nejak min bilych krvinek, ale to pry muze byt chyba laboratore. Kdyz jsem se ptal, co by to znamenalo, kdyby to chyba nebyla, tak pry nic :/
Existuje neco, krome Pankreolanu, cim slinivku podporit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: sob dub 16, 2011 8:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sokol píše:
Dnes mi tedy nasli v moci nejaky enzym ze slinivky, ze pry je asi podrazdena. V krvi nebylo nic, presto jsem uz zhubl 15 kilo a traveni nic moc. Zkousel jsem Pankreolan po jidle a nevidel zadne velke zlepseni. Doktorka mi rekla, ze si ho mam dat pred jidlem. Potom pry mam jeste nejak min bilych krvinek, ale to pry muze byt chyba laboratore. Kdyz jsem se ptal, co by to znamenalo, kdyby to chyba nebyla, tak pry nic :/
Existuje neco, krome Pankreolanu, cim slinivku podporit?

Slinivku podporují citrusy a dostatek HCl v žaludku, čili udělejte si krkací test a pokud bude špatný, tak kyselinu chlorovodíkovou budete muset dodávat. Tento postup vám nahodí i ty bílé krvinky a zabijete tedy dvě mouchy jednou ranou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: sob dub 16, 2011 8:29 am 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
Davam pred jidlem Betain HCL (Swanson) ale zadne velke zlepseni jsem nezaznamenal. Mam zkusit pridat? Zatim davam jedno draze. Spolknu to tesne pred jidlem. Nemam davat vetsi odstup aby se to stacilo rozpustit? A zaroven s tim pankreolan?
Dnes jsem si dal rano stavu z ananasu (Bromelain), zacnu tedy zkouset grep.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: sob dub 16, 2011 11:01 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
[quote="sokol":1im30mpu]Davam pred jidlem Betain HCL (Swanson) ale zadne velke zlepseni jsem nezaznamenal. Mam zkusit pridat? Zatim davam jedno draze. Spolknu to tesne pred jidlem. Nemam davat vetsi odstup aby se to stacilo rozpustit? A zaroven s tim pankreolan?
Dnes jsem si dal rano stavu z ananasu (Bromelain), zacnu tedy zkouset grep.[/quote:1im30mpu]
Napred si ten betain skús otestovať, postup nájdeš tu:


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1im30mpu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 8:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sokol píše:
Davam pred jidlem Betain HCL (Swanson) ale zadne velke zlepseni jsem nezaznamenal. Mam zkusit pridat? Zatim davam jedno draze. Spolknu to tesne pred jidlem. Nemam davat vetsi odstup aby se to stacilo rozpustit? A zaroven s tim pankreolan?
Dnes jsem si dal rano stavu z ananasu (Bromelain), zacnu tedy zkouset grep.

Členka Sybilla vám to píše správně, ono velice záleží jak velký ten deficit je a jak silné jsou ty pilulky, nicméně může tam být i mnoho jiných souvislostí a je potřeba si to všechno postupně vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz