Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 6:03 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: pát led 22, 2010 10:07 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ako obvykle. Dnes amarant, šalát, ovocie(jablká),cesnak,mrkvová štava(iba mrkvová)cca 1,5l. Zmena bola akurát v tom, že som jedol este vecer jablká. To obvyklé jedlo bolo o cca 12.00 na obed.
Tak čo sa týka momntálneho stavu psychiky, tak to bolo ok alebo resp. výborne. Bol som sa totiž preist(opat razantná rýchlochodza) a vobec mi nevadilo ani -7 stupnov. To, že má psychika vplyv na defekáciu to je mi jasné, zvyčajne to prebieha tak, že ráno si proste spomeniem, že mám íst na WC a proste idem. Počas dna to už neriešim. Iba večer, ale vtedy to skor ide samo od seba, bez pomyslenia na defekáciu. Zvyčajne po vypití 0,5l tekutiny(vačšinou štava).
Ale može ovplyvnit psychický stav aj konzistenciu stolice? Pokial by sa to ešte opakovalo tak mám urobit nejakú korekciu?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: pát led 22, 2010 10:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ako obvykle. Dnes amarant, šalát, ovocie(jablká),cesnak,mrkvová štava(iba mrkvová)cca 1,5l. Zmena bola akurát v tom, že som jedol este vecer jablká. To obvyklé jedlo bolo o cca 12.00 na obed.
Tak čo sa týka momntálneho stavu psychiky, tak to bolo ok alebo resp. výborne. Bol som sa totiž preist(opat razantná rýchlochodza) a vobec mi nevadilo ani -7 stupnov. To, že má psychika vplyv na defekáciu to je mi jasné, zvyčajne to prebieha tak, že ráno si proste spomeniem, že mám íst na WC a proste idem. Počas dna to už neriešim. Iba večer, ale vtedy to skor ide samo od seba, bez pomyslenia na defekáciu. Zvyčajne po vypití 0,5l tekutiny(vačšinou štava).
Ale može ovplyvnit psychický stav aj konzistenciu stolice? Pokial by sa to ešte opakovalo tak mám urobit nejakú korekciu?
Ďakujem

To je opravdu divné, jediný důvod by mohla být ta rychlá chůze v mrazivém prostředí, kdy tělo ztrácí mnoho vody a obsah střev se zbytečně zahušťuje, ale ani tak by to neměl být důvod k nějakému razantnímu ztvrdnutí stolice. Psychický stav může stolici rozhodit oběma směry, jak zácpa, tak průjem, ale z toho, co píšete, se mi to nezdá. Jako další možnost je vyšší ztráta draslíku při vyšší tělesné námaze a zkuste se zaměřit na potraviny s vysokým obsahem draslíku, jako syrové brambory, banány, jablka a další. Doporučovaná denní dávka je cca 5 g, ale vhodnější je cca 8,5 g a předávkování se dostaví, až na 18-25 g a to se již stravou prakticky přijmout nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: sob led 23, 2010 10:44 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Tiež ma to prekvapilo. Ono vlastne tá stolica bola tvrdá, ale neboli to tie typycké "bobky", ale boli to také dva "valčeky".
Mohlo by to súvisiet s tým pohybom. Ráno totiž tá stolica taká nebola.
Ked to teda súvisí s tým pohybom, tak to platí iba pre pohyb v zime t.j. v chladnom prostredí a v letnom resp. jarnom počasí ten šport nebude mat vplyv na zahustenie stolice? Chcem sa totiž venovat tomu športu viac a dat si počas dobrého počasia "do tela" a keby mi to malo nejako zahustovat stolicu, tak by som nebol práve nadšený.
Na ten draslík sa zameriam.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: sob led 23, 2010 9:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Tiež ma to prekvapilo. Ono vlastne tá stolica bola tvrdá, ale neboli to tie typycké "bobky", ale boli to také dva "valčeky".
Mohlo by to súvisiet s tým pohybom. Ráno totiž tá stolica taká nebola.
Ked to teda súvisí s tým pohybom, tak to platí iba pre pohyb v zime t.j. v chladnom prostredí a v letnom resp. jarnom počasí ten šport nebude mat vplyv na zahustenie stolice? Chcem sa totiž venovat tomu športu viac a dat si počas dobrého počasia "do tela" a keby mi to malo nejako zahustovat stolicu, tak by som nebol práve nadšený.
Na ten draslík sa zameriam.
Ďakujem

Ne, to platí pro pohyb obecně, ale zima se to do určité míry ještě zesiluje, protože chlad stahuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: sob led 23, 2010 11:35 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
No dnes, sa to už nekonalo, chvalabohu, no je pravdou,že som celý den iba "kysol" pri počítači a TV, hudbe.
Ma napadla jedna vec, keby som športoval ráno alebo resp do obeda, potom aj predtým sa poriadne zavodnil.
Alebo po jedle po obede a po sporte sa poriadne zavodnil. Štavami+solankou.
Dalo by sa to takto aplikovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: ned led 24, 2010 9:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
No dnes, sa to už nekonalo, chvalabohu, no je pravdou,že som celý den iba "kysol" pri počítači a TV, hudbe.
Ma napadla jedna vec, keby som športoval ráno alebo resp do obeda, potom aj predtým sa poriadne zavodnil.
Alebo po jedle po obede a po sporte sa poriadne zavodnil. Štavami+solankou.
Dalo by sa to takto aplikovat?

Určitě by to takto šlo, tam jde o balastní vlákninu a dostatek tekutin v součinnosti s probiotickými bakteriemi, čili by to chtělo ještě třeba 0,5 litru domácího kefíru a stolice musí být přímo ukázková.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: ned led 24, 2010 7:38 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Tej vlákniny je tam skutočne zančné množstvo. Tekutiny tak isto.
Ten kefír ma zaujal.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2010 11:50 pm 
Offline

Registrován: stř úno 10, 2010 11:46 pm
Příspěvky: 15
Dobrý den,
před časem jsem si pročetl většinu článků z Vašich stránek a velký kus diskuze. Jsem ještě relativně mladý muž (23 let), žádnými važnými zdravotními problémy netrpím, ale v posledních dvou letech mě začala trápit zácpa, která se pomalu zhoršuje.

Zkusím uvést trochu faktů:
- Stolice: úzká až skoro tužkovitá, většinou velmi krátká (takové "nudličky")
- Konzistence: trochu hustší kaše
- Zápach: mírný, nic drastického
- Frekvence: Zhruba jednou za dva dny (zkouším to častěji, ale většinou odcházím z toalety bez "úspěchu")

Zkusil jsem přejít na syrovou stravu a během minulého týdne jsem prováděl každý den klystýr. Zde jsem měl problém do sebe dostat více než 1l, ale možná mi scházela větší kuráž. Po tomto týdnu jsem se pokusil aplikovat šankaprakšalánu. Podařila se mi, avšak žádné provazce tvrdého kalu ze mě nevyšly. Průběh šankaprakšalány také nebyl úplně normální, trvalo cca 20 minut, než jsem začal po vypití prvních 1.5l pociťovat potřebu (žaludek jsem si mačkal, úklony rovněž prováděl). Ani další vypité dávky rozhodně neprocházely ihned - ale už to bylo přeci jen rychlejší. Dále jsem se držel návodu (první den jen rýže s máslem, žádný alkohol, ...), rovněž jsem bral Lactobacilus Acidophilus. Předpokládal jsem, že by se mohly projevit první známky zlepšení, ale zatím změny ve stolici nepozoruji, proto jsem se chtěl zeptat, zda-li něco dělám špatně.

Můj běžný jídelníček dříve byl založený na vařené stravě, pečivu, ovoci a zelenině. Nikdy jsem nekouřil, alkohol piji málokdy a v malém množství. Každý den mám cca 1h rychlejší chůze, tak 2x do týdne sportuji ještě jinak (běžky, kolo, ...), nedostatkem pohybu tedy snad netrpím. Jak již jsem psal, minulý týden jsem měl volno a byl jsem na syrové stravě. Tento týden se v tom snažím pokračovat, pouze oběd mám z jídelny - snažím se vybírat těstovinové saláty, rizota aj., žádnou polévku. Dopoledne jím hlavně ovoce, večer zeleninové saláty. Občas si udělám ovesnou kaši (tepelně upravenou - vím o Vašich výhradách k ní, zatím jsem se ale nezbavil návyku na "něco teplého"), takže nedostatek vlákniny snad příčinou problému nebude.

V diskuzi jsem našel tento Váš příspěvek:
Obecně bohatě stačí, pokud zpočátku užíváte Lactobacillus acidophilus, 1x ráno, 1x večer, po jídle a Lepicol, také ráno a večer, po jídle jednu lžičku, který má pět laktobacilárních kultur, (probiotika) současně s Psyliem a Frukto-oligosacharidy, (prebiotika), tato kombinace je výhodná na rychlé a celkem trvalé obnovení správných bakteriálních kultur v tlustém střevě a teprve, pokud Vám to bude příliš ředit stolici, tak postupně omezíte, nebo úplně vysadíte Lepicol a teprve po delší době, minimálně jeden měsíc užívání, třeba i laktobacily.

Chtěl jsem se proto zeptat, zda-li si myslíte, že by uvedená kombinace byla vhodná i pro mě?

Dále jsem se chtěl zeptat, zda-li úzká stolice může souviset s nějakou dílčí blokádou v trávícím traktu. Není mi moc jasné, proč je stolice dlouhobě tak úzká oproti velikosti střeva (i v minulosti si jí pamatuji mnohem větší) a pořád si představuji provazce ztvrdlého kalu, které jsem viděl na Vašich stránkách ...

Za případnou odpověď moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2010 9:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
Jaroslavx píše:
Dobrý den,
před časem jsem si pročetl většinu článků z Vašich stránek a velký kus diskuze. Jsem ještě relativně mladý muž (23 let), žádnými važnými zdravotními problémy netrpím, ale v posledních dvou letech mě začala trápit zácpa, která se pomalu zhoršuje.

Zkusím uvést trochu faktů:
- Stolice: úzká až skoro tužkovitá, většinou velmi krátká (takové "nudličky")
- Konzistence: trochu hustší kaše
- Zápach: mírný, nic drastického
- Frekvence: Zhruba jednou za dva dny (zkouším to častěji, ale většinou odcházím z toalety bez "úspěchu")

Zkusil jsem přejít na syrovou stravu a během minulého týdne jsem prováděl každý den klystýr. Zde jsem měl problém do sebe dostat více než 1l, ale možná mi scházela větší kuráž. Po tomto týdnu jsem se pokusil aplikovat šankaprakšalánu. Podařila se mi, avšak žádné provazce tvrdého kalu ze mě nevyšly. Průběh šankaprakšalány také nebyl úplně normální, trvalo cca 20 minut, než jsem začal po vypití prvních 1.5l pociťovat potřebu (žaludek jsem si mačkal, úklony rovněž prováděl). Ani další vypité dávky rozhodně neprocházely ihned - ale už to bylo přeci jen rychlejší. Dále jsem se držel návodu (první den jen rýže s máslem, žádný alkohol, ...), rovněž jsem bral Lactobacilus Acidophilus. Předpokládal jsem, že by se mohly projevit první známky zlepšení, ale zatím změny ve stolici nepozoruji, proto jsem se chtěl zeptat, zda-li něco dělám špatně.

Můj běžný jídelníček dříve byl založený na vařené stravě, pečivu, ovoci a zelenině. Nikdy jsem nekouřil, alkohol piji málokdy a v malém množství. Každý den mám cca 1h rychlejší chůze, tak 2x do týdne sportuji ještě jinak (běžky, kolo, ...), nedostatkem pohybu tedy snad netrpím. Jak již jsem psal, minulý týden jsem měl volno a byl jsem na syrové stravě. Tento týden se v tom snažím pokračovat, pouze oběd mám z jídelny - snažím se vybírat těstovinové saláty, rizota aj., žádnou polévku. Dopoledne jím hlavně ovoce, večer zeleninové saláty. Občas si udělám ovesnou kaši (tepelně upravenou - vím o Vašich výhradách k ní, zatím jsem se ale nezbavil návyku na "něco teplého"), takže nedostatek vlákniny snad příčinou problému nebude.

V diskuzi jsem našel tento Váš příspěvek:
Obecně bohatě stačí, pokud zpočátku užíváte Lactobacillus acidophilus, 1x ráno, 1x večer, po jídle a Lepicol, také ráno a večer, po jídle jednu lžičku, který má pět laktobacilárních kultur, (probiotika) současně s Psyliem a Frukto-oligosacharidy, (prebiotika), tato kombinace je výhodná na rychlé a celkem trvalé obnovení správných bakteriálních kultur v tlustém střevě a teprve, pokud Vám to bude příliš ředit stolici, tak postupně omezíte, nebo úplně vysadíte Lepicol a teprve po delší době, minimálně jeden měsíc užívání, třeba i laktobacily.

Chtěl jsem se proto zeptat, zda-li si myslíte, že by uvedená kombinace byla vhodná i pro mě?

Dále jsem se chtěl zeptat, zda-li úzká stolice může souviset s nějakou dílčí blokádou v trávícím traktu. Není mi moc jasné, proč je stolice dlouhobě tak úzká oproti velikosti střeva (i v minulosti si jí pamatuji mnohem větší) a pořád si představuji provazce ztvrdlého kalu, které jsem viděl na Vašich stránkách ...

Za případnou odpověď moc děkuji.

To, co popisujete vypadá na namnožené kvasinky a tam obiloviny nemají ve stravě co dělat, naopak bych zařadil relativně velké dávky domácího, ideálně kozího, kefíru z nepasterizovaného mléka, který srovná laktobacily. Je sice nepravděpodobné, že ve vašem věku budete mít nějaké větší nánosy ve střevě, ale v dnešní době plné chemických žrádel se není možné divit již ničemu.
Hodně to záleží na vašich předchozích stravovacích zvyklostech a pokud tam patřil cukr a slazené limonády, tak můžete kvasinky považovat za své nájemníky, kteří vám devastují dům. Čistit se musíte pravidelně, nejlépe denně urinový klystýr a vždy po 14 dnech šankaprakšalána. Vynechat obiloviny zcela a pokud již něco z obilí musíte, tak si dejte pseudoobiloviny, jako pohanka, jáhly, amarant a další. Pokud chcete můžeme se i sejít a já se pokusím vám vše smysluplně vysvětlit, ať se zbytečně dlouho netrápíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2010 6:40 pm 
Offline

Registrován: stř úno 10, 2010 11:46 pm
Příspěvky: 15
Děkuji Vám za odpověď, zkusím tedy nasadit antikvasinkovou dietu. Rád bych se ještě zeptal, zda byste mi doporučil pití čaje Lapacho a dále také, jaká je orientačně "relativně velká dávka domácího, ideálně kozího, kefíru z nepasterizovaného mléka". Vím, že to může být u každého jiné, ale protože nejsem zvyklý mléčné produkty konzumovat, nedokážu to vůbec odhadnout. Asi to v rámci tohoto problému není důležité, ale zapomněl jsem napsat, že mám od 6 let vyoperovaný apendix.

Děkuji Vám za nabídku osobní konzultace, kdybychom mohli probrat obecně i zásady správného stravování, pak bych ji rád využil. Mám sice načteno relativně hodně informací, ale obávám se, že už v tom mám trochu zmatek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2010 7:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
Jaroslavx píše:
Děkuji Vám za odpověď, zkusím tedy nasadit antikvasinkovou dietu. Rád bych se ještě zeptal, zda byste mi doporučil pití čaje Lapacho a dále také, jaká je orientačně "relativně velká dávka domácího, ideálně kozího, kefíru z nepasterizovaného mléka". Vím, že to může být u každého jiné, ale protože nejsem zvyklý mléčné produkty konzumovat, nedokážu to vůbec odhadnout. Asi to v rámci tohoto problému není důležité, ale zapomněl jsem napsat, že mám od 6 let vyoperovaný apendix.

Děkuji Vám za nabídku osobní konzultace, kdybychom mohli probrat obecně i zásady správného stravování, pak bych ji rád využil. Mám sice načteno relativně hodně informací, ale obávám se, že už v tom mám trochu zmatek.

Čaje Lapacho a Vilcacora jsou jednoznačně vhodné, kefíru klidně i litr, ale alespoň 0,5 litru denně. Ten apendix, to je škoda, jedná se o medicínský nesmysl a při problémech s apendixem bohatě stačí výplach střeva a je po problému, tak nač operovat. Důležité to již moc není, ale pro správnou funkci střeva je docela důležitý, ale to už nevymyslíme.
Co se týká té konzultace, tak její obsah může být zcela na vašem uvážení, záleží na co se budete ptát. Jinak pokud se člověk na konkrétní věci neptá, tak zpravidla vysvětluji základní zásady zdravého života z několika pohledů, které si dost lidí bohužel ani neuvědomuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: úte dub 06, 2010 8:53 am 
Od chvíle, co jsem na vitariánské stravě mám neustále průjem. Správnou defekaci jsem měla jen párkrát. Nechápu, co dělám špatně. Skoro denně provádím klystýr urinou.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: úte dub 06, 2010 9:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Od chvíle, co jsem na vitariánské stravě mám neustále průjem. Správnou defekaci jsem měla jen párkrát. Nechápu, co dělám špatně. Skoro denně provádím klystýr urinou.

To můžete mít jednak slabší játra a slinivku, což potom vytváří průjem a další možnost je přemnožení kvasinek ve střevním traktu. Játra by to chtělo vyčistit pomocí jaterní očisty a na ty kvasinky je nejvhodnější domácí kefír, kterého bych asi v této fázi aplikoval od 0,5 litru výše, ale starší než 48 hodin, ten totiž staví a upraví problém. Normálně ho za 24 hodin vyrobíte, stočíte dáte v PET lahvi do lednice a budete pít až po 48 hodinách od zahájení výroby, starší nevadí, ale mladší spíše projímá, tak ten nepijte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: úte dub 06, 2010 3:54 pm 
Díky za odpověd. Tu očistu jater bych zkusila, jenže radíte to udělat až když je vyčištěné střevo a to čisté zřejmě nemám, takže nevím jestli do toho mám jít.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidelná stolice
PříspěvekNapsal: úte dub 06, 2010 6:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Díky za odpověd. Tu očistu jater bych zkusila, jenže radíte to udělat až když je vyčištěné střevo a to čisté zřejmě nemám, takže nevím jestli do toho mám jít.

Tak si udělejte pár klystýrů a potom to klidně vypucujte, nic se neděje, ale jde to trochu hůře. Stejně vás várky epsomské soli vyprázdní a střeva budou čistá ať chcete, nebo ne.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz